Jump to content

Realme 7 pro


terry39
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτές που χρειάζομαι τις έχω αυτόματη εκκίνηση και να επιτρέπεται η δραστηριότητα στο προσκήνιο. Εκεί που λέει παρασκήνιο το έχω κλειστό.

 

Αμα θες να έρχονται 100% γρήγορα οι ειδοποιήσεις καλό είναι να έχεις και αυτό ενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Προσεχως κατοχος της συσκευης, το αναμενω απο e-shop crazysunday προσφορα.

Καμια θηκη επωνυμη υπαρχει;

Παντα ημουν λατρης της spigen ultra hybrid αλλ δεν βρισκω πολλα αξεσουαρ για τη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Για ειδοποιήσεις δοκίμασε....

Ρυθμίσεις/μπαταρία/επιλογές εξοικονόμησης ενέργειας και απενεργοποίησε το. Και εκεί που λέει λειτουργία απόδοσης βάλε έξυπνη ή υψηλής απόδοσης. Εγώ το έχω έξυπνη.

ετσι το εχω.εχεις βαλει ποτε κλωνοποιηση εφαρμογης ?νομιζω οτι μολις βαλω δε περνω ειδοιποιησεις

σημερα πχ αργει να ερθει 1 λεπτο η ειδοποιηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις βαλει σε αυτες τις εφαρμογες αυτόματη εναρξη και να δουλευουν συνεχως στο background ?
εχω βαλει να ανοιγουν αυτοματα αλλα εκει που λεει παρασκηνιο εχω ανοιξει μονο τη πρωτη επιλογη οχι τη δευτερη

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σε ολους. Προσεχως κατοχος της συσκευης, το αναμενω απο e-shop crazysunday προσφορα.

Καμια θηκη επωνυμη υπαρχει;

Παντα ημουν λατρης της spigen ultra hybrid αλλ δεν βρισκω πολλα αξεσουαρ για τη συσκευη

εγω παραγγειλα απο θεσσαλονικη τζαμακι και χθες το παρελαβα και πηγα σε μαγαζι να μου το τοποθετησουν και ηταν σπασμενο
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω χρησιμοποιήσει κλωνοποίηση εφαρμογών. Αυτή της συσκευής δυστυχώς δεν κάνει κλωνοποίηση κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιώ εγώ οπότε δεν....

Άς μου προτείνει κάποιος καμία δοκιμασμένη εφαρμογή για κλωνοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

ενω εχω δωσει παντου permission σημερα το μεσημερι ανοιγω με το δακτυλικο τη συσκευη και μου σκανε ειδοποιηση απο fb,youtube vanced,email,viber και μυνηματα απο messenger αρα αυτο που υποθετω ειναι οτι δεν ειναι θεμα εφαρμογης αλα θεμα λογισμικου η συσκευης
Link to comment
Share on other sites

ενω εχω δωσει παντου permission σημερα το μεσημερι ανοιγω με το δακτυλικο τη συσκευη και μου σκανε ειδοποιηση απο fb,youtube vanced,email,viber και μυνηματα απο messenger αρα αυτο που υποθετω ειναι οτι δεν ειναι θεμα εφαρμογης αλα θεμα λογισμικου η συσκευης

 

Περίεργο. Ένα απο τα πιο δυνατά σημεία του λογισμικού της realme είναι το multitasking.

 

Για δώσε ενα screenshot της καρτέλα battery απο κάποιο απο τα app που έχεις θεμα.

 

Παρεμπιπτοντως φαντάζομαι δεν πατας καθαρισμό εφαρμογών στο background? Ουτε εχεις ενεργοποιησει κάποιο battery mode?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Ένα απο τα πιο δυνατά σημεία του λογισμικού της realme είναι το multitasking.

 

Για δώσε ενα screenshot της καρτέλα battery απο κάποιο απο τα app που έχεις θεμα.

 

Παρεμπιπτοντως φαντάζομαι δεν πατας καθαρισμό εφαρμογών στο background? Ουτε εχεις ενεργοποιησει κάποιο battery mode?

δε πατω οχι και δεν εχω ενεργοποισει τπτ στη μπαταρια

στη χρηση μπαταριας για εφαρμογες σε αυτα που κολλανε εχω το πρωτο ανοιχτο για το παρασκηνιο και το 3 που λεει αυτοματη εναρξη το μεσαιο το εχω κλειστο το ειχα καποια στιγμη αλλα δεν ειδα διαφορα

σημερα μιλησα με το σερβις στο ελληνικο και μου ειπαν να αλλαξψ καρτες σιμ οτι μπορει να μπλοκαρει η σιμ τη συσκευη.οτι να ναι και αυτοι

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αντί να σου πούνε να κάνεις μια επαναφορά η να περιμένεις το επόμενο update μήπως και δεν έκατσε κάτι καλά σου είπαν να αλλάξεις κάρτες sim;;;

Χαχαχα τεχνικοί από τα Lidl.

