Jump to content

Google Pixel 4a (5G)


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί το πιστεύεις αυτό; Τρώει γερό κράξιμο στο community support της.
Και παρόλαυτα, εσύ ακόμα περιμένεις :)

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το πιστεύεις αυτό; Τρώει γερό κράξιμο στο community support της.

 

Γιατί το πιστεύω;;;Γιατί δεν έχει κανένα λόγο να κάνει κάτι τέτοιο...Ας είμαστε λίγο ρεαλιστές...Πόσα Pixel πιστεύεις ότι υπάρχουν στην Ελλάδα;;;Δεν το διαθέτει επίσημα,άρα αν ασχοληθεί θα το κάνει μετά από πολύ καιρό,μπορεί στο Pixel 6/7,λεω τώρα...

Όσο για το κράξιμο που λες,για φαντάσου σε χώρες όπως Ολλανδία και Γαλλια αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν πάροχοι που δεν υποστηρίζουν Volte, wifi calling, και ας υπάρχουν Google Stores...

Άρα έπρεπε να είχες κάνει την έρευνα σου πριν προβείς στην αγορά,και μέτα να ρίχνεις το φταίξιμο στην Google ..Και το έχω ξαναπεί...Δεν την νοιάζει οποίες αντιδράσεις...Δεν βγάζει την συσκευή για να έχει κέρδος...Αν δεν καταλαβαίνεις αυτό,δεν σου φταίει κανείς....Ξέρω θα ξενερώσεις με αυτά που γράφω,αλλά έτσι είναι...Η ζήσε με αυτό και απλά περίμενε,η πούλησε το και πάρε κάποιο που σε καλύπτει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φαντάζομαι εγώ όπως και άλλοι δε θα περιμένουμε για πολύ, ας μαζευτούμε να καταθέσουμε από κοινού αγωγή

 

Αγωγή;;;Για κάτι που δεν κυκλοφορεί επίσημα στην χώρα σου;;;Και τι θα την κατηγορήσεις;;Ότι σε εξαπάτησε;;;Για ρωτά έναν φίλο σου δικηγόρο να δεις τι θα σου απαντήσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Άστον μωρέ να γελάμε λίγο..

Αδερφέ, μη σταματάς θυμίσου την έλλειψη 5g/volte και τράβα γερά προς την αγωγή!!

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Πόσα Pixel πιστεύεις ότι υπάρχουν στην Ελλάδα;;;

 

Αν μιλήσουμε για Pixel 4a, 4a 5G, 5 θα έλεγα με μια αισιόδοξη εκτίμηση κάτω από 100 συσκευές!

Νομίζω ότι ο φίλος nikosp88 άδικα θα περιμένει! Ακόμα και να το δώσει η Google θα έχουμε θέματα με τους πάροχους, ειδικά το 5G όπου δεν θα υπάρχουν στις λίστες με τις υποστηριζόμενες συσκευές! Υποστηριζόμενες συσκευές που τις πουλάνε στα καταστήματά τους!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αγορά από amazon Αγγλίας και δεν έγραφε κάπου ότι κάποιες βασικές υπηρεσίες θα είναι κλειδωμένες σε άλλες χώρες... Είναι δυνατόν να αγοράζεις συσκευή 5g και να ειναι κλειδωμένο ανάλογα την χώρα στην οποία ταξιδεύεις;;;;
Πεστα ρε φίλε, επιτέλους κάποιος που τα λέει έξω από τα δόντια!! Κάνε αγωγή και στον Μπέζο, σίφουνας είσαι!

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

κάτσε εσύ στα 4g και 2g στις κλήσεις και επέτρεψε τους άλλους να ψαχνόμαστε μπας και βρεθεί άκρη..
Πάρε Τσαόμι να σωθείς!

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πεστα ρε φίλε, επιτέλους κάποιος που τα λέει έξω από τα δόντια!! Κάνε αγωγή και στον Μπέζο, σίφουνας είσαι!

