Jump to content

Realme 7 pro


terry39
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'ευχαριστω για την βοηθεια.

Αυτο για την χορηγηση αδειας ηταν λογικα για την καμερα γιατι δεν μου ανοιγε την εφαρμογη.Επρεπε να δωσω αδεια σε τοποθεσια και επαφες αν θυμαμαι καλα.

Το προβλημα που εχω τωρα μετα την αναβαθμιση ειναι πως ενω μου ερχεται ενα μηνυμα στο κινητο η στο viber η οταν εχω μια κληση δεν μου βγαζει την κοκκινη κουκιδα διπλα στην εφαρμογη οπως εβγαζε πριν την αναβαθμιση.Με αποτελεσμα να μην το βλεπω.Ειχα παραδειγμα μηνυμα στο viber απο το πρωι και το ειδα τωρα.Οπως και μια αναπαντητη κληση πριν κανενα τριωρο και την ειδα τωρα.

Αυτην την λειτουργια την αφαιρεσαν?

 

Επισης οταν μου ηρθε ενα μηνυμα εβγαλε ενα κυκλακι αριστερα στην οθονη και μολις το πατας σου δειχνει το μηνυμα.Σας το κανει κι εσας αυτο?

 

Αυτο παντως με την κοκκινη την τελεια μου εχει σπασει τα νευα απο χθες το βραδυ που δεν την εμφανιζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς χρησιμοποιώ nova launcher και μου τις δείχνει τις ειδοποιήσεις στο εικονίδιο!

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για την βοηθεια.

Αυτο για την χορηγηση αδειας ηταν λογικα για την καμερα γιατι δεν μου ανοιγε την εφαρμογη.Επρεπε να δωσω αδεια σε τοποθεσια και επαφες αν θυμαμαι καλα.

Το προβλημα που εχω τωρα μετα την αναβαθμιση ειναι πως ενω μου ερχεται ενα μηνυμα στο κινητο η στο viber η οταν εχω μια κληση δεν μου βγαζει την κοκκινη κουκιδα διπλα στην εφαρμογη οπως εβγαζε πριν την αναβαθμιση.Με αποτελεσμα να μην το βλεπω.Ειχα παραδειγμα μηνυμα στο viber απο το πρωι και το ειδα τωρα.Οπως και μια αναπαντητη κληση πριν κανενα τριωρο και την ειδα τωρα.

Αυτην την λειτουργια την αφαιρεσαν?

 

Επισης οταν μου ηρθε ενα μηνυμα εβγαλε ενα κυκλακι αριστερα στην οθονη και μολις το πατας σου δειχνει το μηνυμα.Σας το κανει κι εσας αυτο?

 

Αυτο παντως με την κοκκινη την τελεια μου εχει σπασει τα νευα απο χθες το βραδυ που δεν την εμφανιζει.

 

Ρυθμίσεις/γνωστοποιήσεις και γραμμή κατάστασης/διαχείριση γνωστοποιησεων/ σήματα/ και βάλε αυτό που λέει αριθμός και τελεία

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερει κανεις με ποιον τροπο μπορω να επαναφερω την κοκκινη κουκιδα στις εφαρμογες τι οποιες εχω ειδοποιηση?

 

Σου απάντησα στο προηγούμενο μύνημα που ανέφερες το πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Μηπως γνωριζεις αν αναβαθμιση αυτη αλλαζει κατι αλλο στο κινητο περα απο αυτα που αναφερθηκαν παραπανω(αυτα που ειναι στις εικονες εννοω)?

Το ρωταω γιατι διαβαζα οτι θα γινοταν αλλαγη απο android 10 σε 11 και νομιζα οτι θα ηταν κατι πολυ σημαντικο.Σιγουρα αυτα τα οποια αλλαξαν να ειναι πολυ σημαντικα για καποιους αλλα απο περιεργεια ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Μηπως γνωριζεις αν αναβαθμιση αυτη αλλαζει κατι αλλο στο κινητο περα απο αυτα που αναφερθηκαν παραπανω(αυτα που ειναι στις εικονες εννοω)?

Το ρωταω γιατι διαβαζα οτι θα γινοταν αλλαγη απο android 10 σε 11 και νομιζα οτι θα ηταν κατι πολυ σημαντικο.Σιγουρα αυτα τα οποια αλλαξαν να ειναι πολυ σημαντικα για καποιους αλλα απο περιεργεια ρωταω.

