Jump to content

Realme 7 pro


terry39
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Realne 7 pro η Xiaomi mi 10t kite ?

και γιατι ?

 

Εκανα την ίδια ερώτηση στον Αντρέα στο post 120, και μου απάντησε.

Καλό είναι να διαβάσεις από την αρχή τα μηνύματα και να δείς τις φωτογραφίες που έχει ανεβάσει.

Δεν είναι πολλές οι σελίδες και θα βγάλεις πιο ασφαλή συμπεράσματα.

 

Υ.Γ. Τελικά με cosmote δουλεύει το wowifi? Αν και τα έχει κάνει μαντάρα το τελευταίο διάστημα και η cosmote και η vodafone με το σήμα.

Πολλοί, που έχουν αδύναμο σήμα, κάνουν παράπονα ότι μιά έρχεται και μια χάνεται η ένδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναρτηθεί ταχύτητες και πάνω από 300 Mbps, αλλά σε συσκευές που το υποστηρίζουν. Τέτοιες ταχύτητες να περιμένεις μόνο από μεγάλα ονόματα κατασκευαστών.

 

Ευχαριστώ φίλε haki....

Με cosmote στο 7 pro έχω κάπου 80Mbps download και 55 upload.

Επάνω στη ένδειξη γράφει 4g

Δεν ξέρω αν είναι 4g η 4g+

Η αλήθεια είναι ότι δεν είδα ποτέ να γράφει 4g+.

Το volte σε εμένα με cosmote δουλεύει όπως και το wificall.

Και ο κατάλογος επαφών επίσης δουλεύει όποιον τρόπο εμφάνισης να διαλέξω.

Το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει άριστα και αυτό με τον αισθητήρα εγγύτητας το έχω παρατηρήσει αρκετές φορές να συμβαίνει και σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε haki....

Με cosmote στο 7 pro έχω κάπου 80Mbps download και 55 upload.

Επάνω στη ένδειξη γράφει 4g

Δεν ξέρω αν είναι 4g η 4g+

Η αλήθεια είναι ότι δεν είδα ποτέ να γράφει 4g+.

Το volte σε εμένα με cosmote δουλεύει όπως και το wificall.

Και ο κατάλογος επαφών επίσης δουλεύει όποιον τρόπο εμφάνισης να διαλέξω.

Το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει άριστα και αυτό με τον αισθητήρα εγγύτητας το έχω παρατηρήσει αρκετές φορές να συμβαίνει και σε εμένα.

εμενα με cosmote εχω κανονικα 4g+ και volte παντος και παει σφαιρα

Edited by corolla001975
Link to comment
Share on other sites

εμενα με cosmote εχω κανονικα 4g+ και volte παντος και παει σφαιρα

 

Από ταχύτητα πόσο πιάνει;

Κάνε ένα speed test και πες μας.

Αν αλλάξεις την περιοχή από Ελλάδα σε Τουρκία γράφει στη ένδειξη 4g+ αλλά η ταχύτητα στο speed test είναι ίδια με πρίν.

Edited by Olsar
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα ότι η συσκευή έχει ατέλειες για τους απαιτητικούς χρήστες. Αυτά διαπίστωσα κατά την χρήση στο κόκκινο δίκτυο.

 

1. Το κινητό δεν υποστηρίζει 4G+, σαν τα Xiaomi πριν 3 χρόνια! CA γιοκ!

2. Δεν υποστηρίζει WiFi Calling στην Vodafone. Αν χρησιμοποιήσεις την δική τους εφαρμογή...είναι απλά τραγική!

3. Δεν υποστηρίζει κλήσεις μέσω 4G στην Vodafone, δηλαδή το VoLTE. Τέλος!

4. Eναλλάσεται πολύ συχνά μεταξύ 4G και 3G χωρίς λόγο ακόμη και σε περιοχές με ισxυρό σήμα 4G.

5. O αισθητήρας εγγύτητας δουλεύει χάλια και κατεβαίνει το συρτάρι των ειδοποιήσεων την ώρα που μιλάς και πατάς τυχαία διάφορα.

