Jump to content

iPhone 12 Pro


nikolaspante
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καινούριο Air έχει touch id στο on-off, οπότε γιατί μιλάς για μεγάλωμα;

Ναι μεν λίγοτερη ασφάλεια αλλά επειδή δεν θα ξεμπερδέψουμε εύκολα με τις μάσκες θα πρέπει να σκεφτούν κάποια λύση από το να πληκτρολογούμε συνέχεια κωδικό ... γιατί αυτό κάνουμε τώρα.

 

Νόμιζα εννοείς να βάλουν πάλι το κουμπί όπως στα παλαιότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 11 χρόνια Android άλλαξα σε ios.Και μετά από 3 εβδομάδες με το 12pro έχω να πω ότι: η αυτονομία του(με τα πάντα ανοιχτά wi-fi-bluetooth-δεδομένα κτλ) είναι αρκετά καλύτερη ,από το S20 Ultra, και οι φωτογραφίες επίσης ,καθώς και το video.Για όλα τα άλλα, δεν θα μιλήσω, γιατί τα apple funboy θα με καταραστούν σε αιώνιο κορονοϊό :lol::lol:

 

Να σε βοηθησω στα υπερ και τα κατα του Iphone

 

+καλυτερη software υποστηριξη(4-5ετη)

+καλυτερη ποιοτητα κατασκευης

+καλυτερο τσιπακι επεξεργαστη

+καλυτερη αδιαβροχοποιηση(παραπανω αντοχη σε βαθος)

+5G

+πιο βολικο στην χρηση με το 1χερι.

+καλυτερο Face ID

+ελαφρως δυνατοτερα στερεο ηχεια

+καλυτερη αυτονομια

+καλυτερες φωτογραφιες και video

-χειροτερη οθονη(120hz)

-απουσια microSD

-απουσια φορτιστη/ακουστικων απο το κουτι

-χειροτερο zoom ο τηλεφακος

-λιγοτερη μνημη ram(ασχετως διαφορετικης διαχείρισης μεταξυ Android και ios)

-απουσια δακτυλικου κατω απο την οθονη

-ακριβοτερο

 

Σε καλυψα? :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που ο συγκεκριμένος τροχός ξέμεινε στο 3500πχ...δυστυχώς. Μια φωτό κι ένα video δεν σωζουν την κατασταση.Και κυρίως για οσους χρησιμοποιούν το κινητό για την δουλειά τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι μόνο που ο συγκεκριμένος τροχός ξέμεινε στο 3500πχ...δυστυχώς. Μια φωτό κι ένα video δεν σωζουν την κατασταση.Και κυρίως για οσους χρησιμοποιούν το κινητό για την δουλειά τους.

 

Αν δεν σε βολεύει μπορείς να το δώσεις άμεσα...Θα φύγει πολύ γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε ζηλεύω πήρες χρωματάρα σου εύχομαι ολόψυχα να το χαρείς με γεια σου!

Τζάμι και θήκη να βάλεις. Θα πάθεις πλάκα με τις φωτογραφίες και ειδικά με το video. Στο video δεν υπάρχει ανταγωνισμός να ξέρεις. Η apple μπιππππ!! Με γεια σου!

Μάγκες καλησπέρα, επειδή και εγώ έχω ψηθεί πολύ να μεταβώ στο iPhone 12 pro pacific blue (από iPhone 7 Plus τώρα), έχω έναν ενδοιασμό με τα video σε hdr με Dolby Vision στα 4k 60fps. Δεν είναι συμβατά σε όλες τις συσκευές &

δεν επεξεργάζονται εύκολα...

Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο;;;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες καλησπέρα, επειδή και εγώ έχω ψηθεί πολύ να μεταβώ στο iPhone 12 pro pacific blue (από iPhone 7 Plus τώρα), έχω έναν ενδοιασμό με τα video σε hdr με Dolby Vision στα 4k 60fps. Δεν είναι συμβατά σε όλες τις συσκευές &

δεν επεξεργάζονται εύκολα...

Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο;;;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Πήγαινε στο max έχει καλύτερο ζουμ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήγαινε στο max έχει καλύτερο ζουμ.

 

Για την επιλογή, περισσότερο ρόλο θα παίξει το μέγεθος και η τιμή της συσκευής και λιγότερο το αν έχει 5x έναντι του 4x zoom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για την επιλογή, περισσότερο ρόλο θα παίξει το μέγεθος και η τιμή της συσκευής και λιγότερο το αν έχει 5x έναντι του 4x zoom.

 

Σωστότατος, φυσικά και το σημαντικότερο είναι το μέγεθος.

Εγώ πέρυσι με το Max άντεξα 5 μήνες και μετά πήρα το 5.8''

Τώρα με τις 6.1'' είναι ότι καλύτερο τουλάχιστον για εμένα.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν σκεφτομουν ποτέ να πάω σε 11 pro max επειδή το 11 pro είχε τα ίδια χαρακτηριστικά με το 11 pro max με λίγο χειρότερη μπαταρία. Φέτος όμως αυτό δεν ισχύει δυστυχώς...και δεν ειναι μόνο το ζουμ, αλλά στις νυχτερινές λήψεις φαίνεται νομίζω η διαφορά λόγο μεγαλύτερου αισθητήρα....

