Jump to content

iPhone 12 Pro


nikolaspante
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν διαπιστώσεις ποσό υποδειγματικά λειτουργεί το Face ID και ποσό ανώτερο είναι σε σχέση με κάθε είδους δαχτυλικό αποτύπωμα, τότε θα καταλάβεις γιατί υπάρχει αυτό το notch εκεί. ;)

 

Εγώ πάλι ρε παιδιά γιατί δεν βρίσκω βολικό κανένα από τα δυο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν διαπιστώσεις ποσό υποδειγματικά λειτουργεί το Face ID και ποσό ανώτερο είναι σε σχέση με κάθε είδους δαχτυλικό αποτύπωμα, τότε θα καταλάβεις γιατί υπάρχει αυτό το notch εκεί. ;)

 

Η αλήθεια να λέγεται. (Δεν ειρωνεύομαι)

Link to comment
Share on other sites

"Δεν υπάρχει" η ευκολία και η εμπειρία χρήσης που προσφέρει το 3D Face ID. Αρκεί να έχει εφαρμογές που το υποστηρίζουν (αχμμ...αχμμμ...ονόματα δεν λέμε, Google την λένε). Μακάρι να προχωρούσε το θέμα και στο Android. Αλλά η Google το έθαψε προς το παρόν....δυστυχώς.

Αγκάθι για μένα το γεγονός ότι δεν το ενσωμάτωσαν και στα νέα macbook Pro και Big Sur. Τί περιμένουν δηλαδή; Αλλά ΟΚ, την έχουμε μάθει τόσα χρόνια την Apple.

Όταν θα έρθει και στους υπολογιστές, θα μιλάμε για "άλλη φάση". :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όταν διαπιστώσεις ποσό υποδειγματικά λειτουργεί το Face ID και ποσό ανώτερο είναι σε σχέση με κάθε είδους δαχτυλικό αποτύπωμα, τότε θα καταλάβεις γιατί υπάρχει αυτό το notch εκεί. ;)
Το ξέρω οτι δουλεύει πολύ καλά.

Το θέμα όμως δεν είναι μόνο αυτό.

Η αυτονομία θα παίξει τον σημαντικότερο ρόλο για την αγορά του.

 

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια τεχνολογία (face recognition) δεν έχει και η Huawei στα τελευταία μοντέλα της σειράς P και Mate;

 

Συγγνώμη για το offtopic, αλλά μιας και αναφέρθηκε ρωτάω καθαρά από απορία για το πόσο υπάρχει δυνατότητα μείωσης του μεγέθους του notch με την υπάρχουσα τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την ίδια τεχνολογία (face recognition) δεν έχει και η Huawei στα τελευταία μοντέλα της σειράς P και Mate;

Καμία σχέση. Αν κάνεις μια απλή αναζήτηση στο google θα καταλάβεις...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι δουλεύει πολύ καλά.

Το θέμα όμως δεν είναι μόνο αυτό.

Η αυτονομία θα παίξει τον σημαντικότερο ρόλο για την αγορά του.

 

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και γω αυτο περιμενω να δω με την κυκλοφορια του.Η αυτονομία για μενα θα παιξει τον μεγαλυτερο ρολο για την αγορα του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Φέτος ήρθε και για μένα η ώρα της μετάβασης σε ios! Εγινε η παραγγελία από Public (12 pro - pacific blue) και περιμένω να δω πότε θα παραλάβω.... στην εξέλιξη παραγγελίας μου λέει εκτεταμένη αναζήτηση. Αντε να δουμε αν θα το έχουμε στις 20/11.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Φέτος ήρθε και για μένα η ώρα της μετάβασης σε ios! Εγινε η παραγγελία από Public (12 pro - pacific blue) και περιμένω να δω πότε θα παραλάβω.... στην εξέλιξη παραγγελίας μου λέει εκτεταμένη αναζήτηση. Αντε να δουμε αν θα το έχουμε στις 20/11.

 

Καλορίζικο σε ζηλεύω πήρες χρωματάρα σου εύχομαι ολόψυχα να το χαρείς με γεια σου!

Τζάμι και θήκη να βάλεις. Θα πάθεις πλάκα με τις φωτογραφίες και ειδικά με το video. Στο video δεν υπάρχει ανταγωνισμός να ξέρεις. Η apple μπιππππ!! Με γεια σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε ζηλεύω πήρες χρωματάρα σου εύχομαι ολόψυχα να το χαρείς με γεια σου!

