Jump to content

Realme 7 pro


terry39
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, psilikatzis said:

Σίγουρα με τρύπα είσαι πιο ασφαλής. Ίσως δεν το είχες βάλει καλά πάντως, γιατί εμενα δεν έχει θέματα στο 8pro.

παιζει ρολο και η ποιοτητα 

εγω παντως ειχα παρει και 3mk και ηταν χαλια στο poco f3 στο 7 pro πολυ αντανακλαση ειδικα το βραδυ με φως 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη γρήγορη φόρτιση ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς. Εάν βάλω το καλώδιο της συσκευασίας δουλευει κανονικά. Με ένα άλλο καλώδιο που συνέδεσα, αρκετά μακρύτερο και πιο λεπτό, δεν φορτίζει γρήγορα. Χρειάζεται ειδικό καλώδιο τελικά; Ευχαριστώ

On 14/11/2021 at 9:20 ΜΜ, Tr3LaRaS said:

επειδη ειχα το 7 pro και μετα το poco f3 και τωρα το 8 pro και στα 3 ειχα βαλει πισω τζαμακι και στα 3 βγαινανε θολες και με αντανακλαση στο φως ακομα και μπροστα φοραω με τρυπα στη καμερα

Δε μένει παρά να δοκιμάσω κι εγώ τότε. Μολις παραλάβω θα πω εντυπώσεις

Edited by tasosuser
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, tasosuser said:

Σχετικά με τη γρήγορη φόρτιση ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς. Εάν βάλω το καλώδιο της συσκευασίας δουλευει κανονικά. Με ένα άλλο καλώδιο που συνέδεσα, αρκετά μακρύτερο και πιο λεπτό, δεν φορτίζει γρήγορα. Χρειάζεται ειδικό καλώδιο τελικά; Ευχαριστώ

Δε μένει παρά να δοκιμάσω κι εγώ τότε. Μολις παραλάβω θα πω εντυπώσεις

εννοειτε πως χρειαζετε ειδικο καλωδιο.δεν ειδες πως ειναι το δικο του σα μακαρονι νουμερο 10 χαχαχα

αν παρεις στην http://www.t2p.gr εχει καλωδιο αν θες να αγορασεις το γνησιο

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tr3LaRaS said:

εννοειτε πως χρειαζετε ειδικο καλωδιο.δεν ειδες πως ειναι το δικο του σα μακαρονι νουμερο 10 χαχαχα

αν παρεις στην http://www.t2p.gr εχει καλωδιο αν θες να αγορασεις το γνησιο

Χαχα Όντως μου έκανε εντύπωση. Βασικά είναι μακαρόνι Νο 4, πάνε ανάποδα τα νούμερα. Μικρότερο Νο=πιο χοντρό. Όποιος μαγειρεύει ξέρει. Ευχαριστώ πολύ, το κοιτάζω

 

2 ώρες πριν, Tr3LaRaS said:

εννοειτε πως χρειαζετε ειδικο καλωδιο.δεν ειδες πως ειναι το δικο του σα μακαρονι νουμερο 10 χαχαχα

αν παρεις στην http://www.t2p.gr εχει καλωδιο αν θες να αγορασεις το γνησιο

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tasosuser said:

Χαχα Όντως μου έκανε εντύπωση. Βασικά είναι μακαρόνι Νο 4, πάνε ανάποδα τα νούμερα. Μικρότερο Νο=πιο χοντρό. Όποιος μαγειρεύει ξέρει. Ευχαριστώ πολύ, το κοιτάζω

 

 

αν θυμαμαι πρεπει να εχει 10 το καλωδιο και εικοσι ο φορτιστης

30 ευρω εχει το σετ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Υπάρχει περίπτωση να το υποστηρίξει η VF για LTE;

Τώρα με το κλείσιμο του 3G θα υπαρξει πρόβλημα ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guru11 said:

Υπάρχει περίπτωση να το υποστηρίξει η VF για LTE;

Τώρα με το κλείσιμο του 3G θα υπαρξει πρόβλημα ...

γοα 4g εννοεις ?

Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2021 at 9:45 ΠΜ, Tr3LaRaS said:

γοα 4g εννοεις ?

Για VoLTE ήθελα να γράψω αν ξέρουμε μήπως το υποστηρίξει η VODAFONE σε αυτή την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2021 at 3:56 ΜΜ, tenzz said:

Στείλτε μήνυμα στην Realme να το ενεργοποιήσει σε όλα της τα κινητά. Άμα τους πρηξουμε μπορεί και να το κάνουν.

Μα δεν είναι θέμα της REALME, στην COSMOTE μια χαρά το υποστηρίζει η VODAFONE σφυρίζει αδιάφορα..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, guru11 said:

Για VoLTE ήθελα να γράψω αν ξέρουμε μήπως το υποστηρίξει η VODAFONE σε αυτή την συσκευή.

