Jump to content

iPhone 12 Pro


nikolaspante
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση : Εχω το 11 και τα watch 5 και airpods pro.

Αυριο περιμενω το 12.

Ποια ειναι η σωστη διαδικασια σωστης αλλαγης απο το 11 στο 12 ???

Αποζευγοποιηση του 5 και των airpods pro απο το 11 και μετα η μεταφορα απο το 11 στο 12 και στο τελος και παλι ζευγοποιηση στο 12 ????

Η κανω κανονικα τη μεταφορα ολων οπως ειναι απο το 11 στο 12 ????

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Για το watch κάνεις αποζευγοποίηση στο 11άρι και τότε σε ρωτάει αν θέλεις να του κάνεις backup. Λες ναι και μόλις ολοκληρωθεί πας στο 12άρι και σετάρεις κανονικά το watch από την αρχή και σου επαναφέρει τα πάντα μέσω του backup (του watch) που έχει κρατήσει. Για τα airpods δεν χρειάζεται να κάνεις κάτιι. Αν επαναφέρεις backup από το 11 στο 12 θα τα δει κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση : Εχω το 11 και τα watch 5 και airpods pro.

Αυριο περιμενω το 12.

Ποια ειναι η σωστη διαδικασια σωστης αλλαγης απο το 11 στο 12 ???

Αποζευγοποιηση του 5 και των airpods pro απο το 11 και μετα η μεταφορα απο το 11 στο 12 και στο τελος και παλι ζευγοποιηση στο 12 ????

Η κανω κανονικα τη μεταφορα ολων οπως ειναι απο το 11 στο 12 ????

 

Όταν ανοίξει το τηλέφωνο στα πρώτα βήματα επέλεγε να μεταφέρει όλα τα δεδομένα από το 11αρι

Νομίζω θα σου μεταφέρει και το Apple watch οπότε δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι

Αφού όλα πάνε καλά τότε σε άλλο χρόνο κάνεις και επαναφορά το 11αρι εάν το δώσεις σε κάποιον άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερωτηση : Εχω το 11 και τα watch 5 και airpods pro.

Αυριο περιμενω το 12.

Ποια ειναι η σωστη διαδικασια σωστης αλλαγης απο το 11 στο 12 ???

Αποζευγοποιηση του 5 και των airpods pro απο το 11 και μετα η μεταφορα απο το 11 στο 12 και στο τελος και παλι ζευγοποιηση στο 12 ????

Η κανω κανονικα τη μεταφορα ολων οπως ειναι απο το 11 στο 12 ????

 

Εδώ η διαδικασία... https://support.apple.com/en-us/HT205189

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Έχει κανένας χρησιμοποιήσει στικάκι που να κουμπώνει σε iPhone για μεταφορά αρχείων; Δουλεύει κανονικά; Με ενδιαφέρει κυρίως η μεταφορά εγγράφων.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Έχει κανένας χρησιμοποιήσει στικάκι που να κουμπώνει σε iPhone για μεταφορά αρχείων; Δουλεύει κανονικά; Με ενδιαφέρει κυρίως η μεταφορά εγγράφων.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγω χρησιμοποιω Lightning to USB 3 Camera Adapter οποτε το χρειαζομαι γιατι δουλευω πιο πολυ με Cloud

https://www.document.gr/iphone/iphone-accessories/ipho-acc-045-detail

Mπορεις να βαλεις για μεταφορες αρχειων οποιοδηποτε στικακι μεχρι και σκληρο δισκο [πρεπει να το εχεις στο ρευμα γιατι δεν φτανει η ισχυς του iPhone]

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Έχει κανένας χρησιμοποιήσει στικάκι που να κουμπώνει σε iPhone για μεταφορά αρχείων; Δουλεύει κανονικά; Με ενδιαφέρει κυρίως η μεταφορά εγγράφων.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτό έχω και μεταφέρεις ότι θέλεις

 

 

https://gteshops.com/proionta/technologia/pc-perifereiaka/apothikefsi/usb-sticks/sandisk-sandisk-ixpand-v2-64gb-usb-3.0-apple-lightning-flash-drive-sdix30n-064g-gn6nn_301098/?gclid=EAIaIQobChMIkvCG3LuZ7QIVieF3Ch0erAkOEAQYBiABEgKEHfD_BwE

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με ενημερωσανε απο istorm για να καταθεσω τα χρηματα και σε 2 εργασιμες να το παραλαβω.

