Jump to content

Realme 7 pro


terry39
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως αυτό το t2p.gr δεν έχει καμμία αναφορά για Realme. Για ZTE Smartphones κάτι αναφέρει.

 

https://www.realme.com/eu/legal/repair-service εχει την ίδια διεύθυνση με το Tech Hut πάντως:p

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μου είναι για το 7i, αλλά μιας και δεν έχει ξεχωριστό θέμα ρωτάω εδώ. Μήπως είναι γενικότερα θέμα του UI της Realme και όχι μόνο της δικής μου συσκευής.

Όταν έχω μια ειδοποίηση, εμφανίζεται στο εικονίδιο της εφαρμογής που έχω την ειδοποίηση το κλασικό κόκκινο σηματάκι, αλλά μέσα δεν έχει αριθμό, αν πχ έχω μία ή δύο ειδοποιήσεις. Γνωρίζει κανείς πώς και αν διορθώνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μου είναι για το 7i, αλλά μιας και δεν έχει ξεχωριστό θέμα ρωτάω εδώ. Μήπως είναι γενικότερα θέμα του UI της Realme και όχι μόνο της δικής μου συσκευής.

Όταν έχω μια ειδοποίηση, εμφανίζεται στο εικονίδιο της εφαρμογής που έχω την ειδοποίηση το κλασικό κόκκινο σηματάκι, αλλά μέσα δεν έχει αριθμό, αν πχ έχω μία ή δύο ειδοποιήσεις. Γνωρίζει κανείς πώς και αν διορθώνεται αυτό?

 

Θα σου δώσω παράδειγμα για το messenger και νομίζω ότι το ίδιο πρέπει να είναι σε όλες τις εφαρμογές.

Θα κάνεις παρατεταμένο πάτημα στην εφαρμογή messenger, θα επιλέξεις "πληροφορίες εφαρμογής" μετά θα πας στη διαχείριση γνωστοποίησεων και θα επιλέξεις από τις τρεις οθόνες που σου βγάζει πάνω πάνω την πρώτη,αυτην που λέει "ταμπέλα αριθμού"

Link to comment
Share on other sites

https://www.realme.com/eu/legal/repair-service εχει την ίδια διεύθυνση με το Tech Hut πάντως:p
ειναι διπλα ακριβως αλλα αν παρεις στην snart4all θα σου δωσουν το τηλ της t2o
Link to comment
Share on other sites

Θα σου δώσω παράδειγμα για το messenger και νομίζω ότι το ίδιο πρέπει να είναι σε όλες τις εφαρμογές.

Θα κάνεις παρατεταμένο πάτημα στην εφαρμογή messenger, θα επιλέξεις "πληροφορίες εφαρμογής" μετά θα πας στη διαχείριση γνωστοποίησεων και θα επιλέξεις από τις τρεις οθόνες που σου βγάζει πάνω πάνω την πρώτη,αυτην που λέει "ταμπέλα αριθμού"

 

'Εκανα ότι είπες και ευχαριστώ, αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Εμφανίζεται το κόκκινο συννεφάκι στο εικονίδιο του app που έχει ειδοποίηση, αλλά χωρίς αριθμό μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω στο wiget του ρολογιού υπάρχει τρόπος να αφαιρεθεί ο καιρός; ευχαριστώ

 

Φυσικά και υπάρχει.

Αφαίρεσε το συγκεκριμένο και βάλε το άλλο που δεν έχει τον καιρό (το 4×2)

Link to comment
Share on other sites

Ε;;; κάτι κάνω λάθος. Έχω 5*2 και 5*3

Χαχαχχχαχαχα.

 

Χαχαχαχαχα Το αφαίρεσα και εγώ για να δοκιμάσω τι παίζει και τώρα δεν έχει widget χωρίς τον καιρό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.το έχω το κινητό ένα μήνα και μπορώ να πω για τα λεφτά του είναι τούμπανο.μεγαλη αναβάθμιση από το sony που είχα.εχω ένα θέμα με το DNS. Προσπαθώ να βάλω το (dns.adguard.com)

Αλλά δεν συνδέεται με τίποτα μου πετάει τα κινέζικα συνέχεια.ξερει κάνεις κάτι;;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

κάτοχος του κινητού εδώ και 3 μέρες. Αρκετά ευχαριστημένος μπορώ να πω.

