Jump to content

iPhone 12 Pro


nikolaspante
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να παρω το iphone pro από μπαταρία Τι λέει αντέχει μία μέρα? Μήπως είναι καλύτερα να πάρω το Max?Δεν το βρίσκω πουθενά ετοιμοπαράδοτο ξέρουμε Πότε θα ρθεις?

 

 

Εγώ βγάζω 5-6 ώρες screen on time και άλλες τόσες με δραστηριότητα στο παρασκήνιο. Εξαρτάται από τη δίκη σου χρήση βέβαια. Εγώ κάνω μέτρια χρήση χωρίς gaming και μια μέρα την περνάω αλλά οριακά. Λογικά αυτές τις μέρες έρχεται νέα παρτίδα απ όσο ξέρω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βγάζω 5-6 ώρες screen on time και άλλες τόσες με δραστηριότητα στο παρασκήνιο. Εξαρτάται από τη δίκη σου χρήση βέβαια. Εγώ κάνω μέτρια χρήση χωρίς gaming και μια μέρα την περνάω αλλά οριακά. Λογικά αυτές τις μέρες έρχεται νέα παρτίδα απ όσο ξέρω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μόνο;

Έχουν αναφέρει χρήστες εδώ μέσα 10-15 ώρες οθόνη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόνο;

Έχουν αναφέρει χρήστες εδώ μέσα 10-15 ώρες οθόνη

 

 

15 δύσκολο φαίνεται. 10 αν είχα κλειστά πολλά στο παρασκήνιο ίσως να πλησιάσω. Εγώ ακούω και αρκετές ώρες ραδιόφωνο στο background που το μετράει σαν off screen. Όπως είπα ποικίλει ανάλογα τη χρήση αλλά γύρω στις 7 ώρες με μέτρια χρήση νομίζω είναι για τους περισσότερους best case scenario

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Είσαι θεός χαχαχα !!

 

Χαχα το επιασες. Γάτα είσαι. Τι να κάνω λίγο να γελάμε γιατί η καραντίνα μας έχει ταράξει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει να πας στο Μητρώο της ΔΟΥ που ανήκεις και να ενεργοποιήσεις τις ενδοκοινοτικές συναλλαγές.

Αφού τις ενεργοποιήσεις (το ελέγχεις στο προφίλ taxisnet σου ότι είναι πλέον ενεργές)

 

Πας στο amazon.de

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/help/customer/display.html?nodeId=201503600

 

Ακολουθείς τον σύνδεσμο και ανεβάζεις τα δικαιολογητικά που θα σου ζητήσει. Χρησιμοποίησε chrome καλύτερα διότι ίσως χρειαστείς μετάφραση από τα γερμανικά σε κάποια σημεία της διαδικασίας.

 

Αφού γίνει ο έλεγχος (σε μερικές ημέρες) θα βλέπεις τιμή χωρίς ΦΠΑ για όσα προϊόντα πωλεί το ίδιο το Amazon ή εφόσον το υποστηρίζει ο τρίτος πωλητής που εμπορεύεται μέσω του Amazon.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Να επανελθω λιγο.

 

Αν αγορασω με τιμολογιο μεσα στην Ελλαδα, θα αφαιρεθει το ΦΠΑ? Δεν μιλαω για iphone η φορητους/παιχνιδομηχανες.

Πχ αν αγορασω ενα smartwatch με τιμολογιο

Link to comment
Share on other sites

Να επανελθω λιγο.

 

Αν αγορασω με τιμολογιο μεσα στην Ελλαδα, θα αφαιρεθει το ΦΠΑ? Δεν μιλαω για iphone η φορητους/παιχνιδομηχανες.

Πχ αν αγορασω ενα smartwatch με τιμολογιο

 

Όχι δεν θα αφαιρεθεί. Οι ενδοκοινοτικές συναλλαγές αφορούν αγορές από ΤΡΙΤΗ χώρα εντός ΕΕ.

Εντός Ελλάδας αγοράζεις ΜΕ ΦΠΑ, εκτός αν υπάρχει ειδικότερη νομοθεσία (όπως το άρθρο 39Α του κώδικα ΦΠΑ για απαλλαγή σε συγκεκριμένα είδη και υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλησπέρα στην παρέα!

