Jump to content

iPhone 12


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Θελω να παρω ενα iphone 12 και το πρώτο διάστημα να το χρησιμοποιώ για φωτογραφίες και βιντεο βασικά.

 

Μπορώ μολις το ανοίξω απευθειας να βγάζω φωτο και βίντεο ή πρεπει να βάλω sim, να φτιάξω accounts κτλπ.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by townleader
change iphone model

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θελω να παρω ενα iphone 8 και το πρώτο διάστημα να το χρησιμοποιώ για φωτογραφίες και βιντεο βασικά.

 

Μπορώ μολις το ανοίξω απευθειας να βγάζω φωτο και βίντεο ή πρεπει να βάλω sim, να φτιάξω accounts κτλπ.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Αν και είναι νήμα για το 12 και όχι για το 8, ναι θέλει να κάνεις Apple ID αν δεν έχεις και μπορείς να το λειτουργήσεις χωρίς κάρτα sim.

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι νήμα για το 12 και όχι για το 8, ναι θέλει να κάνεις Apple ID αν δεν έχεις και μπορείς να το λειτουργήσεις χωρίς κάρτα sim.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου, για το iphone 12 ηθελα να γραψω.

Το αλλαξα και στο αρχικο μου ποστ.

 

Ευχαριστώ :)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Τις περισσότερες φορές ζητάει κάρτα SIM προτού ανοίξει πρώτη φορά, για να ελέγξει αν είναι blacklisted.
Link to comment
Share on other sites

Τις περισσότερες φορές ζητάει κάρτα SIM προτού ανοίξει πρώτη φορά, για να ελέγξει αν είναι blacklisted.

 

 

Σε όσα έχω αγοράσει, ποτέ δεν μου το ζήτησε. Όταν έφτανε στην οθόνη και έλεγε για την sim, είχε την επιλογή της παράλειψης του συγκεκριμένου βήματος.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί άμα βάλεις κάρτα και μετά την βγάλεις τι πειράζει;

Το στήνεις όλα κανονικά και μετά βγάζεις την sim, κλείνεις την επιλογή για WiFi call και έχεις την συσκευή για ότι άλλο νομίζεις πέρα από αυτά που χρειάζονται sim

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το αγοράσω στα 64gb αξιζει; Το θέλω κατά κύριο λόγο για φωτογραφίες μόνο και καμμιά 20αρια εφαρμογές το πολύ απο το app store. Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το αγοράσω στα 64gb αξιζει; Το θέλω κατά κύριο λόγο για φωτογραφίες μόνο και καμμιά 20αρια εφαρμογές το πολύ απο το app store. Τι λέτε;

 

 

Θεωρώ ότι θα το γεμίσεις πολύ γρήγορα εφόσον το θες για φωτός

 

Προσωπικά θα επέλεγα μεγαλύτερο.

 

Εκτός και αν σε καλύπτει το iCloud

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το αγοράσω στα 64gb αξιζει; Το θέλω κατά κύριο λόγο για φωτογραφίες μόνο και καμμιά 20αρια εφαρμογές το πολύ απο το app store. Τι λέτε;

 

Με φωτογραφίες δεν μπορείς να πεις ότι γεμίζει εύκολα

Τα βίντεο είναι αυτά που πιάνουν χώρο αρκετό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά αν το αγοράσω στα 64gb αξιζει; Το θέλω κατά κύριο λόγο για φωτογραφίες μόνο και καμμιά 20αρια εφαρμογές το πολύ απο το app store. Τι λέτε;

 

Η άποψη μου είναι πως εν έτη 2021 δεν αγοράζεις συσκευή με λιγότερα από 128GB αποθηκευτικού χώρου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου είναι πως εν έτη 2021 δεν αγοράζεις συσκευή με λιγότερα από 128GB αποθηκευτικού χώρου.

 

Υπάρχουν αρκετοί που δεν κάνουν χρήση

Όποτε ναι εάν κάποιος δεν βγάζει βίντεο δεν έχει θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σε 2 -3 μερες παραλαμβανω κι εγω ενα 12αρι μια ερωτηση θα ηθελα να κανω-μπορω να χρησιμοποιω μια esim cosmote και μια wind απλη καρτα ωστε να το δουλευω σαν δικαρτο σωστα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς.

