Jump to content

Realme 7 pro


terry39
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

Από 1-10/11 στα mediamarkt έχει - 20% με κάρτες Πειραιώς (yellows), οπότε βγαίνει περίπου στα 265€ τα υπόλοιπα ~65 επιστεφονται στη κάρτα για αγορές ...

Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλετε να τραβήξετε μια φωτογραφία από την stock camera,την τραβάτε με τα 64megapixel η από εκεί που λέει φωτογραφία;;;

Αν βγάλεις από εκεί που λέει "φωτογραφία" βγαίνει με 16megapixel αλλά συγκρίνοντας τις φωτογραφίες δε βλέπω κάποια ουσιαστική διαφορά.

 

Αν δεν εχεις σκοπό να κάνεις κάποιο μεγάλο κροπάρισμα ή εκτύπωση σε αφίσα, καλύτερα τα 16. Και νύχτα βάζε το night mode.

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες κυκλοφορεί έκδοση 5G που θα κοστίζει λιγότερο γύρο στα €300. Αναμένουμε.
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες κυκλοφορεί έκδοση 5G που θα κοστίζει λιγότερο γύρο στα €300. Αναμένουμε.

Καλή τιμή και 5g.

Οπότε αποτελεί ενδιαφέρουσα επιλογή για όποιον θέλει να αγοράσει 5g τηλέφωνο, ενόψει και της έναρξης λειτουργίας του μέσα στο 2021.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες κυκλοφορεί έκδοση 5G που θα κοστίζει λιγότερο γύρο στα €300. Αναμένουμε.

 

Χωρίς amoled και με mediatek

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς amoled και με mediatek

Αν έχει καλή ips, αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες κυκλοφορεί έκδοση 5G που θα κοστίζει λιγότερο γύρο στα €300. Αναμένουμε.

 

Βασικά δεν έχει τίποτα κοινό με τη συσκευή του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν έχει τίποτα κοινό με τη συσκευή του θέματος.

Ετσι ακριβώς.

Εκείνο που φαίνεται να αξίζει είναι το x7 pro, αλλά δεν έχει βγεί global ακόμα.

https://www.gsmarena.com/realme_x7_pro-10380.php

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλό!!

Με την ευκαιρία πήρα στην κόρη μου πριν καμιά βδομάδα το 6ς με την προσφορά που τρέχει ακόμη στα 169 ευρώ ( δεν ήθελε Xiaomi η μικρή). Δηλώνω καθόλα ευχαριστημένος, απρόσμενα ευχάριστο το κινητό σε όλα του. Θαυμάσιο Ui (έχει πάρει ήδη δύο updates με patches Οκτωβρίου) συμπαθητικές και βάλε κάμερες, οθόνη ωραία ζωντανά χρώματα αναλογικά αφού δεν είναι amoled και τα 90hz όλα γρήγορα και με βελούδινη αίσθηση. Μπαταρία 4300 μαζεμένο μέγεθος και βάρος. Μπράβο στην realme δεν το περίμενα έτσι τόσο καλό...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την αίσθηση οτι η φόρτιση έγινε λίγο πιο αργή μετά το τελευταίο update με μεγαλύτερη διαφορά όταν ξεπερνα το 80. (προσωπικά ίσως και να το προτιμω να κόβει σε αυτό το ποσοστό)

 

Έχει παρατηρήσει κανένας αλλος διαφορά; Πόση ώρα σας κάνει να φορτίσει από πχ 15% εως 100% ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο update. Πάλι για τη κάμερα.

 

Βέβαια πάρα τις βελτιώσεις που λέει για τη μπροστινή κάμερα, προτιμώ τη gcam που έχω στήσει για σελφι.

 

(Σύντομα θα ανεβάσω λινκ με ρυθμίσεις και gcam που έχω καταλήξει)

Link to comment
Share on other sites

Ποιός μπορεί να μου απαντήσει ρε παιδιά στο θέμα των αντιγράφων ασφαλείας από Google Drive. Δεν μου δίνει τη δυνατότητα να δημιουργήσω αντίγραφα. Αντιμετωπίζει άλλος κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω επιλογη για encryption του αποθηκευτικού χώρου.

Εχω σεταρει κωδικό συσκευής περα απο το Pin της Sim.

Ειναι ενεργοποιημένο εξ ορισμου στο Android 10?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το έχω πάρει για την σύζυγο με την γνωστή προσφορά στα 229 το δουλευει 3 βδομάδες τώρα όλα καλά ωραία ζωντανή οθόνη γρήγορο καλές κάμερες λογικό βάρος για το μέγεθος το μόνο λίγο αρνητικό η διάρκεια της μπαταρίας, βγάζει 6 ώρες οθόνης σε μιάμιση μέρα με aod ενεργοποιημένη από 7 το πρωί μέχρι τις δώδεκα το βράδυ και λόγο καραντίνας μόνο WiFi ανοιχτό data Bluetooth GPS κλειστά βέβαια έχει όλα τα μπλιμπλικια (Facebook Instagram Viber mail) να συγχρονίζονται ..αλλά η αλήθεια είναι ότι περίμενα λίγο καλύτερα νούμερα στη μπαταρία με αυτή τη χρήση! Εντάξει θα μου πείτε μικρό το κακό με τόσο γρήγορη φόρτιση που έχει ε κουβέντα να γίνεται.