Αφορα παραγγελια 12 pro max graphite.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι χρώμα είναι το best selling για φέτος?

Λέω να μην πάω σε μπλε γιατί θα το βαρεθω όπως βαρέθηκα και το Green το περσινό.. Το χρυσό ωραίο φαίνεται, όπως και το κλασσικό graphite....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι χρώμα είναι το best selling για φέτος?

Λέω να μην πάω σε μπλε γιατί θα το βαρεθω όπως βαρέθηκα και το Green το περσινό.. Το χρυσό ωραίο φαίνεται, όπως και το κλασσικό graphite....

 

Τα σκούρα είναι για πάντα

Τα υπόλοιπα πάνε κι έρχονται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή συσκευή με το κατάλληλο μέγεθος με χαλάει λίγο το notch αλλά οκ.

 

1229€ Στην Ελλάδα και 1120€ στο Amazon είναι πολλά πάντως.

 

Σίγουρα μιλάμε για ότι καλύτερο κυκλοφορεί αλλά είναι σαν να παίρνεις δύο κινητά η τιμή του..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή συσκευή με το κατάλληλο μέγεθος με χαλάει λίγο το notch αλλά οκ.

 

1229€ Στην Ελλάδα και 1120€ στο Amazon είναι πολλά πάντως.

 

Σίγουρα μιλάμε για ότι καλύτερο κυκλοφορεί αλλά είναι σαν να παίρνεις δύο κινητά η τιμή του..

Επ, δεν τα ξέρεις καλα. Θα σε βαλει στη θεση σου ο τασος.

 

By the way το notch ειναι αψογο, το face id ειναι πολυ ασφαλές, αν ζεις σε χωρα που εχει μονο καλοκαίρι και δεν εχει κορωνοιο.

Εμεις που ζουμε σε βόρεια χωρα και φοραμε, σκουφιά, γυαλιά και μασκα εχει μαθει το πιν του κινητού μας ολη η κοινωνια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Επ, δεν τα ξέρεις καλα. Θα σε βαλει στη θεση σου ο τασος.

 

By the way το notch ειναι αψογο, το face id ειναι πολυ ασφαλές, αν ζεις σε χωρα που εχει μονο καλοκαίρι και δεν εχει κορωνοιο.

Εμεις που ζουμε σε βόρεια χωρα και φοραμε, σκουφιά, γυαλιά και μασκα εχει μαθει το πιν του κινητού μας ολη η κοινωνια.

 

Εντάξει και αρκετοί είμαστε γιατροί και φοράμε 16 ώρες την ημέρα μάσκα είναι αυτό κριτήριο για την μη επιλογή του κινητού? Πως έχει μάθει όλη η κοινωνία το πιν του κινητού σου αφού βρισκόμαστε σε lock down παντού?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει και αρκετοί είμαστε γιατροί και φοράμε 16 ώρες την ημέρα μάσκα είναι αυτό κριτήριο για την μη επιλογή του κινητού? Πως έχει μάθει όλη η κοινωνία το πιν του κινητού σου αφού βρισκόμαστε σε lock down παντού?

 

Ναι όλοι είχαν μεγάλη κάψα να μάθουν το pin της συσκευής του

Άμα όλος ο κόσμος νομίζεις ότι ασχολείται μαζί σου πιθανόν έτσι είναι

 

Έχω από το 2007 pin έχω στο iPhone. Γιατί δεν είχα ποτέ πρόβλημα;

Μάλιστα όπως έχω πει κι άλλες φορές το έχω με χρονοκαθυστέρηση 15’ για να μην μου το ζητάει συνέχεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμεις που ζουμε σε βόρεια χωρα και φοραμε, σκουφιά, γυαλιά και μασκα εχει μαθει το πιν του κινητού μας ολη η κοινωνια.