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Άρα δεν σου φταίει η Google,αλλά η Amazon...Εγώ παντος σου προτείνω να το πουλήσεις όσο πιο γρήγορα μπορείς....Είναι φρέσκια συσκευή θα φύγει αμέσως...

Γιατί δεν στέλνεις mail στην Amazon για επιστροφή;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αγορά από amazon Αγγλίας και δεν έγραφε κάπου ότι κάποιες βασικές υπηρεσίες θα είναι κλειδωμένες σε άλλες χώρες... Είναι δυνατόν να αγοράζεις συσκευή 5g και να ειναι κλειδωμένο ανάλογα την χώρα στην οποία ταξιδεύεις;;;;

 

Άρα δεν σου φταίει η google αλλά η amazon γιατί δεν στέλνεις ένα email στην amazon έτσι ώστε να το πάρει πίσω μία και δεν σε καλύπτει σαν συσκευή...

Εγώ πάντως σου προτείνω να το πουλήσεις ως ακόμα είναι φρέσκια συσκευή και θα φύγει αμέσως...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έκανα την αγορά από amazon Αγγλίας και δεν έγραφε κάπου ότι κάποιες βασικές υπηρεσίες θα είναι κλειδωμένες σε άλλες χώρες... Είναι δυνατόν να αγοράζεις συσκευή 5g και να ειναι κλειδωμένο ανάλογα την χώρα στην οποία ταξιδεύεις;;;;

 

Παίζει να τα πάρουν πίσω και να μου επιστρέψουν τα χρήματα;;;;

 

Στείλε mail...Δεν ξέρω τι πολιτική έχει σε θέματα επιστροφών,και μετά από πόσο καιρό μπορεί να δεχτεί μια συσκευή πίσω....Αλλά δεν έχεις.να χάσεις τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να τα πάρουν πίσω και να μου επιστρέψουν τα χρήματα;;;;

 

Θα κάνουμε ένα crowdfunding εδώ μεταξύ μας και θα στα δώσουμε πίσω τα λεφτα. Θα υποσχεθείς όμως πως θα μας αδειάσεις την γωνιά, μόνο έτσι.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από mediamarkt έχει ήδη παραδοθεί στις αποθήκες της https://www.eshopwedrop.com.cy/ στη Γερμανία και το αναμένω για Κύπρο. Νομίζω είναι ίδια εταιρεία με https://eshopwedrop.gr/. Μειονέκτημα ο μεγάλος χρόνος αναμονής 15-20 μέρες άλλα χαμηλές τιμές.

 

Τι λέει το κινητό? Διαβάζω για προβλήματα οθόνης και πάνω ακουστικού . Έχει κάποιος χρήστης θεμα ?

 

Εγώ πάντως για καλό και για κακό δεν κατέβασα την τελευταία ενημέρωση, δεν έχω παρατηρήσει τίποτα στην οθόνη μου. Επίσης, για το πάνω ακουστικό, παρόλο που έχω προβλήματα ακοής από το ένα αυτί, ακούω πολύ καλά την ομιλία από το άλλο.

Επίσης να πω ότι και εγώ το πήρα από το mediamarkt.de αλλά μέσω γνωστού.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνουμε ένα crowdfunding εδώ μεταξύ μας και θα στα δώσουμε πίσω τα λεφτα. Θα υποσχεθείς όμως πως θα μας αδειάσεις την γωνιά, μόνο έτσι.

 

Για σκέψου να το επιστρέψει,η να το πουλήσει και μετά από ένα δύο μήνες να τα δώσει η Google..Ακραίο σενάριο αλλά λέω τώρα....Πλάκα θα είχε...

Παντός.εγω επιμένω,δεν φταίει κανείς άλλος,από τον ίδιο τον αγοραστή που δεν κάνει έρευνα αγοράς,και να διαβάσει μερικές γνώμες....

