Jump to content

Realme 7 pro


terry39
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα από Κωτσόβολο πριν μερικές μέρες. Δεν το έχω δοκιμάσει ουσιαστικά ακόμα γιατί έχω εκνευριστεί αφάνταστα με κάτι παρακαλώ να με βοηθήσετε αν γνωρίζετε:

με slide right από την αρχική οθόνη πηγαίνω σε μια οθόνη της Google.

Πώς μπορώ να την αφαιρέσω αυτήν τη οθόνη, να μην φαίνεται καθόλου όταν κάνω slide right;

Από αυτά που διάβασα εδώ

https://support.google.com/assistant/thread/2235809?hl=en

δεν δουλεύει τίποτα...

 

Αν βάλεις άλλο launcher από play store μπορεί να απενεργοποιηθεί.

Άλλη λύση έψαξα και εγώ και δεν βρήκα.

Κοίτα το βίντεο:

Edited by Olsar
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις άλλο launcher από play store μπορεί να απενεργοποιηθεί.

Άλλη λύση έψαξα και εγώ και δεν βρήκα.

Κοίτα το βίντεο:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Ok, κατάλαβα, πρέπει να διαλέξω και να ρυθμίσω έναν άλλον launcher. Ξεκίνησα να το κάνω, όπως στο ινδικό:lol: βίντεο. Έτσι κι αλλιώς ο δικός του launcher δεν είναι αρκετά παραμετροποιήσιμος σε σχέση με εκείνους των κινητών που είχα μέχρι τώρα (δεν είμαι εξπέρ, αυτά τα 3-4 κινητά που είχαν πέσει στα χέρια μου τα τελευταία χρόνια είχαν πολύ περισσότερες ρυθμίσεις από αυτό εδώ).

Άιντε και θέλω να δοκιμάσω την νυχτερινή φωτογραφική! :D

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει εαν Η συσκευη εχει υπερυθρες για χρηση εφαρμογης χειριστηριων πχ τηλεκοντρολ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει εαν Η συσκευη εχει υπερυθρες για χρηση εφαρμογης χειριστηριων πχ τηλεκοντρολ;

 

Όχι δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Όσοι δεν έχετε βάλει την α.26 ακόμα, περιμένετε καλύτερα το επόμενο update.

 

Σε μένα τουλάχιστον έγινε λίγο πιο αργό με λίγο περισσότερα hick ups που δεν έβλεπα προηγουμένως. Έκανα και ενα reset το σύστημα (δηλαδή την πρώτη επιλογή... όχι το ολικό fr) αλλά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Εάν κάποιος το δουλεύει με bluetooth συνδεμένο,

α) οι ειδοποιήσεις ακούγονται από το τηλέφωνο ή από το bluetooth;

β) μπορεί κάποιος να επιλέξει ο ήχος από video ή εφαρμογές να έρχεται από τη συσκευή ή το bluetooth;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Νέος κάτοχος και είμαι στο σκάλισμα των πρώτων ημερών. Έχω ένα θέμα όμως με την τελευταία έκδοση 24 βγάζει ειδοποίηση πάνω ότι έχει ανοίξει και τρέχει η κάμερα χωρίς να έχω κάνει κάτι εγώ. Σε τυχαίες στιγμές συμβαίνει ακόμα και όταν είναι idle το τηλέφωνο. Να θεωρήσω ότι είναι bug του λογισμικού; Επίσης στα στατιστικά της μπαταρίας έχω πρόβλημα. Ενώ το κλείνω και το βάζω για φόρτιση αυτό λέει πχ ότι έχουν περάσει 4 μέρες ενώ η φόρτιση έγινε σήμερα. Λάθος και οι ώρες φυσικά οθόνης. Ελπίζω σε απάντηση αν και δεν υπάρχει κίνηση γενικά στα φόρουμ για realme :(

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τέτοιο θέμα δεν αντιμετωπίζω.

Κάνε την επόμενη ενημερωμένη Α.26 και αν δεν στρώσει κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα με μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή κάμερα.

Τώρα αυτό με τη μπαταρία δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Εμενα μια φορά μου το έκανε και διαπίστωσα ότι ήτανε από την εναλλαγή χρήστη. Δηλαδή είχα προσθέσει και δεύτερο χρήστη στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει 6 μέρες από την τελευταία φόρτιση (τότε που το αγόρασα) και 1 και μισή ημέρα ανοιχτή οθόνη ενώ έχω κάνει 3 φορτίσεις κλειστό.
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε τελικά;

Έστρωσε;

 

Το πρόβλημα με την κάμερα ναι (μέχρι τώρα). Η μπαταρία θα δούμε όταν θα το βάλω για φόρτιση. Έχω δύο κινητά είναι και σκύλος η μπαταρία οπότε θέλει δύο μέρες για να μπει φορτιστής. Φορτίζω πάντα 20 - 90 σε όλα τα κινητά. Πρέπει να είχε θέμα πριν γιατί γενικά το τηλέφωνο φαίνεται να λειτουργεί καλύτερα. Πριν είχε και ο chrome θέμα. Την ώρα που τον είχα ανοιχτό και τον δούλευα στο προσκήνιο "έκλεινε" πήγαινε στο παρασκήνιο μόνος του. Το τηλέφωνο μέχρι τώρα είναι μία από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει ever.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αλλαγή από mi 9 lite?

Κυρίως για μπαταρία και κάμερες

 

Άποψη μου "όχι"

Εγώ θα το άλλαζα μόνο αν θα πήγαινα σε συσκευή 5g.Δε λέω....πολύ καλή συσκευή το 7 pro αλλά και με το 9 lite άλλον ένα χρόνο,μη σου πω δύο,πιστεύω είσαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Το 5g δεν θα είναι στις προτεραιότητες μου

Αλλά μια καλύτερη μπαταρία και αναβάθμιση στην κάμερα είναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Νέος κάτοχος και εγώ μερικών ημερών. Έρχομαι από Redmi note 5 και δεν ήθελα να πάω στο note 9 pro ή το poco x3 λόγω μεγέθους, τα κάνει πολύ μεγάλα πια έχει ξεφύγει το μέγεθος στη xiaomi!

Γενικά όλα ομαλά , φοβερή μπαταρία, υπέροχη οθόνη. Έλεγα να το ρουταρω αλλά φοβάμαι για την εγγύηση και γι'αυτό δεν το πείραξα τελικά.

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Νέος κάτοχος και εγώ μερικών ημερών. Έρχομαι από Redmi note 5 και δεν ήθελα να πάω στο note 9 pro ή το poco x3 λόγω μεγέθους, τα κάνει πολύ μεγάλα πια έχει ξεφύγει το μέγεθος στη xiaomi!

Γενικά όλα ομαλά , φοβερή μπαταρία, υπέροχη οθόνη. Έλεγα να το ρουταρω αλλά φοβάμαι για την εγγύηση και γι'αυτό δεν το πείραξα τελικά.

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

Δωστου μερικές μέρες. Με το καιρο θα δεις οτι δεν χρειαζεται roots/mods/roms κλπ. Εχει εξαιρετικό λογισμικό και αρκετά παραμετροποιήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για αγορά το συγκεκριμένο κινητό, αλλά παρατηρώ ότι είναι σε έλλειψη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...