Jump to content

Realme 7 pro


terry39
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το άνωθεν δεν ξέρω να απαντήσω, δεν χρησιμοποιώ aod.

 

Θέλω να ρωτήσω το εξής γτ δεν το βρίσκω με τπτ. Όταν βγάζω τον φορτιστή και όταν κλείνω ένα ξυπνητήρι βγάζει ήχο και δεν έχω βρει πουθενά από που απενεργοποιειται. Ξέρει κανένας;

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω , ξέρει κάποιος να μου πεί εάν στο συγκεκριμένο μοντέλο οι ειδοποιήσεις ,το ρολόι ,οι κλήσεις που φαίνονται στην οθόνη( alwayw on display) μένουν για αρκετή ώρα να φαίνονται ή αν μετά το κλείδωμα της οθόνης χάνεται μετά απο κάποια δεύτερα και μαυρίζει η οθόνη;
Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς, συνεχίζουν και φαίνονται! Όμως είναι μόνο μικρά εικονίδια δεν έχουν περισσότερες πληροφορίες!

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς, συνεχίζουν και φαίνονται! Όμως είναι μόνο μικρά εικονίδια δεν έχουν περισσότερες πληροφορίες!

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

Ναί εννοώ οτι μετά το κλείδωμα της οθόνης και ενεργοποιημένο το aod να συνεχίζουν να φένονατι τα εικονίδια για πάντα(μέχρι το επόμενο ξεκλείδωμα) και να μην σβήνουν 10-15 δεύτερα μετά το κλείδωμα...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ναί εννοώ οτι μετά το κλείδωμα της οθόνης και ενεργοποιημένο το aod να συνεχίζουν να φένονατι τα εικονίδια για πάντα(μέχρι το επόμενο ξεκλείδωμα) και να μην σβήνουν 10-15 δεύτερα μετά το κλείδωμα...
Ναι, συνέχεια φαίνονται...

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν δουλεύει.

Δεν υποστηρίζει την συσκευή η Vodafone.

Γνωρίζουμε αν στο άμεσο μέλλον θα υποστηριχθεί το VOLTE καθώς και το WIFI Calling;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν στο άμεσο μέλλον θα υποστηριχθεί το VOLTE καθώς και το WIFI Calling;

 

Αυτό μόνο η Vodafone το γνωρίζει.

Cosmote δουλεύει κανονικά και από ότι διάβασα και wind. Πολύ πιθανό να το υποστηρίξει και η κόκκινη εταιρεία κάποια στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, οι ανέπαφες πληρωμές με το nfc του κινητού εκτελούνται κανονικά χωρίς προβλήματα ύστερα από εγκατάσταση σχετικής εφαρμογής τράπεζας!

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,επειδή σκέφτομαι να το πάρω το κινητό, το δακτυλικο αποτύπωμα λειτουργεί καλά; έχει καλή απόκριση; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,επειδή σκέφτομαι να το πάρω το κινητό, το δακτυλικο αποτύπωμα λειτουργεί καλά; έχει καλή απόκριση; ευχαριστώ

 

Ναι, αν και στην οθόνη, είναι σφαιρατο. Ήταν κάτι που με εξέπληξε θετικά προσωπικα και ένας από τους λόγους που δεν το αλλάζω

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,επειδή σκέφτομαι να το πάρω το κινητό, το δακτυλικο αποτύπωμα λειτουργεί καλά; έχει καλή απόκριση; ευχαριστώ

Επιβεβαιωνω οτι εχει τελεια αποκριση και λειτουργει παρα πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Το widget της Google στην μέση της κεντρική οθόνης μπορώ να το αφαιρέσω;

Το ρωτώ γιατί παλιότερα σε κάποιο κινητό με pure Android δεν είχα τέτοια δυνατότητα.

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 πραγματάκια θα ήθελα να ρωτήσω

Πρώτον έχω κάνει κλωνοποίηση εφαρμογων το viber και οταν πάω να περάσω τον Google drive λογαριασμό για να επαναφέρω τα δεδομένα δεν το δέχεται :rocket::mad: γνωρίζουμε κάτι για αυτό;

Επίσης μου κάνει μόνο του επανασύνδεση και σύνδεση με το bluetooth...έχω Huawei Talkband B6.:cry:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

2 πραγματάκια θα ήθελα να ρωτήσω

Πρώτον έχω κάνει κλωνοποίηση εφαρμογων το viber και οταν πάω να περάσω τον Google drive λογαριασμό για να επαναφέρω τα δεδομένα δεν το δέχεται :rocket::mad: γνωρίζουμε κάτι για αυτό;

Επίσης μου κάνει μόνο του επανασύνδεση και σύνδεση με το bluetooth...έχω Huawei Talkband B6.:cry:

εχει θεμα η εφαρμογη

αν πας μερικα ποστ ποιο πριν θα δεις οτι το εχω αναφερει και εγω

θα δεις καποια στιγμη οτι θα σου κανει κολληματα το κιν

Link to comment
Share on other sites

εχει θεμα η εφαρμογη

αν πας μερικα ποστ ποιο πριν θα δεις οτι το εχω αναφερει και εγω

θα δεις καποια στιγμη οτι θα σου κανει κολληματα το κιν

 

Εαν περασω την Α30 (εαν γινεται δηλαδη downgrade) θα ειναι καλυτερα ή θα εχω παλι τα ιδια θεματακια;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Εαν περασω την Α30 (εαν γινεται δηλαδη downgrade) θα ειναι καλυτερα ή θα εχω παλι τα ιδια θεματακια;

 

Τίποτα δεν θα αλλάξει και με την Α30.