 

ευχαριστω πολυ ειναι η πρωτη μου επαφη με ios

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ειναι η πρωτη μου επαφη με ios

 

Καλημέρα παιδιά σήμερα παρέλαβα λευκό 12/64 να αγοράσω χώρο στο cloud 50gb η apple one?τι συμφέρει περισσότερο?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα το αν χρησιμοποιείς τις υπηρεσίες, αν είσαι φοιτητής και αν έχεις να τα μοιραστείς.

Αν είσαι φοιτητής, με τα 3,49€ του apple music παίρνεις δώρο και το apple tv+ άρα το apple one χάνει την αξία του.

 

Επίσης δες εδώ: δίνει δωρεάν συνδρομή στο apple arcade για 5 μήνες, όπως και έως 5 μήνες δωρεάν apple music, άρα για το πρώτο 5μηνο μπορείς να πληρώνεις μόνο το icloud και να αποφασίσεις μετά.

https://www.kotsovolos.gr/pages/apple-services

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχουν αρκετοί που δεν κάνουν χρήση

Όποτε ναι εάν κάποιος δεν βγάζει βίντεο δεν έχει θέμα

 

Λίγο - πολύ όλοι πλέον βγάζουν βίντεο εκτός μεμονωμένων εξαιρέσεων. Να έχει κάποιος iPhone και να μη τραβάει βίντεο λόγω χώρου; Ήμαρτον, 2021 έχουμε, για να μη μιλήσουμε και για 4Κ. Άσε που το μέγεθος των εφαρμογών συνεχώς μεγαλώνει…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λίγο - πολύ όλοι πλέον βγάζουν βίντεο εκτός μεμονωμένων εξαιρέσεων. Να έχει κάποιος iPhone και να μη τραβάει βίντεο λόγω χώρου; Ήμαρτον, 2021 έχουμε, για να μη μιλήσουμε και για 4Κ. Άσε που το μέγεθος των εφαρμογών συνεχώς μεγαλώνει…

 

 

Έτσι ακριβώς!

 

Τα 64GB εύκολα θα είναι πρόβλημα σε σύντομο διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο - πολύ όλοι πλέον βγάζουν βίντεο εκτός μεμονωμένων εξαιρέσεων. Να έχει κάποιος iPhone και να μη τραβάει βίντεο λόγω χώρου; Ήμαρτον, 2021 έχουμε, για να μη μιλήσουμε και για 4Κ. Άσε που το μέγεθος των εφαρμογών συνεχώς μεγαλώνει…

 

Εγώ έχω συσκευή 256gb με ελεύθερα 239gb

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι έχεις μέσα Τάσο. Εμένα είναι 128 και έχω ελεύθερα τα 69. Το 64αρι δεν το σκέφτομαι καν σαν επιλογή. Και με το 128 νιώθω κάπως άβολα αλλά είμαι οκ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι έχεις μέσα Τάσο. Εμένα είναι 128 και έχω ελεύθερα τα 69. Το 64αρι δεν το σκέφτομαι καν σαν επιλογή. Και με το 128 νιώθω κάπως άβολα αλλά είμαι οκ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν είπα ότι εγώ είμαι το αντιπροσωπευτικό δείγμα

Ούτε το άκρως αντίθετο που αναφέρει ο φίλος παραπάνω

Υπάρχουν όμως πολλοί που ναι ακόμα και σήμερα το 64gb τους φτάνει

Αυτό βλέπω στον περίγυρο μου δεν βγάζω πράγματα από το μυαλό μου

 

Εγώ πλέον δεν ξανά παίρνω 64gb

 

Μόνο 256 και ας το πληρώσω λίγο παραπάνω

Ούτε 128gb

 

Όλα αυτά εφόσον θέλω ένα κινητό για 3-4 χρόνια όχι για 3 μήνες…

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι από αυτούς που τους φτάνουν τα 64gb :p

Με το cloud έχει μειωθεί σημαντικά ο χώρος που πιάνουν φωτογραφίες και βίντεο στο κινητό. Παιχνίδια δεν παίζω, οι εφαρμογές μου είναι αρκετές αλλά δεν έχω ούτε σαβούρα κατεβασμένη ούτε περιττά αρχεία/φωτογραφίες.