Είμαι κάτοχος iPhone 7 Plus & ψήνομαι πολύ για το iPhone 12 pro graphite. Πιστεύετε θα δω μεγάλη αλλαγή σε θέματα ποιότητας στην φωτογραφία & στο βίντεο;

Έχω δει πολλά posts στο u-tube και λατρεύω τον νέο σχεδιασμό του! Πιστεύω ότι είναι ότι πιο premium και κυριλέ υπάρχει σε κινητό τηλέφωνο! ΤΕΛΟΣ!

Επίσης, ο νέος ταχυ-φορτιστής (που αναγκαστικά πρέπει να αγοράσω) σε πόση ώρα φορτίζει το κινητό στο 100%.

Στο 7 plus που έχω κάνει πάνω από 2,5 ώρες από 15-20% μπαταρία...

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Εχει φιλος το iphone 12 οχι το pro.. Κ οπως κ παλιότερα ετσι κ τωρα για μενα απο ποιοτητα κατασκευής ειναι οτι καλυτερο υπάρχει εκει εξω.. Το iphone 12 πανέμορφο.. Δηλαδη εχεις 10 συσκευές κλειστές κ μεσα ειναι κ το iphone 12.. Κανει μπαμ το πιο ειναι premium με ολη την σημασία της λέξης.. Για ολα τα αλλα που κανει κ θα τα κανει για χρονια χωρίς πρόβλημα το ξερουμε χρονια τωρα..

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλησπέρα στην παρέα!

Είμαι κάτοχος iPhone 7 Plus & ψήνομαι πολύ για το iPhone 12 pro graphite. Πιστεύετε θα δω μεγάλη αλλαγή σε θέματα ποιότητας στην φωτογραφία & στο βίντεο;

Έχω δει πολλά posts στο u-tube και λατρεύω τον νέο σχεδιασμό του! Πιστεύω ότι είναι ότι πιο premium και κυριλέ υπάρχει σε κινητό τηλέφωνο! ΤΕΛΟΣ!

Επίσης, ο νέος ταχυ-φορτιστής (που αναγκαστικά πρέπει να αγοράσω) σε πόση ώρα φορτίζει το κινητό στο 100%.

Στο 7 plus που έχω κάνει πάνω από 2,5 ώρες από 15-20% μπαταρία...

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Απαντώ με μεγάλη καθυστέρηση αλλά ας είναι. Από 7 Plus 128GB πέρασα σε 12 Pro 256GB. Ήθελα φρέσκια συσκευή και μικρότερη στο χέρι. Απόλυτα ευχαριστημένος. Αν έχεις πιο μεγάλα χέρια πας και στο μαξ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα παιδια. Εχω το 12 pro. Αντιμετωπιζει κανεις θεματα με viber; Δεν στελνω ουτε λαμβανω φωτο/βιντεο και δεν φαινονται οι εικονες προφιλ συνομιλητων.Δοκιμασα απεγκατασταση και επανεγκατασταση εφαρμογης χωρις αποτελεσμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω το 12 pro. Αντιμετωπιζει κανεις θεματα με viber; Δεν στελνω ουτε λαμβανω φωτο/βιντεο και δεν φαινονται οι εικονες προφιλ συνομιλητων.Δοκιμασα απεγκατασταση και επανεγκατασταση εφαρμογης χωρις αποτελεσμα...

 

 

Δεν έχω το 12Pro, αλλά σε 11Pro, XR και στο 7 που είναι της οικογένειας, δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.

Έχεις ελέγξει τις ρυθμίσεις privacy και media στο viber?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι μια χαρα οι ρυθμισεις. Λιγο που εψαξα στο φορουμ της apple εχει κ αλλους με το ιδιο προβλημα. Τι να πω ελπιζω να το διορθωσουν με καποιο update
Link to comment
Share on other sites

Eνα μήνα παραγγελία στο Γερμανό και τίποτα για το 12 Pro 128 ,έρχονται τελικά καινούργιες παραλαβές ή τσάμπα περιμένω ?
:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω το 12 pro. Αντιμετωπιζει κανεις θεματα με viber; Δεν στελνω ουτε λαμβανω φωτο/βιντεο και δεν φαινονται οι εικονες προφιλ συνομιλητων.Δοκιμασα απεγκατασταση και επανεγκατασταση εφαρμογης χωρις αποτελεσμα...