Τζάμι και θήκη να βάλεις. Θα πάθεις πλάκα με τις φωτογραφίες και ειδικά με το video. Στο video δεν υπάρχει ανταγωνισμός να ξέρεις. Η apple μπιππππ!! Με γεια σου!

 

Αυτό ακριβώς,στο βίντεο το iPhone είναι μια κατηγορία μόνο του...

Φυσικά η DxOMark έχει άλλη άποψη...Και υπάρχει κόσμος που τους περνει σοβαρά...

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονη κι εγω για το max.....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς,στο βίντεο το iPhone είναι μια κατηγορία μόνο του...

Φυσικά η DxOMark έχει άλλη άποψη...Και υπάρχει κόσμος που τους περνει σοβαρά...

 

Άποψη μόνο από την προσωπική μας εμπειρία, την εμπειρία πολύ καλώ φίλων που εμπιστευόμαστε την άποψη τους και γενικά από ότι κινείται δίπλα μας

Αυτά τα πληρωμένα site βγάζουν αποτελέσματα όπως λέει η λέξη ‘πληρωμενα’

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπέρ του Face ID 100%

Λόγω όμως COVID-19 θα έπρεπε να έχουν προσθέσει στα καινούρια μοντέλα και touch ID γιατί με τις μάσκες αναγκαζόμαστε να πληκτρολογούμε συνέχεια το password

Την τεχνολογία την είχαν[iPad Air 4]

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπέρ του Face ID 100%

Λόγω όμως COVID-19 θα έπρεπε να έχουν προσθέσει στα καινούρια μοντέλα και touch ID γιατί με τις μάσκες αναγκαζόμαστε να πληκτρολογούμε συνέχεια το password

Την τεχνολογία την είχαν[iPad Air 4]

 

Που να το βάλουν δηλαδή;

Να ξανά μεγαλώσουμε τα bezel να μπει κουμπί λόγο COVID-19?

Και πως να το ονόμαζαν; coviphone 12?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπέρ του Face ID 100%

Λόγω όμως COVID-19 θα έπρεπε να έχουν προσθέσει στα καινούρια μοντέλα και touch ID γιατί με τις μάσκες αναγκαζόμαστε να πληκτρολογούμε συνέχεια το password

Την τεχνολογία την είχαν[iPad Air 4]

Εμείς που φοράμε γάντια και προσωπίδα τι να κάνουμε? Υπάρχουμε και εμείς που είμαστε στη χειριστή φΆση:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπέρ του Face ID 100%

Λόγω όμως COVID-19 θα έπρεπε να έχουν προσθέσει στα καινούρια μοντέλα και touch ID γιατί με τις μάσκες αναγκαζόμαστε να πληκτρολογούμε συνέχεια το password

Την τεχνολογία την είχαν[iPad Air 4]

+1

Θα μπορούσαν, θεωρητικά, να το βάλουν στο πλευρικό κουμπί και μια χαρά. Αν συνεχιστεί αυτό με τις μάσκες θα μας κάνουν τη χάρη του χρόνου.:) Δεν θα ήταν άσχημα πιστεύω.

Είμαι μπερδεμένος ακόμη σχετικά με το άν θα το πάρω. Υπάρχει προπαραγγελία εν εξελίξει αλλά το σκέφτομαι για να αλλάξω το ΧS. Τα 6GB με δελεάζουν...

(12pro Μπλε)

Edited by JohnDoe954
Link to comment
Share on other sites

+1

Θα μπορούσαν, θεωρητικά, να το βάλουν στο πλευρικό κουμπί και μια χαρά. Αν συνεχιστεί αυτό με τις μάσκες θα μας κάνουν τη χάρη του χρόνου.:) Δεν θα ήταν άσχημα πιστεύω.

Είμαι μπερδεμένος ακόμη σχετικά με το άν θα το πάρω. Υπάρχει προπαραγγελία εν εξελίξει αλλά το σκέφτομαι για να αλλάξω το ΧS. Τα 6GB με δελεάζουν...