οχι δε το υποστηριζει μονο η cosmote το υποστηριζει

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tr3LaRaS said:

οχι δε το υποστηριζει μονο η cosmote το υποστηριζει

Και η wind εδώ και λίγο καιρό. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Έκανα την ενημέρωση και έχασα το volte. Σύνδεση έχω wind.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζεται διακόπτης volte;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, vabiris said:

Έκανα την ενημέρωση και έχασα το volte. Σύνδεση έχω wind.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 

Αν μπορω να σε βοηθησω μαλλον εννοεις το παρακατω αν δεν κανω λαθος:

Πηγαινε Ρυθμισεις -> Γνωστοποιησεις και γραμμη καταστασης-> Γραμμη καταστασης -> Κανε ενεργοποιηση το Φωνη HD και θα στο βγαλει πανω στην γραμμη καταστασης.

 -----------

Επισης 2 θεματακια αν γνωριζει κανεις:

1.Μετα την αναβαθμιση μου εβγαλε για την Quallcom ενα μηνυμα και ειχε ενα κουτακι τσεκαρισμενο.Το αφησα ως εχει.Εκανα καλα η επρεπε να το ξετικαρω.

2.Εχω μια ειδοποιηση για Υπηρεσιας Τοποθεσιας Φορεα που ζηταει χορηγηση αδειας.Τι να κανω σ'αυτο?

Link to comment
Share on other sites



Αν μπορω να σε βοηθησω μαλλον εννοεις το παρακατω αν δεν κανω λαθος:
Πηγαινε Ρυθμισεις -> Γνωστοποιησεις και γραμμη καταστασης-> Γραμμη καταστασης -> Κανε ενεργοποιηση το Φωνη HD και θα στο βγαλει πανω στην γραμμη καταστασης.
 -----------
Επισης 2 θεματακια αν γνωριζει κανεις:
1.Μετα την αναβαθμιση μου εβγαλε για την Quallcom ενα μηνυμα και ειχε ενα κουτακι τσεκαρισμενο.Το αφησα ως εχει.Εκανα καλα η επρεπε να το ξετικαρω.
2.Εχω μια ειδοποιηση για Υπηρεσιας Τοποθεσιας Φορεα που ζηταει χορηγηση αδειας.Τι να κανω σ'αυτο?


Ευχαριστώ φίλε μου είναι επιλεγμένο όμως, κάτι άλλο συμβαίνει...
Όσον αφορά για το Quallcom, είναι στατιστικά για τη λειτουργία του επεξεργαστή τα οποία συλλέγει η εταιρεία. Γενικά δεν τα επιτρέπω αυτά.
Το δεύτερο που ρωτάς δεν ξέρω ακριβώς τι κάνει και δεν το επέτρεψα.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vabiris said:


 

 


Όσον αφορά για το Quallcom, είναι στατιστικά για τη λειτουργία του επεξεργαστή τα οποία συλλέγει η εταιρεία. Γενικά δεν τα επιτρέπω αυτά.
Το δεύτερο που ρωτάς δεν ξέρω ακριβώς τι κάνει και δεν το επέτρεψα.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 

 

To μηνυμα που μου εβγαλε για την Quallcom δεν μπορω να το βρω να το ξεικαρω.

Για το αλλο τις υπηρεσιες φορεα ειναι αυτο

Screenshot_2022-08-05-01-47-47-29_2031361942f7c60775cac003d359089a.thumb.jpg.f4808e52297d361184fcff4991a6620d.jpg

Δεν μου δινει την δυνατοτητα να πατησω κατι αλλο ουτε να παραβλεψω την ειδοποιηση.Πρεπει αναγκαστηκανα πατησω χορηγηση αδειας.

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και εγώ αναγκάστηκα να το αποδεχτώ. Το πρόβλημα με το volte παραμένει όμως!!!

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vabiris said:

Τελικά και εγώ αναγκάστηκα να το αποδεχτώ. Το πρόβλημα με το volte παραμένει όμως!!!

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 

Στις Ρυθμισεις -> Δικτυο Κινητης τηλεφωνιας -> Sim -> Volte....εκει το εχεις κανονικα ενεργοποιημενο?

Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμισεις -> Δικτυο Κινητης τηλεφωνιας -> Sim -> Volte....εκει το εχεις κανονικα ενεργοποιημενο?
Ναι φυσικά, πριν την αναβάθμιση δούλευε κανονικά. Μόλις την έβαλα τέλος! Εταιρεία wind.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην καινούργια έκδοση δυνατότητα επιλογής sim για τα δεδομένα μέσω των γρήγορων ρυθμίσεων;

Όσο και να έχω ψάξει δεν το βρίσκω....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, guru11 said:

Υπάρχει στην καινούργια έκδοση δυνατότητα επιλογής sim για τα δεδομένα μέσω των γρήγορων ρυθμίσεων;

Όσο και να έχω ψάξει δεν το βρίσκω....

αν πας ρυθμισεις,δικτυα κινητης τηλεφωνιας δε σου βγαζει λιγο ποιο πακτω επιλογη για κλησεις και επιλογη για ιντερνετ ?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tr3LaRaS said:

αν πας ρυθμισεις,δικτυα κινητης τηλεφωνιας δε σου βγαζει λιγο ποιο πακτω επιλογη για κλησεις και επιλογη για ιντερνετ ?

Ναι εκεί υπάρχει αλλά είναι χρονοβόρο,εγώ εννοώ στις γρήγορες ρυθμίσεις κατεβάζοντας το συρτάρι .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...