Jump to content

iPhone 12


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

 

Πως θα καταλάβω ότι το τηλέφωνο "έπιασε" 5g? Εννοείται αν πάω σε περιοχή με κάλυψη..

 

 

Με τον κλασικό τρόπο, θα το γράφει πάνω δεξιά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε να δείτε κάποια διαφορά στην συσκευή με το 5g;

Είτε πιάνει ταχύτητα 15 είτε 100 το ίδιο είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε να δείτε κάποια διαφορά στην συσκευή με το 5g;

Είτε πιάνει ταχύτητα 15 είτε 100 το ίδιο είναι

 

 

Η ουσία του 5G είναι κυρίως στο ping παρά στην ταχύτητα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Η ουσια ειναι οτι αυτη την στιγμη σε ολοκληρη την Ευρωπη,καμια χωρα δεν εχει 100% καλυψη απο ολους τους παροχους για το 5G ακομα.

 

Αρα το καλυτερο(και απο πλευρας αυτονομιας)ειναι το κινητο να ειναι σε 4G,και σε κανα 2χρονια βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Η ουσια ειναι οτι αυτη την στιγμη σε ολοκληρη την Ευρωπη,καμια χωρα δεν εχει 100% καλυψη απο ολους τους παροχους για το 5G ακομα.

 

Αρα το καλυτερο(και απο πλευρας αυτονομιας)ειναι το κινητο να ειναι σε 4G,και σε κανα 2χρονια βλεπουμε.

 

Για φέτος σίγουρα 4g

Μετά βλέπουμε

Το καλοκαίρι σε κάποια σημεία με υπερπληθυσμό που δεν αντέχουν τα δίκτυα και το 3g μια χαρά μου έκανε την δουλειά αφού ήταν άδειο, την ώρα που το 4g είχε μπουκωσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στην παρέα σας και εγώ από χθες, έρχομαι από SE 2. Τεράστια μπαταρία σε σχέση με το προηγούμενο, μέχρι στιγμής όλα καλά :)
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και είναι σίγουρο ότι θα το ευχαριστηθείς.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Στην παρέα σας και εγώ από χθες, έρχομαι από SE 2. Τεράστια μπαταρία σε σχέση με το προηγούμενο, μέχρι στιγμής όλα καλά :)

 

Καλορίζικο. Τεράστια μπαταρία αλλά αργεί να φορτίσει σε σχέση με το XR που είχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω iphone x.. όλα κομπλέ.. ενδιαφερομαι για το 12 ή το 12 pro.. αυτό που με κολλάει είναι η κάμερα.. το ζουμ που έχω τωρα στο X είναι 10χ. Στο 12 είναι 5χ; Πόσο κακό είναι αυτό; Γενικά σαν κάμερα πως τα πάει; Δεν ρωτάω άλλα γτ σαν ταχυτητα με 3 ram το Χ τα σπάει άρα το 12 με 4 ram θα ναι ακόμα καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους. Έχω iphone x.. όλα κομπλέ.. ενδιαφερομαι για το 12 ή το 12 pro.. αυτό που με κολλάει είναι η κάμερα.. το ζουμ που έχω τωρα στο X είναι 10χ. Στο 12 είναι 5χ; Πόσο κακό είναι αυτό; Γενικά σαν κάμερα πως τα πάει; Δεν ρωτάω άλλα γτ σαν ταχυτητα με 3 ram το Χ τα σπάει άρα το 12 με 4 ram θα ναι ακόμα καλύτερο.

 

Μη μπερδεύεις το οπτικό zoom με το ψηφιακό. Η κάμερα του 12 είναι σε όλα κατά πολύ καλύτερη από αυτή του X.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω iphone x.. όλα κομπλέ.. ενδιαφερομαι για το 12 ή το 12 pro.. αυτό που με κολλάει είναι η κάμερα.. το ζουμ που έχω τωρα στο X είναι 10χ. Στο 12 είναι 5χ; Πόσο κακό είναι αυτό; Γενικά σαν κάμερα πως τα πάει; Δεν ρωτάω άλλα γτ σαν ταχυτητα με 3 ram το Χ τα σπάει άρα το 12 με 4 ram θα ναι ακόμα καλύτερο.

 

Θα την κάμερα οπως σου τα είπε ο από πάνω

Όσο για την λειτουργία της συσκευής δεν είναι μόνο το μέγεθος της ραμ που κάνει την διαφορά

Ο επεξεργαστής του 12 είναι κατά τρία έτη νεότερος άρα αυτό από μόνο του λέει πολλά

Μόλις βγήκε κιόλας διέλυσε τον ανταγωνισμό οπότε καταλαβαίνεις

 

Αν έχεις τα χρήματα ναι θα δεις διαφορές στα σημεία που σε ενδιαφέρουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μη μπερδεύεις το οπτικό zoom με το ψηφιακό. Η κάμερα του 12 είναι σε όλα κατά πολύ καλύτερη από αυτή του X.

