Jump to content

Realme 7 pro


terry39
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση ,σας εμφανίζει εσάς πότε το σήμα 4g+ ? Εμένα 4g μόνο μου εμφανίζει ,ενώ το προηγούμενο κινητό μου είχε στην περιοχή μου πάντα 4g+
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση ,σας εμφανίζει εσάς πότε το σήμα 4g+ ? Εμένα 4g μόνο μου εμφανίζει ,ενώ το προηγούμενο κινητό μου είχε στην περιοχή μου πάντα 4g+

 

Δεν έχει 4g+. Τουλάχιστον όχι στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια βοήθεια παρακαλώ πολύ. Έχω βέβαια το realme 8 αλλά μια βοήθεια γιατί μου βγήκαν τα μάτια να ψάχνω. Όταν πάω να στείλω μια φωτό μέσα από τις εφαρμογές Viber ή Messenger δεν μπορεί να πάρει φωτό από το Google fotos πάρα μόνο από την εφαρμογή φωτογραφίες του κινητού. Πως μπορώ να το αλλάξω αυτό; Θέλω να παίρνει φωτό από το Google fotos και να στέλνω. Δεν με ενδιαφέρει η εφαρμογή του κινητού φωτογραφίες.

Για το Viber μόνο, Messenger δεν έχω .σε άλλη μάρκα κινητού αλκατελ έχω.αν μπεις στην εφαρμογη φωτογραφιών της google έχει επιλογή να στείλεις φωτό στο Viber.δοκιμασε από εκεί και όχι μέσα από το Viber.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Θα ήθελα να αναφέρω ένα πρόβλημα που μόλις χθες παρατήρησα πρώτη φορά, οπότε δεν ξέρω και πότε εμφανίστηκε.

Έχω κάνει την αναβάθμιση σε Android 11, RMX2170_11_C23. Μόλις συνέδεσα το καλώδιο με το κινητό και το αυτοκίνητο για το Android Auto, ενώ η εφαρμογή ξεκίνησε κανονικά παρατήρησα πως μόλις κλείδωνε η οθόνη του κινητού το Android Auto στο αυτοκίνητο πάγωνε και δε λειτουργούσε. Με το που πατούσα το πλήκτρο power για να ανοίξει η οθόνη το Android Auto δούλευε κανονικά και ακολούθως σταματούσε μόλις ξανακλείδωνε η οθόνη.

Έχω την αίσθηση πως το Android Auto το είχα χρησιμοποιήσει χωρίς πρόβλημα και μετά από την αναβάθμιση σε Android 11, αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος. Στο Android 10 πάντως δούλευε χωρίς το παραμικρό κόλλημα. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο;

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 31/8/2021 at 8:26 ΜΜ, Qrr said:

Ένα φτιάχνει,δέκα χαλάει. 

Κάθε αναβάθμιση ενέχει αυτό το ρίσκο. Το θέμα είναι να υπάρχει γρήγορη ανταπόκριση στα προβλήματα που εντοπίζονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μι9α ερωτηση και απο εμενα . έχει το τηλ κλειδωμα τσεπης ; και αν ναι που ειναι;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
29 minutes ago, tssotiris said:

καλησπερα

μι9α ερωτηση και απο εμενα . έχει το τηλ κλειδωμα τσεπης ; και αν ναι που ειναι;

ευχαριστώ

https://c.realme.com/in/post-details/1384822428923940864

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν ειναι αυτο που θέλω. εγω θέλω οταν το βαζω στην τσεπη να απενεργοποιειται η οθόνη και να μην παιρνει πχ τηλεφωνα μονο του.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
13 minutes ago, tssotiris said:

Ευχαριστώ athanaso77

Ενημερωτικά... για να αποφεύγουμε τα thank you post που δεν προσφέρουν τίποτα σε ένα θέμα, πλέον έχουμε το button κάτω δεξιά σε κάθε post όπου μπορούμε να εκφράσουμε εκεί την ευχαρίστηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα

Το κινητο στα καλα καθουμενα εκλεισε και τωρα δεν ανοιγει.

Το εβαλα να φορτισει μπας και γινει κατι.

Εχετε μηπως καμια ιδεα ή αυριο να το στειλω κατευθειαν στο σερβις?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η συσκευή δείχνει να φορτίζει κανονικά;
Δοκίμασε μήπως ξυπνήσει με συνδυασμούς πλήκτρων:

  • Press and hold the Power and Volume Down buttons simultaneously.
  • Continue pressing them until the screen starts.
  • A screen with the word “Start” pointing at the power button, text, and navigation instructions will appear.
  • You can now use the Power button to make selections and the Volume keys to navigate.
  • Hit the Volume Down button until you see Recovery Mode.
  • Press the Power button to select it.
  • The phone will restart and show an Android robot in trouble.
  • Press and hold the Power button, then press the Volume Up button while still holding the Power button.
  • Using the Volume buttons, highlight Wipe data/factory reset.
  • Press the Power button to select the option.
  • Confirm by selecting Yes and let the phone do its thing.
  • Once done, select Reboot system now.

Αν δεν ανοίξει με κανέναν τρόπο, δε νομίζω να τη γλυτώσεις την επίσκεψη στο Service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, 

Τελικά άνοιξε πατώντας power button και τα volume.

Παντως και στον φορτιστή που το έβαλα φόρτιζε αλλά η οθόνη ήταν νεκρή. 

Ευχαριστω πολύ για την βοήθεια. 

Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2021 at 8:53 ΠΜ, guru11 said:

Κανένα νέο για ενεργοποίηση του VoLTE και wifi calling για Vodafone έχουμε;

Στείλτε μήνυμα στην Realme να το ενεργοποιήσει σε όλα της τα κινητά. Άμα τους πρηξουμε μπορεί και να το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Μετά και τα τελευταία updates βελτιώθηκε η κατάσταση με το android auto. Ακόμα παρουσιάζει κάποια κολλήματα, αλλά πλεόν γενικά μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

Σε άλλο θέμα. Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό tempered glass που να ταιριάζει με την original θήκη που είναι στο κουτί; Μέχρι στιγμής όποιο έχω δοκιμάσει μου το πεταέι (ξεκολλάει) η θήκη επειδή είναι πολύ στενή και εφάπτεται πάνω στο τζάμι. Άλλη λύση θα ήταν κάποια aftermarket θήκη, αλλά αυτή είναι πραγματικά λεπτή σε σημείο που αισθάνεσαι ότι δεν έχεις θήκη στο κινητό.

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, μόλις παρέλαβα ενα realme 7 pro. Πατώντας το power button το κινητο αργησε πολυ να ανοιξει και άνοιξε στην recovery mode της realme. Το κινητό ζητούσε να κάνει reboot αλλα όσες φορές και να το έκανα δεν άνοιγει με τίποτα η συσκευή. Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σας. Ψάχνω θήκη να προστατεύει τους φακούς της πίσω κάμερας. Ακουσα ότι υπάρχει μια με "συρόμενο τζάμι". Γνωρίζει κανείς; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, tasosuser said:

Καλημέρα σας. Ψάχνω θήκη να προστατεύει τους φακούς της πίσω κάμερας. Ακουσα ότι υπάρχει μια με "συρόμενο τζάμι". Γνωρίζει κανείς; Ευχαριστώ

Όχι συρόμενο τζαμί, συρόμενο πορτάκι θα εννοείς. Η nilkin βγάζει αυτές τις camshield θήκες αλλά δεν ξέρω αν θα βρεις εύκολα για τη δίκη σου συσκευή. Κάνε μια αναζήτηση στο internet με τον παραπάνω όρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, athanaso77 said:

Όχι συρόμενο τζαμί, συρόμενο πορτάκι θα εννοείς. Η nilkin βγάζει αυτές τις camshield θήκες αλλά δεν ξέρω αν θα βρεις εύκολα για τη δίκη σου συσκευή. Κάνε μια αναζήτηση στο internet με τον παραπάνω όρο.

Ναι, σωστά. Για πορτάκι προκειται, οπως ακριβως το αναφέρεις. Γιατι παρέχει την ευκολία τραβώντας το να αποκαλυφθουν οι φακοι  χωρίς να βγει ολη η θηκη. Και πράγματι αν θυμάμαι καλά τη θηκη αυτη τη φόραγε ένα Realme 8. Ευχαριστώ πολύ για την ιδέα. Αρχίζω ψάξιμο παντως και να δούμε...Και δυστυχώς  ειναι για το 8 οσες βρηκα. Ευχαριστώ και παλι. Κοιτάζω τωρα για ενα τζαμακι που μπαίνει στους φακους. Καλο μου φαινεται εαν και εφόσον διατηρησει την ευκρίνια του

Edited by tasosuser
Link to comment
Share on other sites

και έρχομαι να ... αυτο-αναιρέσω μιας και διαβάζω ότι "...όμως επηρεάζει πολύ τις φωτογραφίες οι οποίες βγαίνουν σε κιτρινωπή απόχρωση και λίγο θολές".  Επομένως ας το ξεχάσουμε 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tasosuser said:

και έρχομαι να ... αυτο-αναιρέσω μιας και διαβάζω ότι "...όμως επηρεάζει πολύ τις φωτογραφίες οι οποίες βγαίνουν σε κιτρινωπή απόχρωση και λίγο θολές".  Επομένως ας το ξεχάσουμε 🙂

https://www.amazon.it/UniqueMe-Compatibile-Realme-Pro-Anti-Scratch/dp/B095CJHBC1?pd_rd_w=tTWmi&pf_rd_p=e039f5ac-d51a-4df9-8a9c-5a8765e672de&pf_rd_r=N50YWV9CJ2A0HVDM6R9K&pd_rd_r=d1993a3d-3756-4d6e-89ee-179248e088f7&pd_rd_wg=CsNE8&pd_rd_i=B095CJHBC1&psc=1&ref_=pd_bap_m_rp_12_sc

Με αυτό για το realme 8 pro που έχω είμαι ευχαριστημένος. Κάποιες φορές σπάνια λόγω ηλίου εμφανίζεται η αντανάκλαση του πλαστικού προστατευτικού στον φακό, αλλά αυτό γίνεται πολύ σπάνια. Κατά τα άλλα το προστατεύει πολύ καλά και οι φωτογραφίες είναι καθαρές.

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, tasosuser said:

και έρχομαι να ... αυτο-αναιρέσω μιας και διαβάζω ότι "...όμως επηρεάζει πολύ τις φωτογραφίες οι οποίες βγαίνουν σε κιτρινωπή απόχρωση και λίγο θολές".  Επομένως ας το ξεχάσουμε 🙂

επειδη ειχα το 7 pro και μετα το poco f3 και τωρα το 8 pro και στα 3 ειχα βαλει πισω τζαμακι και στα 3 βγαινανε θολες και με αντανακλαση στο φως ακομα και μπροστα φοραω με τρυπα στη καμερα

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Tr3LaRaS said:

επειδη ειχα το 7 pro και μετα το poco f3 και τωρα το 8 pro και στα 3 ειχα βαλει πισω τζαμακι και στα 3 βγαινανε θολες και με αντανακλαση στο φως ακομα και μπροστα φοραω με τρυπα στη καμερα

Σίγουρα με τρύπα είσαι πιο ασφαλής. Ίσως δεν το είχες βάλει καλά πάντως, γιατί εμενα δεν έχει θέματα στο 8pro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...