Jump to content

iPhone 12


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, athanaso77 said:

Δυστυχώς δεν έχει να κάνει με τη χρήση. Έχω δει ίδιες συσκευές με ίδια χρήση να έχουν διαφορετική πτώση στη μπαταρία.

Όπως ειπώθηκε ήδη, έχει να κάνει με το τι μπαταρία θα σου κάτσει στη συσκευή.

Για μένα όπως έχω πει επανειλλημένα στο παρελθόν, κακώς υπάρχει αυτό το ποσοστό μπαταρίας εκεί, όπως και στο Apple Watch. Μια χαρά κάνουν και δεν το έχουν βάλει στο iPad.

Αν δουλεύει 100% σωστά δεν μας πειράζει 

Ισα ίσα καλύτερα να έχουμε και εικόνα τι συμβαίνει στην μπαταρία μας 

Επισης παίζει ρόλο και σε συσκευές μεταχειρισμένες που κινούνται στις αγγελίες 

Οπως και η αναφορά μέσα στις ρυθμίσεις εάν είναι εκτός εγγύησης 

Όσο παραπάνω πληροφορίες έχουμε για μια συσκευή νομίζω είναι θετικό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, Tasos19s said:

Αν δουλεύει 100% σωστά δεν μας πειράζει 

Ισα ίσα καλύτερα να έχουμε και εικόνα τι συμβαίνει στην μπαταρία μας 

Επισης παίζει ρόλο και σε συσκευές μεταχειρισμένες που κινούνται στις αγγελίες 

Οπως και η αναφορά μέσα στις ρυθμίσεις εάν είναι εκτός εγγύησης 

Όσο παραπάνω πληροφορίες έχουμε για μια συσκευή νομίζω είναι θετικό 

Μα το νούμερο αυτό δεν είναι αντιπροσωπευτικό της πραγματικότητας. Μια πολύ προσεγμένη συσκευή δεν μπορεί να μεταπωλείται χαμηλότερα από μια κακομεταχειρισμένη συσκευή, μόνο και μόνο επειδή έχει χαμηλότερο ποσοστό μπαταρίας. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Μα το νούμερο αυτό δεν είναι αντιπροσωπευτικό της πραγματικότητας. Μια πολύ προσεγμένη συσκευή δεν μπορεί να μεταπωλείται χαμηλότερα από μια κακομεταχειρισμένη συσκευή, μόνο και μόνο επειδή έχει χαμηλότερο ποσοστό μπαταρίας. 

Είναι αντιπροσωπευτικό της μπαταρίας όχι της συσκευής 

Εγω αν θέλω να αγοράσω μια συσκευή και είναι να δώσω 500€ πρέπει να γνωρίζω αν έχει υγεία 80%
Θα πρέπει άμεσα να δώσω αλλά 79€ για μπαταρία 

Μια παρόμοια συσκευή με υγεία 88% σε ίδια κατάσταση είναι σαφώς καλύτερη αγορά αφού δεν χρειάζεται άμεσα αλλαγή μπαταρίας 

Αυτο εννοώ παίζει ρόλο 

Δεν μπορούν δυο πωλητές με ίδια κατάσταση συσκευών να πουλάνε ίδια τιμή αλλά του ενός να θέλει αλλαγή η μπαταρία άμεσα 

Πρεπει να ρίξει την τιμή αυτός με την χαμηλότερη υγεία μπαταρίας 

Η λήξη της εγγύησης παίζει κι αυτή ρόλο 

Συγκρινοντας πάντα συσκευές με ίδια κατάσταση εξωτερική 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Προσωπικά, από την εμπειρία μου δεν το εμπιστεύομαι αυτό το νούμερο. Νομίζω το ο αλγόριθμος που βγάζει το αποτέλεσμα δεν είναι και τόσο αξιόπιστος. Αυτό βέβαια είναι δίκη μου εικασία.

Επίσης, το νούμερο αυτό λειτουργεί περισσότερο ψυχαναγκαστικά στους χρήστες iPhone. Για το ότι δεν υπάρχει στο iPad, δεν έχω δει κάποιον να παραπονιέται.

Βέβαια, απόψεις είναι αυτές, και ο καθένας έχει τη δίκη του βάσει του πως αντιλαμβάνεται τα πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, athanaso77 said:

Προσωπικά, από την εμπειρία μου δεν το εμπιστεύομαι αυτό το νούμερο. Νομίζω το ο αλγόριθμος που βγάζει το αποτέλεσμα δεν είναι και τόσο αξιόπιστος. Αυτό βέβαια είναι δίκη μου εικασία.

