Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS


grifind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα,

Δυστυχως ξεχασα το apple id και μπηκα στη διαδικασια να κανω αιτηση αλλαγης. Εδωσα κανονικα email, αριθμο τηλεφωνου και αριθμο πιστωτικης που ειχα δηλωσει οταν το ειχα παρει. Ολα αυτα γινανε εδω και 5 μερες και δεν εχω λαβει καποια απαντηση ακομα. Απο τοτε δε μου δινει προσβαση στο apple store.

Εχει κανεις προηγουμενη εμπιερια να μου πει αν αυτη η καθυστερηση ειναι φυσιολογικη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Δυστυχως ξεχασα το apple id και μπηκα στη διαδικασια να κανω αιτηση αλλαγης. Εδωσα κανονικα email, αριθμο τηλεφωνου και αριθμο πιστωτικης που ειχα δηλωσει οταν το ειχα παρει. Ολα αυτα γινανε εδω και 5 μερες και δεν εχω λαβει καποια απαντηση ακομα. Απο τοτε δε μου δινει προσβαση στο apple store.

Εχει κανεις προηγουμενη εμπιερια να μου πει αν αυτη η καθυστερηση ειναι φυσιολογικη?

 

Φυσιολογικό ειναι μεχρι να γίνει η επαλήθευση. Δες λιγο και στο σπαμ του μαιλ σου αλλα παρε και τηλέφωνο (απο σταθερό) στο 00800 4414 5417 για πιο γρήγορα

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ανάκτηση κάνεις με διάφορους τρόπους. Το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν χάνεις τα χρήματά σου εαν έχεις βάλει. Σου μιλάω εκ πείρας. Είχα ανάλογο πρόβλημα και με βοήθησε "φυσικό" πρόσωπο απο την εταιρία i storm.
:spider:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

Γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να αλλάξω την μουσική αναμονής στο iPhone, διότι μου παραπονούνται ότι είναι εκνευριστική.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρήκα στο διαδίκτυο μια εφαρμογή σαν την revolut η οποία υποστηρίζει apple pay. Η εφαρμογή αυτή ονομάζεται boon αλλά δεν είναι διαθέσιμη στο ελληνικό app store, οπότε όποιος θέλει να την κατεβάσει πρέπει να έχει ή να δημιουργήσει αγγλικό apple id. Επίσης για να μπορείτε να έχετε το apple pay στο iphone σας πρέπει στο region να έχετε βάλει uk.

Η κάρτα αυτή είναι virtual και από την εφαρμογή προστείθεται στο wallet.

Δείτε πως δείχνει στο wallet εδώ: http://imgur.com/a/fOUVT

 

Περισσότερες πληροφορίες στο: https://boonpayment.com/uk/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

και μολις εγινε η μ@λ@κι@....

η οθονη δειχνει κανονικα. το toutch λειτουργει κανονικα.

οποτε, για να μην κανω κανα λαθος σε σχεση με την εκτιμηση, εχει σπασει το τζαμι και οχι η οθονη, σωστα!

το ρωταω γιατι ψαχνω ηδη για ανταλακτικα, και κοστος ....

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράμα είναι μαζί είναι lcd/digi accembly

Έχεις δύο επιλογές

1. Αγοράζεις ένα καλό από ebay από καλό προμηθευτή (κάνα 40 ευρώ ένα πολύ καλό με proximity, home κλπ ενσωματωμένα (αρκεί να πιάνουν τα χέρια σου)

2. Πας σε κάποιο μεγάλο μαγαζί - αλυσίδα και στο αλλάζουν με κάνα 80 ευρώ (μέσα σε κάνα 20 λεπτό το πολύ)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράμα είναι μαζί είναι lcd/digi accembly

Έχεις δύο επιλογές

1. Αγοράζεις ένα καλό από ebay από καλό προμηθευτή (κάνα 40 ευρώ ένα πολύ καλό με proximity, home κλπ ενσωματωμένα (αρκεί να πιάνουν τα χέρια σου)

2. Πας σε κάποιο μεγάλο μαγαζί - αλυσίδα και στο αλλάζουν με κάνα 80 ευρώ (μέσα σε κάνα 20 λεπτό το πολύ)

 

τοσα πολλα χρηματα!!!

εχω βρει σε ελληνικα μαγαζια που πουλανε μονο το τζαμι με 10€. αλλα ειναι αρκετα πολυπλοκο, οχι το να ανοιξεις το τηλεφωνο, αλλα το να ξεκολλησεις το παλια τζαμι που ειναι κολλημενο με κολλα με την οθονη

Link to comment
Share on other sites

τοσα πολλα χρηματα!!!

