Jump to content

Google Pixel 5


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία... μέχρι τέλη Αυγούστου έχουμε 5 μήνες! Μπορεί να εμφανιστεί και η... Greece!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ωραία... μέχρι τέλη Αυγούστου έχουμε 5 μήνες! Μπορεί να εμφανιστεί και η... Greece!
Οι ίδιες χώρες λογικά θα συμπεριληφθούν και στο update Απριλίου και ενδέχεται σιωπηρά και κάποιος άλλος πάροχος για το κομμάτι VoLTE Vowifi όπως έγινε με την Vodafone Τσεχίας. Ας ελπίσουμε!

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οι ίδιες χώρες λογικά θα συμπεριληφθούν και στο update Απριλίου και ενδέχεται σιωπηρά και κάποιος άλλος πάροχος για το κομμάτι VoLTE Vowifi όπως έγινε με την Vodafone Τσεχίας. Ας ελπίσουμε!

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως κάποιος που τον ρώτησε για την STC της Σαουδικής Αραβίας στην οποία ενεργοποιήθηκε το 5G με το DP2, φαίνεται να ενεργοποιήθηκαν και τα VoLTE, VoWiFi!

 

stc.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Οι ίδιες χώρες λογικά θα συμπεριληφθούν και στο update Απριλίου και ενδέχεται σιωπηρά και κάποιος άλλος πάροχος για το κομμάτι VoLTE Vowifi όπως έγινε με την Vodafone Τσεχίας. Ας ελπίσουμε!

 

Ακριβως απο κατω τον ρωταω για το ποτε θα συμπεριληφθουν σε οσους εχουν Android 11 και πολυ λογικα μου απανταει τον Απριλιο ή και οχι - το μονο σιγουρο πια ειναι οτι προκειται για ενα αργο αλα Google rollout και του 5G και του VoLTE με εντελως απροβλεπτα κριτηρια, το οποιο θα φτασει και σε μας, αλλα αγνωστο πότε.

Ουσιαστικα, προκειται για μια πιθανοτητα που ανανεωνεται καθε μηνα και πολυ περισσοτερο ανα 3μηνο με τα feature drops που εχουν και περισσοτερες αλλαγες στον κωδικα.

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως ο ερχομος του 5G θα φερει ποιο αμεσα τις δυνατοτητες volte κλπ στα pixel μας, ακομα και εδω Ελλαδα.

 

Αν και πιστευω πως ολα αυτα, θα κοιταξει να τα εχει στο android 12.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Μιλωντας για Android 12, αυτο https://flash.android.com/welcome?continue=%2Fpreview%2Fdp1 εδω το ξερατε? :eek:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιλωντας για Android 12, αυτο https://flash.android.com/welcome?continue=%2Fpreview%2Fdp1 εδω το ξερατε? :eek:

 

Αυτο παλι ποτε κυκλοφορησε? :blink:

 

Απ' οτι βλεπω εδω https://source.android.com/setup/contribute/flash λεει Last updated 2020-10-28 UTC

Τοσο πισω μειναμε? :p

Link to comment
Share on other sites

Το ωραιο ειναι οτι ενω αποκαλειται "tool" δεν κατεβαζεις κατι, ολα γινονται Online μεσα απο την σελιδα

Το εβαλα στα υποψην σε περιπτωση που δοθει κατι στην 12 για Ελλαδα και δεν θελουμε να περιμενουμε μεχρι το επισημο release ;)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ παίδες!

 

Πήρα έναν ασύρματο φορτιστή της baseus που δουλεύει οκ, μέχρι να πάρω τον steadiboost ή το pixel stand. Τον έχω σε πρίζα της xiaomi που δίνει 2a γιατί σε αυτόν που είχε το κουτί δεν συνδέεται (λόγω type c θηλυκού). Εννοείται δεν κάνει γρήγορη φόρτιση, αυτό δεν με ενοχλεί τόσο όμως. Να σημειώσω πως τα βράδια κάνω sleep tracking μέσω Sleep as Android που καταναλώνει αρκετή μπαταρία.

