Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS


grifind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να είσαι καλά παράφρονα :dizzy: χεχεχε

Σε ευχαριστώ πολύ.

Το επιβεβαιώνει και κανένας άλλος αυτό παιδιά ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

Με ποιον τρόπο θα μπορούσα να μεταφέρω τα sms από το τηλέφωνο στο PC;

Σε όλες τις εφαρμογές που έχω βρει, η trial version δεν το επιτρέπει.

Ευχαριστώ.!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Με ποιον τρόπο θα μπορούσα να μεταφέρω τα sms από το τηλέφωνο στο PC;

Σε όλες τις εφαρμογές που έχω βρει, η trial version δεν το επιτρέπει.

Ευχαριστώ.!

 

Καλημέρα,

 

αφού έχεις βρεί εφαρμογή που σε καλύπτει και είναι trial γιατί δεν την αγοράζεις για να λύσεις το πρόβλημά σου;

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

αφού έχεις βρεί εφαρμογή που σε καλύπτει και είναι trial γιατί δεν την αγοράζεις για να λύσεις το πρόβλημά σου;

 

Καλημέρα φίλε μου και σ' ευχαριστώ.

Ο λόγος είναι ότι το χρειάζομαι για μία φορά και μόνο.

Άλλαξα τηλέφωνο και λειτουργικό, απλά επειδή στο 5s έχει κολλήσει η μνήμη και χρειάζεται hard reset, οπότε θα χαθούν τα πάντα, είπα μήπως μπορούσαν να περαστούν κάπου αλλού τα sms.

Εντάξει, δεν καίγομαι κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Με ποιον τρόπο θα μπορούσα να μεταφέρω τα sms από το τηλέφωνο στο PC;

Σε όλες τις εφαρμογές που έχω βρει, η trial version δεν το επιτρέπει.

Ευχαριστώ.!

 

Καλό μεσημέρι. Δοκίμασε το SMS Backup & Restore.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι. Δοκίμασε το SMS Backup & Restore.

 

Συμφωνώ,επειδή και εγώ ήθελα κάτι παρόμοιο, αυτή η συσκευή θα σε σώσει τα χέρια!

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια φορά ανάκτηση δεδομένων για iPhone. Αν σου κάνει στείλτε μου pm

 

Κατ' αρχάς, ευχαριστώ πολύ!

Έκανα ήδη hard reset, οπότε δεν έχει νόημα, φαντάζομαι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες χαιρετω :D Έχω ενα περίεργο πρόβλημα σε iphone 6s, 10.3.3 ios, whats up card cosmote.

 

Βασικά ξεκίνησε απο την 10.3.2 έκδοση οταν παραλληλα εγινε και carrier update στα settings της κοσμοτε και καπου εκει αρχισε το εξής προβλημα: Ας πουμε πως δεν εχω καποιο πακετο δεδομενων ενεργοποιημενο. Η whats up δινει την δυνατοτητα internet day pass (https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/internet_daypass.html) με 1 ευρ/μερα. Ας πουμε το ανοιγω (8 το πρωι σημερα) και για 1 μερα εχω οντως ιντερνετ. Ας πουμε κλεινω το κιν το βραδυ και το ανοιγω 8.05 το άλλο πρωι (που εχει ληξει το internet day pass). Mε το που ανοιγω το κινητο τσουπ ερχεται μηνυμα οτι ΜΠΗΚΑΤΕ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ξαναχρεώνομαι 1 ευρώ! Χωρίς να χω ανοιξει τπτ, ουτε εφαρμογη ουτε φυσικά wifi. Αυτο με εχει αναγκασει να κλεισω εντελώς (απενεργοποιηση) του internet day pass. Εχω κανει restore, settings erase κλπ αλλά τπτ..

 

Έχει κανεις καμμια ιδεα?

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαιρετω :D Έχω ενα περίεργο πρόβλημα σε iphone 6s, 10.3.3 ios, whats up card cosmote.