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι η συσκευή είναι καλύτερη στο ρολάρισμα. Σημαντική διαφορά σε σχέση με το 10 να σου πω την αλήθεια δεν είδα.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/γνωστοποιήσεις και γραμμή κατάστασης/διαχείριση γνωστοποιησεων/ σήματα/ και βάλε αυτό που λέει αριθμός και τελεία

Εκανα αυτο που μου ειπες και τελικα σημερα το πρωι ειχα 2 μηνυματα κι ενα τηλεφωνο και δεν ειχα την σημανση με την κοκκινη κουκιδα με αποτελεσμα να μην τα δω καθολου τη στιγμη που επρεπε.Τα ειδα καθυστερημενα 2 ωρες μετα.

 

Δεν ξερω τι αλλο πρεπει να κανω.

 

Μηπως στις Ρυθμίσεις/γνωστοποιήσεις/Εικονιδια ειδοποιησεων πρεπει ν'αλλαξω κατι εκει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί να βοηθήσει κάποιος ?. Πήρα και δοκίμασα κάποια καλώδια για φόρτιση αλλά αργούν υπερβολικά. Το κανονικό από 0' μπαταρία είναι γύρω στα 40'αν δεν κάνω λάθος. Τόσο θέμα αυμβατότητας παίζει με τον φορτιστή ?...

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί να βοηθήσει κάποιος ?. Πήρα και δοκίμασα κάποια καλώδια για φόρτιση αλλά αργούν υπερβολικά. Το κανονικό από 0' μπαταρία είναι γύρω στα 40'αν δεν κάνω λάθος. Τόσο θέμα αυμβατότητας παίζει με τον φορτιστή ?...

 

Θέλεις καλώδιο 6 αμπέρ. Τα υπόλοιπα δεν είναι συμβατά με τον φορτιστή

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως στις Ρυθμίσεις/γνωστοποιήσεις/Εικονιδια ειδοποιησεων πρεπει ν'αλλαξω κατι εκει?

 

 

Εκεί εγώ το εγώ στην επιλογή "εικονίδιο"

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Avitor

Κάνε παρατεταμένο πάτημα στην εφαρμογή τηλέφωνο,

/ πληροφορίες εφαρμογής/ διαχείριση γνωστοποιήσεων/ σήματα / και επέλεξε ", τελεία.

Κάνε το ίδιο σε όσες εφαρμογές δεν σου εμφανίζει ειδοποίηση

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]@Avitor

Κάνε παρατεταμένο πάτημα στην εφαρμογή τηλέφωνο,

/ πληροφορίες εφαρμογής/ διαχείριση γνωστοποιήσεων/ σήματα / και επέλεξε ", τελεία.

Κάνε το ίδιο σε όσες εφαρμογές δεν σου εμφανίζει ειδοποίηση

Σε οσες μπηκα ολες τελεια γραφουν και 2-3 απο αυτες γραφουν αριθμος.

Μεχρι τωρα απο την ωρα που εγινε το update δεν εχω δει την κοκκινη τελεια σε καμια εφαρμογη παροτι εχω κανει αυτα που πρεπει στις γνωστοποιησεις.Ολες οι γνωστοποιησεις ειναι τσεκαρισμενες μεσα στις ρυθμισεις.Τι παλιοφουσκες(αναθεμα την ωρα που τις εβαλαν) τις εχω απενεργοποιησει.

Τι θελει τωρα δεν μπορω να καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Σε οσες μπηκα ολες τελεια γραφουν και 2-3 απο αυτες γραφουν αριθμος.

Μεχρι τωρα απο την ωρα που εγινε το update δεν εχω δει την κοκκινη τελεια σε καμια εφαρμογη παροτι εχω κανει αυτα που πρεπει στις γνωστοποιησεις.Ολες οι γνωστοποιησεις ειναι τσεκαρισμενες μεσα στις ρυθμισεις.Τι παλιοφουσκες(αναθεμα την ωρα που τις εβαλαν) τις εχω απενεργοποιησει.

Τι θελει τωρα δεν μπορω να καταλαβω.

 

Ίσως με μια επαναφορά μόνο των ρυθμίσεων συστήματος να στρώσει.....

Πριν την επαναφορά δοκίμασε αν θέλεις πρώτα εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή τηλέφωνο και στην εφαρμογή μηνύματα.

Edited by Olsar
Link to comment
Share on other sites

Ίσως με μια επαναφορά μόνο των ρυθμίσεων συστήματος να στρώσει.....

