Jump to content

Xiaomi Mi 10Τ Lite 5G


TIM-RANGER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα φόρουμ.

Αγορά πριν μια εβδομάδα από Γερμανό. Όταν ξεκινά η συνομιλία κάνει το ηχείο ένα στιγμιαίο ενοχλητικό θόρυβο, ένα βζζζζ και είναι σαν έχει δόνηση. Κοίταξα ρυθμίσεις αλλά τίποτε. Είναι πρόβλημα; Να το πάω πίσω; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Το κινητό πρέπει να είναι μόνιμα σε 5g και σε συγκεκριμένη sim;

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσα ,περασα τη global12.5 και ξανακλειδωσα...αισθητα καλυτερο

Οδηγίες υπάρχουν;

Είναι ασφαλές;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Rom της xiaomi περνας.ουτε custom και κατι μη xiaomi .με πρόγραμματα που εχει βγαλει η xiaomi .απολυτα ασφαλες..οδηγιες εγω βρηκα στο νετ κ youtube . Ψαξε για ξεκλείδωμα bootloader και περασμα fastboot rom
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μου ήρθε η12.5.3

Πάνω που πίστευα ότι εμείς οι Lite δεν πρόκειται να πάμε πάνω από 12.2.

Ευχάριστη έκπληξη για όλους μας. :cool:

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

είχα το συγκεκριμένο αλλά δύστυχος το κινητό το σακάτεψα έκανα την οθόνη και το πλαστικό καινούργια η υπόλοιπη συσκευή είναι σε καλή κατάσταση αν κάποιος χρειάζεται ανταλλακτικά έκτος οθόνης ας στείλει μήνυμα δεν θέλω λεφτά για τα ανταλλακτικά μόνο για τα μεταφορικά από Αγγλία που είμαι

ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα τελευταία.

Όταν με παίρνουν τηλέφωνο και απαντάω δεν ακούω την άλλη πλευρά αλλά εκείνη με ακούει.

Το κλείνουμε και με ξαναπαίρνει, στην δεύτερη κλήση δουλεύουν όλα ρολόι.

Αυτό συμβαίνει και σε δύο άλλα τηλέφωνα, ένα mi 10t lite όπως το δικό μου, αλλά και σε ένα άλλο Xiaomi 5 ετιας.

Εγώ και το 5 ετιας έχουμε cosmokarta και το άλλο wind .

Τα προβλήματα ξεκίνησαν περίπου τον τελευταίο μήνα.

Τι φάση, τι θα μπορούσε να είναι. Μέχρι και εργοστασιακές ρυθμίσεις έκανα μετά την 12.5.3 έκδοση.

Είναι σαν να μπαίνει το κινητό σε βαθύ ύπνο στην πρώτη κλήση ενώ καπάκι με την δεύτερη δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει απο 6 xiaomi εγω,3 η γυναικα μου,2 η αδερφή μου και το μονο που αντιμετωπιζα ηταν θεμα με proximity sensor σε ενα απο ολα..οχι ενα απο τα δικα μου...αυτο πρωτη φορα το ακουω
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω το ένα δε mi 10t lite μιας φίλης μου όταν έχει ανοικτή ακρόαση ( το χρησιμοποιούμε συχνά λόγω δουλειάς) δεν την ακούμε καλά σαν να χάνεται ,λες και μιλάει από πολύ μακριά και δεν την καταλαβαίνουμε. Αυτό κανονικά θέλει εναλλαγή από ανοικτή ακρόαση σε κανονική να δούμε τι φταίει.

Μπήκα στο hardware check αλλά εκεί κάνει pass και τα δύο μικρόφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σήμερα, και ενώ είχα το τηλ. σβηστό για να μη με ενοχλούν, έκανε έναν ήχο και άνοιξε μόνο του.

Έφτασε μέχρι την οθόνη που ζητούσε PIN.

Έχω απενεργοποιημένη την αυτόματη ενεργοποίηση/απενεργοποίηση.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι γίνεται?

Ευχαριστώ...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή βαρέθηκα να περιμένω να έρθουν με OTA τα updates από μόνα τους άλλαξα την χώρα σε Γερμανία και αμέσως μου ήρθαν 2 τελευταία updates σε Android 11 --> 12.0.4 (RJSEUXM)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bathan said:

Επειδή βαρέθηκα να περιμένω να έρθουν με OTA τα updates από μόνα τους άλλαξα την χώρα σε Γερμανία και αμέσως μου ήρθαν 2 τελευταία updates σε Android 11 --> 12.0.4 (RJSEUXM)

Παλιοτερη δεν ειναι αυτη?

Εγω εχω 12.5.3.0  GLOBAL

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2021 at 3:04 ΜΜ, POUARO said:

Παλιοτερη δεν ειναι αυτη?

Εγω εχω 12.5.3.0  GLOBAL

Ναι πράγματι!

Κι εμένα 12.5.3 μου έχει έλθει...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή στο you.gr το έχει γύρω στα 254 με εγγύηση infoquest φυσικά. Άξιζε κάποιος να το αγοράσει τώρα? Βλέπω και το poco x3 pro ειδικά την έκδοση των 8/256 στην ίδια τιμή και είμαι μεταξύ των δύο. Στο δεύτερο φυσικά η εγγύηση θα είναι από skroutzομάγαζο...

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης και ειδικά μετα τη τελευταία αναβάθμιση,το κινητο παει μπαλα χωρις να εχω καποιο θεμα..ο λιγο κατωτερος επεξεργαστης παει σγαιρα για τη χρηση που κανω..πλεονεκτημα το 5g αν εισαι σε μεγαλη πολη...και λιγο καλύτερη καμερα .οποτε διαλεγεις κ περνεις επεξεργαστη η καμερα και 5g? Και κατι προσωπικό,παντα προτιμω τη σειρα mi απο τα redmi και poco .. πιστεύω εχουν καλύτερη συνολικα κατασκευή

Link to comment
Share on other sites

Το  Poco X3 Pro είναι ξεκάθαρα καλύτερο από το MI 10T Lite

Snapdragon 860 & μπαταρία 5160 mAh και κυρίως προεγκατεστημένο MIUI 12.5

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δουλεψα και τα δυο..το ενα το εχω εγω κ το αλλο το πηρε η αδερφη μου  προσφατα,σε εφαρμογες οπως fb κτλ δε ειδα καμια διαφορα ...παιχνιδια δε παίζω...οσον αφορα τη μπαταρια με τη τελευταία αναβαθμιση το κινητο μου εβγαλε 8:10 sot..νομιζω ακρως ικανοποιητικο νουμερο...ανετα δυο μερες..με τα παντα ανοιχτα ,και 120hz

 

Link to comment
Share on other sites

Σε CPU θα είδες διαφορά, Snapdragon 750G (Mi10t Lite) αντί του  860 (Poco F3). H  μπαταρία του Poco είναι λίγο μεγαλύτερη 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...