Jump to content

Xiaomi Mi 10Τ Lite 5G


TIM-RANGER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ λόγω δουλειάς μιλάω πολύ κάθε μέρα και με Teams 3-4 ώρες καθημερινά.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα, ούτε μου είπε κάποιος ως τώρα πως δεν με ακούει

Εχω αλλάξει την SIM τον Σεπτέμβριο γιατί η προηγούμενη μου έκανε νερά

@P270 μήπως μιλάς μέσω wifi ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω κι εγώ ένα θέμα που αντιμετωπίζω.

Πρόσφατα, άλλαξα την γραμματοσειρά της συσκευής με κάποια από αυτές που υπάρχουν στα "Θέματα" της συσκευής.

Δεν υποστηρίζει (αλίμονο) ελληνικά με αποτέλεσμα όταν χρησιμοποιώ το Φυλλομετρητή, τα κείμενα στα ελληνικά να μην εμφανίζονται σωστά.

Πώς μπορώ να επαναφέρω την προεπιλεγμένη γραμματοσειρά συστήματος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμία ωραία θηκη-προτασεις?

 

Έχω δοκιμάσει μερικές θήκες για το συγκεκριμένο.

Σου συστήνω ανεπιφύλακτα τη συγκεκριμένη.

Έχει πολύ καλή εφαρμογή, εντυπωσιακή πλάτη, η οποία θέλει μια άλφα προσοχή γιατί εγώ πρόλαβα και την έγδαρα.

Πλένεται στο πλυντήριο και δεν έχει κανένα πρόβλημα. Μπορώ να σου παραθέσω και φωτογραφίες.

 

https://www.shopweb.gr/accesories/thikes-kiniton/back-cover/deer-cloth-back-case-for-xiaomi-mi-10-lite-black.html

Edited by Konst4ntin0s
Link to comment
Share on other sites

οχι κανονικά μέσω κινητής ,ειναι μονιμο το προβλημα δεν εχω δοκιμασει με ανοιχτη ακροαση οπως λεει ο φιλος

θα αλλαξω και μια καρτα στην αναγκη αλλαζω εταιρια καρτοκινητο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Τι φαση??? Ποιος το ειπε αυτο???

Στα σχολια απο κατω,και εαν και προκειται για το mi 10 lite εαν ισχυει θα ισχυει και για αυτο.Ξερω οτι κατι τετοιο ισχυε παλαιοτερα για κινητα που ηταν σχεδιασμενα μονο για κινα αλλα τωρα μιλαμε για global εκδοσεις,εχω μπερδευτει.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον μονο global πουλανε ολα τα μαγαζια. Δεν εξαγεται κανενα κινητο με κινεζικη ρομ γιατι τα εχει κλειδωσει η xiaomi κ δεν μπορεις να περασεις ρομ κ να ξανακλειδωσεις με global rom. Brickαρει.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Στα σχολια απο κατω,και εαν και προκειται για το mi 10 lite εαν ισχυει θα ισχυει και για αυτο.Ξερω οτι κατι τετοιο ισχυε παλαιοτερα για κινητα που ηταν σχεδιασμενα μονο για κινα αλλα τωρα μιλαμε για global εκδοσεις,εχω μπερδευτει.

 

Στα σχολια λεγονται βλακειες αμετρητου βαθους και τις μεγαλυτερες βλακειες τις λεει ο τυπος που κανει το βιντεο.

"in2mobile

1 month ago

η έννοια global version έχει πάψει να ισχύει εδώ και αρκετά χρόνια πλέον στις συσκευές της εταιρίας και απλά χρησιμοποιείται από τα καταστήματα του Σκρουτζ επειδή βολεύει. στην Ευρώπη οι συσκευές χωρίζονται σε τρία διαφορετικά region ανατολικής δυτικής και κεντρικής Ευρώπης και κάθε ένα από αυτά έρχεται με συγκεκριμένα optimizations για τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας στις χώρες που ανήκουν στο region αυτό. Θεωρητικά λοιπόν μία συσκευή που προέρχεται από τη Ρουμανία ή την Βουλγαρία θα υποστηρίζει τη λειτουργία στα δίκτυα στη χώρα μας"

 

Επικη ανοησια.

