Jump to content

Google Pixel 5


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάιε αν πας σε Pixel 5... θα πάω και εγώ! Πες ν΄αρχίσω να μαζεύω λεφτά! :X:cry:

 

 

 

Το Pixel 4 XL (λευκό) δεν το πουλάω! Συλλεκτικό λόγω Soli Radar και Neural Core! :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ρε παιδιά... Η Cosmote έχει μόνο 10 συσκευές... Που αν το δούμε συνολικά είναι από 3 εταιρίες!

 

Πιστοποιημένα 5G smartphones COSMOTE

 

iPhone 12 mini

 

iPhone 12

 

iPhone 12 Pro

 

iPhone 12 Pro Max

 

Samsung Galaxy S20 Ultra

 

Xiaomi Mi 10T Pro

 

Xiaomi Mi 10T

 

Xiaomi Mi 10T Lite

 

Xiaomi Mi 10 Pro

 

Xiaomi Mi 10

 

 

 

Και εμείς μιλάμε για το Pixel 5...

Όχι Σάκη και Δημήτρη. Απλά τονίζω, για την οικονομία της κουβέντας, ότι σε όποιον δεν αρέσουν τα Pixels για τις οποίες ελλείψεις μπορεί να έχουν, ότι πρώτον έπρεπε να είχαν ενημερωθεί νωρίτερα και δεύτερον ότι μπορούν να τα πουλήσουν και να πάνε σε κάτι άλλο.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω πει και εγώ...Αγοράζεις μια συσκευή που δεν κυκλοφορεί στην χώρα σου,είσαι και σε ένα τεχνολογικό φόρουμ που έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι δεν λειτουργεί το Volte /wifi calling,ίσως είναι δύσκολο ακόμα και το 5 G,και όμως φταίει η Google...Εγώ περιμένω να πάρω μία δεύτερη συσκευή,και θα είναι σίγουρα 5G,όχι ότι θα είναι διαθέσιμο στην Άνδρο σύντομα απλά θα το

υποστηρίζει.Το 4XL δεν το δίνω....

Συσκευές που κοιτάω iPhone 12,Note 20 ultra,Pixel 5,και θα περιμένω το S21 ultra...Και από όλες τις αναφορές που έχετε ποσταρει στο παρελθόν,είναι πιο πιθανό να ανοίξει στο Kουβειτ VoLTE/wifi calling/5Vπαρά στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε pixel 5 φίλου έσπασε το SIM tray. Από αναφορές στο Reddit βλέπω ότι είναι διαδεδομένο να σπάει το πλαστικό από το μετάλλικο κομμάτι. Σε ebay και amazon δεν υπάρχει ανταλλακτικό, εκτός από του Pixel 4, που φαίνεται να μοιάζουν στις φωτογραφίες.

Η Google θα στείλει ανταλλακτικό αν επικοινωνήσει μαζί τους; Από Google store το έχει αγοράσει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε pixel 5 φίλου έσπασε το SIM tray. Από αναφορές στο Reddit βλέπω ότι είναι διαδεδομένο να σπάει το πλαστικό από το μετάλλικο κομμάτι. Σε ebay και amazon δεν υπάρχει ανταλλακτικό, εκτός από του Pixel 4, που φαίνεται να μοιάζουν στις φωτογραφίες.

Η Google θα στείλει ανταλλακτικό αν επικοινωνήσει μαζί τους; Από Google store το έχει αγοράσει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Μήπως το Pixel 4a έχει το ίδιο SIM tray;

 

gsmarena_008.jpg

 

https://www.ebay.co.uk/itm/New-OEM-Original-SIM-Card-Socket-Slot-Holder-Tray-Cover-For-Google-Pixel-4A/124494413460?hash=item1cfc71fe94:g:QX0AAOSw-rVf3dNw