εχω βρει σε ελληνικα μαγαζια που πουλανε μονο το τζαμι με 10€. αλλα ειναι αρκετα πολυπλοκο, οχι το να ανοιξεις το τηλεφωνο, αλλα το να ξεκολλησεις το παλια τζαμι που ειναι κολλημενο με κολλα με την οθονη

Και άλλα 400 ευρώ το μηχάνημα που ξεκολλάει τα τζάμια και κάνα μήνα εκπαίδευση θες

Γνώμη μου η πλήρωσε σωστά να κάνεις καλή δουλειά γιατί μισό δουλειές είναι όλα πεταμένα χρήματα η ήρθε ώρα για άλλη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να λειτουργησει ετσι οπως είναι?

Για 80 θα το εφτιαχνα. Παραπανω με τιποτα

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

λειτουργει αλλα η οθονη ειναι ολο ραΐσματα με οτι μπορει αυτο να σημαινει.

εμενα και τα 80 πολλα μου φαινονται. δεν ειμαι iphone-ακιας, την συγκεκριμενη συσκευή μου την χάρισαν.....

οποτε εαν ειναι να φτασω στα 80, με κανα 40 ανετα παιρνω ενα νεο android...

Link to comment
Share on other sites

 

καλο φαινετε

αν εχεις αλλαξει ξανα lcd σε συσκευη καλος αλλιος μην τολμας εκτος και αν δωσεις σε καποιον να το κανει (μεγαλη εταιρεια ) κανα 30 ευρω και εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

καλο φαινετε

αν εχεις αλλαξει ξανα lcd σε συσκευη καλος αλλιος μην τολμας εκτος και αν δωσεις σε καποιον να το κανει (μεγαλη εταιρεια ) κανα 30 ευρω και εισαι κομπλε

 

τι εννοεις, να αγορασω αυτο και να τους δωσω και 30€ για να κανουν αυτοι την τοποθετηση !!!

αν λες αυτο, δεν παιζει. πολλα τα λεφτα. μονος μου εχ αλλαξει μπαταρια. το εχω ανοιξει δηλαδη το κινητο και εκανα και ενα μικρο καθαρισμα μεσα στην καμερα, μικροφωνο κλπ. οποτε νομιζω μπορω να το κανω μονος μου. το μονο που ελπιζω ειναι η οθονη και το τζαμι να έρχονται ενωμένα και να μην χρειαζεται να τα κολλησω εγω. μονο σε αυτην την περιπτωση ειναι προβλημα γιατι θελω κολλα κλπ

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις, να αγορασω αυτο και να τους δωσω και 30€ για να κανουν αυτοι την τοποθετηση !!!

αν λες αυτο, δεν παιζει. πολλα τα λεφτα. μονος μου εχ αλλαξει μπαταρια. το εχω ανοιξει δηλαδη το κινητο και εκανα και ενα μικρο καθαρισμα μεσα στην καμερα, μικροφωνο κλπ. οποτε νομιζω μπορω να το κανω μονος μου. το μονο που ελπιζω ειναι η οθονη και το τζαμι να έρχονται ενωμένα και να μην χρειαζεται να τα κολλησω εγω. μονο σε αυτην την περιπτωση ειναι προβλημα γιατι θελω κολλα κλπ

 

Kανε το μονος σου τότε φίλε μου.Και βάλε τα 30€ κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε με 40€ καινούριο Android.... Σίγουρα θα πετάει

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε με 40€ καινούριο Android.... Σίγουρα θα πετάει

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χμμμ! σωστο και αυτο! εννοεις οτι θα ειναι ανωτερο απο αποψη ταχυτητας απο το iphone 5!

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις, να αγορασω αυτο και να τους δωσω και 30€ για να κανουν αυτοι την τοποθετηση !!!

αν λες αυτο, δεν παιζει. πολλα τα λεφτα. μονος μου εχ αλλαξει μπαταρια. το εχω ανοιξει δηλαδη το κινητο και εκανα και ενα μικρο καθαρισμα μεσα στην καμερα, μικροφωνο κλπ. οποτε νομιζω μπορω να το κανω μονος μου. το μονο που ελπιζω ειναι η οθονη και το τζαμι να έρχονται ενωμένα και να μην χρειαζεται να τα κολλησω εγω. μονο σε αυτην την περιπτωση ειναι προβλημα γιατι θελω κολλα κλπ

 

αν κανεις ενα λαθος στο κουμπομα η ξεκουμπομα του connectora αντιο Mb

ετσι και 15 ευρω θα πάνε χαμένα και ολόκληρη η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...