Jump to content

Google Pixel 5


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είστε στην stable ή είστε στην 12L Beta 1 ? Εγώ με 12L Beta 1 κι έχω το ίδιο θέμα. Το περίεργο είναι ότι πολύ λίγοι το έχουν δηλώσει σαν bug της beta... 

off / d.
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, off_d said:

Είστε στην stable ή είστε στην 12L Beta 1 ? Εγώ με 12L Beta 1 κι έχω το ίδιο θέμα. Το περίεργο είναι ότι πολύ λίγοι το έχουν δηλώσει σαν bug της beta... 

Stable και το έχω το bug

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

συμβαινει και στις 2 εκδόσεις...λογικά θα το φτιάξουν στην επόμενη beta και στην έκδοση Ιανουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Δεν μπορώ να βρω πουθενά την original case σε μαύρο. Βασικά δε μπορώ να τη βρω πουθενά σε κάποιο χρώμα. Υπάρχει κάποιος που την έχει ή ξέρει που να την βρω; Ενδιαφέρομαι για μαύρο χρώμα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, thanos55 said:

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Δεν μπορώ να βρω πουθενά την original case σε μαύρο. Βασικά δε μπορώ να τη βρω πουθενά σε κάποιο χρώμα. Υπάρχει κάποιος που την έχει ή ξέρει που να την βρω; Ενδιαφέρομαι για μαύρο χρώμα. Ευχαριστώ.

Για καινούρια απλά δεν θα τη βρεις

Μονο τη μπλε κομφετι είχα βρει στο Amazon

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Είναι και σε σας laggy η εφαρμογή του τηλεφώνου; Phone app? Απαράδεκτο. Σβήνω το ιστορικό, κάνω clear cache για να δουλέψει και πάλι δεν είναι πλήρως snappy. Λέτε να παίζει ρόλο το ότι έχω δύο κάρτες ; Αλλά πάλι δεν δικαιολογείται.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι θέμα εφαρμογής και όχι του τηλεφώνου, και σε μένα με android one το έχω παρατηρήσει αυτό, ίσως με κάποια μελλοντική αναβάθμιση της εφαρμογής να στρώσει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο @chios μου το κάνει στο pixel μου το κάνει και στο OnePlus 8T οπότε φταίει η εφαρμογή

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Δυστυχώς μου έριξαν το κινητό και έσπασε η οθόνη 😞

Έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρω κατάστημα για αλλαγή οθόνης;(να την αλλάξει επίσης)Σε μια αναζήτηση που έκανα βρήκα μόνο Θεσσαλονίκη, εγώ βρίσκομαι Αθήνα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παίδες,

Έχω στο αμάξι ένα ηχοσύστημα της Pioneer που υποστηρίζει πηγή AUX. Πήρα ένα καλώδιο type-c σε AUX για να συνδέω το κινητό να ακούω μουσική από αυτό μέσω του ηχοσυστήματος. Αλλά μου έβγαλε ειδοποίηση στην οθόνη πως ανιχνεύτηκε συσκευή που δεν είναι συμβατή, και βέβαια η μουσική παίζει μέσω κινητού και όχι μέσω του Pioneer.

Έχει κανείς παρόμοιο setup μήπως; Είναι θέμα κινητού, ή κάποιας ρύθμισης;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2022 at 7:40 ΜΜ, akpe said:

Καλησπέρα παίδες,

Έχω στο αμάξι ένα ηχοσύστημα της Pioneer που υποστηρίζει πηγή AUX. Πήρα ένα καλώδιο type-c σε AUX για να συνδέω το κινητό να ακούω μουσική από αυτό μέσω του ηχοσυστήματος. Αλλά μου έβγαλε ειδοποίηση στην οθόνη πως ανιχνεύτηκε συσκευή που δεν είναι συμβατή, και βέβαια η μουσική παίζει μέσω κινητού και όχι μέσω του Pioneer.

Έχει κανείς παρόμοιο setup μήπως; Είναι θέμα κινητού, ή κάποιας ρύθμισης;

Χρειάζεται να έχει ενσωματωμένο dac processor όπως πχ o Type-c to 3.5 mm jack αντάπτορας για iPhone. Προσωπικά, επειδή η μουσική μέσω AUX είχε πιο χαμηλή ένταση από ότι πχ το USB ή το CD, κατέληξα να αγοράσω το ua1 pro amplifier που επιπλέον περνάει και τα τηλέφωνα στο ηχοσύστημα του αυτοκινήτου και η απόδοση του είναι φανταστική για 50€! 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 8/5/2022 at 11:25 ΠΜ, BlackArtsInc said:

Χρειάζεται να έχει ενσωματωμένο dac processor όπως πχ o Type-c to 3.5 mm jack αντάπτορας για iPhone. Προσωπικά, επειδή η μουσική μέσω AUX είχε πιο χαμηλή ένταση από ότι πχ το USB ή το CD, κατέληξα να αγοράσω το ua1 pro amplifier που επιπλέον περνάει και τα τηλέφωνα στο ηχοσύστημα του αυτοκινήτου και η απόδοση του είναι φανταστική για 50€! 