Όλα τα άλλα είναι λόγια του αέρα...Εγώ έχω αποφασίσει να πάρω τώρα στον μήνα το Motorola Edge S,μιας και δυστυχώς για φέτος το καλοκαίρι που περιμένω συγγενείς από Αμερική δεν θα έρθουν,και έμεινα με την χαρά του 12 Pro Max που θα μου φέρνανε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω 2 μήνες δεν έχω τίποτα από αυτά που ακούγονται, μπαταρία φανταστική με εξαιρετική διαχείριση ενέργειας.Μου το έφερε ένας φίλος που δουλεύει σε Vodafone.Δεν ρώτησα καν από που το έφερε.Το κινητό ήταν σφραγισμένο κανονικά.Δεν το αλλάζω με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου δεν έχει παρουσιάσει τίποτα από αυτά που αναφέρθηκαν.

Το μόνο με το οποίο είχα θέμα ήταν το auto rotation της οθόνης το οποίο διορθώθηκε σε μεγάλο βαθμό με το τελευταίο update, και η ανταπόκριση των τριών κουμπιών πλοήγησης, το οποίο προέκυψε με το τελευταίο update, είναι γνωστό και αναμένεται να διορθωθεί με το update του Φεβρουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου δεν έχει παρουσιάσει τίποτα από αυτά που αναφέρθηκαν.

Το μόνο με το οποίο είχα θέμα ήταν το auto rotation της οθόνης το οποίο διορθώθηκε σε μεγάλο βαθμό με το τελευταίο update, και η ανταπόκριση των τριών κουμπιών πλοήγησης, το οποίο προέκυψε με το τελευταίο update, είναι γνωστό και αναμένεται να διορθωθεί με το update του Φεβρουαρίου.

 

Βγήκε το update του Φεβρουαρίου μόλις το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια στην Κυπρο το βλεπω:

 

https://www.aeliotis.com/aeliotis/productDetails.aspx?catid=1021&catnm=&itemid=10008452&itemnm=Google%20Pixel%204a%205G%20128%20/%206GB

 

650 Ευρω. Αξιζει να το παρω απο εδω η να παρω καλυτερα το oneplus με 399 ευρω ;

Επισης θα ηθελα να ρωτησω υπαρχουν διαφορες στο oneplus και στο pixel η ειναι και τα δυο καθαρο android οπου το oneplus εχει πολλα εξτρα στις ρυθμισεις του για εμφανιση των μενου τροποποιησεις κλπ ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια στην Κυπρο το βλεπω:

 

https://www.aeliotis.com/aeliotis/productDetails.aspx?catid=1021&catnm=&itemid=10008452&itemnm=Google%20Pixel%204a%205G%20128%20/%206GB

 

650 Ευρω. Αξιζει να το παρω απο εδω η να παρω καλυτερα το oneplus με 399 ευρω ;

Επισης θα ηθελα να ρωτησω υπαρχουν διαφορες στο oneplus και στο pixel η ειναι και τα δυο καθαρο android οπου το oneplus εχει πολλα εξτρα στις ρυθμισεις του για εμφανιση των μενου τροποποιησεις κλπ ;

Πολλά τα 650€ όταν το βρίσκεις στα 500€ από Google store αλλά και από fnac.

 

Α ναι! Δεν έχει 5G, voLTE και VoWifi :p

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ξέρω ότι μπορεί να είναι παράτυπο, αλλά επειδή είμαστε λίγοι και καλοί το αναφέρω.

Πωλείται σφραγισμένο Pixel 4a 5G από Γερμανία σε καλή τιμή.

Όποιος τυχόν ενδιαφέρεται ας στείλει pm.

Αν απαγορεύεται παρακαλώ όπως διαγραφεί το μήνυμα μου.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ξέρω ότι μπορεί να είναι παράτυπο, αλλά επειδή είμαστε λίγοι και καλοί το αναφέρω.

Πωλείται σφραγισμένο Pixel 4a 5G από Γερμανία σε καλή τιμή.

Όποιος τυχόν ενδιαφέρεται ας στείλει pm.