Επίσης, το νούμερο αυτό λειτουργεί περισσότερο ψυχαναγκαστικά στους χρήστες iPhone. Για το ότι δεν υπάρχει στο iPad, δεν έχω δει κάποιον να παραπονιέται.

Βέβαια, απόψεις είναι αυτές, και ο καθένας έχει τη δίκη του βάσει του πως αντιλαμβάνεται τα πράγματα.

Το ανέφερα κι εγώ ότι όλα αυτά παίζουν ρόλο εάν δούλευε 100%
Δεν δουλεύει όμως σωστά είναι αποδεδειγμένο 

Και προσωπικά έχω εμπειρία αλλά και όλος ο κόσμος βλέπει αυτό το νούμερο να ανεβοκατεβαίνει ανά τους καιρούς 

Ειδικοτερα μετά από iOS updates 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
προσπαθω να κανω hotspot για να δωσω ιντερνετ σε android κινητο αλλα τζιφος,βαζω κωδικο αλλα τιποτα.ξεχναω κατι;

Στο μενού του hotspot τσέκαρε το μεγιστοποίηση συμβατότητας…
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα,

Επειδή κυμαίνονται πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα οι τιμές των μεταχειρισμένων, ποιο εκ των 11 pro και 12 θα επιλέγατε, αν σας ενδιέφερε κυρίως η φωτογραφία;
Από τα τόσα συγκριτικά που κυκλοφορούν, έχω καταλήξει ότι το 12 είναι πιο δυνατό στον συγκεκριμένο τομέα.
Θα ήθελα όμως και την άποψη κάποιου που ενδεχομένως να έχουν περάσει και τα δύο από τα χέρια του.

Ευχαριστώ.

Sent from my Pixel 5

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jimteo said:

Καλησπερα,

Επειδή κυμαίνονται πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα οι τιμές των μεταχειρισμένων, ποιο εκ των 11 pro και 12 θα επιλέγατε, αν σας ενδιέφερε κυρίως η φωτογραφία;
Από τα τόσα συγκριτικά που κυκλοφορούν, έχω καταλήξει ότι το 12 είναι πιο δυνατό στον συγκεκριμένο τομέα.
Θα ήθελα όμως και την άποψη κάποιου που ενδεχομένως να έχουν περάσει και τα δύο από τα χέρια του.

Ευχαριστώ.

Sent from my Pixel 5
 

Έχουν περάσει και τα δυο από τα χέρια μου. Το 11 pro για 2 χρόνια και το 12 για 4 μήνες. Στις μέρας φωτογραφίες δε θα δεις διαφορά. Στις νυχτερινές έχει διαφορά. Όχι τραγικές, αλλά υπάρχουν. Εγώ θα πήγαινα στο 12.

:D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το iPhone 12 με τις προσφορές που παίζουν τώρα και αποφορολόγηση μου βγαίνει καλή τιμή. Η απορία μου έιναι τί γίνεται με το θέμα μπαταρία; Τί screen on time βγάζει και την βγάζει τη μέρα με σχετικά μέτρια χρήση; Δεν έχω ξαναδουλέψει iPhone μόνο iPad και η εντύπωση που έχω γενικά είναι ότι η μπαταρία τους δεν είναι ό,τι καλύτερο. Ευχαριστώ


Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Dpan9 said:

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το iPhone 12 με τις προσφορές που παίζουν τώρα και αποφορολόγηση μου βγαίνει καλή τιμή. Η απορία μου έιναι τί γίνεται με το θέμα μπαταρία; Τί screen on time βγάζει και την βγάζει τη μέρα με σχετικά μέτρια χρήση; Δεν έχω ξαναδουλέψει iPhone μόνο iPad και η εντύπωση που έχω γενικά είναι ότι η μπαταρία τους δεν είναι ό,τι καλύτερο. Ευχαριστώ


Sent from my iPad using Tapatalk

Με τη χρήση που κάνω, η μπαταρία δεν με απασχόλησε ποτέ. Πολλές φορές ξεκινάω τη δεύτερη μέρα με 40%(παιχνίδια δεν παίζω).Αν είναι αυτό που σε απασχολεί, μην το σκέφτεσαι καν.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να με απασχολεί; Η λογική μου για αγορά είναι ότι το προηγούμενο κινητό το κράτησα 4.5 χρόνια και θέλω ένα για 3, 4 χρόνια το οποίο θα είναι αξιόπιστο, δεν θα τρώει χαζά κολλήματα και θα έχει υποστήριξη. Γι'αυτό σκέφτομαι το 12αρι το οποίο μου φαίνεται καλύτερο vfm σε σχέση με το 13