Ευχαριστώ! Τελικά πήρα ένα απλό BT to AUX 🙂

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια καλησπερα ,

βλεποντας τι εκαναν με τις καμερες του 6 καταληγω οτι το 5 ειναι καλυτερη συσκευη και ποιο value ,

δεν μπορω να καταλαβω ομως ενω το κινητο ειναι 2 χρονων κοστιζει used 400-450 ευρω ,

τουλαχιστον πολωνια που βρισκομαι εγω , ενω με 500 ευρω το παιρνεις καινουργιο απο αμαζον ,

θα περιεμνω να πεσει η τιμη σε used αλλα μαλλον λογω κοβιντ ολες οι τιμες των κινητων ειναι υψηλες και δεν πεφουν ,

ξερετε αν αυτος ειναι ο λογος η παιζει κατι αλλο ?

διοτι για midrange used phone στα 450 ευρω ειναι παραλογο......

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θεωρούσα το 5 καλύτερο από τα 4αρια, οπότε μου φαίνεται πολύ δύσκολο να το προτιμήσω από τη σειρά 6.

 

Κάπου πήρε το μάτι μου το 6A στο Amazon μαζί με Pixel Buds στα 477€

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Sotnem said:

Προσωπικά δεν θεωρούσα το 5 καλύτερο από τα 4αρια, οπότε μου φαίνεται πολύ δύσκολο να το προτιμήσω από τη σειρά 6.

 

Κάπου πήρε το μάτι μου το 6A στο Amazon μαζί με Pixel Buds στα 477€

συμφωνω μαζι σου , ειναι midrange κινητο , αλλα μου αρεσει που στην απλοτητα του και χωρις εντυπωσιακα specs τα κανει ολα και τελεια , οι αποψεις διιστανται σχετικα με το 6 για τις φωτο , αρα καλα τα λες το 6α με τον παλιο αισθητηρα θα κανει παταγο με μια προσιτη τιμη

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μετα απο 2 χρονια συμβιωσης με το Pixel 5 μου ηρθε η ωρα του αποχωρισμου - σε περιπτωση λοιπον που καποιος ενδιαφερεται για την αγορα του μπορει να μου στειλει μηνυμα, καλη συνεχεια :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Just now, dbal said:

Μετα απο 2 χρονια συμβιωσης με το Pixel 5 μου ηρθε η ωρα του αποχωρισμου - σε περιπτωση λοιπον που καποιος ενδιαφερεται για την αγορα του μπορει να μου στειλει μηνυμα, καλη συνεχεια 🙂

προς τα που πας για αγορά?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πηρα χθες - το Galaxy S20 FE, πολυ ευχαριστημενος και σαν επιλογη και απο την τιμη 🙂

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Υπάρχει κανείς με pixel 5 + cosmote που να πήρε το update του Μαρτίου κ να είδε volte? Η είναι άπιαστα όνειρα αυτά για αυτούς που έχουν pixel 5? 🤪

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, CptBill said:

Υπάρχει κανείς με pixel 5 + cosmote που να πήρε το update του Μαρτίου κ να είδε volte? Η είναι άπιαστα όνειρα αυτά για αυτούς που έχουν pixel 5? 🤪

νομίζω όσες συσκευές δουλεύουν με tensor πήραν volte.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, guy_fawkes said:

νομίζω όσες συσκευές δουλεύουν με tensor πήραν volte.

αυτο ισχυει για τη λυση του shizuku απο οσο ξερω. Απο την αλλη δεν ειναι και κατι περιεργο να το εχω γραμμενο το pixel 5 η google

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει και η QPR3 beta 1. Για να δούμε αν έφερε τίποτα καλό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Finn said:

Κατεβαίνει και η QPR3 beta 1. Για να δούμε αν έφερε τίποτα καλό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 Έλα φέρε κανένα καλό νέο!

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2023 at 11:33 ΜΜ, CptBill said:

Υπάρχει κανείς με pixel 5 + cosmote που να πήρε το update του Μαρτίου κ να είδε volte? Η είναι άπιαστα όνειρα αυτά για αυτούς που έχουν pixel 5? 🤪

Κανεις σε ολο το thread να επιβεβαιωσει?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανεις σε ολο το thread να επιβεβαιωσει?

Σε nova τίποτα, δοκιμάζω σε λίγο με κάρτα cosmote και ενημερώνω

Αν και έχει νέα carrier settings, σε κοσμοτε δεν είχα τίποτα από τα επιθυμητά αποτελέσματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...