Jump to content

Xiaomi Mi 10Τ Lite 5G

TIM-RANGER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 ώρες πριν, geioannou said:

εχω το Mi 9 lite και επειδη εμεινα πολυ ικανοποιημενος θελω να ξαναπαρω xiaomi. η σειρα 11 omvw δεν εχει υποδοχη για mini jack για ακουστηκα !!!!! και η επομενη σειρα ειναι ακομα πανακριβη με πανω απο 500€.
οποτε δεν ξερω εαν εχω αλλες επιλογες οπως λες! εκτος αν εννοεις για αλλη εταιρια.

Μπορείς να δεις επίσης και κάποιο από την φετινή σειρά Poco ή Mi11 στα ίδια λεφτά για να κάνεις σύγκριση

Πχ. Το Poco X3 Pro που είναι καλύτερο από το MI 10T Lite με Snapdragon 860 & μπαταρία 5160 mAh 

Edited by bathan

Xiaomi Mi 10T Lite 5G (MIUI Global 13.0.7 - Android 12)

βασικα, ενα απο τα χαρακτηριστικα που θελω να εχει, ειναι να εχει μεγαλυτερη καμερα απο 64mb. και δυστυχώς απο οτι ειδα δεν εχει!

Σήμερα μου ήρθε και μένα το MIUI 13.0.6 (Android 12) security patch 01-05-2022

• 2 months later...

Πριν λίγο την έβαλα και εγώ.

Τον τελευταίο καιρό η Xiaomi είναι πολύ συνεπής με τα updates

• 3 weeks later...
On 9/8/2022 at 4:26 ΜΜ, bathan said:

Πριν λίγο την έβαλα και εγώ.

Τον τελευταίο καιρό η Xiaomi είναι πολύ συνεπής με τα updates

Έκανα το λάθος να μπλέξω με την εν λόγο συσκευή, μετα από 2βδομαδες ota δεν έκανε καμία αναβάθμιση όπως το άνοιξα έμεινε.

Από recovery δεν περνάει τίποτα τι global τι eea κατέβασα τίποτα,  κολλημένο στην 10 με γκλομπαλ12.0.9.0 (QJSUXM) ενημέρωση ασφαλείας 1 -1- 21, απορώ π δεν το έσπασα ακόμη 

ΓΙα μπαταρία ράδιο ακουστικά καλό είναι στα υπόλοιπα σε σχέση με τ op7 π έχω 3χρονια πάτος άπατος . Ψάχνω ήδη  να πάρω συσκευή ανάλογη κ δεν ξέρω.

Από εποχής νότε 4mtk κ μετά πήρα το σναπ ,βείχα να πιάσω συσκευή ξιαομι βλέπω μια από τα ίδια, ότι έπαθα με το mtk με ξεκλείδωμα κ πέρασμα γκλομπαλ λόγο αγοράς από Κίνα.

Μεκανε η ξιαομι να σκέφτομαι να πηδήξω iphone να ηρεμήσω κ ναχω τ op7 όσο πάει για μπακαπ σε αντροιντ

πρέπει να δεις τι ρομ φοράς global ή eu και να περάσεις την αντίστοιχη.η τελευταία eu είναι αυτή V13.0.7.0.SJSEUXM και global V13.0.4.0.SJSMIXM

22 ώρες πριν, chios said:

πρέπει να δεις τι ρομ φοράς global ή eu και να περάσεις την αντίστοιχη.η τελευταία eu είναι αυτή V13.0.7.0.SJSEUXM και global V13.0.4.0.SJSMIXM

Eu φοράει, προσπάθησα απο recovery δεν περνάει καμία ούτε τις πρώτες σε αντροιτ 11 π βγηκαν δεν αναγνωρίζει τίποτα, ειπα να αποφύγω unlock bootloader αλλά τελικα έκανα ετοιμα για ξεκλείδωμα, 168 ώρες περίμενε γράφει η χαοτική ξιομι .

Παλιά ήθελε 24ωρο για ξεκλείδωμα είχα μπλέξει το 16  με νοτε4 mtk το όπιο μπρικαρε σε γύρισμα απο κινα ρομ σε γκλομπαλ , μέχρι κ  σιμ δεν αναφνωριζε την περασα χωρια μ άλλο πρόγραμμα meta system νομιζω βαλε προγράμματα mi unlock mi tool κτλ , επίτηδες το κανουν να γεμίζεις το λάπτοπ άχρηστα προγράμματα.

