Jump to content

Google Pixel 4a (5G)


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.να ρωτήσω παίδια.το κινητό έρχεται με προεγκατεστημένη ζελατίνα;

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου το στέλνει ο μπατζανάκης μου από την Γερμανία που το βρήκα 399€ και ανέλαβε αυτός τα διεκπεραιωτικά.

Η συσκευασία δεν έχει τίποτα;

Ούτε ζελατίνα, ούτε θήκη, σωστά;

 

Έχετε να προτείνετε καμία καλή θήκη τύπου βιβλίου;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα μου το στέλνει ο μπατζανάκης μου από την Γερμανία που το βρήκα 399€ και ανέλαβε αυτός τα διεκπεραιωτικά.

Η συσκευασία δεν έχει τίποτα;

Ούτε ζελατίνα, ούτε θήκη, σωστά;

 

Έχετε να προτείνετε καμία καλή θήκη τύπου βιβλίου;

 

Την τσέκαρα και εγώ την προσφορά που λες (φυσικά αποστολή γινεται μόνο σε κατοίκους Γερμανίας) δηλ. το 4a 5g στα 399 αλλά εν τέλει κατέληξα στο 4. Αν έβρισκα το 5 σε καλή τιμή θα το έπαιρνα, γιατι στα 629 δεν..

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σήμερα μου το στέλνει ο μπατζανάκης μου από την Γερμανία που το βρήκα 399€ και ανέλαβε αυτός τα διεκπεραιωτικά.

Η συσκευασία δεν έχει τίποτα;

Ούτε ζελατίνα, ούτε θήκη, σωστά;

 

Έχετε να προτείνετε καμία καλή θήκη τύπου βιβλίου;

 

Αν δεν έχεις βρει, εχω βάλει αυτήν, την πρώτη, καλή λύση για την τιμή της

https://www.uniqueshop.gr/thikes-kiniton/thikes-nmotorola/thikes-google-pixel-4a-5g.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρει κανείς γιατί δεν έχουμε πάρει ακόμα το update του Απριλίου;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρει κανείς γιατί δεν έχουμε πάρει ακόμα το update του Απριλίου;
Στις 5 του μήνα θα το έχουμε. Την πρώτη Δευτέρα του κάθε μήνα το δίνει η Google.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στις 5 του μήνα θα το έχουμε. Την πρώτη Δευτέρα του κάθε μήνα το δίνει η Google.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Οκ σε ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρε και την αναβάθμιση του Απριλίου.

 

Γνωρίζει κανείς αν άλλαξε κάτι με το 5G;

Μου έχει 5G ως επιλογή στο "Προτιμώμενος τύπος δικτύου", αλλά να είναι καλά το lockdown δεν μπορώ να πάω σε σημείο με 5G για να το δοκιμάσω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρε και την αναβάθμιση του Απριλίου.

 

 

 

Γνωρίζει κανείς αν άλλαξε κάτι με το 5G;

 

Μου έχει 5G ως επιλογή στο "Προτιμώμενος τύπος δικτύου", αλλά να είναι καλά το lockdown δεν μπορώ να πάω σε σημείο με 5G για να το δοκιμάσω :lol:

Πάντα το είχε το 5G ως προτιμώμενο τρόπο σύνδεσης

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μήπως μπορει κάποιος κάτοχος να μου πει αν η δόνηση επιβεβαίωσης (haptic feedback) σε πληκτρολόγιο και γενικά στην χρηση του κινητου είναι ικανοποιητική ή αδύναμη?
Link to comment
Share on other sites

Στις 5 του μήνα θα το έχουμε. Την πρώτη Δευτέρα του κάθε μήνα το δίνει η Google.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

baiosss @ τα φωτα σου σε παρακαλω ρε συ.. Αυτο ( pixel 4a 5G ) η το oneplus 8T;

 

Μεχρι 550€ μπορω να δώσω..

Link to comment
Share on other sites

baiosss @ τα φωτα σου σε παρακαλω ρε συ.. Αυτο ( pixel 4a 5G ) η το oneplus 8T;

 

 

 

Μεχρι 550€ μπορω να δώσω..

Εξαρτάται τι ζητάς.

 

Αν θες δυνατή αυτονομία πας σε Pixel 4a 5G (μη σε ξεγελάει η μικρότερη μπαταρία).

Αν θες φωτογραφική, point and shoot και βραδινές άψογες, πάλι Pixel 4a 5G.

Αν θες άμεσες αναβαθμίσεις λογισμικού, τότε Pixel 4a 5G.

Αν θες 3,5mm θύρα ακουστικών, 4a 5G.

