Jump to content

iPhone 12


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ολα καλα πηγα πισω κ εγραψα χειροκινητα το ονομα του wifi κσι τον σωστο κωδικο κ το πήρε! Σας ευχαριστω για τη βοηθεια!

 

Διαγραφή κάνεις το δίκτυο

Μετά ξανά μπαίνεις για σου ζητάει πάλι κωδικό

Βάζεις τον σωστό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,γίνεται όταν έχω συνδεδεμένο Bluetooth hands free στο iPhone 12 ο ήχος από το YouTube να ακούγεται από το κινητό και όχι από το hands free;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,γίνεται όταν έχω συνδεδεμένο Bluetooth hands free στο iPhone 12 ο ήχος από το YouTube να ακούγεται από το κινητό και όχι από το hands free;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σέρνεις με το δάχτυλο από κάτω προς τα επάνω για να εμφανιστεί το control center

Εκεί δεξιά σου εμφανίζει τις συντομεύσεις για αναπαραγωγή μουσικής(play, pause), πατάς ένα βελάκι που έχει και αλλάζεις την επιλογή βάζοντας που θέλεις να στέλνει τους ήχους

 

Αυτό μπορείς να το αποφύγεις μόνο με hands free που έχουν ειδικό αισθητήρα που βλέπει ποτέ τα έχεις στα αυτιά και πότε όχι και αναλόγως στέλνει και τους ήχους ή όχι σε αυτά

Τέτοια ακουστικά είναι όλα τα airpods αλλά και κάποια ακουστικά τρίτων που όμως έχουν αυτή την ειδική υποστήριξη για απόλυτη συνδεσιμότητα με το iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Split Screen δεν υπάρχει, ορισμένες εφαρμογές όμως υποστηρίζουν PIP (δηλαδή είσαι στην εφαρμογή που θέλεις και σε μικρό παραθυράκι παίζει το Video).

 

Καλησπέρα,

 

Σχετικά με το spilit screen επειδη μου ειναι χρήσιμο, δηλαδη εγω που εχω youtube premium και μου επιτρέπει να τρέχω youtube

παραλληλα σε μικρό παραθυρο δεν μπορώ να το κάνω με το iphone ?

Εκεί θα κλείνει τελείως ?

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σχετικά με το spilit screen επειδη μου ειναι χρήσιμο, δηλαδη εγω που εχω youtube premium και μου επιτρέπει να τρέχω youtube

παραλληλα σε μικρό παραθυρο δεν μπορώ να το κάνω με το iphone ?

Εκεί θα κλείνει τελείως ?

 

Μπορεί να τρέχει στο παρασκήνιο και να ακούς μόνο τον ήχο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάποιος κάτοχος iphone καταφέρει να συνδέσει το mi band του με το iphone; έχω κατεβάσει την εφαρμογή όλα καλά αλλά δε συνδέεται με τίποτα. Ομοίως και τα ακουστικά, με bluetooth δε συνδέεται τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σέρνεις με το δάχτυλο από κάτω προς τα επάνω για να εμφανιστεί το control center

 

Εκεί δεξιά σου εμφανίζει τις συντομεύσεις για αναπαραγωγή μουσικής(play, pause), πατάς ένα βελάκι που έχει και αλλάζεις την επιλογή βάζοντας που θέλεις να στέλνει τους ήχους

 

 

 

Αυτό μπορείς να το αποφύγεις μόνο με hands free που έχουν ειδικό αισθητήρα που βλέπει ποτέ τα έχεις στα αυτιά και πότε όχι και αναλόγως στέλνει και τους ήχους ή όχι σε αυτά

 

Τέτοια ακουστικά είναι όλα τα airpods αλλά και κάποια ακουστικά τρίτων που όμως έχουν αυτή την ειδική υποστήριξη για απόλυτη συνδεσιμότητα με το iPhone

Σε ευχαριστώ φίλε μου ,ήθελα να μάθω και για την ασυρματη φόρτιση ,ποιος είναι καλύτερος φορτιστής και αν φορτίζει το κινητό μόνον όταν έχει επαφή η μπορώ να τον τοποθετήσω κάτω από το ξύλο του γραφείου μου και να δουλεύει; Μπορώ να τριμαρω το ξύλο στο σημείο μέχρι να έχει μέχρι και μερικά χιλιοστά πάχος

 

Στάλθηκε από το SM-T725 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστώ φίλε μου ,ήθελα να μάθω και για την ασυρματη φόρτιση ,ποιος είναι καλύτερος φορτιστής και αν φορτίζει το κινητό μόνον όταν έχει επαφή η μπορώ να τον τοποθετήσω κάτω από το ξύλο του γραφείου μου και να δουλεύει; Μπορώ να τριμαρω το ξύλο στο σημείο μέχρι να έχει μέχρι και μερικά χιλιοστά πάχος

 

Για να δουλέψει η ασύρματη φόρτιση χρειάζεται άμεση επαφή της συσκευής με το φορτιστή. Ακόμα και μια χοντρή θήκη στη συσκευή, μπορεί να κάνει μη εφικτή την ασύρματη φόρτιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τι ισχύει για τη φόρτιση? Να μην πέσει κάτω απο 20% και να το φορτίζω μέχρι 85% είναι καλά?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα, τι ισχύει για τη φόρτιση? Να μην πέσει κάτω απο 20% και να το φορτίζω μέχρι 85% είναι καλά?