Πάρε πάλι πες ότι τις άλλαξες και ότι σε έβαλαν να χρεωθείς χωρίς λόγο και πες να σου φλασαρουν ξανά τη ρομ. Αν και νομίζω ότι μπορείς να τη φλασαρεις και μόνος. Στο κάτω κάτω 3 χρόνια εγγύηση διαφημίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αντί να σου πούνε να κάνεις μια επαναφορά η να περιμένεις το επόμενο update μήπως και δεν έκατσε κάτι καλά σου είπαν να αλλάξεις κάρτες sim;;;

Χαχαχα τεχνικοί από τα Lidl.

Πάρε πάλι πες ότι τις άλλαξες και ότι σε έβαλαν να χρεωθείς χωρίς λόγο και πες να σου φλασαρουν ξανά τη ρομ. Αν και νομίζω ότι μπορείς να τη φλασαρεις και μόνος. Στο κάτω κάτω 3 χρόνια εγγύηση διαφημίζουν.

και ομως μου ειπαν να αλλαξω σιμ και αν συνεχισει να παω να το δουν

να χρεωθω δλδ 15 ευρω για χαβαλε και μετα να στειλω το κιν με κουριερ εκει να το τσεκαρουν και ολο αυτο μεσω κοτσοβολου να μεινω χωρις κιν κανενα χρονο δλδ

θα μιλησω αυριο με κοτσοβολο μπας και μου το αλλαξουν επειδη εχω doa

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά κανένα θέμα με εφαρμογές

Και εχω μέσα καμιά 50αρια να πω;μάλλον παραπάνω

Και στοίχημα live scores συνέχεια

Email κλπ όλα πάνε τρένο

Link to comment
Share on other sites

εμενα πριν 12 λεπτα μου σχολιασαν σε ενα θεμα στο fb και τωρα που ξεκλειδωσα την οθονη τωρα εκανε ηχο και μου εδειξε οτι ειχα ειδοποιηση

το κιν ειναι για πεταμα

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά με αυτά που διαβάζω μου έρχεται να δώσω το mi 10 στο οποίο δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος απο το κομμάτι της φωτογραφίας να πάρω το realme και να φάω τα ρέστα σουβλάκια
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά με αυτά που διαβάζω μου έρχεται να δώσω το mi 10 στο οποίο δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος απο το κομμάτι της φωτογραφίας να πάρω το realme και να φάω τα ρέστα σουβλάκια

 

Αν δεν εισαι ικανοποιημένος από το Mi10 φωτογραφικά τότε ουτε το realme 7 pro θα σε καλύψει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι ικανοποιημένος από το Mi10 φωτογραφικά τότε ουτε το realme 7 pro θα σε καλύψει.

 

Οχι δεν ειμαι δυστυχως ειδικα σε κοντινη αποσταση ολα βγαινουν με ενα περιεργο θολωμα γυρω την νυχτα κανει overexposed σε φωτα κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειμαι δυστυχως ειδικα σε κοντινη αποσταση ολα βγαινουν με ενα περιεργο θολωμα γυρω την νυχτα κανει overexposed σε φωτα κτλ...

 

Οταν λες overexposed τη νύχτα εννοείς ότι καίει φωτεινές πηγές; Αν ναι, δοκίμασε το night mode (μιλάω πάντα για στοκ κάμερα).

 

Όσον αφορά το θόλωμα στα κοντινά το πρόβλημά σου ειναι το shallow depth of field που εχουν οι μεγαλύτεροι αισθητήρες. Μια λυση για να μειωθεί το θόλωμα στα κοντινά είναι να βάλεις λιγο ψηφιακό ζουμ (πχ 1.5x ή ακόμα και 2x) ώστε να σε αναγκάσει να απομακρυνθείς από το θέμα σου και να διευρύνει λιγο το dof. Γενικά, έχε στο μυαλό σου ότι όσο πιο κοντινή μια λήψη/εστίαση τόσο μικρότερο ειναι το εύρος της φωτογραφίας που είναι in focus (δηλαδή όχι θολή).

