Jump to content

iPhone 12


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είχα το Pro max, αλλά σε σχέση με το SE2 βλέπω χειρότερη κάλυψη σε μερικά δύσκολα σημεία (πχ στο κλιμακοστάσιο χάνει τελείως το σήμα ενώ με το se διατηρούσε ένα αμυδρό 2G).
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα το Pro max, αλλά σε σχέση με το SE2 βλέπω χειρότερη κάλυψη σε μερικά δύσκολα σημεία (πχ στο κλιμακοστάσιο χάνει τελείως το σήμα ενώ με το se διατηρούσε ένα αμυδρό 2G).

 

Θα συμφωνήσω ως κάτοχος SE2.

Έχω πολύ καλή κάλυψη για iPhone συσκευή στο κλιμακοστάσιο με Vodafone και γενικότερα δεν κόβονται οι κλήσεις σε εσωτερικό χώρο.Το ίδιο και εντός/εκτός σπιτιού.

Βέβαια και η Cosmote είναι εξίσου καλή ενώ έχει πολύ καλό σήμα στο σπίτι και στο κλιμακοστάσιο

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η μεταφορά εικόνων από το iPhone στο laptop πως γίνεται? Πρέπει να Κατεβάσω το I cloud στον υπολογιστή μου?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά εικόνων από το iPhone στο laptop πως γίνεται? Πρέπει να Κατεβάσω το I cloud στον υπολογιστή μου?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όπως σε android. Το συνδεεις με καλώδιο, πατας "Αξιόπιστος" υπολογιστής στην ειδοποίηση και σε βαζει στην εσωτερική μνήμη της συσκευής, όπου έχεις πρόσβαση σε φωτο/βιντεο. Μπορεις να αντιγράψεις ΑΠΟ το iphone προς το pc, αλλά όχι από το PC προς το iphone. Για τη δευτερη περίπτωση θέλεις iTunes ή άλλο software (εγώ πχ χρησιμοποιώ airdroid)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει η κοπέλα μου το iphone 12 pro max και όταν μιλάμε ταυτόχρονα και οι δύο κλείνει ο δικός της ήχος. Ποια ρύθμιση είναι αυτή να την απενεργοποιήσουμε γιατί είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό: Ευχαριστώ πολύ. (To γράφω και εδώ αφού στο αντίστοιχο topic δεν έχει ιδιαίτερη κίνηση).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει η κοπέλα μου το iphone 12 pro max και όταν μιλάμε ταυτόχρονα και οι δύο κλείνει ο δικός της ήχος. Ποια ρύθμιση είναι αυτή να την απενεργοποιήσουμε γιατί είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό: Ευχαριστώ πολύ. (To γράφω και εδώ αφού στο αντίστοιχο topic δεν έχει ιδιαίτερη κίνηση).
δεν έχω καταλάβει τι εννοείς!

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως σε android. Το συνδεεις με καλώδιο, πατας "Αξιόπιστος" υπολογιστής στην ειδοποίηση και σε βαζει στην εσωτερική μνήμη της συσκευής, όπου έχεις πρόσβαση σε φωτο/βιντεο. Μπορεις να αντιγράψεις ΑΠΟ το iphone προς το pc, αλλά όχι από το PC προς το iphone. Για τη δευτερη περίπτωση θέλεις iTunes ή άλλο software (εγώ πχ χρησιμοποιώ airdroid)

 

thanx man!!

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω καταλάβει τι εννοείς!