 

Βασικά ξεκίνησε απο την 10.3.2 έκδοση οταν παραλληλα εγινε και carrier update στα settings της κοσμοτε και καπου εκει αρχισε το εξής προβλημα: Ας πουμε πως δεν εχω καποιο πακετο δεδομενων ενεργοποιημενο. Η whats up δινει την δυνατοτητα internet day pass (https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/internet_daypass.html) με 1 ευρ/μερα. Ας πουμε το ανοιγω (8 το πρωι σημερα) και για 1 μερα εχω οντως ιντερνετ. Ας πουμε κλεινω το κιν το βραδυ και το ανοιγω 8.05 το άλλο πρωι (που εχει ληξει το internet day pass). Mε το που ανοιγω το κινητο τσουπ ερχεται μηνυμα οτι ΜΠΗΚΑΤΕ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ξαναχρεώνομαι 1 ευρώ! Χωρίς να χω ανοιξει τπτ, ουτε εφαρμογη ουτε φυσικά wifi. Αυτο με εχει αναγκασει να κλεισω εντελώς (απενεργοποιηση) του internet day pass. Εχω κανει restore, settings erase κλπ αλλά τπτ..

 

Έχει κανεις καμμια ιδεα?

 

Ενεργοποιείσαι αυτό https://www.whatsup.gr/el/services/my-internet και δεν θα ξανά χρεωθείς πότε όταν δεν έχεις πακέτο internet. Και αν θες ίντερνετ για μια μέρα υπάρχει το gigaday με 1 ευρώ 1gb.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα κανει αλλά μου ρχοταν και κει κάθε μερα sms που μου λεγε πληροφορίες για το myinternet οπου και το βγαλα. Μπορώ να χω και το ιnternet day pass (idp) ενεργοποιημένο και το my internet ταυτοχρονα?

 

Διοτι απ οτι εχω καταλαβει για να χεις ιντερνετ πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το ιnternet day pass να ειναι ΟΝ

 

Edit: Πρεπει το idp να ειναι ΟΝ δυστυχώς..

Edited by Haris1977
ΑΛΛΑΓΗ
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φορουμ..

Λοιπον έκανα το πρωι αίτηση φορητότητας σε βονταφον και εγκρίθηκε κανονικά και άμεσα και απο το μεσημέρι έχω πλεον κανονικα με άλλη κάρτα , φοιτητικο πρόγραμμα.. Μου κάνανε και δωρο λεπτα mb και αυτα.. Δεν έχω βάλει ουτε εηνα ευρώ εγω μέσα

Και εδω ξεκινάει ενα θέμα

Το imessage απο τοτε και το facetime δεν συγχρονιζουν μεσω τηλ.. αλλα μεσω mail μου μονο.. εκανα επαναφορα ρυθμίσεων δικτύου..

μπηκα και βγήκα απο το appleid σε αυτές .. τίποτα..

Να δοκιμάσω σε άλλο iphone παλιο που έχω? σε φιλικό άτομο που έχει επισης iphone 7 και δουλευέι κανονικα?

Εχω μείνει λίγο γιατι δεν ξέρω τι γίνεται... καποια ιδεα?