Πριν την επαναφορά δοκίμασε αν θέλεις πρώτα εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή τηλέφωνο και στην εφαρμογή μηνύματα.

Δεν ξερω καθολου πως να τα κανω αυτα και φοβαμαι μην χασω κιολας κατι αν το κανω.

 

Τελικα το εκανα να παει να γ.......οτι γινει εγινε θελω την κοκκινη την κουκιδα πισω!Τωρα αν χαθηκε η δεν χαθηκε τιποτα δεν το ξερω θα ενημερωσω αργοτερα.

Edited by Avitor
Link to comment
Share on other sites

Ίσως με μια επαναφορά μόνο των ρυθμίσεων συστήματος να στρώσει.....

Πριν την επαναφορά δοκίμασε αν θέλεις πρώτα εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή τηλέφωνο και στην εφαρμογή μηνύματα.

Εισαι τελειος.

Το εκανα και ειναι ολα οκ τωρα.....δεν μπορω να σε κερασω και καφε:).

Ευχαριστω πολυ φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι τελειος.

Το εκανα και ειναι ολα οκ τωρα.....δεν μπορω να σε κερασω και καφε:).

Ευχαριστω πολυ φιλε.

 

Χαίρομαι που το πρόβλημα λύθηκε!

Να είσαι καλά φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που το πρόβλημα λύθηκε!

Να είσαι καλά φίλε!

Σημερα το πρωι που σηκωθηκα κι ανοιξα το κινητο μου το ξαναεκανε.Ειχα μηνυμα και τηλεφωνο και δεν ειχα ειδοποιηση(κοκκινη τελεια).

Το εκανα μια επανεκκινηση και μετα ολα οκ.

Μηπως υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση που να τα απενεργοποιει αυτοματα και να μπαινουν σε αδρανεια?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι που σηκωθηκα κι ανοιξα το κινητο μου το ξαναεκανε.Ειχα μηνυμα και τηλεφωνο και δεν ειχα ειδοποιηση(κοκκινη τελεια).

Το εκανα μια επανεκκινηση και μετα ολα οκ.

Μηπως υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση που να τα απενεργοποιει αυτοματα και να μπαινουν σε αδρανεια?

 

Κάνε έναν έλεγχο μέσα στην μπαταρία, εκεί που λέει περισσότερες ρυθμίσεις μπαταρίας/λειτουργία απόδοσης,βάλε έξυπνη λειτουργία και παρακάτω εκεί που λέει βελτιστοποιημένη αναμονή βάλε "απενεργοποίηση"

Link to comment
Share on other sites

Κάνε έναν έλεγχο μέσα στην μπαταρία, εκεί που λέει περισσότερες ρυθμίσεις μπαταρίας/λειτουργία απόδοσης,βάλε έξυπνη λειτουργία και παρακάτω εκεί που λέει βελτιστοποιημένη αναμονή βάλε "απενεργοποίηση"

Την λειτουργια αποδοσης την ειχα στο εξυπνη λειτουργια.

Απενεργοποιησα μονο το βελτιστοποιημενη αναμονη

Link to comment
Share on other sites

Και σημερα παλι πριν μια ωρα ειχα 4 αναπαντητες κλησεις ενα μηνυμα κανονικο κι ενα στο viber κι ενα email και δεν ειχα καμια ειδοποιηση.

Ποια ρυθμιση μπορει να φταιει μετα την ηλιθια αναβαθμιση που εχει γινει σε android 11 και μου δημιουργει αυτο το θεμα?

 

edit.....Μονο μετα απο επανεκκινηση φτιαχνει οπως το εκανα και χθες αλλα οπως ειναι φυσικο δεν γινεται να κανω καθε μερα επανεκκινηση γι'αυτο το πραγμα.

Edited by Avitor
Link to comment
Share on other sites

Και σημερα παλι πριν μια ωρα ειχα 4 αναπαντητες κλησεις ενα μηνυμα κανονικο κι ενα στο viber κι ενα email και δεν ειχα καμια ειδοποιηση.

Ποια ρυθμιση μπορει να φταιει μετα την ηλιθια αναβαθμιση που εχει γινει σε android 11 και μου δημιουργει αυτο το θεμα?

 

edit.....Μονο μετα απο επανεκκινηση φτιαχνει οπως το εκανα και χθες αλλα οπως ειναι φυσικο δεν γινεται να κανω καθε μερα επανεκκινηση γι'αυτο το πραγμα.