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

Καλησπέρα. Όταν μιλάμε και πάω να πω κάτι την ώρα που μιλάει διακόπτεται ο ήχος της και δεν ακούω τι λέει. Όταν μιλάμε ταυτόχρονα η δική της ομιλία δεν ακούγεται σε εμένα. Και αυτό συμβαίνει με όποιον μιλάει οπότε είναι θέμα του δικού της κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Τι πάροχο έχει; Έχει ενεργό το VoLTE; Με ακουστικά το κάνει;

 

Καλημέρα. Cosmote έχει ,το volte κλειστό και δεν έχει ακουστικά ούτε χρησιμοποιεί . Ρωτάω ώστε αν είναι πρόβλημα και όχι ¨δυνατότητα¨ να το πάμε πίσω για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μέσα σε περίοδο DOA, το αλλάζετε ασυζητητί. Αν δεν είναι, ας δοκιμάσει πρώτα να ενεργοποιήσει το VoLTE μήπως είναι θέμα δικτύου, στέλνοντας WIFICALL στο 1333,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Cosmote έχει ,το volte κλειστό και δεν έχει ακουστικά ούτε χρησιμοποιεί . Ρωτάω ώστε αν είναι πρόβλημα και όχι ¨δυνατότητα¨ να το πάμε πίσω για αλλαγή.

 

Ε κάνε πρώτα μια επαναφορά την συσκευή για να είστε σίγουροι

Ρυθμίσεις/γενικά/επαναφορά

ρυθμίσεων και περιεχομένου

 

Αν συνεχίζεται το πρόβλημα τότε πρέπει να γίνει επισκευη-αντικατασταση συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μέσα σε περίοδο DOA, το αλλάζετε ασυζητητί. Αν δεν είναι, ας δοκιμάσει πρώτα να ενεργοποιήσει το VoLTE μήπως είναι θέμα δικτύου, στέλνοντας WIFICALL στο 1333,

 

Ε κάνε πρώτα μια επαναφορά την συσκευή για να είστε σίγουροι

Ρυθμίσεις/γενικά/επαναφορά

ρυθμίσεων και περιεχομένου

 

Αν συνεχίζεται το πρόβλημα τότε πρέπει να γίνει επισκευη-αντικατασταση συσκευής

 

Ευχαριστώ πολύ γαι τις απαντήσεις. DOA δυστυχώς δεν είναι,κλείνει μήνα σε δυο τρεις μέρες. Θα δοκιμάσουμε volte και μετά επαναφορά και εαν δεν φτιάξει τότε πίσω στο κατάστημα. Ελπίζω να μην αντιμετωπίσουμε πρόβλημα γιατί είναι αγορασμένο απο skroutz με τιμολόγιο. Full back up πώς παίρνουμε στο ios αλήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Full backup μπορείς να πάρεις στον υπολογιστή σου με το itunes.

 

Δεν μιλας με το κατάστημα, το στέλνεις κατευθείαν στην Document.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ γαι τις απαντήσεις. DOA δυστυχώς δεν είναι,κλείνει μήνα σε δυο τρεις μέρες. Θα δοκιμάσουμε volte και μετά επαναφορά και εαν δεν φτιάξει τότε πίσω στο κατάστημα. Ελπίζω να μην αντιμετωπίσουμε πρόβλημα γιατί είναι αγορασμένο απο skroutz με τιμολόγιο. Full back up πώς παίρνουμε στο ios αλήθεια;

 

https://support.apple.com/el-gr/HT203977

Link to comment
Share on other sites

Full backup μπορείς να πάρεις στον υπολογιστή σου με το itunes.

 

Δεν μιλας με το κατάστημα, το στέλνεις κατευθείαν στην Document.

 

 

Είσαστε εξαιρετικοί. Ευχαριστώ πολύ και πάλι! Θα ενημερώσω για τη λύση ή τυχών πρόβλημα.