Link to comment
Share on other sites

Καμία ωραία θηκη-προτασεις?

 

Εγώ πήρα την nillkin Camshield

http://nillkin.org/smartphones-accessories/xiaomi-phones-accessories/xiaomi-mi10t-lite-5g-accessories/nillkin-xiaomi-mi10t-lite-5g-camshield-case

 

από ελληνικό site πιο φθηνά από όσο αναγράφει.

Προστατεύει και τις πίσω κάμερες!!!

Link to comment
Share on other sites

Σκληρή είναι. Δεν θα έλεγα ότι μπαίνει και εύκολα, αλλά δεν σημαίνει και κάτι κακό. Ετσι δεν μπορεί να ξεκουμπωσει και να πέσει το κινητό κάτω.Δεν είναι για μπάσε βγάλε η θήκη.

Άποψή μου βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

https://en.xiaomitoday.it/how-to-set-the-display-of-the-poco-x3-nfc-to-90hz-and-save-battery.html

Δουλεύει και στο δικό μας ..κρατάει το refresh rate στα 90 ..χωρίς ρουτ

Και για ποιό λόγο να το κάνουμε αυτό ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Οικονομία μπαταρίας μόνο..οπτική διαφορά δεν είδα...αλλά θα ήθελα να έχει το κινητό μια επιλογή που να κρατάει τα frames σταθερά στα 90 όπως έχει το mi10..σε μας είναι adaptive και μερικές φορές καταλαβαίνω κοληματακια όταν αλλάζουν τα frame στην οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος απο χτες του 6/128.Πολυ καλο ,δυνατο κινητο και στιβαρο.

Τι με χαλασε:

-Αν το χρησιμοποιεις ως δικαρτο χανεις τη δυνατοτητα επιπλεον χωρου με καρτα μνημης

-Για ποιο λογο αν θες να εχεις 5G πρεπει να απενεργοποιησεις τη αλλη sim;Ξερετε να συμβαινει κ σε αλλα κινητα αυτο;;

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος απο χτες του 6/128.Πολυ καλο ,δυνατο κινητο και στιβαρο.

Τι με χαλασε:

-Αν το χρησιμοποιεις ως δικαρτο χανεις τη δυνατοτητα επιπλεον χωρου με καρτα μνημης

-Για ποιο λογο αν θες να εχεις 5G πρεπει να απενεργοποιησεις τη αλλη sim;Ξερετε να συμβαινει κ σε αλλα κινητα αυτο;;

 

Και στο Mi 10 lite το ίδιο γίνεται αν ενεργοποιησεις το 5G.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος απο χτες του 6/128.Πολυ καλο ,δυνατο κινητο και στιβαρο.

 

Τι με χαλασε:

 

-Αν το χρησιμοποιεις ως δικαρτο χανεις τη δυνατοτητα επιπλεον χωρου με καρτα μνημης

 

-Για ποιο λογο αν θες να εχεις 5G πρεπει να απενεργοποιησεις τη αλλη sim;Ξερετε να συμβαινει κ σε αλλα κινητα αυτο;;

Από όταν είχα το redmi note 3 Pro, έχω δύο sim+ κάρτα μνήμης. Κυκλοφορούν πολλά βίντεο στο YouTube. Λεπτοδουλεια αλλά αν γίνει σωστά το ξεπερνας αυτό το εμποδιο

 

Στάλθηκε από το M2007J17G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

New update available! (via OTA)

Device: Mi 10T Lite Global

Codename: #gauguin

Type: Stable Beta Recovery

Version: V12.0.2.0.RJSMIXM | 11.0

Size: 2.7 GB

MD5: 5eb45c65a738c7b6f3f877a0d807c36d

Changelog:

[system]

Updated Android Security Patch to January 2021. Increased system security.

Stable MIUI based on Android 11

 

Για εσάς δεν είναι αυτό;

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Είναι να την κατεβάσετε και να την περάσετε μόνοι σας

 

https://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.RJSMIXM/miui_GAUGUINGlobal_V12.0.2.0.RJSMIXM_5eb45c65a7_11.0.zip

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...