Jump to content

Xiaomi Mi 10Τ Lite 5G


TIM-RANGER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, katergaris1979 said:

Σωστά, έτσι είναι. Απλά έλεγα μήπως κάτι διορθώθηκε με το Update. 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.fluid&hl=el&gl=US

 και καθάρισες!!! Πολύ καλύτερο από της μαμάς και κανένα πρόβλημα με nova...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το έχω αυτό. Μου κάνει μια μικρή καθυστέρηση στην κίνηση και όταν μπαίνω να πληρώσω στο GPay κάτι σκαλώνει και μετά μαρτυράω να ξαναπάω στο Homescreen. Για την ώρα είναι η μόνη λύση πάντως. Υποτίθεται πως στο νέο Android θα λυθεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι, η ποιοτητα της οθονης στη συσκευη αυτη ειναι ιδια με τα poco x3 nfc/pro? τις ειχε καποιος και τις 2 συσκευες να συγκρινει?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα εχω δει με το pro διπλα διπλα σε ηλιο...στο mi 10t lite έβλεπα μεγαλύτερη φωτεινότητα. Και δεν εχουν ακουστει προβλήματα στη συσκευη ως προς την οθονη κατι που συμβαινει στα poco...

Link to comment
Share on other sites

Όταν σας καλούν και η οθόνη δείχνει την εισερχόμενη κλήση, σε προηγούμενα κινητά αν δεν απαντούσα στην κλήση και πατούσα το power button έσβηνε η οθόνη, σε αυτό το κινητό σβήνει στιγμιαία και ανάβει παλι συνεχίζοντας να δείχνει την εισερχόμενη κλήση.

Γνωρίζει κανείς αν αυτό αλλάζει κάπως;

Edited by sofos_k
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, sofos_k said:

Όταν σας καλούν και η οθόνη δείχνει την εισερχόμενη κλήση, σε προηγούμενα κινητά αν δεν απαντούσα στην κλήση και πατούσα το power button έσβηνε η οθόνη, σε αυτό το κινητό σβήνει στιγμιαία και ανάβει παλι συνεχίζοντας να δείχνει την εισερχόμενη κλήση.

Γνωρίζει κανείς αν αυτό αλλάζει κάπως;

Ανάβει γιατί λογικά έχεις δαχτυλικό αποτύπωμα με αφή του power button και όχι με πάτημα του power button. Γιατί εκείνη την ώρα εσύ το κλείνεις αλλα μέχρι να αφήσεις το δαχτυλό σου στιγμιαία διαβάζει αφου το έχεις ακουμπημένο οτι ''θέλεις να το ξεκλειδώσεις''. Δέν ξέρω άν καταλαβαίνεις τί εννοώ..🤔

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2021 at 11:32 ΜΜ, Nikos_96 said:

Ανάβει γιατί λογικά έχεις δαχτυλικό αποτύπωμα με αφή του power button και όχι με πάτημα του power button. Γιατί εκείνη την ώρα εσύ το κλείνεις αλλα μέχρι να αφήσεις το δαχτυλό σου στιγμιαία διαβάζει αφου το έχεις ακουμπημένο οτι ''θέλεις να το ξεκλειδώσεις''. Δέν ξέρω άν καταλαβαίνεις τί εννοώ..🤔

 

Δοκίμασα και με πάτημα αντί για αφή και κάνει το ίδιο.

Ετσι κι αλλίως στην αφή πατούσα το κουμπί με αποτύπωμα που δεν ξεκλειδώνει το κινητό, αλλά είπα να δοκιμάσω τώρα να πατήσω το power button με καλυμμένο το δάχτυλο ώστε να μην ενεργοποιηθεί ο αισθητήρας αφής του δακτυλικού καθόλου αλλά και πάλι ανάβει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ μου ήλθε η 12.5.7

 

Στην περιγραφή λέει

- Optimized system performance

- Improved system security and stability

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω βάλει την Taiwan official μαμά για να εχω τον miui dialer με το call recording , εχω κολλήσει στη 12.5.1 εδω και καιρό.