6. O ταχυφορτιστής ανεβάζει την θερμοκρασία της μπαταρίας στους 39 βαθμούς μέσα στο καταχείμωνο. Το καλοκαίρι θα ξεπερνάει τους 40. Σύντομα θα ψάχνετε μπαταρία στο Aliexpress.

7. Oι επαφές δεν ρυθμίζονται με τίποτε με αλφαβητική σειρά επωνύμου. Αλφαβητική σειρά με βάση το μικρό όνομα. Εντελώς κουφό!

8. Υπάρχουν μεταφραστικές ατέλειες στα Ελληνικά.

9. Ο φωτισμός της θέσης ξεκλειδώματος στην οθόνη φωτίζεται όποτε το αποφασίσει (όποιον "αυτοματισμό' κι αν βάλεις) με αποτέλεσμα να χρειάζεται να πατάς συνέχεις το πλαϊνό πλήκτρο και η διαδικασία ξεκλειδώματος να είναι μπελάς!

10. Το βράδυ, σε αναμονή, με όλα βέβαια ανοιχτά, σε μένα έχανε 10-12% της μπαταρίας. Ένα Samsung, ακριβώς στο ίδιο σημείο, χάνει 1%!!!

11. Οι εφαρμογές που έχουν προσθέσει πάντω στο στοκ Android δεν δένουν αισθητικά καθόλου με την φιλοσοφία αυτών της Google. Υπάρχουν μάλιστα και διπλές που δεν μπορούν να απεγκατασταθούν, πχ. φωτογραφίες.

12. Πολλά widgets δεν ανανεώνονται (μάλλον λόγω εξοικονόμησης μπαταρίας) και δεν μπορούν να διορθωθούν όποια ρύθμιση κι αν κάνεις. Πχ. της Vodafone που έπρεπε να ξανακάνω συνέχεια login για να δω τις ενδείξεις υπολοίπων.

 

Κατά τα άλλα η οθόνη είναι πολύ καλή, η κάμερα πολύ καλή και ο ήχος από τα στερεοφωνικά ηχεία δυνατός αν και πολύ ρηχός χωρίς καθόλου χαμηλές συχνότητες. Πίσω είναι όμορφα βαμμένο αν και εντελώς πλαστικό, ακόμη και το σασί του.

 

Ώστε δεν δουλεύει το Vodafone WiFi calling? Και σκεφτόμουν να δώσω το iPhone X και να πάρω αυτό αλλά δεν εδώ σήμα στο σπίτι και λειτουργώ το WiFi calling συνέχεια. Δυστυχώς αποτρεπτικός παράγοντας για εμένα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Είχα ρωτήσει πριν καμιά 20ριά μέρες και το ξαναβάζω μήπως κάποιος γνωρίζει:

Εάν κάποιος το δουλεύει με bluetooth συνδεμένο οι ειδοποιήσεις από ημερολόγιο google, viber, messenger και λοιπές εφαρμογές ακούγονται από το τηλέφωνο ή από το bluetooth;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Είχα ρωτήσει πριν καμιά 20ριά μέρες και το ξαναβάζω μήπως κάποιος γνωρίζει:

Εάν κάποιος το δουλεύει με bluetooth συνδεμένο οι ειδοποιήσεις από ημερολόγιο google, viber, messenger και λοιπές εφαρμογές ακούγονται από το τηλέφωνο ή από το bluetooth;

 

Αν θυμάμαι καλά έχει ρύθμιση αν θα έρχονται ειδοποιήσεις στο ηχείο bt ή του κινητού. Θα το ελέγξω και αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά έχει ρύθμιση αν θα έρχονται ειδοποιήσεις στο ηχείο bt ή του κινητού. Θα το ελέγξω και αργότερα

 

Ευχαριστώ περιμένω νεα.

Link to comment
Share on other sites

Android 11 θα παρει ?