Εσείς πώς πάτε από μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το NX609J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το έχω πάρει για την σύζυγο με την γνωστή προσφορά στα 229 το δουλευει 3 βδομάδες τώρα όλα καλά ωραία ζωντανή οθόνη γρήγορο καλές κάμερες λογικό βάρος για το μέγεθος το μόνο λίγο αρνητικό η διάρκεια της μπαταρίας, βγάζει 6 ώρες οθόνης σε μιάμιση μέρα με aod ενεργοποιημένη από 7 το πρωί μέχρι τις δώδεκα το βράδυ και λόγο καραντίνας μόνο WiFi ανοιχτό data Bluetooth GPS κλειστά βέβαια έχει όλα τα μπλιμπλικια (Facebook Instagram Viber mail) να συγχρονίζονται ..αλλά η αλήθεια είναι ότι περίμενα λίγο καλύτερα νούμερα στη μπαταρία με αυτή τη χρήση! Εντάξει θα μου πείτε μικρό το κακό με τόσο γρήγορη φόρτιση που έχει ε κουβέντα να γίνεται.

Εσείς πώς πάτε από μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το NX609J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα. Το προηγούμενό της κινητό ποιο ήταν; Είχε ενεργή aod? Πόσο εβγαζε εκεί;

 

Έχε υπόψιν οτι η aod γενικά σβήνει όταν μπαινει τσαντάκι/τσεπη. Τώρα ομως που ειναι καραντίνα και είναι πάντα πχ πανω σε τραπεζι, δουλεύει μόνιμα η aod που φυσικά έχει και αυτή το drain της.

 

Υ.Γ. Το σήμα στο σπίτι σας είναι χειρότερο ή καλύτερο από αυτό που είχε πχ στη δουλειά της;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση,ένα honor 6x είχε δεν τα συγκρίνω μεταξύ τους απλά για τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου περίμενα κάτι καλύτερο στα νούμερα της μπαταρίας.Εσυ τι νούμερα βγάζεις ας πούμε ;

 

Στάλθηκε από το NX609J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση,ένα honor 6x είχε δεν τα συγκρίνω μεταξύ τους απλά για τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου περίμενα κάτι καλύτερο στα νούμερα της μπαταρίας.Εσυ τι νούμερα βγάζεις ας πούμε ;

 

Στάλθηκε από το NX609J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο honor πιστευω δεν ειχε καν aod.

 

Η AOD γενικά να ξέρεις πως καιει. Αμα την κλείσει θα ανεβει χαλαρά ενα 10%. Προσωπικά την έχω κλειστη. Προκειμένου να βλέπω ειδοποιήσεις, το έχω να αναβει και όταν έρχεται ειδοποίηση καθώς και να αναβει η οθόνη με διπλό ταπ ή οταν το σηκωνω. Έτσι εύκολα τσεκάρω ειδοποιήσεις (πχ διπλό ταπ) χωρίς να έχω το drain της aod (κάπως έτσι ειναι στα oneplus που δεν εχουν καν aod).

 

Τώρα το πόσο βγαζω εγω δεν εχει τοση σημασια αφού είμαι άλλος χρηστης (διαφορές σε εφαρμογές, χρήση, σήμα, φωτεινότητα κλπ). Κατα τη γνώμη μου, τα νούμερα που είπες για μιαμιση μέρα χρήση μια χαρά είναι. Εκτός αν μιλάς για 100 μεχρι 0. Εαν ναι, τότε όντως ειναι λιγο χαμηλά σε σχέση με τα δικά μου. Εγώ από 100 μέχρι 30%, σε 35 ώρες από τη πριζα έχω κάπου 5μιση ώρες sot. Ή αν το τσεκάρω τέλος της ημέρας (δηλαδή περίπου 18 ώρες από τη πριζα) θα εχω γύρω στο 50% με κάπου 4 ώρες sot.

 

Αλλα όπως ειπα και παραπανω, δεν έχει απολύτως καμία σημασία τι βγάζει ένας άλλος χρήστης. Το σημαντικότερο είναι πως τα πάει ο ιδιος χρήστης σε σχέση με άλλες του συσκευές. Μονο με τον εαυτό σου μπορείς να συγκρίνεις.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς τα έγραψε ο Antretng. Μια χαρά είναι η μπαταρία του, εχω κι εγώ πάρει προσφάτως στην κόρη μου το 6ς το οποίο το θεωρώ κι αυτό μια πολύ τίμια πρόταση, ειδικά η οθόνη των 90hz είναι πολύ όμορφη σε αίσθηση. Εγώ περιμένω το 7 σε έκδοση 5g το οποίο αναμένεται εντός των ημερών...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αντρεα σε σχεση με το xiaomi mi note 10 lite εχει καλυτερο αποτελεσμα η καμερα?

Δεδομενου οτι εχει καλυτερο διαφραγμα το xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

Αντρεα σε σχεση με το xiaomi mi note 10 lite εχει καλυτερο αποτελεσμα η καμερα?

Δεδομενου οτι εχει καλυτερο διαφραγμα το xiaomi?

 

Επειδή το εχει φιλος το mi note 10 lite, μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι ειναι πολύ καλυτερο το 7 pro.

 

Η διαφορά ειναι στο λογισμικό. Εχει πολυ εντυπωσιακο night mode.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το εχει φιλος το mi note 10 lite, μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι ειναι πολύ καλυτερο το 7 pro.

 

Η διαφορά ειναι στο λογισμικό. Εχει πολυ εντυπωσιακο night mode.

 

Προφανως λοιπον με gcam ειναι πολυ κοντα τα δυο τηλεφωνα μαλλον?

Link to comment
Share on other sites

Προφανως λοιπον με gcam ειναι πολυ κοντα τα δυο τηλεφωνα μαλλον?

 

Η gcam που έχω στήσει είναι παρομοιας απόδοσης και στο mi note 10 lite. Όμως η στοκ του realme είναι πάλι καλύτερη από τη gcam.

 

Δηλαδή περισσότερο βολεψα το φίλο μου παρα εμάς. Το λογισμικό του realme και ειδικά το night mode που έχει δεν το φτάνει ούτε με gcam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...