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλε ο φίλος. Όταν παραλάβει θα ενημερώσω.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καλή χρονιά με υγεία εύχομαι. Παρέλαβα και γω χθες με παραγγελία από black friday από Fnac... Δεν έχει κάποιο gap. Το έβαλα και στη θήκη για να κλείσει αν έχει κάποιο ανεπαίσθητο. Η αίσθηση στο χέρι είναι πολύ ωραία. Επιτέλους ένα κινητό άνετο στη χρήση με ένα χέρι, ελαφρύ και σχεδόν ανύπαρκτο στην τσέπη. Η αίσθηση του μετάλλου είναι πολύ ωραία και δεν μπορώ να καταλάβω αυτούς που έλεγαν ότι είναι σαν πλαστικο. Screen on time πάνω από 6 ώρες και smooth experience εκτός από όταν θέλεις να δεις φωτογραφίες και να σβήσεις από πολλές. Εκεί το τρώει το κόλλημα.. Στα αρνητικά επίσης θα βάλω το wifi το οποίο είναι τρομερά αδύναμο. Έτσι είναι και σε σας; Δεν πιάνει στο υπνοδωμάτιο. Τραγικό. Επίσης είναι λίγο παράξενο το ακουστικό αλλά θα συνηθίσω. Ο ήχος είναι ούτε τέλειος ούτε χάλια που παρουσιάζεται σε πολλά reviews.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές δοκίμασα να το φορτίσω επαγωγικά σε ένα μοντελ 3 Τέσλα και δεν ήθελε.. με το που γινόταν η επαφή μετά από 3-4 δευτερόλεπτα το έχανε.. το έψαξα και λίγο στο Reddit από περιέργεια και είδα πως γίνεται αναφορά και από άλλους..

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό στις ρυθμίσεις μετά την ενημέρωση Ιανουαρίου. Ενδιαφέρον.

 

L1sBHq9.png

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα της πιστοποιησης της συσκευης για προσβαση στο 5G το εχουμε χιλιοαναλυσει και περιμενουμε ως γνωστον αναβαθμιση/ ενεργοποιηση με καινουργια carrier config files - σημερα ομως επεσα σε αυτο το τυπικο αρθρο https://techblog.gr/mobile/ta-symvata-5g-smartphones-se-cosmote-vodafone-kai-wind/ με ιδιαιτερο ενδιαφερον ομως σε σχολια δυο χρηστων

Εν ολίγοις, ο ενας αναφερει ενεργοποιηση Poco F2(!!) με τοποθετηση της sim σε iphone12, αποστολη του γνωστου μηνυματος σε Cosmote και επανατοποθετηση στο Poco, οπου ειδε 5G :shock: και αλλος χρηστης αναφερει οτι στην vodafone δεν υπαρχει καμια σχετικη διαδικασια και πως ο ιδιος σε XPeria5 II εχει 5G κανονικα και αυτοματα ενω ουτε αυτο ειναι στη λιστα με τις "πιστοποιημενες" συσκευες του δικτυου. Μαλιστα, η αλλη εταιρικη του sim (Cosmote?) δεν ενεργοποιειται στην ιδια συσκευη για χρηση 5G με την γνωστη απαντηση περι μη συμβατης συσκευης

Επειδη εγω δεν εχω δυνατοτητα για καμια απο αυτες τις δοκιμες, ειναι αλλος κανεις εδω στο φορουμ που να μπορει να δοκιμασει και να μας ενημερωσει για το αποτελεσμα στο Pixel μας οσο καιρο περιμενουμε για το update?

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα της πιστοποιησης της συσκευης για προσβαση στο 5G το εχουμε χιλιοαναλυσει και περιμενουμε ως γνωστον αναβαθμιση/ ενεργοποιηση με καινουργια carrier config files - σημερα ομως επεσα σε αυτο το τυπικο αρθρο https://techblog.gr/mobile/ta-symvata-5g-smartphones-se-cosmote-vodafone-kai-wind/ με ιδιαιτερο ενδιαφερον ομως σε σχολια δυο χρηστων

Εν ολίγοις, ο ενας αναφερει ενεργοποιηση Poco F2(!!) με τοποθετηση της sim σε iphone12, αποστολη του γνωστου μηνυματος σε Cosmote και επανατοποθετηση στο Poco, οπου ειδε 5G :shock: και αλλος χρηστης αναφερει οτι στην vodafone δεν υπαρχει καμια σχετικη διαδικασια και πως ο ιδιος σε XPeria5 II εχει 5G κανονικα και αυτοματα ενω ουτε αυτο ειναι στη λιστα με τις "πιστοποιημενες" συσκευες του δικτυου. Μαλιστα, η αλλη εταιρικη του sim (Cosmote?) δεν ενεργοποιειται στην ιδια συσκευη για χρηση 5G με την γνωστη απαντηση περι μη συμβατης συσκευης

Επειδη εγω δεν εχω δυνατοτητα για καμια απο αυτες τις δοκιμες, ειναι αλλος κανεις εδω στο φορουμ που να μπορει να δοκιμασει και να μας ενημερωσει για το αποτελεσμα στο Pixel μας οσο καιρο περιμενουμε για το update?