 

Προσπαθώ απλά να συγκρίνω το ζουμ του Iphone x που έχω με το iphone 12. Αν δεν κάνω λάθος οπτικό ζουμ και τα δυο έχουν 2χ. Ψηφιακό το Χ φτάνει τα 10 ενώ το το 12 τα 5. Και απλά ρωτάω πόση διαφορά είναι. Πόσο μπορεί να σε περιορίζει αυτή η διαφόρα και αν αξίζει να πάω 300 ευρώ πάνω ωστε μετα υποχρεωτικά να πάω στο pro? Η αν και με το 12 γίνεται αρκετά καλή δουλεια. Δυστυχως δν το εχω πιασει στα χερια νου γι αυτο ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ απλά να συγκρίνω το ζουμ του Iphone x που έχω με το iphone 12. Αν δεν κάνω λάθος οπτικό ζουμ και τα δυο έχουν 2χ. Ψηφιακό το Χ φτάνει τα 10 ενώ το το 12 τα 5. Και απλά ρωτάω πόση διαφορά είναι. Πόσο μπορεί να σε περιορίζει αυτή η διαφόρα και αν αξίζει να πάω 300 ευρώ πάνω ωστε μετα υποχρεωτικά να πάω στο pro? Η αν και με το 12 γίνεται αρκετά καλή δουλεια. Δυστυχως δν το εχω πιασει στα χερια νου γι αυτο ρωτάω.

 

 

Οπτικό ζουμ το απλό 12 δεν έχει. Μόνο το pro έχει. Όσο για τη χρηματική διαφορά είναι πιο μικρή από όσο λες, γιατί το pro ξεκινάει με 128 GB ενώ το απλό με 64. Αν βάλεις ίδια μνήμη η διαφορά είναι σχετικά μικρή.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Οπτικό ζουμ το απλό 12 δεν έχει. Μόνο το pro έχει. Όσο για τη χρηματική διαφορά είναι πιο μικρή από όσο λες, γιατί το pro ξεκινάει με 128 GB ενώ το απλό με 64. Αν βάλεις ίδια μνήμη η διαφορά είναι σχετικά μικρή.

 

Γράφει 2χ optical zoom out.

5χ digital zoom. Ίσως εγώ το κατάλαβα λάθος. Όπως και να χει ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γράφει 2χ optical zoom out.

5χ digital zoom. Ίσως εγώ το κατάλαβα λάθος. Όπως και να χει ευχαριστώ!

 

 

Δεν έχει φακό για οπτικό ζουμ το απλό 12. Το pro έχει 2Χ και το pro max 2.5X.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

https://www.apple.com/gr/iphone/compare/?device1=iphone12pro&device2=iphone12

Εδώ αλλιώς τα γράφει αλλά οκ. Ισως εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι.

 

 

Το Zoom out αναφέρεται στον ultra wide φακό που έχει το απλό 12ρι. Αν σε ενδιαφέρει οπτικό Zoom in πας στο Pro

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Είναι δυνατή η χρήση του iPhone 12 με δύο κάρτες; είτε δύο sim είτε μια sim και μια esim?

 

Το iPhone 12 έχει υποδοχή για μια sim και έχει και e-sim. Συνεπώς οι επιλογές σου είναι συγκεκριμένες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Είναι δυνατή η χρήση του iPhone 12 με δύο κάρτες; είτε δύο sim είτε μια sim και μια esim?

 

Μόνο για την κινα βγαίνει με 2 φυσικές sim

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι για την esim , αν θελω να κανω φορματ γιατι κατι στραβωσε στη συσκευη κοκ, θα πρεπει να ξαναπαρω καινουρια?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το iPhone 12 έχει υποδοχή για μια sim και έχει και e-sim. Συνεπώς οι επιλογές σου είναι συγκεκριμένες.

Από ότι λοιπόν καταλαβαίνω γίνεται να έχω μια sim και μια esim. Άρα παίζει.

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Νέος χρήστης iOS και κάτοχος iPhone 12. Μια γρήγορη ερώτηση... ψάχνω φορτιστή/θήκη/ τζαμακι..προφανώς τα πιο ανθεκτικά. Έχετε κάτι να προτείνετε?? Να ναι και ψιλοοικονομικο γιατί από ότι είδα αυθεντικές θήκες σιλικόνης πάνε στο 55+.. Όσον αφορά τον φορτιστή ποιον θα προτείνατε εσείς ?
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο σχεδόν 2 μήνες, μπορείτε όσοι το έχετε να μας πείτε για τη μπαταρία? αντέχει σε επίπεδΑ iphone 11?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...