Jump to content

Xiaomi Mi 10Τ Lite 5G


TIM-RANGER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εφαρμογές που χρησιμοποιω εγω ,social και browsing, διαφορα δεν ειδα..σε παιχνιδια ισως να εβλεπα διαφορα που ειναι πιο απαιτητικα σε cpu ..η μπαταρια μπορει να ειναι μεγαλυτερη αλλα και ο επεξεργαστής ειναι πιο ενεργοβορος στο poco .χωρις να εχω κανει τεστ στο poco στο mi 10t lite μου βγαζει πανω απο 8 ωρες screen οποτε ειμαι ικανοποιημενος.σε φωτογραφία ειδα μικρες διαφορες υπερ του mi

Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να κάνω update και τώρα που το έκανα δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τον Nova έχοντας επιλεγμένο το gestures. Είδα ότι είναι σχετικά γνωστό θέμα αλλά εγώ δεν το είχα πάρει χαμπάρι. Πέρα από την επιλογή του Fluid Navigation Gestures (που μου κάνει μια μικρή καθυστέρηση) υπάρχει άλλη λύση;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλους,

Μόλις αγόρασα το κινητό, και έκανα τη διαδικασία για να κάνω unlock το bootloader (οπότε αυτή τη στιγμή περιμένω να περάσει 1 εβδομάδα για να ξεκλειδώσει).

Ως επόμενο βήμα, θα ήθελα να περάσω το magisk και τη gcam, και επειδή διαβάζω ότι, ειδικά για τη gcam, υπάρχουν ασυμβατότητες, θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του κινητού για το ποια έκδοση έχουν (και αν γίνεται, ένα link για να κατεβάσω και εγώ τη "σωστή"/σταθερή έκδοση της gcam).

Επίσης, αν και δεν έχω πρόβλημα με το MIUI, ήθελα να ρωτήσω αν έχει νόημα να βάλω κάποια custom rom. Για να είμαι ειλικρινής, η σκέψη μου είναι ότι αν μείνω με την εργοστασιακή rom (MIUI), τότε προς το παρόν θα παίρνω updates, χωρίς να χρειάζεται clean install, ενώ αν βάλω μια custom rom, μετά δε θα μπορώ να παίρνω updates χωρίς να κάνω clean install (κάτι που θέλω να το αποφύγω όσο μπορώ).

Στο προηγούμενο κινητό είχα κρατήσει τη MIUI που είχε, και όταν το android version "πάλιωσε", έβαλα μια custom rom με νεότερη έκδοση. Αν τυχόν όμως υπάρχει η δυνατότητα να βάλω από τώρα μια custom rom, αλλά να παίρνω και updates χωρίς να χρειάζεται clean install (???), τότε θα άξιζε ίσως να αλλάξω rom από τώρα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αλήθεια με την ανοιχτή ακρόαση είστε ευχαριστημένοι ή σας παραπονιούνται κι εσάς ότι σας ακούνε από πολύ μακριά;

Edited by petrosr1977
Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2021 at 12:26 ΜΜ, enteacher04 said:

Καλημέρα σε όλους,

Μόλις αγόρασα το κινητό, και έκανα τη διαδικασία για να κάνω unlock το bootloader (οπότε αυτή τη στιγμή περιμένω να περάσει 1 εβδομάδα για να ξεκλειδώσει).

Ως επόμενο βήμα, θα ήθελα να περάσω το magisk και τη gcam, και επειδή διαβάζω ότι, ειδικά για τη gcam, υπάρχουν ασυμβατότητες, θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του κινητού για το ποια έκδοση έχουν (και αν γίνεται, ένα link για να κατεβάσω και εγώ τη "σωστή"/σταθερή έκδοση της gcam).

Επίσης, αν και δεν έχω πρόβλημα με το MIUI, ήθελα να ρωτήσω αν έχει νόημα να βάλω κάποια custom rom. Για να είμαι ειλικρινής, η σκέψη μου είναι ότι αν μείνω με την εργοστασιακή rom (MIUI), τότε προς το παρόν θα παίρνω updates, χωρίς να χρειάζεται clean install, ενώ αν βάλω μια custom rom, μετά δε θα μπορώ να παίρνω updates χωρίς να κάνω clean install (κάτι που θέλω να το αποφύγω όσο μπορώ).

Στο προηγούμενο κινητό είχα κρατήσει τη MIUI που είχε, και όταν το android version "πάλιωσε", έβαλα μια custom rom με νεότερη έκδοση. Αν τυχόν όμως υπάρχει η δυνατότητα να βάλω από τώρα μια custom rom, αλλά να παίρνω και updates χωρίς να χρειάζεται clean install (???), τότε θα άξιζε ίσως να αλλάξω rom από τώρα.