Η ιστορία επαναλαμβάνεται τελικά με ξιαομι πάλι , τελευταία συσκευή παίρνω απο την εν λογο εταιρία ουτε να την  ξανακουσω  δε θέλω, ευτυχώς το πήρα το Τούβλο σχετικά χαμηλά σε τιμή 215ε π κ αυτά πολλά είναι.  

Αν έχεις WiFi ανοικτό κ μιλας στο τηλ, δίπλα απο τις κάμερες ζεματαει ο τόπος 

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/gauguin/stable/V12.0.1.0.RJSEUXM/

δοκίμασε να περάσεις αυτήν τι ρομ την recovery

https://c.mi.com/thread-1890305-1-0.html

με αυτόν τον τροπο. κάνε και μία εκαθάρηση στην εφαρμογή updater

3 ώρες πριν, chios said:

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/gauguin/stable/V12.0.1.0.RJSEUXM/

δοκίμασε να περάσεις αυτήν τι ρομ την recovery

https://c.mi.com/thread-1890305-1-0.html

με αυτόν τον τροπο. κάνε και μία εκαθάρηση στην εφαρμογή updater

Το ειχα κάνει τίποτα το ξαναέκανα πάλι τίποτα , περιμένω το ξεκλείδωμα να πέρασω την πρώτη 11 μέχρι την τελευταία μια μια μέχρι να καει ουτε με νοιάζει η συσκευή πλέον, ψάχνω να δω τι θα πάρω θελω να πάω ιος αλλά δεννν μάλλον σε op9 η κανα σαμσουνγκ

1661688892669.jpg

1661689265289.jpg

Έκανες εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή; από τη στιγμή που θα ξεκλειδώσεις βάζεις κατευθείαν την τελευταία δεν υπάρχει λόγος να περάσεις προηγούμενες,

καλησπέρα

Ξερει  να μου πει κάποιος πως απενεργοποιούμε το torch απο το lockscreen ? Ειναι πολυ σπαστικο καθε φορα που ξαναπιάνω το κινητο μου  στα χερια το βρισκω ανοιχτο.

Παιδες καλησπερα, η συσκευη ειναι σταθερη στην λειτουργια της? επισης ειναι με 12 τωρα?

All it takes is a swipe...

Είναι πολύ σταθερή και τρέχει MIUΙ 13 πάνω σε Android 12

Edited by bathan

• 5 weeks later...
On 28/8/2022 at 3:20 ΜΜ, votis said:

Το ειχα κάνει τίποτα το ξαναέκανα πάλι τίποτα , περιμένω το ξεκλείδωμα να πέρασω την πρώτη 11 μέχρι την τελευταία μια μια μέχρι να καει ουτε με νοιάζει η συσκευή πλέον, ψάχνω να δω τι θα πάρω θελω να πάω ιος αλλά δεννν μάλλον σε op9 η κανα σαμσουνγκ

1661688892669.jpg

1661689265289.jpg

μιας κ δεν υπήρχε επικοινωνία με λαπτοπ έφυγε για σέρβις, έγινε αλλαγή σε κάποιο ανταλλακτικό πουχε πρόβλημα μουπαν , ήρθε με miui 13.0.7 k adroid 12 , όλα έγιναν δωρεάν η συσκευή ηταν 10ημερων βέβαια, άψογη εξυπηρέτηση κ σέρβις η infoquest να τα λέμε τα καλά

στα της συσκευής μιας κ είμαι στο στήσιμο βλέπω τρέχει καλύτερα με 12 , πολλές αλλαγές προς τ θετικό

τυχαία σύγκριση φωτό mi10t με iPhone xr πολύ καλυτερες του Xiaomi 

απο τ 17 είμαι με oneplus 5t κ 7 μου γίνε συνήθεια τα gestures της op για πίσω , στο xiaomi υπάρχει καμία λύση να μην ανοίγουν οι φωνητικές εντολές οταν κανω swipe up απο τη γωνία , κολλημένος απο τα op ολο εκεί πάει το δάχτυλο, ίδια gestures ειδα έχει κ η σαμυ

Στο δικο μου ήρθε η 13.0.10, security patch Sep 2022

Κυκλοφόρισαν λίστες για android 13 το 10t lite δεν τοχουν μέσα, καλύτερα σπεκ απο το redmi note 10 pro το οποίο το έχουν για 13αρι , είχε 11 βέβαια οταν βγήκε αλλά ειναι 4g σε κάνα 6μηνο θανε πίσω στα δίκτυα 5g

Κολλήματα της xiaomi