 

Στο 12 pro max ,δεν εχω κανενα θεμα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο 12 pro max ,δεν εχω κανενα θεμα.

 

Τα max είναι περισσότερα συνεπώς έχουν ροή. Τα κανονικά pro δεν έχουν καθόλου καλή ροή.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα max είναι περισσότερα συνεπώς έχουν ροή. Τα κανονικά pro δεν έχουν καθόλου καλή ροή.

 

Τι εννοείς δεν έχουν καλή ροή; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω το 12 pro. Αντιμετωπιζει κανεις θεματα με viber; Δεν στελνω ουτε λαμβανω φωτο/βιντεο και δεν φαινονται οι εικονες προφιλ συνομιλητων.Δοκιμασα απεγκατασταση και επανεγκατασταση εφαρμογης χωρις αποτελεσμα...

 

Εγώ έχω το 12 pro. Κανένα πρόβλημα με το Viber

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Φιλος θέλει να πάρει IPhone και του προτεινα το Max γιατί τον ενδιαφέρει η μπαταρία.Επειδή είδε το δικό μου τηλέφωνο και του φαίνεται μεγάλο,το Pro τι διαφορά έχει μέσο όρο στο SOT σε σχέση με το Max? (χωρίς παιχνίδια)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια νειος κατοχος iphone 12 pro εδω κ μια εβδομαδα και αντιμετωπιζω το εξης θεμα.

Στον safari δεν δουλευουν σωστα τα δεδομενα - ανοιγωντας μια σελιδα η κανοντας μεταβαση σε μια αλλη η σελιδα απλα δεν φορτωνει, ειναι σα να μν λειτουργουν τα data.

Συνδεδεμενος σε wifi δεν εχω κανενα προβλημα-μονο οταν ειμαι σε 3 G η 4 G.

Μιλωντας με εξυπηρετηση πελατων - Vodafone - δοκιμασα επαναφορα ρυθμισεων δικτυου αλλα δεν ελθσε το προβλημα.

Σημερα μου προτειναν να κανω αντικατσταση καρτας sim.

Ηθελα να ρωτησω αν εχει τυχει κατι αναλογο σε καποιον αλλο χρηστη και αν νομιζετε οτι η αντικατασταση sim θα λυσει το θεμα.

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις οποιες απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια νειος κατοχος iphone 12 pro εδω κ μια εβδομαδα και αντιμετωπιζω το εξης θεμα.

Στον safari δεν δουλευουν σωστα τα δεδομενα - ανοιγωντας μια σελιδα η κανοντας μεταβαση σε μια αλλη η σελιδα απλα δεν φορτωνει, ειναι σα να μν λειτουργουν τα data.

Συνδεδεμενος σε wifi δεν εχω κανενα προβλημα-μονο οταν ειμαι σε 3 G η 4 G.

Μιλωντας με εξυπηρετηση πελατων - Vodafone - δοκιμασα επαναφορα ρυθμισεων δικτυου αλλα δεν ελθσε το προβλημα.

Σημερα μου προτειναν να κανω αντικατσταση καρτας sim.

Ηθελα να ρωτησω αν εχει τυχει κατι αναλογο σε καποιον αλλο χρηστη και αν νομιζετε οτι η αντικατασταση sim θα λυσει το θεμα.

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις οποιες απαντησεις

 

Δοκίμασες να βάλεις μια άλλη SIM;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου, τη Δευτερα θα δοκιμασω τη νεα sim

 

Όχι απαραίτητα δική σου

Βάλε από κάποιο άλλο μέλος της οικογένειας έτσι για δοκιμή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πάντως η αυτονομία του είναι εξαιρετική. Με όλα ανοικτά όλη μέρα (5G στο αυτόματο, Bluetooth, WiFi, δεδομένα) και δεν έχω πρόβλημα, ενώ με προηγούμενες συσκευές δεν έβγαζα την μέρα. Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό αλλά διαβάζω για θέματα με green tint και φοβάμαι μην μπλέξω με επισκευές και αντικαταστάσεις. Γνωρίζει κάποιος σχετικά με το πρόβλημα τι γίνεται; το βλέπετε στα δικά σαε τηλέφωνα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...