γενικα εχει υποστηριξει με αναβαθμισεις ?

το nfc δουλευει ?

tempered glass περνει ?

επισημο service στην Ελλαδα εχει ?

Link to comment
Share on other sites

Android 11 θα παρει ?

γενικα εχει υποστηριξει με αναβαθμισεις ?

το nfc δουλευει ?

tempered glass περνει ?

επισημο service στην Ελλαδα εχει ?

 

Ναι θα πάρει ακούγεται για Μάρτιο

Ναι έχει αναβαθμίσεις

NFC καμπάνα

Ναι παίρνει

Ναι έχει στο smart4all.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα πάρει ακούγεται για Μάρτιο

Ναι έχει αναβαθμίσεις

NFC καμπάνα

Ναι παίρνει

Ναι έχει στο smart4all.

καποιος μου ειπε οτι δε δουλευει λεει το nfc μονο στη κινα λεει δουλευει

εχεις το σαιτ της αντιπροσωπειας ?

θα παρει A11 στανταρ ?μη το παρουμε και μεινουμε στη 10

Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη βγει η beta με android 11. Σκεφτόμουν μάλιστα μήπως έμπαινα και εγώ στου τεστερς αλλά δεν έκανα τελικά αιτηση.

 

Οπότε θα βγει κάποια στιγμή και η stable.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

καποιος μου ειπε οτι δε δουλευει λεει το nfc μονο στη κινα λεει δουλευει

εχεις το σαιτ της αντιπροσωπειας ?

θα παρει A11 στανταρ ?μη το παρουμε και μεινουμε στη 10

 

Με εφαρμογή τράπεζα Πειραιώς που δοκίμασα nfc δουλεύει, αλλού δε δοκίμασα.

Αν εννοείς την αντιπροσωπεία για service είναι smart4all.com

Αν θες να διαβάσεις για αναβαθμίσεις rmupdate.com

Στάνταρ θα πάρει από ότι έχω διαβάσει.

 

Μόνο το 4G plus δεν δουλεύει. Κάποιος πιο πάνω ανέφερε ότι δουλεύει σφαίρα. Σε εμένα δεν εμφανίστηκε ποτέ από τον Οκτώβριο που έχω το κινητό.

Edited by Olsar
Link to comment
Share on other sites

Με εφαρμογή τράπεζα Πειραιώς που δοκίμασα nfc δουλεύει, αλλού δε δοκίμασα.

Αν εννοείς την αντιπροσωπεία για service είναι smart4all.com

Αν θες να διαβάσεις για αναβαθμίσεις rmupdate.com

Στάνταρ θα πάρει από ότι έχω διαβάσει.

 

Μόνο το 4G plus δεν δουλεύει. Κάποιος πιο πάνω ανέφερε ότι δουλεύει σφαίρα. Σε εμένα δεν εμφανίστηκε ποτέ από τον Οκτώβριο που έχω το κινητό.

εχει και channel στο telegram ?
Link to comment
Share on other sites

Ποια είχες πριν; Έχουμε διαφορετικό changelog
Α2663a8a64c34590d716567e2b3ceba3e7b.jpg

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή συνήθως βράδυ φορτίζω, αν το βάλω σε φορτιστή 18βατ σε βάθος χρόνου θα εχω κάποιο κέρδος σε διάρκεια μπαταρίας;
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το άρθρο όχι.

Επίσης νομίζω καλύτερο είναι να χρησιμοποιηθεί ο επίσημος φορτιστής της συσκευής.

 

https://www.cnet.com/how-to/does-fast-charging-affect-battery-life-6-phone-battery-questions-answered/

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και ο 18αρης μην αγχώνεσαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα αν έχεις κάνα παλιό 5αρη ακόμη καλύτερα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και καλή χρονιά! Ήθελα κι εγώ να ρωτήσω τι παίζει με το 4G+, αν τελικά το υποστηρίζει ή όχι (έχω Cosmote).

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...