 

Έχω προσέξει το εξής λοιπόν: Όταν φορτίζω (μέχρι 90%-100%) από τον ασύρματο και μετά πέφτω για ύπνο, ξυπνάω με μπαταρία κοντά στο 20%! Όταν όμως το φορτίζω με τον ενσύρματο φορτιστή, δεν πέφτει κάτω από το 65%-70%. Πάντα έχω τις ίδιες ρυθμίσεις, όλα τα δίκτυα ανοιχτά, κλειστό το AOD, ενεργοποιημένο το DND. Το betterbatterystats δεν μου δείχνει κάποιο περίεργο wakelock πέραν του Sleep as Android.

 

Υπάρχει περίπτωση η ποιότητα του φορτιστή ή της πρίζας να επηρεάζει τη φόρτιση ή αποφόρτιση σε τέτοιο βαθμό, ή απλά είμαι παρανοϊκός; :D

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα στην παρέα, το χρεισιμοποιει κανένας δυκαρτο, με μια esim και μια κανονική sim(Cosmote esim & vodafone sim)???

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, το χρεισιμοποιει κανένας δυκαρτο, με μια esim και μια κανονική sim(Cosmote esim & vodafone sim)???

 

Cosmote What's Up eSIM, Wind F2G φυσική SIM

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Cosmote What's Up eSIM, Wind F2G φυσική SIM

 

Ωραίος!!! Αν χρειαστώ κάποια βοήθεια μπορώ να σε ενοχλήσω?

Να υποθέσω ότι έχεις Pixel 5???

Edited by kpetros

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω φυσικη sim Q και esim Austria A1.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχει δοκιμασει κανεις...θαρραλεος να εγκαταστησει την beta που κυκλοφορησε χθες? Αρθρα μαλιστα απο γνωστα site λενε οτι ειναι απροσμενα σταθερη για πρωτη beta :innocent:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

είδες αν η 12 ενεργοποιεί volte/wifi calling?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"So they say 5G finally works on the Android 12 beta version on Pixel 5 and 4a 5G."

 

 

 

https://support.google.com/pixelphone/thread/78578350/no-5g-connection-with-google-pixel-5?hl=en

 

 

 

την έβαλε κάνεις σε 5αρι να μας πει;

Εμένα και ορισμένων άλλων συνφορουμιτών, μας ήρθε ειδοποίηση από την Google ότι θα τα δώσει στην τελική έκδοση του A12, αν όμως το έχεις πουλήσει μέχρι τότε.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

εσύ συνέχισε την ειρωνεία...

 

Και εσύ μπορείς πολύ εύκολα να σταματήσεις την κκαψα με μια απλή κίνηση...Πουλά το...Θα βγούμε όλοι κερδισμένοι..

Εσύ θα πάρεις μια συσκευή που θα σου προσφέρει τις λειτουργίες που δεν έχεις τώρα,και εμείς θα γλιτώσουμε την γκρίνια σου,για κάτι που μόνο εσύ έχεις μερίδιο ευθύνης...Και όλοι θα είμαστε κερδισμένοι

Link to comment
Share on other sites

Η 12αρα φαινεται πολυ ενδιαφερουσα εκδοση και πιστευω πως το με το pixel 6 θα ειναι ωραιος συνδιασμος. Διαβασα επισης πως η google θα δωσει στο 6αρι 4 χρονια support os και οχι 3 οπως μεχρι σημερα.
Link to comment
Share on other sites

Και εσύ μπορείς πολύ εύκολα να σταματήσεις την κκαψα με μια απλή κίνηση...Πουλά το...Θα βγούμε όλοι κερδισμένοι..