 

γαντάκια δεν φοράτε με τόσο κρύο? :p

 

:lol:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τι φορτιστή πρέπει να πάρουμε; Τον 20w της Apple; Το καλώδιο είναι συγκεκριμένο;

 

Κυρίως για τα αυθεντικά ενδιαφέρομαι.

Link to comment
Share on other sites

Τι φορτιστή πρέπει να πάρουμε; Τον 20w της Apple; Το καλώδιο είναι συγκεκριμένο;

 

Κυρίως για τα αυθεντικά ενδιαφέρομαι.

 

Το καλώδιο είναι lighting και type c

Ο φορτιστής type c και τεχνολογίας PD

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο είναι lighting και type c

Ο φορτιστής type c και τεχνολογίας PD

 

Έχεις κάποιο link για να μην δω κάποιον λάθος; Έψαξα στο amazon.de αλλά δεν βγάζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο link για να μην δω κάποιον λάθος; Έψαξα στο amazon.de αλλά δεν βγάζει τίποτα.

 

Μπορείς να απευθυνθείς στο κατάλληλο νήμα περί αξεσουάρ θήκες και λοιπά για iPhone.

Λίγο πιο πάνω από την ενότητα που γράφουμε εδώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απευθυνθείς στο κατάλληλο νήμα περί αξεσουάρ θήκες και λοιπά για iPhone.

Λίγο πιο πάνω από την ενότητα που γράφουμε εδώ

 

Καλώς ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω αγοράσει τον 20w φορτιστή της apple για το κινητό. Έχω δει από πολλούς να λένε ότι αφήνουν όλο το βράδυ να φορτίζει.... με ταχυφορτιστη είναι σωστό να γίνεται αυτό; Ή ταλαιπωρείται χωρίς λόγο η μπαταρία ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω αγοράσει τον 20w φορτιστή της apple για το κινητό. Έχω δει από πολλούς να λένε ότι αφήνουν όλο το βράδυ να φορτίζει.... με ταχυφορτιστη είναι σωστό να γίνεται αυτό; Ή ταλαιπωρείται χωρίς λόγο η μπαταρία ;

 

Εγώ δεν θα το άφηνα

Υποτίθεται έχουν βάλει και την έξυπνη φόρτιση που από το 80% και πάνω τραβάει ελάχιστο ρεύμα έως το πρωί που θα ξυπνήσεις να φτάσει στο 100% αλλά σιγά σιγά

Όμως αυτή η έξυπνη φόρτιση στα 2 χρόνια άμα την έχω δυο φορές να δουλεύει

Δεν ξέρω γιατί

 

Εγώ το φορτίσω όσο μπορώ μέχρι το 80% πάντως

Σίγουρα την επόμενη μέρα ναι πολλές φορές έχω βρεθεί στις 3μ.μ που θα γυρίσω από την δουλειά, να έχω μείνει από μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα το άφηνα

Υποτίθεται έχουν βάλει και την έξυπνη φόρτιση που από το 80% και πάνω τραβάει ελάχιστο ρεύμα έως το πρωί που θα ξυπνήσεις να φτάσει στο 100% αλλά σιγά σιγά

Όμως αυτή η έξυπνη φόρτιση στα 2 χρόνια άμα την έχω δυο φορές να δουλεύει

Δεν ξέρω γιατί

 

Εγώ το φορτίσω όσο μπορώ μέχρι το 80% πάντως

Σίγουρα την επόμενη μέρα ναι πολλές φορές έχω βρεθεί στις 3μ.μ που θα γυρίσω από την δουλειά, να έχω μείνει από μπαταρία

 

Για αυτό ρώτησα και εγώ το πρωί προλαβαίνω να φορτίσει βαριά μέχρι 85% και όταν γυρίζω είμαι κοντά στο 50% όποτε δε βγαίνει η υπόλοιπη μέρα χωρίς φόρτιση ( δεν το αφήνω να πέσει και κάτω από 35%). Ευχαριστώ για την απάντηση .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...