Μερικές παρατηρήσεις - ερωτήσεις.

1. H ένταση του ήχου όταν δεχόμαστε μήνυμα ή κλήση στο viber είναι ίδια με αυτή του ringtone. Υπάρχει η δυνατότητα να είναι διαφορετικά;

2. Χρησιμοποιείται κάποια εφαρμογή για led notification ή βολεύεστε με το aod;

3. Όταν έχουμε συνδεδεμένα ηχεία με bluetooth και δεχθούμε κλήση ό ήχος περνάει από τα ηχεία κ όχι από το ακουστικό του κινητού.

Υπάρχει τρόπος να το αλλάξουμε;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

κάτοχος του κινητού εδώ και 3 μέρες. Αρκετά ευχαριστημένος μπορώ να πω.

Μερικές παρατηρήσεις - ερωτήσεις.

1. H ένταση του ήχου όταν δεχόμαστε μήνυμα ή κλήση στο viber είναι ίδια με αυτή του ringtone. Υπάρχει η δυνατότητα να είναι διαφορετικά;

2. Χρησιμοποιείται κάποια εφαρμογή για led notification ή βολεύεστε με το aod;

3. Όταν έχουμε συνδεδεμένα ηχεία με bluetooth και δεχθούμε κλήση ό ήχος περνάει από τα ηχεία κ όχι από το ακουστικό του κινητού.

Υπάρχει τρόπος να το αλλάξουμε;

 

Καλησπέρα...

1) όχι η ένταση είναι η ίδια δεν μπορείς στο ένα να είναι χαμηλή και στο άλλο υψηλή.

2) εγώ χρησιμοποιώ το AOE από play store στην pro έκδοση.

3)δεν μπορώ να απαντήσω διότι δεν χρησιμοποιώ Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να αφαιρέσουμε την τέρμα αριστερή οθόνη. Συγνώμη αν έχει απαντηθεί. Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να αφαιρέσουμε την τέρμα αριστερή οθόνη. Συγνώμη αν έχει απαντηθεί. Σας ευχαριστώ

 

Αν εννοείς την οθόνη της Google αφαιρείται μόνο αν βάλεις άλλο launcher.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την οθόνη της Google αφαιρείται μόνο αν βάλεις άλλο launcher.

 

Ναι αυτό. Οκ ευχαριστώ πολύ. Έλεγα μήπως μπορούμε να την απενεργοποιησουμε. Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μου ηρθε μια ενημερωση RMX2170_11_A.36. Έκανε καποιος εγκατάσταση?

 

Έκανα εγώ.

Καμία διαφορά, άλλωστε αυτές οι ενημερώσεις είναι ενημερώσεις ασφαλείας. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι αγχώνεστε με τέτοιου είδους ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγώ.

Καμία διαφορά, άλλωστε αυτές οι ενημερώσεις είναι ενημερώσεις ασφαλείας. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι αγχώνεστε με τέτοιου είδους ενημερώσεις.

 

αν δεν σου εχει μπρικαρει τηλεφωνο μετα απο ενημερωση ....................

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι αυτό δίπλα στο ξυπνητήρι;cbbcaf7713665c4ed1591965f59b9b7f.jpg

 

Στάλθηκε από το CPH2005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεότερο για υποστήριξη VoLTE από τη Vodafone; Η Cosmote το υποστηρίζει κανονικά.
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα στην παρεα.Επειδη σκεφτομαι να ξαναπαρω το κινητο εχει αλλαξει κατι απο την τελευταια φορα οσον αφορα την επαναφορα του αντιγραφου ασφαλειας στην dual app εφαρμογη του Viber; Βγηκε κανενα update που να το διορθωνει;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεότερο για υποστήριξη VoLTE από τη Vodafone; Η Cosmote το υποστηρίζει κανονικά.

 

Όχι και δυστυχώς είναι σοβαρό πρόβλημα πλέον,τουλάχιστον για εμένα.

Έχω πολλές χαμένες κλήσεις πλέον ενώ με το προηγούμενο κινητό που υποστήριζε VoLte δεν τις είχα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Εχουμε καποιο καλο tempered glass να προτεινουμε γιατι εχω δοκιμασει 2 μεχρι τωρα και δεν εμεινα ευχαριστημενος ουτε απο την ανθεκτικοτητα ουτε απο την εφαρμογη τους
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...