 

Περίεργο.......

Δεν πιστεύω να έχεις ενεργοποιήσει μέσα από το "εργαστήριο realme" αυτό που λέει κάψουλα ύπνου ούτε καμία εξοικονόμηση ενέργειας στην μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.......

Δεν πιστεύω να έχεις ενεργοποιήσει μέσα από το "εργαστήριο realme" αυτό που λέει κάψουλα ύπνου ούτε καμία εξοικονόμηση ενέργειας στην μπαταρία;

Oχι ολα αυτα ειναι απενεργοποιημενα.

Link to comment
Share on other sites

Με το νεο Ui 2.0 εχει διορθωθει το bug με τις dual app εφαρμογες;Κυριως αναφερομαι στο θεμα του Viber που δεν μπορουσα να επαναφερω το backup απο το drive στην δευτερη εφαρμογη.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μέρες έκανα την αναβάθμιση σε 11, αφού διάβασα εδώ στο νήμα ότι δεν συμβαίνει κάτι τρομερά άσχημο αν το κάνεις.

Και τώρα έχω πάθει το εξής: στην κάμερα, κλείνω το HDR και κάθε φορά που βγαίνω και ξαναμπαίνω στην εφαρμογή το HDR έχει γυρίσει και πάλι στο Auto.

Επειδή δεν το προτιμώ, και δεν θέλω ποτέ να ενεργοποιείται το HDR, τώρα για να βγάλω μια φωτογραφία προστέθηκε ακόμα ένα βήμα που πρέπει να κάνω, να απενεργοποιώ το HDR. Μπορώ να το κλειδώσω στο Off με κάποιον τρόπο;

Και επιπλέον προστέθηκε το Google lens στην αρχική οθόνη της κάμερας ώστε να το παταω πιο εύκολα κατά λάθος όταν προσπαθώ να κάνω ζουμ ή ρύθμιση φωτεινότητας.

Πίστευα ότι θα βελτιωνόταν κάπως η λειτουργικότητα της κάμερας, αλλά όχι, μέχρι στιγμής διαπιστώνω ότι έγινε χειρότερα και με δυσκολεύει ακόμα περισσότερο.

Αλλά και η εμφάνιση των ειδοποιήσεων όταν κάνω swipe down, με τα στογγυλεμενα μενού επίσης κάπως με δυσκολεύουν να καταλάβω αν τις βλέπω όλες ή όχι.

Προς το παρόν είμαι δυσαρεστημένη με το update. Υπάρχει roll back;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια βοήθεια παρακαλώ πολύ. Έχω βέβαια το realme 8 αλλά μια βοήθεια γιατί μου βγήκαν τα μάτια να ψάχνω. Όταν πάω να στείλω μια φωτό μέσα από τις εφαρμογές Viber ή Messenger δεν μπορεί να πάρει φωτό από το Google fotos πάρα μόνο από την εφαρμογή φωτογραφίες του κινητού. Πως μπορώ να το αλλάξω αυτό; Θέλω να παίρνει φωτό από το Google fotos και να στέλνω. Δεν με ενδιαφέρει η εφαρμογή του κινητού φωτογραφίες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια βοήθεια παρακαλώ πολύ. Έχω βέβαια το realme 8 αλλά μια βοήθεια γιατί μου βγήκαν τα μάτια να ψάχνω. Όταν πάω να στείλω μια φωτό μέσα από τις εφαρμογές Viber ή Messenger δεν μπορεί να πάρει φωτό από το Google fotos πάρα μόνο από την εφαρμογή φωτογραφίες του κινητού. Πως μπορώ να το αλλάξω αυτό; Θέλω να παίρνει φωτό από το Google fotos και να στέλνω. Δεν με ενδιαφέρει η εφαρμογή του κινητού φωτογραφίες.

 

Σε προηγούμενη συσκευή που είχες γινόταν αυτό;

Δεν νομίζω να είναι εφικτό κάτι τέτοιο, πρώτη φορά το ακούω.

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενη συσκευή που είχες γινόταν αυτό;

Δεν νομίζω να είναι εφικτό κάτι τέτοιο, πρώτη φορά το ακούω.

 

Η δικιά μου συσκευή είναι το nokia 8 και έτσι γίνεται. Μάλλον δεν θα γίνεται γιατί δεν μπορώ να βρω άκρη με τίποτα. Θα με φάει η πεθερά μου γιατί δικό της είναι. Χααχχαχαχα ευχαριστώ πολύ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...