Ευχαριστώ

Gcam περνας και χωρίς unlock ,root κτλ .εγω χρησιμοποιω τη τελευταίαstable του bsg...και εχω μεινει στοκ miui γιατι βαριέμαι τα φλασαρισματα και οι τελευταίες ειναι ωραιες ρομ

21 minutes ago, petrosr1977 said:

Αλήθεια με την ανοιχτή ακρόαση είστε ευχαριστημένοι ή σας παραπονιούνται κι εσάς ότι σας ακούνε από πολύ μακριά;

Κανενα θεμα..σημερα μιλουσα και απαντουσα και απο 2-3 μετρα μακριά χωρίς θεμα..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, greg2310 said:

Gcam περνας και χωρίς unlock ,root κτλ .εγω χρησιμοποιω τη τελευταίαstable του bsg...και εχω μεινει στοκ miui γιατι βαριέμαι τα φλασαρισματα και οι τελευταίες ειναι ωραιες ρομ

Κανενα θεμα..σημερα μιλουσα και απαντουσα και απο 2-3 μετρα μακριά χωρίς θεμα..

Το έχεις δοκιμάσει σε αυτοκίνητο;Και σε εμένα και σε ενός φίλου που το έχει μας λένε ότι μας ακούνε από πολύ μακρια.Για την ώρα που οδηγάμε και με κλειστά παράθυρα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, petrosr1977 said:

Το έχεις δοκιμάσει σε αυτοκίνητο;Και σε εμένα και σε ενός φίλου που το έχει μας λένε ότι μας ακούνε από πολύ μακρια.Για την ώρα που οδηγάμε και με κλειστά παράθυρα.

,Θα το δοκιμασω και θα σου πω..προς τοπαρον μεσα σε δωμάτιο

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα και εγώ με την ανοιχτή ακρόαση

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Και ενα τιπ για αυτους που δουλεύουν κουμπια .κατεβαστε νοβα launcher και βαλτε απο τις επιλογες προγραμματιστη ολα τα εφε στο 0.5 ταχύτητα..

Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2021 at 12:06 ΠΜ, greg2310 said:

Gcam περνας και χωρίς unlock ,root κτλ .εγω χρησιμοποιω τη τελευταίαstable του bsg...και εχω μεινει στοκ miui γιατι βαριέμαι τα φλασαρισματα και οι τελευταίες ειναι ωραιες ρομ

Κανενα θεμα..σημερα μιλουσα και απαντουσα και απο 2-3 μετρα μακριά χωρίς θεμα..

Ομοίως ακούω τη γυνα΄λικα μου πεντακάθαρα, δεν έχει παραπονεθεί κανείς...

Μπορείς να δώσεις ένα link για την gcam? Πριν κανα δίμηνο που προσπαθούσα, ούτε προτάσεις υπήρχαν και ότι είχα δοκιμάσει ήταν προβληματικό.

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση?
Αφού γράφει τι παραπάνω να σου πει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, chios said:
10 ώρες πριν, POUARO said:
Εκδοση?

Αφού γράφει τι παραπάνω να σου πει.

Εχω την global 12.5.6.0 εδω και 2 βδομαδες περιπου. Η 12.5.3 ειναι νεοτερη?

Link to comment
Share on other sites

Η 12.5.6 ειναι για eu  μοντελα .εγω οταν αγορασα το λινητο το ξεκλειδωσα και περασα τη global rom και το ξανακλειδωσα..ετσι εγινε global το κινητό με συνεπεια να περνει πιο γρήγορα αναβαθμισεις ..η 12.5.3 που μου ηρθε ειναι miui  enhanced..ειναι η τελευταία αναβαθμιση απο τη xiaomi με πολλες αλλαγες στο λειτουργικό κατω απο το καπο...η ουσια ειναι οτι πιο smooth δεν ηταν ποτε ..αισθητη αλλαγη.. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, greg2310 said:

Η 12.5.6 ειναι για eu  μοντελα .εγω οταν αγορασα το λινητο το ξεκλειδωσα και περασα τη global rom και το ξανακλειδωσα..ετσι εγινε global το κινητό με συνεπεια να περνει πιο γρήγορα αναβαθμισεις ..η 12.5.3 που μου ηρθε ειναι miui  enhanced..ειναι η τελευταία αναβαθμιση απο τη xiaomi με πολλες αλλαγες στο λειτουργικό κατω απο το καπο...η ουσια ειναι οτι πιο smooth δεν ηταν ποτε ..αισθητη αλλαγη.. 

Ξερεις αν η έκδοσεις αυτες έρχοναι και στις EU ROM αργότερα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...