 

Έτσι κι εγώ ενεργοποίησα WiFi/VoLTE Xiaomi Mi A2 (που τυπικά η cosmote δεν υποστηρίζει) βάζοντας τη sim σε ένα Huawaei.

 

Έχω την εντύπωση όμως πως αυτό είναι θέμα της εταιρείας, δηλαδή η ίδια η cosmote π.χ. δεν ενεργοποιεί κάποιες τις υπηρεσίες (VoLTE, VoWiFi, λογικά και 5G) σε συσκευές που δεν υποστηρίζει τυπικά. Η ενεργοποίηση όμως γίνεται στη sim, όχι στη συσκευή, γι'αυτό αν βάλεις τη σιμ σε κινητό που υποστηρίζεται ενεργοποιείται κανονικά -στη sim σου- και βέβαια δουλεύει και σε άλλες.

 

Στην προκειμένη περίπτωση όμως, ο «περιορισμός» δεν είναι από την εταιρεία στη sim, αλλά από την ίδια τη Google στις συσκευές της. Αλλιώς θα ήταν πανεύκολο να ενεργοποιηθεί με το ίδιο workaround.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με το σκεπτικο σου, αλλωστε στην περιπτωση μας η ολη κατασταση μεταξυ Google και παροχων θυμιζει λιγο το ανεκδοτο με την...κοτα και το αυγο!

Η οποια λυση προφανως θα δοθει με το σχετικο update, απλα αν ειχαμε την δυνατοτητα για μια πρακτικη δοκιμη ειτε με την sim σε αλλη συσκευη, ειτε τοποθετωντας μια sim της Vodafone που δεν προυποθετει την αποστολη μηνυματος, θα μας επειθε οριστικα (εμενα τουλαχιστον) να μην ασχοληθουμε ξανα με το θεμα εως τοτε :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με το σκεπτικο σου, αλλωστε στην περιπτωση μας η ολη κατασταση μεταξυ Google και παροχων θυμιζει λιγο το ανεκδοτο με την...κοτα και το αυγο!

Η οποια λυση προφανως θα δοθει με το σχετικο update, απλα αν ειχαμε την δυνατοτητα για μια πρακτικη δοκιμη ειτε με την sim σε αλλη συσκευη, ειτε τοποθετωντας μια sim της Vodafone που δεν προυποθετει την αποστολη μηνυματος, θα μας επειθε οριστικα (εμενα τουλαχιστον) να μην ασχοληθουμε ξανα με το θεμα εως τοτε :)

 

Αν και το έχω αναφέρει...

Έχω κάρτα Wind F2G με ενεργοποιημένη την υπηρεσία VoLTE!

Αν την βάλω στο κινητό Xiaomi Mi A3 εμφανίζεται το VoLTE, αν το βάλω στο Pixel 4 XL όχι! Αυτά όσον αφορά το VoLTE.

Για το 5G... ας απαντήσει κάποιος με Vodafone!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ειναι πιθανο κάποιο price drop μέσα στο επόμενο δίμηνο; Ειναι κατι που το κανει η google ή περιμενει μεχρι να βγει το επομενο μοντελο?
wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ειναι πιθανο κάποιο price drop μέσα στο επόμενο δίμηνο; Ειναι κατι που το κανει η google ή περιμενει μεχρι να βγει το επομενο μοντελο?

 

Τα μεγαλύτερα price drops από την Google γίνονται συνήθως σε Black Friday.

Από εκεί και πέρα αν πετύχεις κάποιον πωλητή (π.χ. όπως έγινε με το γερμανικό Media Markt πρόσφατα για το 4α) που να το έχει σε έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Δε φτάνει που δεν έχουν 5G, VoLTE και VoWiFi... :happy:

 

Προβλήματα και στο vibration!

 

Και κάποιος έκανε και... vibration test! :blink:

 

Αναμονή για software update!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η θήκη του Lew, παραγγελία 28/11.

Πολύ πολύ λεπτή, το kevlar στην αφή είναι πάρα πολύ ωραίο, σχεδόν ακατέργαστο.