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κανει και με το night mode γενικά εχω κανει διάφορες αλχημείες αλλα δεν με ικανοποιεί το αποτέλεσμα Realme X3 αν εχεις αποψη συγνωμη για το off topic
Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω από χτες του realme 7 pro. Δείχνει αρκετά καλό κινητό. Σε σχέση με το poco x3 που έχω ,νομίζω ότι είναι ελάχιστα πιο αργό,έχει σίγουρα καλύτερη οθόνη, τα λιγότερα hertz δεν με ενοχλούν διότι δεν παίζω παιχνίδια και στο poco εξάλλου σε εφαρμογές που δεν χρειάζονται τα 120 τα κατεβαζει στα 60 hertz. Η μπαταρία με προβλημάτισε λίγο διότι έχασε 10% το βράδυ με την οθόνη aod (εφαρμογές όλες ανοιχτες για ειδοποιήσεις). θα δείξει με τον καιρό. Σιγουρα το poco έχει καλύτερη μπαταρία. έχει όμως σιγουρα καλύτερη από ένα iphone 11 που υπάρχει στο σπίτι. θα το συγκρίνω και με το HUAWEI P30. Ναι οι κόρες έχουν καλύτερα κινητά λόγω κάμερας. Το δακτυλικό είναι άψογο και το face unlock γρηγορότατο και με γυαλιά ακόμα. Στη αρχή νόμιζα ότι δεν κλείδωνε. αυτα προς το παρόν. Για φωτογραφίες αργότερα ,όταν θα συγκρινω με το iphone και το huawei.

Χρειάζομαι όμως τα φώτα σας για τις ειδοποιήσεις. Ενώ μου τις εμφανίζει κανονικά στην οθόνη,όταν είναι oad, έχω ήχο ειδοποίησης μονο από τα email. Δεν έχω σε messenger ,viber κλπ.

Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω από χτες του realme 7 pro. Δείχνει αρκετά καλό κινητό. Σε σχέση με το poco x3 που έχω ,νομίζω ότι είναι ελάχιστα πιο αργό,έχει σίγουρα καλύτερη οθόνη, τα λιγότερα hertz δεν με ενοχλούν διότι δεν παίζω παιχνίδια και στο poco εξάλλου σε εφαρμογές που δεν χρειάζονται τα 120 τα κατεβαζει στα 60 hertz. Η μπαταρία με προβλημάτισε λίγο διότι έχασε 10% το βράδυ με την οθόνη aod (εφαρμογές όλες ανοιχτες για ειδοποιήσεις). θα δείξει με τον καιρό. Σιγουρα το poco έχει καλύτερη μπαταρία. έχει όμως σιγουρα καλύτερη από ένα iphone 11 που υπάρχει στο σπίτι. θα το συγκρίνω και με το HUAWEI P30. Ναι οι κόρες έχουν καλύτερα κινητά λόγω κάμερας. Το δακτυλικό είναι άψογο και το face unlock γρηγορότατο και με γυαλιά ακόμα. Στη αρχή νόμιζα ότι δεν κλείδωνε. αυτα προς το παρόν. Για φωτογραφίες αργότερα ,όταν θα συγκρινω με το iphone και το huawei.

Χρειάζομαι όμως τα φώτα σας για τις ειδοποιήσεις. Ενώ μου τις εμφανίζει κανονικά στην οθόνη,όταν είναι oad, έχω ήχο ειδοποίησης μονο από τα email. Δεν έχω σε messenger ,viber κλπ.

 

Είχες με aod στο poco καλύτερη αυτονομία;

 

Λογικά δεν έχει aod το poco λόγω ips. Κλείσε την aod και στο realme και τότε σύγκρινε ;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κανει και με το night mode γενικά εχω κανει διάφορες αλχημείες αλλα δεν με ικανοποιεί το αποτέλεσμα Realme X3 αν εχεις αποψη συγνωμη για το off topic

 

Είχες με aod στο poco καλύτερη αυτονομία;

 

Λογικά δεν έχει aod το poco λόγω ips. Κλείσε την aod και στο realme και τότε σύγκρινε ;)

 

aod στο realme . ips δεν εχει aod

 

θα συγκρινω και θα σας πω

 

τελικα το fb έχει ηχητικη ειδοποιηδη, το yahoo δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

aod στο realme . ips δεν εχει aod

 

θα συγκρινω και θα σας πω

 

τελικα το fb έχει ηχητικη ειδοποιηδη, το yahoo δεν εχει

 

Ναι η ερώτηση ήταν ρητορική. ;) :)

 

Η aod πάντα έχει drain όταν λειτουργεί. Σωστή σύγκριση θα κάνεις όταν θα την έχεις κλειστή.

