Jump to content

Πλήρης ασέβεια προς τον πελάτη


brath
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μεγάλο ιστορικό προβλημάτων με την εν λόγω εταιρεία, αν και πελάτης 20 χρόνια περίπου.

Μετά από διάφορες παλινωδίες, πριν από 10 μήνες περίπου κούμπωσα επιτέλους, σταθερά στα 49999 σε VDSL.

Στις 25/9 σε οικοδομή που χτίζεται έκοψαν το καλώδιο και έμεινα χωρίς τηλέφωνο (επηρεαστήκαμε συνολικά 6-7 σπίτια). Διορθώθηκε υποτίθεται το πρόβλημα και έπεσα στα 30. Το έδωσα βλάβη και πλέον ο ΟΤΕ αρνείται να το φτιάξει και τους λέει ότι δεν μπορεί να δώσει 50ρα.

 

Μετά από πάρα πολλές ενοχλήσεις από μέρους μου, σήμερα με πήραν και μου έδωσαν τις εξής επιλογές:

1. να βάλουμε και απεριόριστα κινητά και από 37,51 να πάω 36,02 (τους λέω έχω απεριόριστα στο κινητό μου, δεν με ενδιαφέρει)

2. να αφαιρέσουμε τα 150 λεπτά κινητά που μου έχουν και να πέσουμε κάτω από τα 35 (δε θυμάμαι ακριβώς πόσο)

3. να το κάνω full pack και να πάω στα 42 (και καλά ειδικά σε μένα γιατί έχω πρόβλημα, αλλά βλέπω ότι το προσφέρουν σε πολλούς πελάτες)

4. να το κατεβάσουμε σε σύνδεση με ανώτατο τα 30 (που δεν είναι πια εμπορικά διαθέσιμο, αλλά για "εξυπηρέτηση"), αλλά μάλλον θα κουμπώνω ακόμα πιο κάτω.

 

Σε όλα αυτά, ενώ έχω την τιμή ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ, να το αλλάξουμε σε 2 χρόνια συμβόλαιο το οποίο αν δε διορθωθεί λέει το πρόβλημα δε με δεσμεύει αλλά θα μπορώ να φύγω ανά πάσα στιγμή.

 

Δηλαδή, προσφορές αστείες, αλλά επιπλέον να μου αφαιρέσουν το ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ και να το κάνουμε συμβόλαιο που ενέχει τον κίνδυνο να αυξηθεί όταν λήξει (το θεωρώ δεδομένο).

 

Αυτός δηλαδή είναι ο σεβασμός στον πελάτη.

 

Προφανώς και ΟΤΕ δε θα πάω ποτέ λόγω στάσης (επίτηδες δημιουργούν τα προβλήματα στην περιοχή μου για να αναγκάσουν τους πελάτες να πάνε σ' αυτούς και αυτό είναι επιβεβαιωμένο), αλλά μόλις δημιουργηθεί η υποδομή που πρέπει (δυστυχώς θα πάει Πάσχα του 21), έφυγα τρέχοντας και δε θέλω να ξανακούσω γι αυτή την εταιρεία. Θεωρώ ότι θα έπρεπε να ντρέπονται για τον τρόπο που αντιμετωπίζουν τους πελάτες τους. Τουλάχιστον αστείοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα brath,

 

σ' ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

 

Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου, ώστε να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε;

 

Γιώργος, Nova Support

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα brath,

 

σ' ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

 

Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου, ώστε να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε;

 

Γιώργος, Nova Support

λάθος μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά βλέπω τα προβλήματα που καταγράφονται και σε άλλα νήματα σε αυτό το τόπικ.

Έχουν όλοι τα ίδια προβλήματα/παράπονα. Λειτουργείτε ως απλοί μεταπωλητές χειρίστου είδους και δε σας καίγεται καρφί για τον τελικό πελάτη.

Και όταν μετακόμισα πριν 10 χρόνια τα ίδια....2 μήνες χωρίς τηλέφωνο γιατί δεν κάνατε τίποτα να πιεστεί ο ΟΤΕ (άλλοι απατεώνες αυτοί) να βάλει το 1,5 μέτρο καλώδιο από το κουτάκι μέχρι τον κατανεμητή του σπιτιού (η επίσημη δικαιολογία...έλλειψη τερματικού δικτύου). Και ο βλάκας πήγα και έκανα αίτηση σε αυτούς και ξανάρθα σε σας.

Όταν πέρασα σε VDSL τα ίδια...εγώ κατάφερα και μίλησα με τους τεχνικούς για να διορθωθεί το πρόβλημα.

 

Και τώρα η υπέρτατη κοροϊδία, για δικό σας πρόβλημα θέλετε να μειώσετε τις παροχές μου στην ουσία. Ο εκπρόσωπός σας ανέφερε ότι και καλά θα έχω έκπτωση επειδή καταργείται ο φόρος τηλεόρασης (και όχι γιατί δεν μπορείτε να παρέχετε την υπηρεσία που συμφωνήσαμε).

Ζήτησα την ηχογράφηση που αναφέρει συνεχώς ότι δεν δεσμεύομαι πλέον με συμβόλαιο. Το ΑΠΑΙΤΩ άμεσα.

Για τα υπόλοιπα, θα επιληφθεί η ΕΕΤΤ (μη νομίζετε ότι θα ξεμπερδέψετε με μια χαζή, τυπική απάντηση ως συνήθως) και στη συνέχεια δικηγόρος (σας έχω ενημερώσει αναλυτικά).

Νισάφι με την ανικανότητά σας και την κοροϊδία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...