Αν απαγορεύεται παρακαλώ όπως διαγραφεί το μήνυμα μου.

 

Καλησπερα σου απαντησα στο μηνυμα σου σε ευχαριστω πολυ θα ειμαστε σε επαφη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολλά τα 650€ όταν το βρίσκεις στα 500€ από Google store αλλά και από fnac.

 

Α ναι! Δεν έχει 5G, voLTE και VoWifi :p

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Καλησπερα τι εννοεις δεν εχει 5G ; 5G δεν ειναι αυτο το μοντελο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σου απαντησα στο μηνυμα σου σε ευχαριστω πολυ θα ειμαστε σε επαφη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλησπερα τι εννοεις δεν εχει 5G ; 5G δεν ειναι αυτο το μοντελο ;

5G έχει αλλά δεν είναι ακόμα διαθέσιμο για την χώρα μας. Μελλοντικά θα ξεκλειδωθει κι αυτό.

 

Είτε στην μια περίπτωση όμως, είτε στην άλλη, τα 650 είναι πολλά. Τόσο βρίσκεις και το Pixel 5 από έξω.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

5G έχει αλλά δεν είναι ακόμα διαθέσιμο για την χώρα μας. Μελλοντικά θα ξεκλειδωθει κι αυτό.

 

Είτε στην μια περίπτωση όμως, είτε στην άλλη, τα 650 είναι πολλά. Τόσο βρίσκεις και το Pixel 5 από έξω.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Καλημερα φιλε μου στην Κυπρο λενε οτι ηρθε το 5G αρα λογικα θα δουλευει με οσες συμβατες συσκευες το υποστηριζουν ??

 

https://www.cyta.com.cy/5g

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου στην Κυπρο λενε οτι ηρθε το 5G αρα λογικα θα δουλευει με οσες συμβατες συσκευες το υποστηριζουν ??

 

https://www.cyta.com.cy/5g

 

Προς το παρόν δε θα δουλέψει γιατί η Google δεν έχει ενημερώσει τα carrier policy files για να παίζει με όλους τους παρόχους. Σιγά σιγά θα γίνει. Μπορείς όμως να το κάνεις μόνος αν δεν έχεις θέμα να ξεκλειδώσεις τον bootloader και να πειράξεις 2 πράγματα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

και στην Ελλάδα υπάρχει 5g ωστοσο ειναι κλειδωμενο απο google οπως αλωστε και τα voLTE & voWiFi.. δεν φαινεται να θελει να τα ξεκλειδωσει τουλαχιστον συντομα

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

έχεις κάποια πληροφορία ότι "σιγά σιγά θα γίνει"? Από που προκύπτει αυτό; Σε πολύ μεγαλύτερες από την Ελλάδα χώρες και είναι ακόμα κλειδωμένες οι υπηρεσίες. Πως προκύπτει ότι θα ξεκλειδωθούν;

 

Προσωπική εκτίμηση δεν θα συμβεί ποτέ. Αν ήθελε θα είχε δώσει ήδη voLTE, voWiFi στα παλαιοτερα μοντελας της. Οπως βλεπεις δεν το εχει κανει μετα απο τοσο καιρο, γιατι να το κανει τωρα ?

 

απλά ξεχάστε τα 5g,voLTE,voWiFi με pixel. Εγώ έχω υποψία οτι δεν πιάνει ουτε 4g+. Μετα απο καιρο και δεν εχω δει ποτε 4g+ παντως, ελπιζω να ειναι ιδεα μου!!!

 

σημερινό από Ολλανδία https://support.google.com/pixelphone/thread/96585425?hl=en η απαντηση του "expert" για γελια πραγματικα

4G+ έχει απλα δεν το δείχνει. Με app μπορείς να το τσεκαρεις. Πάντως και στα νήματα της OnePlus δεν βλέπω να έχει ενεργοποιηθεί σε όλους το voLTE/VoWifi και 5G, παρόλο που έρχονται επίσημα πλέον και στην Ελλάδα. Ακόμα και Samsung συσκευές δεν είναι ακόμα υποστηριζόμενες για 5G.

