Jump to content

iPhone 12


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα σε όλους .Επανήλθα στο iPhone 12 μετά από δυο μήνες κενού με το s21 ultra (πήγα να την κάνω αλλά ματαιο)..ξαναγύρισα τρέχοντας σε iOS ακόμη και παπάδες που έκανε το ultra τρομερό τηλέφωνο αλλά android ξαναγύρισα εδώ τρέχοντας … και μεγάλη χαρά το βρήκα μεταχειρισμένο στα 580 από φίλο σε product red με 16 μήνες εγγύηση και 98% bat health σαν καινούργιο .
Δηλώνω ξανά γοητευμένος με το κινητό είναι άψογο σε όλα τα επίπεδα και με κορυφαια απόδοση στο μέλλον τουλάχιστον 3 χρονακια ακόμη και δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα το 13 το απλό .
Υπάρχει κάποια πρόταση σε αργό ασύρματο pad για αργή φόρτιση όλη νύχτα ;όσο πιο αργή γίνεται .αυτό επιτυγχάνεται με οποιοδήποτε pad αρκεί να χρησιμοποιείς αργό φορτιστή πχ 5watt ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, dan81 said:

αυτό επιτυγχάνεται με οποιοδήποτε pad αρκεί να χρησιμοποιείς αργό φορτιστή πχ 5watt ;

Σωστό, απλά πάρε κάποιο επώνυμο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά !!! Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ με κάποιο πρόγραμμα να τραβήξω αρχείο RAW με το iPhone 12.Γίνεται με κάποιο τρόπο ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά !!! Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ με κάποιο πρόγραμμα να τραβήξω αρχείο RAW με το iPhone 12.Γίνεται με κάποιο τρόπο ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Χρόνια πολλά !

Πλέον υποστηρίζει το IOS RAW από την κάμερα του αν ενεργοποιησεις την επιλογή από το μενού.

cf8cee12329838cda173c0e411e74d23.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 ώρες πριν, paanos said:

Μόνο στα 13 Pro. Το 12 δεν έχει σχετική επιλογή 

To Apple ProRAW είναι διαθέσιμο και στα iPhone 12 Pro και iPhone 12 Pro Max με iOS 14.3 ή νεότερη έκδοση. Όχι όμως στο απλό 12άρι.

https://support.apple.com/el-gr/HT211965

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενεργοποίησα σήμερα το double tap στην πλάτη για να σβήνει η οθόνη. Όμως παρατηρώ ότι δεν είναι ιδιαίτερα consistent. Υπάρχει περίπτωση να το έχει δοκιμάσει και κάποιος άλλος;


Sent from my iPhone using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, Dpan9 said:

Ενεργοποίησα σήμερα το double tap στην πλάτη για να σβήνει η οθόνη. Όμως παρατηρώ ότι δεν είναι ιδιαίτερα consistent. Υπάρχει περίπτωση να το έχει δοκιμάσει και κάποιος άλλος;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το έχεις σε θήκη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εξ αυτού το ελλιπές consistency.

Α μάλιστα.ευχαριστώ πολύ για τη πληροφορία. Κρίμα πάντως..


Sent from my iPad using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια εχω το 12 / 64 απο Αυγουστο /21 αψογη κατασταση,αξιζει λετε να παω στο 13?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, venividivici said:

Kαλημερα παιδια εχω το 12 / 64 απο Αυγουστο /21 αψογη κατασταση,αξιζει λετε να παω στο 13?

Και το 12άρι που έχεις είναι μια χαρά. Το αν αξίζει είναι υποκειμενική απάντηση και ισχύει για όλες τις συσκευές για τις οποίες βγαίνει το επόμενο μοντέλο. Προσωπική εκτίμηση είναι ότι δε θα δεις κάποια αξιοσημείωτη διαφορά από τη μετάβαση. Από την άλλη βέβαια θα έχεις το τελευταίο μοντέλο, με πιο φρέσκια μπαταρία και μεγαλύτερο αποθηκευτικοί χώρο. Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις,

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, venividivici said:

Kαλημερα παιδια εχω το 12 / 64 απο Αυγουστο /21 αψογη κατασταση,αξιζει λετε να παω στο 13?