(12pro Μπλε)

 

Θεωρώ ότι το κάνουν για λόγους ασφαλείας

Δεν θα πάνε προς τα πίσω μιας και το Face ID θεωρείται ανώτερο από το Touch ID άρα άδικα συζητάμε κάτι τέτοιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι το κάνουν για λόγους ασφαλείας

Δεν θα πάνε προς τα πίσω μιας και το Face ID θεωρείται ανώτερο από το Touch ID άρα άδικα συζητάμε κάτι τέτοιο

Εγώ θα έλεγα για συνδυασμό ultra sonic touch sensor με Face ID και ανάλογα με το που βρίσκεσαι να ενεργοποιείται αντίστοιχα 0-1-2 factor unlock. Αυτόματα ή χειροκίνητη επιλογή.

Τέλος πάντων, είναι αυτό που είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ήδη έχω κανει την παραγγελία απο amazon για τζαμακια , θήκες και φορτιστή....απλά ελπίζω να φτάσουν πρίν πάρω το κινητό!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Από τζάμι τι έχετε επιλέξει;για full προστασία

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπέρ του Face ID 100%

Λόγω όμως COVID-19 θα έπρεπε να έχουν προσθέσει στα καινούρια μοντέλα και touch ID γιατί με τις μάσκες αναγκαζόμαστε να πληκτρολογούμε συνέχεια το password

Την τεχνολογία την είχαν[iPad Air 4]

 

Που να το βάλουν δηλαδή;

Να ξανά μεγαλώσουμε τα bezel να μπει κουμπί λόγο COVID-19?

Και πως να το ονόμαζαν; coviphone 12?

 

Το καινούριο Air έχει touch id στο on-off, οπότε γιατί μιλάς για μεγάλωμα;

Ναι μεν λίγοτερη ασφάλεια αλλά επειδή δεν θα ξεμπερδέψουμε εύκολα με τις μάσκες θα πρέπει να σκεφτούν κάποια λύση από το να πληκτρολογούμε συνέχεια κωδικό ... γιατί αυτό κάνουμε τώρα.

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 11 χρόνια Android άλλαξα σε ios.Και μετά από 3 εβδομάδες με το 12pro έχω να πω ότι: η αυτονομία του(με τα πάντα ανοιχτά wi-fi-bluetooth-δεδομένα κτλ) είναι αρκετά καλύτερη ,από το S20 Ultra, και οι φωτογραφίες επίσης ,καθώς και το video.Για όλα τα άλλα, δεν θα μιλήσω, γιατί τα apple funboy θα με καταραστούν σε αιώνιο κορονοϊό :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 11 χρόνια Android άλλαξα σε ios.Και μετά από 3 εβδομάδες με το 12pro έχω να πω ότι: η αυτονομία του(με τα πάντα ανοιχτά wi-fi-bluetooth-δεδομένα κτλ) είναι αρκετά καλύτερη ,από το S20 Ultra, και οι φωτογραφίες επίσης ,καθώς και το video.Για όλα τα άλλα, δεν θα μιλήσω, γιατί τα apple funboy θα με καταραστούν σε αιώνιο κορονοϊό :lol::lol:

 

 

Χαιρόμαστε που ανακάλυψες τον τροχό έστω και το 2020. :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που ο συγκεκριμένος τροχός ξέμεινε στο 3500πχ...δυστυχώς. Μια φωτό κι ένα video δεν σωζουν την κατασταση.Και κυρίως για οσους χρησιμοποιούν το κινητό για την δουλειά τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαιρόμαστε που ανακάλυψες τον τροχό έστω και το 2020. :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι μόνο που ο συγκεκριμένος τροχός ξέμεινε στο 3500πχ...δυστυχώς. Μια φωτό κι ένα video δεν σωζουν την κατασταση.Και κυρίως για οσους χρησιμοποιούν το κινητό για την δουλειά τους.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που ο συγκεκριμένος τροχός ξέμεινε στο 3500πχ...δυστυχώς. Μια φωτό κι ένα video δεν σωζουν την κατασταση.Και κυρίως για οσους χρησιμοποιούν το κινητό για την δουλειά τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι μόνο που ο συγκεκριμένος τροχός ξέμεινε στο 3500πχ...δυστυχώς. Μια φωτό κι ένα video δεν σωζουν την κατασταση.Και κυρίως για οσους χρησιμοποιούν το κινητό για την δουλειά τους.

 

Μην κάθεσαι...σπρώξτο τωρα που αξίζει κατι.

Κρίμα να είσαι στο 3500πΧ και μειον 1300€.

Οι υπόλοιποι επαγγελματίες οπως εγώ κανουμε μια χαρά τη δουλειά μας και πολύ ευκολότερα από τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...