 

Όσον αφορά την ηχητική ειδοποίηση, πάτα παρατεταμένα το app και επέλεξε i. Εκεί μετά πατάς manage notifications και σου βγάζει κάποιες κατηγορίες με διακοπτακι.

 

Αυτές οι κατηγορίες "πατιουνται" κιολας. Αν δηλαδη πατήσεις στο τιτλο τους και όχι στο διακόπτη θα σου εμφανίσει επιλογές όπως ringtone για τη συγκεκριμένη ειδοποίηση.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ένα δέκα με 15 τοις εκατό ανάλογα την χρήση το έχει σίγουρα σε ημερήσια βάση η κατανάλωση της AOD έτσι ήταν και στα Samsung.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι η ερώτηση ήταν ρητορική. ;) :)

 

Η aod πάντα έχει drain όταν λειτουργεί. Σωστή σύγκριση θα κάνεις όταν θα την έχεις κλειστή.

 

Όσον αφορά την ηχητική ειδοποίηση, πάτα παρατεταμένα το app και επέλεξε i. Εκεί μετά πατάς manage notifications και σου βγάζει κάποιες κατηγορίες με διακοπτακι.

 

Αυτές οι κατηγορίες "πατιουνται" κιολας. Αν δηλαδη πατήσεις στο τιτλο τους και όχι στο διακόπτη θα σου εμφανίσει επιλογές όπως ringtone για τη συγκεκριμένη ειδοποίηση.

 

σ'ευχαριστώ πολύ ,θα το ψαξω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα καινούργιος κάτοχος και εγώ από εχθές.

Λοιπόν τα συμπεράσματα μου μετά από λίγες ώρες χρήσης:

Είναι πολύ γρήγορο. Του έχω βάλει όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ και λειτουργεί άψογα

Το face unlock όπως και το fingerprint unlock είναι αστραπιαία

Το Realme UI είναι πολύ ωραίο, απλό και με χρήσιμα tips

Σε 2 βδομάδες περίπου θα έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη.

 

Αυτό που με έχει ενοχλήσει πολύ και δεν ξέρω πως να το ενεργοποιήσω είναι το YouTube Vanced. Το έχω βάλει σε πάνω από 30 κινητά φίλων όλων των εταιριών (Samsung, Huawei, Xiaomi) τα 2 χρόνια που το έχω ανακαλύψει και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Σε αυτό το κινητό απλά δεν το δέχεται. Κάνω όλη τη διαδικασία από τη σελίδα του Vanced και όταν κάνω login δεν μπορώ να συνδεθώ. Κάποια συμβουλή - βοήθεια για το τι να κάνω; (δεν αντέχονται οι διαφημίσεις στο YouTube...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα καινούργιος κάτοχος και εγώ από εχθές.

Λοιπόν τα συμπεράσματα μου μετά από λίγες ώρες χρήσης:

Είναι πολύ γρήγορο. Του έχω βάλει όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ και λειτουργεί άψογα

Το face unlock όπως και το fingerprint unlock είναι αστραπιαία

Το Realme UI είναι πολύ ωραίο, απλό και με χρήσιμα tips

Σε 2 βδομάδες περίπου θα έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη.

 

Αυτό που με έχει ενοχλήσει πολύ και δεν ξέρω πως να το ενεργοποιήσω είναι το YouTube Vanced. Το έχω βάλει σε πάνω από 30 κινητά φίλων όλων των εταιριών (Samsung, Huawei, Xiaomi) τα 2 χρόνια που το έχω ανακαλύψει και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Σε αυτό το κινητό απλά δεν το δέχεται. Κάνω όλη τη διαδικασία από τη σελίδα του Vanced και όταν κάνω login δεν μπορώ να συνδεθώ. Κάποια συμβουλή - βοήθεια για το τι να κάνω; (δεν αντέχονται οι διαφημίσεις στο YouTube...)

το τελευταιο vanced εχει θεμα με το micro g

βαλε πρωτα το micro g μετα πατα να βαλεις το vanced και βαλε τη προηγουμενη εκδοση

αφου γινει εγκατασταση συνδεσου κανονικα και μετα πες στο vanced manager και σου λεει ενημερωση

την κανεις και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου φίλε μου! Έβαλα όντως προηγούμενη έκδοση και δουλεύει μια χαρά. Δυστυχώς στο manager δεν μου κάνει ενημέρωση (λέει crashed) αλλά μικρό το κακό από τη στιγμή που παίζει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...