Έχω την εντύπωση ότι θα πουλήσει πολύ το μικρό 12 pro mini φέτος....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 11 χρόνια Android άλλαξα σε ios.Και μετά από 3 εβδομάδες με το 12pro έχω να πω ότι: η αυτονομία του(με τα πάντα ανοιχτά wi-fi-bluetooth-δεδομένα κτλ) είναι αρκετά καλύτερη ,από το S20 Ultra, και οι φωτογραφίες επίσης ,καθώς και το video.Για όλα τα άλλα, δεν θα μιλήσω, γιατί τα apple funboy θα με καταραστούν σε αιώνιο κορονοϊό :lol::lol:
Εχεις το 6.1 ετσι;οχι το Max.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζουν οι Παραδόσεις ... Pro max 256 απο Πλαισιο παράδοση αυριο !!

Με το καλό να παραλάβεις άντε να δούμε τι θα κάνει και το public καμιά ενημέρωση μέχρις στιγμής...

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να μας γράψουν όσοι έχουν το iPhone 12 Pro τις εμπειρίες τους από την μπαταρία μετά από κάποιες βδομάδες χρήσης του...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να μας γράψουν όσοι έχουν το iPhone 12 Pro τις εμπειρίες τους από την μπαταρία μετά από κάποιες βδομάδες χρήσης του...

 

Παρόμοια με το προηγούμενο μοντέλο

Ποια η διαφορά τους δηλαδή;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια με το προηγούμενο μοντέλο

Ποια η διαφορά τους δηλαδή;

 

Δεν έχουν άλλες μπαταρίες; Πχ.για τα περσινά μοντέλα λέγανε πως το 11 κράταγε περισσότερο απ΄το το 11 Pro.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν άλλες μπαταρίες; Πχ.για τα περσινά μοντέλα λέγανε πως το 11 κράταγε περισσότερο απ΄το το 11 Pro.

 

Άλλη συσκευή το 11 άλλη το 11 pro

Το 11 έχει πάνελ lcd χαμηλότερης ανάλυσης από τα amoled πάνελ υψηλότερης ανάλυσης των 11 pro, 11 pro max, 12 mini, 12, 12 pro, 12 pro max

 

Τα 12 pro με τα 11 pro είναι λίγο πολύ τα ίδια

Ναι μεν έχουν λίγο μικρότερη μπαταρία τα φετινά αλλά έχουν και λίγο πιο οικονομικό επεξεργαστή όποτε μιλάμε χοντρικά για ίδια νούμερα αυτονομίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν άλλες μπαταρίες; Πχ.για τα περσινά μοντέλα λέγανε πως το 11 κράταγε περισσότερο απ΄το το 11 Pro.

 

Ιphone 12 αναλυση 2532x1170, 6,1 ιντσες, 2815mah μπαταρια ,Amoled

Iphone 12 Pro αναλυση 2532x1170, 6.1 ιντσες, 2815mah μπαταρια ,amoled

 

iphone 11 αναλυση 1792χ828, 6.1 ιντσες, 3110mah μπαταρια, IPS οθονη

Iphone 11 pro αναλυση 2436x1125, 5.8 ιντσες, 3046mah μπαταρια, Amoled οθονη

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου να δούμε από κοντά το 12 pro? Η πρέπει να περιμένουμε να περάσει το lockdown?

 

Λογικά σε κανένα κατάστημα Γερμανός θα μπει στις βιτρίνες

Πας να πληρώσεις λογαριασμό και το βλέπεις

Πιθανολογώ

Το πολύ πολύ σου βγαίνει 300€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα ανοίξει επίσημο θέμα εδώ για το 12 Pro Max???

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ! Πρώτη φορά χρησιμοποιώ iPhone και δεν μπορώ να στείλω φωτογραφίες και βίντεο μέσω Viber πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση; Έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ! Πρώτη φορά χρησιμοποιώ iPhone και δεν μπορώ να στείλω φωτογραφίες και βίντεο μέσω Viber πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση; Έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κανονικά μπορείς

Μέσα στο μήνυμα κάτω κάτω έχει επιλογές

Μια από αυτές σε πάει να διαλέξεις την φωτό που θέλεις(εκτός εάν όταν άνοιξες για πρώτη φορά την εφαρμογή δεν έδωσες πρόσβαση στις φωτογραφίες σου όταν σε ρώτησε)

 

Τώρα σίγουρα εσυ προσπαθείς μέσα από τις φωτό να στείλεις σε κάποιον

Πηγαίνεις στην φωτό που θέλεις/κάτω αριστερά το βελάκι/μετά στα εικονίδια πας τέρμα δεξιά και πατάς Περισσότερα/ανοίγεις την επιλογή viber για να σου την εμφανίζει μπροστά τις επόμενες φορές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπορείς

Μέσα στο μήνυμα κάτω κάτω έχει επιλογές

Μια από αυτές σε πάει να διαλέξεις την φωτό που θέλεις(εκτός εάν όταν άνοιξες για πρώτη φορά την εφαρμογή δεν έδωσες πρόσβαση στις φωτογραφίες σου όταν σε ρώτησε)

 

Τώρα σίγουρα εσυ προσπαθείς μέσα από τις φωτό να στείλεις σε κάποιον

Πηγαίνεις στην φωτό που θέλεις/κάτω αριστερά το βελάκι/μετά στα εικονίδια πας τέρμα δεξιά και πατάς Περισσότερα/ανοίγεις την επιλογή viber για να σου την εμφανίζει μπροστά τις επόμενες φορές

 

 

Οκ ευχαριστώ θα το δοκιμάσω και έτσι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...