Η iSystem που είναι Χαλάνδρι και βολεύει είναι αξιόπιστη ή να προτιμήσω την Document που προτάθηκε;

Edited by SteliosTh
Link to comment
Share on other sites

Η Document είναι κορυφαία αλλά και η iStorm είναι επίσημος επισκευαστής, δεν θα έχεις θέμα όπου και να το πας :)
Link to comment
Share on other sites

Η Document είναι κορυφαία αλλά και η iStorm είναι επίσημος επισκευαστής, δεν θα έχεις θέμα όπου και να το πας :)

 

iSystem και iStorm δεν είναι το ίδιο; iSystem λέω να το πάω αν χρειαστεί που είναι κοντά στη δουλειά τη ς κοπέλας οπότε βολεύει. Αλλά αν έχουν διαφορά στην εξυπηρέτηση και στον χρόνο τότε να πάω όπου χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Και οι 3 είναι authorised service providers, διάλεξε όποιον σε βολεύει :p

Πάντως δεν είναι το ιδιο iSystem και iStorm, μοιάζουν μεταξύ τους τα ονόματα και δεν θέλει πολύ να τα μπερδέψεις :p

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει πρόβλημα η συσκευή θα σου δώσουν άλλη

Δεν φτιάχνεται αυτό το πρόβλημα εδώ στην Ελλάδα

Οπότε όπου και να το πας δεν νομίζω να έχει διαφορά εάν όντως έχει πρόβλημα

 

Εγώ πάλι πιστεύω ότι με μια επαναφορά θα στρώσει και κακώς ακόμα δεν έχεις κάνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και οι 3 είναι authorised service providers, διάλεξε όποιον σε βολεύει :p

Πάντως δεν είναι το ιδιο iSystem και iStorm, μοιάζουν μεταξύ τους τα ονόματα και δεν θέλει πολύ να τα μπερδέψεις :p

 

Εάν έχει πρόβλημα η συσκευή θα σου δώσουν άλλη

Δεν φτιάχνεται αυτό το πρόβλημα εδώ στην Ελλάδα

Οπότε όπου και να το πας δεν νομίζω να έχει διαφορά εάν όντως έχει πρόβλημα

 

Εγώ πάλι πιστεύω ότι με μια επαναφορά θα στρώσει και κακώς ακόμα δεν έχεις κάνει

 

Λόγω χρόνου δεν έχει γίνει ακόμη. Εγώ δουλεύω νύχτα και αυτή μέρα και το κινητό είναι εργαλείο δουλειάς. Αύριο θα ξεκλέψω μία ώρα να κάνω back up και επαναφορά. Ελπίζω να είναι τόσο εύκολο όσο διάβασα στο λίνκ που μου δώσατε. Ευχαριστώ και πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Λόγω χρόνου δεν έχει γίνει ακόμη. Εγώ δουλεύω νύχτα και αυτή μέρα και το κινητό είναι εργαλείο δουλειάς. Αύριο θα ξεκλέψω μία ώρα να κάνω back up και επαναφορά. Ελπίζω να είναι τόσο εύκολο όσο διάβασα στο λίνκ που μου δώσατε. Ευχαριστώ και πάλι!!

 

Για πιο εύκολα

Σύνδεσε την συσκευή στον υπολογιστή

Άνοιξε το itunes

Βρες την επιλογή Πλήρες αντίγραφο στο itunes

Μόλις τελειώσει πάτησε πάλι στο itunes Επαναφορά συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια καλησπέρα, ξέρετε κανα καλο free music player (mp3) για να κατεβάσω απο το app store? δε με βολεύει η μαμίσια εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Τον VLC έχω εγώ αλλά με τη μουσική είναι λίγο παράξενος. Έχω δοκιμάσει και τον KMP αλλά έμεινα στον VLC λόγω της δυνατότητας για μεταφορά αρχείων ασύρματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, ξέρετε κανα καλο free music player (mp3) για να κατεβάσω απο το app store? δε με βολεύει η μαμίσια εφαρμογή

 

Δοκίμασε αυτο

https://apps.apple.com/gr/app/musi-simple-music-streaming/id591560124

 

Streamάρεις youtube με σβηστή/κλειδωμένη οθόνη και φτιάχνεις playlists

 

Αν ειναι για offline mp3

VLC ή Foobar2000 https://apps.apple.com/us/app/foobar2000/id1072807669

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...