Χρησιμοποίησε το super clone από play store για διπλοτυπες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Εαν περασω την Α30 (εαν γινεται δηλαδη downgrade) θα ειναι καλυτερα ή θα εχω παλι τα ιδια θεματακια;
νομιζω δε γινετε να κατεβεις ρομ αλλα ουτος η αλλος και στην 30 το ιδιο θεμα ειχε οπως και στην 28

εχει αναφερθει το θεμα και στην επισημη realme και εχουν απαντησει οτι θα φτιαχτει με το ui 2,0

Link to comment
Share on other sites

νομιζω δε γινετε να κατεβεις ρομ αλλα ουτος η αλλος και στην 30 το ιδιο θεμα ειχε οπως και στην 28

εχει αναφερθει το θεμα και στην επισημη realme και εχουν απαντησει οτι θα φτιαχτει με το ui 2,0

 

Οκ ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τίποτα δεν θα αλλάξει και με την Α30.

Χρησιμοποίησε το super clone από play store για διπλοτυπες εφαρμογές.

 

 

Το Viber clone λειτουργεί κανονικά απλά δεν μου επιτρέπει την σύνδεση στο gmail-drive για να επαναφέρω το αντίγραφο ασφαλείας.Προφανως είναι bug του λογισμικού που ελπίζω να το διορθώσουν.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Ως υποψήφιος αγοραστής (δύο συσκευών) θα ήθελα να ρωτήσω, τι ακριβώς ισχύει με την εγγύηση;

Απ'ότι ξέρω δεν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα. Κάποια μαγαζιά δίνουν 1 Χρόνο Εγγύηση (δική τους, ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό), κάποια άλλα 3 Χρόνια (επίσης δική τους).

Τι ισχύει τελικά;

Αν παρουσιαστεί πρόβλημα, πού απευθυνόμαστε;

Link to comment
Share on other sites

Ως υποψήφιος αγοραστής (δύο συσκευών) θα ήθελα να ρωτήσω, τι ακριβώς ισχύει με την εγγύηση;

Απ'ότι ξέρω δεν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα. Κάποια μαγαζιά δίνουν 1 Χρόνο Εγγύηση (δική τους, ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό), κάποια άλλα 3 Χρόνια (επίσης δική τους).

Τι ισχύει τελικά;

Αν παρουσιαστεί πρόβλημα, πού απευθυνόμαστε;

 

Το έψαξα και εγώ και βρήκα ότι στη σελίδα της Realme δηλώνει ως επισκευαστικό κέντρο στην Ελλάδα το κατάστημα techhut στο Ελληνικό Χαλδειας 52 το οποίο δίνει και 3 χρόνια εγγύηση... προφανώς αντιπροσωπείας.

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό!

Κάτι ακόμη...

Έχει σημασία από πού θα αγοράσουμε τη συσκευή; Εννοώ, είτε από skroutz-ομάγαζο είτε από μεγάλη αλυσίδα (Πλαίσιο, Γερμανός, Media Markt κλπ), είμαστε καλυμμένοι;

...EDIT...

Ώπα! Αυτό το TechHut είναι και skroutz-ομάγαζο!

Το θυμήθηκα δότι τα έψαχνα πριν λίγο και το είχα ανάμεσα στα υποφήφια για την αγορά. Γι'αυτό στην σελίδα της συσκευής γράφουν 3 Χρόνια εγγύηση.

Edited by Skakinen
Link to comment
Share on other sites

https://smart4all.com.gr/

Αν δεν κάνω λάθος αυτή είναι η επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα. Με ένα τηλεφώνημα μπορεί όποιος ενδιαφέρεται να το επιβεβαιώσει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://smart4all.com.gr/

Αν δεν κάνω λάθος αυτή είναι η επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα. Με ένα τηλεφώνημα μπορεί όποιος ενδιαφέρεται να το επιβεβαιώσει.

αυτη ειναι η αντιπροσωπεια οντως

και αυτο https://t2p.gr/ το επισημο σερβις της Realme

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έψαξα και εγώ και βρήκα ότι στη σελίδα της Realme δηλώνει ως επισκευαστικό κέντρο στην Ελλάδα το κατάστημα techhut στο Ελληνικό Χαλδειας 52 το οποίο δίνει και 3 χρόνια εγγύηση... προφανώς αντιπροσωπείας.
το επισημο σερβις στην ελλαδα ειναι το https://t2p.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...