 

Από εκεί και πέρα, τα υπόλοιπα είναι δικές σου εκτιμήσεις και ψυχολογικοί προβληματισμοί. Μονίμως γκρινιάζεις αλλά δεν το ξεφορτώνεσαι κιόλας. Αν φυσικά έχεις τελικά Pixel και δεν είσαι troll.

 

Τουλάχιστον ο άλλος ανενημέρωτος που δεν ήξερε πριν αγοράσει Pixel και που ξεκίνησε αυτό το θέμα, είχε την στοιχειώδη νοημοσύνη να ακυρώσει την παραγγελία του και να πάρει κάτι άλλο. Για τους υπόλοιπους που τα γνωρίζαμε από πριν όλα αυτά, λίγο μας ενδιαφέρουν οι γκρίνιες σου, οι ψυχοπαθολογικες διαταραχές σου και το σπαμάρισμα σε κάθε topic.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι το ήξερες εσύ και άλλα 5 άτομα δεν λέει τίποτα. Οι περισσότεροι εδώ αλλά και έξω δεν το γνωρίζαμε.

 

 

 

Πρόσφατο:

 

 

 

Hello,

 

 

 

I've bought Pixel 5 recently and did not really know VoLTE & VoWIFI is not working as reading here. It's doesn't work only in Greece but also in Belgium (Orange, Proximus), I'm very disappointed. If I knew this beforehand, I would never buy (expensive) Pixel 5 definitely.

 

Both, Orange and Proximus support, clearly said that it's up to the phone configuration to support VoLTE & VoWifi, their network supports it out of the box. So Google needs to unlock this feature on Pixel phones, simple as that..

 

 

 

So I'm waiting for this to happen soon, otherwise I will switch to iPhone or Samsung phone where this works flawlessly.

Στο καλό και να μας γράφει κι αυτός κι εσύ :)

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

και στην Ελλάδα υπάρχει 5g ωστοσο ειναι κλειδωμενο απο google οπως αλωστε και τα voLTE & voWiFi.. δεν φαινεται να θελει να τα ξεκλειδωσει τουλαχιστον συντομα

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

έχεις κάποια πληροφορία ότι "σιγά σιγά θα γίνει"? Από που προκύπτει αυτό; Σε πολύ μεγαλύτερες από την Ελλάδα χώρες και είναι ακόμα κλειδωμένες οι υπηρεσίες. Πως προκύπτει ότι θα ξεκλειδωθούν;

 

Προσωπική εκτίμηση δεν θα συμβεί ποτέ. Αν ήθελε θα είχε δώσει ήδη voLTE, voWiFi στα παλαιοτερα μοντελας της. Οπως βλεπεις δεν το εχει κανει μετα απο τοσο καιρο, γιατι να το κανει τωρα ?

 

απλά ξεχάστε τα 5g,voLTE,voWiFi με pixel. Εγώ έχω υποψία οτι δεν πιάνει ουτε 4g+. Μετα απο καιρο και δεν εχω δει ποτε 4g+ παντως, ελπιζω να ειναι ιδεα μου!!!

 

σημερινό από Ολλανδία https://support.google.com/pixelphone/thread/96585425?hl=en η απαντηση του "expert" για γελια πραγματικα

Για VoLTE δεν έχω αλλά για 5G είμαι σίγουρος. Το 5G είναι καινούρια τεχνολογία,. τουλάχιστον εμπορικά, και οι πάροχοι τώρα ξεκίνησαν την ανάπτυξη του δικτύου και την πιστοποίηση συσκευών. Τώρα αν εσύ βιάζεσαι να δεις το σηματακι 5G πάνω δεξιά αλλά στην ουσία να παίζεις με ταχύτητες 4G+ γιατί μέχρι εκεί μπορούν οι πάροχοι μας είναι άλλο θέμα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...