 

Αν θες επεξεργαστική δύναμη για παιχνίδια και περισσότερη RAM, OnePlus 8T.

Αν θες λίγο περισσότερη παραμετροποίηση στο λειτουργικό, πάλι το Oxygen OS του 8T.

Αν θες Hz οθόνης, OnePlus 8T.

Αν θες γρήγορη φόρτιση πάλι OnePlus 8T.

Επίσης αν σου είναι απαραίτητα τα voWiFi/voLTE και 5G, αν και δεν ξέρω αν τα έχει το OnePlus 8T, σίγουρα πας σε αυτό.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι ζητάς.

 

Αν θες δυνατή αυτονομία πας σε Pixel 4a 5G (μη σε ξεγελάει η μικρότερη μπαταρία).

Αν θες φωτογραφική, point and shoot και βραδινές άψογες, πάλι Pixel 4a 5G.

Αν θες άμεσες αναβαθμίσεις λογισμικού, τότε Pixel 4a 5G.

Αν θες 3,5mm θύρα ακουστικών, 4a 5G.

 

Αν θες επεξεργαστική δύναμη για παιχνίδια και περισσότερη RAM, OnePlus 8T.

Αν θες λίγο περισσότερη παραμετροποίηση στο λειτουργικό, πάλι το Oxygen OS του 8T.

Αν θες Hz οθόνης, OnePlus 8T.

Αν θες γρήγορη φόρτιση πάλι OnePlus 8T.

Επίσης αν σου είναι απαραίτητα τα voWiFi/voLTE και 5G, αν και δεν ξέρω αν τα έχει το OnePlus 8T, σίγουρα πας σε αυτό.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Ευχαριστω ρε για την βοηθεια.. Ειμαι σε σκεψεις - δίλημμα τωρα να ξερεις.. Κ τα δυο για τα χρηματα που ζητανε ειναι εξαιρετικες συσκευες.. Το μονο που με χαλαει στο 8Τ ειναι η μετρια καμερα σε αυτα τα χρηματα.. Αντε να σου πω στα συν του oneplus κ την πιο premium κατασκευη του 8Τ..Το 5G δεν με ενδιαφερει.. Παντος αν σου ελεγαν σε σενα παρε ενα με το ζορι πιστευω θα τσιμπαγες pixel 4a 5G:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε για την βοηθεια.. Ειμαι σε σκεψεις - δίλημμα τωρα να ξερεις.. Κ τα δυο για τα χρηματα που ζητανε ειναι εξαιρετικες συσκευες.. Το μονο που με χαλαει στο 8Τ ειναι η μετρια καμερα σε αυτα τα χρηματα.. Αντε να σου πω στα συν του oneplus κ την πιο premium κατασκευη του 8Τ..Το 5G δεν με ενδιαφερει.. Παντος αν σου ελεγαν σε σενα παρε ενα με το ζορι πιστευω θα τσιμπαγες pixel 4a 5G:)
Ένας λόγος που θα το διάλεγα επίσης, είναι το μέγεθος του. Είπα να κάνω ένα διάλειμμα με τις γκουμουτσες που βγάζουν οι εταιρίες και να έχω κάτι πιο πρακτικό, πιο ελαφρύ, που να το δουλεύεις με το ένα χέρι άνετα και που χωράει σε τσέπες.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος που θα το διάλεγα επίσης, είναι το μέγεθος του. Είπα να κάνω ένα διάλειμμα με τις γκουμουτσες που βγάζουν οι εταιρίες και να έχω κάτι πιο πρακτικό, πιο ελαφρύ, που να το δουλεύεις με το ένα χέρι άνετα και που χωράει σε τσέπες.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Oπως ενα mi 11 ultra :lol::lol: Μπουγατσα θεσσαλονικης!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι και εγώ σε φάση αναζήτησης νέας συσκευής αν και το Poco F1 που έχω αντέχει ακόμα.

Είμαι ανάμεσα στο Pixel 4a 5G και στο νέο Xiaomi Mi 11 Lite 5G. Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να ξεφύγω λίγο από το τραγικό και γεμάτο χαζά bugs και bloatware MIUI και να δοκιμάσω ένα Pixel που δεν είχα ποτέ. Το μόνο που με φρενάρει λίγο όμως (εκτός από την τιμή του) είναι το γεγονός ότι δεν υπάρχει αντιπροσωπεία και service εδώ οπότε σε περίπτωση που συμβεί κάτι θα πρέπει να πάει έξω. Επίσης και η έλλειψη από tempred glass, θήκες κτλ.