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Yoda said:

Χθες βράδυ μου ήλθε η 12.5.7

 

Στην περιγραφή λέει

- Optimized system performance

- Improved system security and stability

Μήπως σου ήρθε η 12.0.7 και όχι η 12.5; Γιατί και σε έναν φίλο μου εχθές αν δεν κάνω λάθος την ώρα που πίναμε καφέ μου έδειξε οτι του ήρθε ενημέρωση και μου φάνηκε οτι είδα την 12.0.7 και μου έκανε εντύπωση απο την στιγμή που περιμένουμε την 12.5!

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Screenshot_2021-12-10-11-34-22-052_com.android.settings.thumb.jpg.f6f3a302bcb6a6f7c6550c2a1b1ff20a.jpgΚαλημέρα σας, εγώ έχω το κινητό κανά χρόνο, σήμερα κοίταξα την έκδοση της miui κια έχω μείνει 12.0.7.0 με Android 10. Τι πρέπει να κάνω για να πάρω OTA τα update; 

Edited by agvas
Link to comment
Share on other sites

Πονεμένη ιστορία τα updates και πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα

Εγώ άλλαξα την χώρα σε Γερμανία για να πάρω update σε Android 11 (MIUI 12.0.4.0 RJSEUXM) με security patch Ιούνιος 2021 και από τότε δεν βλέπω καμία άλλη ενημέρωση

Ούτε MIUI 12.5 ούτε τίποτε άλλο νεότερο update

Μεγάλη απογοήτευση και μετά από 5 χρόνια και 3 κινητά, έχω αποφασίσει να μην ξαναπάρω Xiaomi

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, bathan said:

Πονεμένη ιστορία τα updates και πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα

Εγώ άλλαξα την χώρα σε Γερμανία για να πάρω update σε Android 11 (MIUI 12.0.4.0 RJSEUXM) με security patch Ιούνιος 2021 και από τότε δεν βλέπω καμία άλλη ενημέρωση

Ούτε MIUI 12.5 ούτε τίποτε άλλο νεότερο update

Μεγάλη απογοήτευση και μετά από 5 χρόνια και 3 κινητά, έχω αποφασίσει να μην ξαναπάρω Xiaomi

Άρα δεν υπάρχει σωτηρία... Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Εγώ έκανα αλλαγή σε διάφορες χώρες αλλά δεν μου ήρθε τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, agvas said:

Άρα δεν υπάρχει σωτηρία... Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Εγώ έκανα αλλαγή σε διάφορες χώρες αλλά δεν μου ήρθε τίποτα. 

Και σε ενός φίλου μου ακόμη δεν έχει έρθει...ακόμα περιμένει για την 12.5

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει δυστυχώς. Δεν επιτρέπει flash rom σε αυτή την έκδοση; "flash to this stable version is not allowed" Δεν κατάλαβα τίποτα... Πρέπει να κάνω κάτι άλλο; Πήγα να βάλω την τελευταία έκδοση. Επίσης έχει 2 διαφορετικά πράγματα να κατεβάσουμε το ένα είναι .zip ενώ το άλλο .tgz εγώ πήγα να βάλω το zip μήπως έκανα λάθος κι είναι το άλλο; 

Edited by agvas
Link to comment
Share on other sites

Περί να βάλεις τη σωστή έκδοση..αν έχεις eu να βάλεις τη νεότερη eu..αν έχεις mix που είναι η global θα βάλεις τη τελευταία mix..μέσα  από τον updater μόνο zip

Το πιο πιθανό είναι να έχετε eu οπότε κοιτάτε για eea rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή και πήγα να βάλω την eu και δεν την πήρε. Μήπως να κάνω ένα factory reset; 

Screenshot_2021-12-10-15-53-36-168_com.android.updater.jpg

Αυτή δεν θα έπρεπε να δουλέψει; 

Screenshot_2021-12-10-15-56-47-180_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...