Ελεύθερα αυτή τη στιγμή έχω τα 30GB, με το κινητό να έχει ένα αντίγραφο κάθε φωτογραφίας και βίντεο σε χαμηλότερη ανάλυση κατεβασμένο, όπως και περίπου 7-8 ώρες μουσικής στο spotify κατεβασμένη στην υψηλότερη ποιότητα (νομίζω 320kbps).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα την γνώμη σας σε κάτι....

έχω το iphone 12 κοντά στους 10 μήνες τώρα. Προχθές έριξα μια ματιά στην μπαταρία και έχει κατέβει στο 89%. Δεν κάνω κάποια βαριά χρήση, αρκετό σερφάρισμα μέσα στην ημέρα, ομιλία και σχεδόν καθόλου παιχνίδια. Πάνω στον αυθεντικό φορτιστή κάθε βράδυ. Πριν ένα μήνα η μπαταρία ήταν γύρω στο 92%.

Το θεωρείτε φυσιολογικό; Στο 8 plus, το οποίο το έχω σχεδόν 4 χρόνια, με την ίδια πάνω κάτω χρήση η μπαταρία του είναι στο 91%

Ευχαριστώ

 

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vassaki said:

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα την γνώμη σας σε κάτι....

έχω το iphone 12 κοντά στους 10 μήνες τώρα. Προχθές έριξα μια ματιά στην μπαταρία και έχει κατέβει στο 89%. Δεν κάνω κάποια βαριά χρήση, αρκετό σερφάρισμα μέσα στην ημέρα, ομιλία και σχεδόν καθόλου παιχνίδια. Πάνω στον αυθεντικό φορτιστή κάθε βράδυ. Πριν ένα μήνα η μπαταρία ήταν γύρω στο 92%.

Το θεωρείτε φυσιολογικό; Στο 8 plus, το οποίο το έχω σχεδόν 4 χρόνια, με την ίδια πάνω κάτω χρήση η μπαταρία του είναι στο 91%

Ευχαριστώ

 

Πιθανόν δεν σου έτυχε καλή μπαταρία 

Δεν μπορείς να κανείς και τίποτα 

Ισως μετά από καμία αναβάθμιση να ανεβεί γιατί δεν είναι και τοσο αξιόπιστο αυτό το νούμερο που βλέπεις 

Συνηθίζεται όμως να συμβαίνει όπως και να το φορτίζεις όπως και να το δουλεύεις 

Το θεωρώ μειονέκτημα των apple συσκευών 

Τόσα χρήματα και οι μπαταρίες τους να είναι σε χαμηλά επίπεδα πάντα σύμφωνα με αυτό που πληρώνεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, vassaki said:

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα την γνώμη σας σε κάτι....

έχω το iphone 12 κοντά στους 10 μήνες τώρα. Προχθές έριξα μια ματιά στην μπαταρία και έχει κατέβει στο 89%. Δεν κάνω κάποια βαριά χρήση, αρκετό σερφάρισμα μέσα στην ημέρα, ομιλία και σχεδόν καθόλου παιχνίδια. Πάνω στον αυθεντικό φορτιστή κάθε βράδυ. Πριν ένα μήνα η μπαταρία ήταν γύρω στο 92%.

Το θεωρείτε φυσιολογικό; Στο 8 plus, το οποίο το έχω σχεδόν 4 χρόνια, με την ίδια πάνω κάτω χρήση η μπαταρία του είναι στο 91%

Ευχαριστώ

 

Δυστυχώς δεν έχει να κάνει με τη χρήση. Έχω δει ίδιες συσκευές με ίδια χρήση να έχουν διαφορετική πτώση στη μπαταρία.

Όπως ειπώθηκε ήδη, έχει να κάνει με το τι μπαταρία θα σου κάτσει στη συσκευή.

Για μένα όπως έχω πει επανειλλημένα στο παρελθόν, κακώς υπάρχει αυτό το ποσοστό μπαταρίας εκεί, όπως και στο Apple Watch. Μια χαρά κάνουν και δεν το έχουν βάλει στο iPad.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...