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
26 minutes ago, Dpan9 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να με απασχολεί; Η λογική μου για αγορά είναι ότι το προηγούμενο κινητό το κράτησα 4.5 χρόνια και θέλω ένα για 3, 4 χρόνια το οποίο θα είναι αξιόπιστο, δεν θα τρώει χαζά κολλήματα και θα έχει υποστήριξη. Γι'αυτό σκέφτομαι το 12αρι το οποίο μου φαίνεται καλύτερο vfm σε σχέση με το 13

Αφου θέλεις να το κρατήσεις τόσο, το 13άρι είναι σαφώς ανώτερο, παρά τη διαφορά στη τιμή και με καλύτερη μπαταρία φέτος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφου θέλεις να το κρατήσεις τόσο, το 13άρι είναι σαφώς ανώτερο, παρά τη διαφορά στη τιμή και με καλύτερη μπαταρία φέτος.
Σίγουρα, αλλά παραειναι ακριβό για τα γούστα μου, δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω τόσα λεφτά για ένα κινητό. Η απορία μου Βασικα είναι αν το 12αρι έχει κάποιο θέμα που θα έπρεπε να με αποτρέψει από την αφορά του.

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Dpan9 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να με απασχολεί; Η λογική μου για αγορά είναι ότι το προηγούμενο κινητό το κράτησα 4.5 χρόνια και θέλω ένα για 3, 4 χρόνια το οποίο θα είναι αξιόπιστο, δεν θα τρώει χαζά κολλήματα και θα έχει υποστήριξη. Γι'αυτό σκέφτομαι το 12αρι το οποίο μου φαίνεται καλύτερο vfm σε σχέση με το 13

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σίγουρα το νεότερο είναι και -έστω λίγο- καλύτερο, αλλά σαφέστατα δεν θα έχεις κανένα θέμα με το 12 για τον καιρό που θέλεις να το κρατήσεις.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, Dpan9 said:

Η απορία μου Βασικα είναι αν το 12αρι έχει κάποιο θέμα που θα έπρεπε να με αποτρέψει από την αφορά του.

Κανένα θέμα απολύτως. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο για τις απαντήσεις σας

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

Σε μερικές μέρες λήγει η εγγύηση στο iPhone 12 μου. Και σε αυτό το Iphone, όπως και στο 7 που είχα, σταμάτησε να ακούγεται καλά το ακουστικό. Πιστεύτε θα το καλύπτει η εγγύηση για να το πάω στο istorm ( ή αν έχετε να προτείνετε κάπου αλλού) ή να το πάω αργότερα για επισκευή σε κατάστημα τύπου ired ( ή αν έχετε να προτείνετε κάπου αλλού  😛

Ευχαριστώ πολύ

Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, andreas1022 said:

Καλησπέρα σε όλους,

Σε μερικές μέρες λήγει η εγγύηση στο iPhone 12 μου. Και σε αυτό το Iphone, όπως και στο 7 που είχα, σταμάτησε να ακούγεται καλά το ακουστικό. Πιστεύτε θα το καλύπτει η εγγύηση για να το πάω στο istorm ( ή αν έχετε να προτείνετε κάπου αλλού) ή να το πάω αργότερα για επισκευή σε κατάστημα τύπου ired ( ή αν έχετε να προτείνετε κάπου αλλού  http://www.iphonehellas.gr/forum/public/style_emoticons/default/tongue.png  )

Ευχαριστώ πολύ

Πιθανόν να είναι απο βρωμιά, δοκίμασε να το καθαρίσεις με μια μπατονέτα και αν δεν φτιάξει το πας service.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
39 minutes ago, andreas1022 said:

Καλησπέρα σε όλους,

Σε μερικές μέρες λήγει η εγγύηση στο iPhone 12 μου. Και σε αυτό το Iphone, όπως και στο 7 που είχα, σταμάτησε να ακούγεται καλά το ακουστικό. Πιστεύτε θα το καλύπτει η εγγύηση για να το πάω στο istorm ( ή αν έχετε να προτείνετε κάπου αλλού) ή να το πάω αργότερα για επισκευή σε κατάστημα τύπου ired ( ή αν έχετε να προτείνετε κάπου αλλού  😛

Ευχαριστώ πολύ

Εννοείται πως αν θα το πας στο service αυτό θα είναι μόνο κάποιο από τα επίσημα istorm, document κτλ. Αν βρουν πρόβλημα, φυσικά και καλύπτεται αν είσαι εντός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...