Εσύ θα πάρεις μια συσκευή που θα σου προσφέρει τις λειτουργίες που δεν έχεις τώρα,και εμείς θα γλιτώσουμε την γκρίνια σου,για κάτι που μόνο εσύ έχεις μερίδιο ευθύνης...Και όλοι θα είμαστε κερδισμένοι

 

Μην ασχολείστε ρε παιδιά.

 

Άσχετο, νομίζω ότι πρέπει να ανοίξουμε ένα τόπικ για γενική συζήτηση για τα Pixel γιατί πολλά ερωτήματα δεν έχουν να κάνουν μόνο με μία συσκευή. Ή π.χ. με τις φήμες για το 6 που έχουν κυκλοφορήσει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Υπάρχει λόγος να ρουτάρει κανείς το κινητό πλέον;

Επίσης εγώ το αγόρασα από ένα μαγαζί στην ομόνοια κλασικά από Skroutz και ανέφερε στο site ότι έχει 1 χρόνο εγγύηση, είναι φυσιολογικό να μην δίνουνε 2;

 

Thanks :D

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα

Μια ερώτηση, αν τύχει καποιο πρόβλημα στο κινητό από άποψη εγγύησης τι παίζει? Φαντάζομαι καλύπτεται απλά ρωτάω ποια είναι η διαδικασία, δηλαδή το στέλνεις εξωτερικό κτλ?

Έχω το s20 και με έχει κουράσει η κακή αυτονομία αλλά και το μέγεθος του, αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς ως προς την ανεπίσημη κυκλοφορία στην Ελλάδα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα

Μια ερώτηση, αν τύχει καποιο πρόβλημα στο κινητό από άποψη εγγύησης τι παίζει? Φαντάζομαι καλύπτεται απλά ρωτάω ποια είναι η διαδικασία, δηλαδή το στέλνεις εξωτερικό κτλ?

Έχω το s20 και με έχει κουράσει η κακή αυτονομία αλλά και το μέγεθος του, αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς ως προς την ανεπίσημη κυκλοφορία στην Ελλάδα

 

Το στέλνεις στο εξωτερικό. Γι' αυτό είναι ίσως καλύτερα μια αγορά από Amazon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω το κινητακι από εχθές

Γενικές εντυπώσεις, ελαφρύ στο χερι, γρήγορο, σε σχέση με το s20 που έχω δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορά καπου σε καθημερινή χρήση, όπως ακριβώς περίμενα δηλαδή

Ένα πράγμα που με ξενέρωσε και ομολογώ ότι δεν το γνώριζα, είναι η απουσία volte, δεν το περίμενα αλλά η διαφορά ποιότητας στη συνομιλία με και χωρίς είναι τεράστια δυστυχώς, είναι ένα θεματακι αλλά όχι λόγος απόρριψης

Η μπαταρία που ήταν ένας από τους λόγους αγοράς φαίνεται αρκετά καλή

Επισης θέλω να πω ότι παρόλο που είναι σχετικά μικρό σε μέγεθος, σε πλάτος και πάχος θα μπορούσε να είναι λίγο μικρότερο, δηλαδή σε σχέση με το s20 που έχω το κράτημα με το ένα χέρι είναι λιγότερο βολικό με το pixel

Η κάμερα καλή

Η οθόνη επίσης καλή, λιγότερο φωτεινή από το s20 αλλά είναι μια χαρά

Τέλος στο κομμάτι του ηχείου σίγουρα υστερεί, απλά θα κάνει τη δουλειά του, τίποτα ιδιαίτερο

Αυτά σε γενικές γραμμές

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμασου να δεχτείς τοooo bullying γιατί αγόρασες το κινητό και δεν γνώριζες αυτή τη λεπτομέρεια ....

 

 

 

Εκτός από voLTE να ξέρεις ότι το κινητό δεν έχει ούτε wifi calling αλλά ούτε 5g (είναι κλειδωμένα από google) :X

Πόσο το πουλάς;

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...