Δεν θα δες και τρομερή διαφορά(πέρα από την μπαταρία)... γνώμη μου να περιμένεις το 14 αν θες να έχεις κάτι φρέσκο!

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, athanaso77 said:

Και το 12άρι που έχεις είναι μια χαρά. Το αν αξίζει είναι υποκειμενική απάντηση και ισχύει για όλες τις συσκευές για τις οποίες βγαίνει το επόμενο μοντέλο. Προσωπική εκτίμηση είναι ότι δε θα δεις κάποια αξιοσημείωτη διαφορά από τη μετάβαση. Από την άλλη βέβαια θα έχεις το τελευταίο μοντέλο, με πιο φρέσκια μπαταρία και μεγαλύτερο αποθηκευτικοί χώρο. Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις,

 

12 minutes ago, kpetros said:

Δεν θα δες και τρομερή διαφορά(πέρα από την μπαταρία)... γνώμη μου να περιμένεις το 14 αν θες να έχεις κάτι φρέσκο!

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις αποψεις σας θα περιμενω..

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις αποψεις σας θα περιμενω..

Να περιμένεις το 14 φίλε μου.Η διαφορά ανάμεσα στο 12 και στο 13 το απλό είναι κάποιες λειτουργίες υπέρ του 13 στις κάμερες cinematic και λοιπά και λίγο καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Σε τεστ ταχύτητας η διαφορά είναι ανύπαρκτη έως και ανεπαίσθητη μεταξύ των δύο μοντέλων. Διαφορά θα δεις μόνο με τις pro σειρές.Τα έχω τεστάρει και τα έχω δοκιμάσει όλα και γι’ αυτό έχω παραμείνει ακόμα στο 12.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα 

Ειμαι μισό βήμα πριν μεταβώ σε ios μετά από 11 χρόνια με Android συσκευές. 

Ειμαι ανάμεσα στο 12 και στο XS max. 

Πέρα από τις επιδόσεις κτλ κτλ αυτό που με απασχολεί περισσότερο στην επιλογή ανάμεσα σε αυτές τις δύο είναι η διάρκεια της μπαταρίας. 

Με βάση την εμπειρία σας ποιο έχει μεγαλύτερη αυτονομία? 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σε όλα είναι ανώτερο το 12άρι σε σχέση με το XS Max, ακόμα και στην αυτονομία. Μη το σκέφτεσαι καν, δεν υπάρχει σύγκριση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aviador said:

Καλησπέρα 

Ειμαι μισό βήμα πριν μεταβώ σε ios μετά από 11 χρόνια με Android συσκευές. 

Ειμαι ανάμεσα στο 12 και στο XS max. 

Πέρα από τις επιδόσεις κτλ κτλ αυτό που με απασχολεί περισσότερο στην επιλογή ανάμεσα σε αυτές τις δύο είναι η διάρκεια της μπαταρίας. 

Με βάση την εμπειρία σας ποιο έχει μεγαλύτερη αυτονομία? 

Το μόνο που έχει καλύτερο το xs max είναι η μεγαλύτερη οθόνη. Αν δεν σε ενδιαφέρει αυτό εννοείται πας σε 12.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Καμιά ιδέα γιατί δεν έχω την επιλογή για volte στο 12 , ενώ η Wind  μου λέει ότι είναι ενεργοποιημένο υπάρχει;;Στο ομιλία και δεδομένα υπάρχει μόνο η επιλογή για 5G ενεργό, 5G αυτόματο και 4G.

Ευχαριστώ

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, eklipsi said:

Καλησπέρα. Καμιά ιδέα γιατί δεν έχω την επιλογή για volte στο 12 , ενώ η Wind  μου λέει ότι είναι ενεργοποιημένο υπάρχει;;Στο ομιλία και δεδομένα υπάρχει μόνο η επιλογή για 5G ενεργό, 5G αυτόματο και 4G.

Ευχαριστώ

Είναι αυτόματα ενεργό 

Στα παλαιότερα μοντέλα υπάρχει διακόπτης 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, eklipsi said:

Ευχαριστώ!

Όπως σου είπε και ο Τάσος, στα 5G μοντέλα έχει αφαιρεθεί ο διακόπτης του VoLTE γιατί είναι by default ενεργοποιημένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...