Ποιά η γνώμη σας;

Μία ακόμα εναλλακτική είναι και το Poco X3 Pro που είναι και πολύ φθινότερο αλλά οι διαστάσεις του είναι τεράστιες, Θεωρώ το 6.2" που έχει το Pixel ιδανικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι και εγώ σε φάση αναζήτησης νέας συσκευής αν και το Poco F1 που έχω αντέχει ακόμα.

Είμαι ανάμεσα στο Pixel 4a 5G και στο νέο Xiaomi Mi 11 Lite 5G. Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να ξεφύγω λίγο από το τραγικό και γεμάτο χαζά bugs και bloatware MIUI και να δοκιμάσω ένα Pixel που δεν είχα ποτέ. Το μόνο που με φρενάρει λίγο όμως (εκτός από την τιμή του) είναι το γεγονός ότι δεν υπάρχει αντιπροσωπεία και service εδώ οπότε σε περίπτωση που συμβεί κάτι θα πρέπει να πάει έξω. Επίσης και η έλλειψη από tempred glass, θήκες κτλ.

Ποιά η γνώμη σας;

Μία ακόμα εναλλακτική είναι και το Poco X3 Pro που είναι και πολύ φθινότερο αλλά οι διαστάσεις του είναι τεράστιες, Θεωρώ το 6.2" που έχει το Pixel ιδανικό.

 

Καλησπέρα,

 

Αν σκέφτεσαι αγορά pixel είναι μονόδρομος το Amazon για εγγύηση.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αν σκέφτεσαι αγορά pixel είναι μονόδρομος το Amazon για εγγύηση.

 

Η αγορά από google store άλλης χώρας π.χ. Ιταλίας ή Γαλλίας δεν είναι καλή ιδέα;

Το 5G που αναφάρει πιο πάνω ο φίλος δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα προς το παρόν αλλά σε μεταγενέστερο χρόνο που θα επεκταθεί το δίκτυο θα είναι μεγάλη βλακεία να έχεις κινητό 5G αλλά να μην μπορείς να το χρησιμοποιησεις.

Τα VoLTE και VoWiFi τα έχω στο Poco και δεν θα ήθελα να τα χάσω αν και νομίζω πως μπορώ να ζήσω χωρίς αυτά.

Edited by JimBlack
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αγορά από google store άλλης χώρας π.χ. Ιταλίας ή Γαλλίας δεν είναι καλή ιδέα;

Δεν στέλνουν εκτός της χώρας για την οποία προορίζονται και θα χρειαστεί να αναζητήσεις λύσεις μεσολαβητών.

Τα VoLTE και VoWiFi τα έχω στο Poco και δεν θα ήθελα να τα χάσω αν και νομίζω πως μπορώ να ζήσω χωρίς αυτά.

Αφού τα χρησιμοποιείς ήδη, είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα σε ενοχλήσει η απουσία τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ενδιαφέρομαι και εγώ για το pixel 4a 5G, μεταξύ άλλων.

Γιατί λέτε ότι στερείται 5G, αφού και στον τίτλο έτσι αναφέρεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ενδιαφέρομαι και εγώ για το pixel 4a 5G, μεταξύ άλλων.

Γιατί λέτε ότι στερείται 5G, αφού και στον τίτλο έτσι αναφέρεται;

 

Γιατί δεν είναι ενεργοποιημένο για Ελλάδα και είναι λογικό αυτό αφού δεν διατίθεται επίσημα στην χώρα μας.

 

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι.

Έχετε παρατηρήσει ότι με καλώδια τρίτων κατασκευαστών δεν φορτίζει;

Εδώ και χρόνια επενδύω σε καλά καλώδια από καλές μάρκες και από όσα έχω φορτίζει μόνο με αυτό που είναι μάλλον το χειρότερο μου και σε συνδυασμό με αντάπτορα φυσικά.

Έχετε βρει κάποιο καλώδιο μεγάλου μήκους, τρίτου κατασκευαστή που να φορτίζει κανονικά;

Διαβάζω στο Google ότι θέλει PD καλώδιο, αλλά δεν βρίσκω πολλά που να φαίνονται ποιοτικά και να έχουν μεγάλο μήκος.

Η γρήγορη φόρτιση δεν με ενδιαφέρει, για να μην πω ότι την αποφεύγω κιόλας.

Edited by ekkli
Link to comment
Share on other sites

Μακριά παιδιά!!! Μακριά!!! Ουουου 666!!!

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

εσύ μείνε κοντά να μιλάς με 2g :lol:

 

Εγώ μιλάω με τα μάτια, δε χρειάζομαι το 5G :p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...