 

Μια χαρά είναι. Από προσωπική εμπειρία θα έλεγα να το φορτίζεις όπως σε βολεύει, απλά να μη το αφήνεις συνέχεια να πέφτει πολύ χαμηλά η μπαταρία, όπως και να μη το αφήνεις με τις ώρες στο φορτιστή αφού έχει φορτίσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Από προσωπική εμπειρία θα έλεγα να το φορτίζεις όπως σε βολεύει, απλά να μη το αφήνεις συνέχεια να πέφτει πολύ χαμηλά η μπαταρία, όπως και να μη το αφήνεις με τις ώρες στο φορτιστή αφού έχει φορτίσει.

 

Ευχαριστω! Θέλω να διαχειριστώ σωστά τη μπαταρία για να αντέξει όσο πιο πολύ γίνεται και στο ιντερνετ διαβασα πάρα πολλές απόψεις και συγκρουόμενες μεταξύ τους αλλά στο 20% εως 85% μπαταρία κατέληξα και εγω..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε Vodafone και δεν βλέπω την επιλογή 5G στο κινητό ,τι κάνω λάθος ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε Vodafone και δεν βλέπω την επιλογή 5G στο κινητό ,τι κάνω λάθος ;

Τίποτα, πρέπει να περιμένεις το επόμενο iOS για να ενεργοποιηθεί από τη Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Θέλω να διαχειριστώ σωστά τη μπαταρία για να αντέξει όσο πιο πολύ γίνεται και στο ιντερνετ διαβασα πάρα πολλές απόψεις και συγκρουόμενες μεταξύ τους αλλά στο 20% εως 85% μπαταρία κατέληξα και εγω..

 

 

Φόρτιζέ το όπως σε βολεύει και μην ασχολείσαι με την μπούρδα του καθενός. Θα συμφωνήσω με τον προηγούμενο στο κομμάτι να μην το αφήνεις να αδειάζει. Για όλα τ’ άλλα απλά μην ασχολείσαι. Ακόμα κι αν υπάρχει κάποιο κέρδος στη ζωή της μπαταρίας είναι μικρό και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Φόρτιζέ το όπως σε βολεύει και μην ασχολείσαι με την μπούρδα του καθενός. Θα συμφωνήσω με τον προηγούμενο στο κομμάτι να μην το αφήνεις να αδειάζει. Για όλα τ’ άλλα απλά μην ασχολείσαι. Ακόμα κι αν υπάρχει κάποιο κέρδος στη ζωή της μπαταρίας είναι μικρό και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση , ποσες ωρες sot σας βγαζει συσκευη?

 

Επισης σκεφτομαι να αγορασω απο aliexpress https://www.aliexpress.com/item/1005001804160447.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.34de1051b6zGnm&algo_pvid=760f6fb4-e62c-496d-94d7-52c605b99675&algo_expid=760f6fb4-e62c-496d-94d7-52c605b99675-2&btsid=0bb0623d16142613400267809ef2de&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ ( σορρυ αν απαγορευεται να βαζω λινκ) , αξιζει λετε ή να μην μπω καν στο κοπο??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης σκεφτομαι να αγορασω απο aliexpress https://www.aliexpress.com/item/1005001804160447.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.34de1051b6zGnm&algo_pvid=760f6fb4-e62c-496d-94d7-52c605b99675&algo_expid=760f6fb4-e62c-496d-94d7-52c605b99675-2&btsid=0bb0623d16142613400267809ef2de&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ ( σορρυ αν απαγορευεται να βαζω λινκ) , αξιζει λετε ή να μην μπω καν στο κοπο??

 

Μια χαρά είναι. Η μάρκα είναι γνωστή και δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

swipe εχει σε ελληνικο πληκτρολογιο?Επισης οταν παταω το μικροφωνο στο πληκτρολογιο δεν μπορω να του υπαγορευσω και να γραφει οπως εκανα στο android ,τι κανω λαθοσ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω κατεβάσει την εφαρμογή gmail αλλά όποτε έρχεται νεο μειλ δε χτυπαέι το τηλ.. τι μπορεί να φταίει? και επίσης γενικά οι ηχοι ειδοποιήσεων ειναι πολύ χαμηλοί. Ξέρετε πώς μπορώ να τα φτιάξω αυτά τα θέματα με τον ήχο? ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

swipe εχει σε ελληνικο πληκτρολογιο?Επισης οταν παταω το μικροφωνο στο πληκτρολογιο δεν μπορω να του υπαγορευσω και να γραφει οπως εκανα στο android ,τι κανω λαθοσ?

γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις?

 

 

Swipe μόνο σε αγγλικό πληκτρολόγιο. Στα ελληνικά δεν έχει.

 

Έχεις ενεργοποιήσει το παρακάτω;

 

4b70022b4dda3790e44ae78493a34674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Swipe μόνο σε αγγλικό πληκτρολόγιο. Στα ελληνικά δεν έχει.

 

Έχεις ενεργοποιήσει το παρακάτω;

 

4b70022b4dda3790e44ae78493a34674.jpg

 

ναι ενεργοποιημενο ειναι.

το swiftkey από το App Store κανει αυτα που ζηταω?

Link to comment
Share on other sites

ναι ενεργοποιημενο ειναι.

το swiftkey από το App Store κανει αυτα που ζηταω?

 

 

Και μέσα στην ρύθμιση έχει επιλεγμένα τα αγγλικά και τα ελληνικά;

 

b84c7f989f0ec2b4cc3e93ad68480df5.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...