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Η βοντα τη χρεώνει την ενεργοποίηση του imessage οπότε πρέπει να έχεις λεφτά στην κάρτα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω το iPhone 7plus και Προσπαθω να σύγχρονισω τις επαφές του τηλεφώνου με τις επαφές του Facebook.στις ρυθμίσεις ειναι τικαρισμενο κανονικά.παω μετα στις επαφές και πατάω πάνω αριστερά εκει που λεει ομάδες.δεν μου εχει ομως την επιλογή του Facebook για να την τικαρω,ενώ σε αλλα iPhone 7plus την εχει κανονικά που εχω δει.καμια λύση σκέφτεστε;Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους άλλαξα οθόνη σε ενα iphone 6 την βάζω την δένω και ανοίγω το κινητό και το κινητό δεν έχει φωτεινότητα τι μπορώ να κάνω ! :!::!:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα ! Δεν ασχοληθηκα ποτε με το λειτουργικο αυτο και κατ επεκταση με καποια συσκευη. Θα ηθελα να με πληροφορησετε αν μια συσκευη απο τις αυτες 8 & Χ με χωρητικοτητα 64 θα μπορουσε να σταθει επαξια στην καθημερινη χρηση .Θα μου πειτε οσο περισσοτερη χωρ. τοσο καλυτερα αλλα ολα εχουν και καποιο οριο και καποια τιμη.Επισης θα μου πειτε ..τι θα φορτωνει κανεις σε μια συσκευη..Ας πουμε λοιπον πως θα εχει κανεις απο 300-500 φωτογραφιες καμια 20 βιντεακια 2λεπτα-3 λεπτα (θα μου πειτε τι αναλυσεως ?4Κ? ειναι σχετικο κι αυτο).Ας πουμε για μια φυσιολογικη χρηση. Η ερωτηση ξερω οτι μπαζει πολυ αλλα αν αυτα που περιεγραψα πιανουν 20 g πανω κατω ειναα ευκολο να απαντηθει, αν πιανουν 50 ειναι πιο δυσκολο να απαντηθει.Κανω αυτη την χαζη ερωτηση επειδη τα τηλ αυτα δεν περνουν εξτρα μνημη οποτε την πατας..Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Δεν ασχοληθηκα ποτε με το λειτουργικο αυτο και κατ επεκταση με καποια συσκευη. Θα ηθελα να με πληροφορησετε αν μια συσκευη απο τις αυτες 8 & Χ με χωρητικοτητα 64 θα μπορουσε να σταθει επαξια στην καθημερινη χρηση .Θα μου πειτε οσο περισσοτερη χωρ. τοσο καλυτερα αλλα ολα εχουν και καποιο οριο και καποια τιμη.Επισης θα μου πειτε ..τι θα φορτωνει κανεις σε μια συσκευη..Ας πουμε λοιπον πως θα εχει κανεις απο 300-500 φωτογραφιες καμια 20 βιντεακια 2λεπτα-3 λεπτα (θα μου πειτε τι αναλυσεως ?4Κ? ειναι σχετικο κι αυτο).Ας πουμε για μια φυσιολογικη χρηση. Η ερωτηση ξερω οτι μπαζει πολυ αλλα αν αυτα που περιεγραψα πιανουν 20 g πανω κατω ειναα ευκολο να απαντηθει, αν πιανουν 50 ειναι πιο δυσκολο να απαντηθει.Κανω αυτη την χαζη ερωτηση επειδη τα τηλ αυτα δεν περνουν εξτρα μνημη οποτε την πατας..Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας! :)

 

Αν εισαι της φωτογραφιας και να τραβας βιντεο παρε κατι μεγαλυτερο.Πλεον και οι εφαρμογες χρειαζονται μεγαλυτερο χωρο.Απλα με μεγαλυτερο χωρο θα τραβας βιντεο φωτογραφιες χωρις να σκεφτεσαι τον χωρο για οσο κρατησεις το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ, ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΜΟΥ.

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe7YuAMClu4PE4yMJ1NS-25DabwMnpgPs3TTyO3kaYN1TqzQg/viewform

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!! :D

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια σχολή;
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

"φακελωθηκα" :-)

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα φίλε δοκίμασε να το ανοίξεις πάλι και κοιτά αν κουμπωσες σωστά τις ταινίες τις οθόνης γιατί είναι λίγο περιπλοκές κουμπώνει η μισή ....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και καλή χρονιά!

Τελευταία (από τον Οκτωβριο) χρεώνομαι για ενεργοποίηση του imessage (φαινεται στο λογαριασμο σαν sms στο 447786205094) το ποσό 0,2033. Εχω συνδεση vodafone (συμβόλαιο).Στον τελευταίο λογαριασμο χρεώθηκα 5 φορές το παραπάνω ποσό, παρόλο που είχα το imessage απενεργοποιημένο στις Ρυθμίσεις και δεν εχω στείλει κανένα μήνυμα imessage. Εν τω μεταξυ, ενώ το έχω απενεργοποιημένο, λαμβάνω κατά διαστηματα μήνυμα, εάν θέλω να το ενεργοποιήσω με ενδεχόμενη χρεωση.

 

Πως μπορω είτε να το απενεργοποιήσω εντελώς ωστε να μην χρεώνομαι (όπως ανέφερα παραπάνω, ενώ ειχα την εντύπωση οτι είναι ανενεργό, στο τελευταίο λογαρισμό χρεώθηκα), είτε να ενεργοποιηθεί άπαξ ωστε να χρεωθώ μόνο μία φορα; Εχω iphone se.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση αν η οθόνη που έχεις δεν ειναι η αυθεντική να έχει χαμηλότερη φωτεινότητα αλλά για μικρή διαφορα μιλάμε, αν έχει μεγαλη δεν τη ταινία αν κουμπωσε σωστα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...