 

Πάμε για την θήκη για τα Pixel Buds τώρα.890a605c82ce3fbf42bd8f04bc1a531d.jpg0a56b58b9e1c7eed8af42d5282d9e34e.jpg9cddb8adf245857c5110014e4bfa736c.jpg

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δε φτάνει που δεν έχουν 5G, VoLTE και VoWiFi... :happy:

 

 

 

Προβλήματα και στο vibration!

 

 

 

Και κάποιος έκανε και... vibration test! :blink:

 

 

 

Αναμονή για software update!

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η θήκη του Lew, παραγγελία 28/11.

Πολύ πολύ λεπτή, το kevlar στην αφή είναι πάρα πολύ ωραίο, σχεδόν ακατέργαστο.

Πάμε για την θήκη για τα Pixel Buds τώρα.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Πολύ όμορφη θήκη και φαίνεται και πολύ λεπτή. Απλώς χάνεται με τις θήκες το χρώμα, η υφή της πλάτης κλπ

Εννοείται ότι φοράω θήκη στο κινητό μου. Απλά τα τελευταία χρόνια προσπαθώ να παίρνω διάφανες (συνήθως Spigen) για να φαίνεται το χρώμα τις πλάτης και οι λεπτομέρειες. (Pixel 4 XL, άσπρο με πορτοκαλί κουμπάκι).

 

Έχετε υπόψη καμία εταιρία που να βγάζει πολύ λεπτές και διάφανες θήκες για τα Pixel?

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ανέφερα ως άρθρο. Δεν έχω το Pixel 5 (ακόμα...) για να έχω γνώμη!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγώ από εχθές του Sorta sage με την επίσημη Chameleon θήκη από Google store Γερμανίας. Το πρώτο πράγμα που κοίταξα μόλις έβγαλα την συσκευή, ήταν για το περιβόητο κενό. Δεν βρήκα κάτι. Αν υπάρχει κενό, είναι τόσο μικρό που μάλλον χρειάζεται μεγενθυντικος φακός για το βρεις.

 

Ικανοποιημένος αρκετά μέχρι στιγμής με την συσκευή και το 4XL θα το κρατήσω για την ιπποδύναμη του και για το face ID του όταν θα ξεφορτωθούμε κάποια μέρα τις μάσκες :)

 

Για μέγεθος και βάρος τι να πω; Παιχνιδάκι στο ένα χέρι. Μετά από OnePlus 7 Pro και Pixel 4 XL (που ήταν ελαφρύτερο), η συσκευή αυτή είναι απλά πούπουλο!

 

Η οθόνη του αρκετά ικανοποιητική, αν και θέλω να δω πως θα ανταποκριθεί σε μια ηλιόλουστη ημέρα. Η οθόνη το ίδιο ανταπόκρισημη με το 4XL και το λογισμικό το ξέρουμε ολοι.

 

Το fingerprint sensor άμεσο κι αλάνθαστο. Θα βολεψει πολύ θεωρώ αυτή την περίοδο σε εξωτερικές δουλειές για εφαρμογές που χρειάζονται βιομετρικά δεδομένα. Θα προτιμούσα ίσως ένα inscreen fingerprint, αλλά εφόσον δουλεύει τόσο καλά, χαλάλι.

 

Η ποιότητα κατασκευής του δεν είναι φθηνιάρικη και αυτό το πρασινάκι το είχα ερωτευτεί εξαρχής. Το καλό σίγουρα είναι ότι δεν γλιστράει και σε συνδυασμό με το μέγεθος/ βάρος του, δε φοβάσαι να σου φύγει από το χέρι. Οπότε και χωρίς θήκη μπορείς να το χρησιμοποιήσεις άνετα. Σε τσέπες είναι σαν να μην έχεις κινητό.

 

Η μπροστά κάμερα παρατηρώ σε σχέση με το 4ΧL είναι βελτιωμένη. Για τις πίσω κάμερες δεν έχω ακόμα γνώμη, αλλά νομίζω ότι δε θα δω κάποια ουάου διαφορά. Οπότε κάπου στα ίδια επίπεδα. Σε κάποια σημεία ίσως να χάνει βεβαια. Θα κοιτάξω μελλοντικά και στο βίντεο εάν έγιναν βελτιώσεις.

 

Η αυτονομία δείχνει τα δόντια της προς το παρόν αν κι ακόμα δεν έχει στρώσει πλήρως. Πάντως σίγουρα θα είναι καλύτερη του 4XL που κι εκεί μου έφτανε και μου περίσσευε. Εχθές κατά την διάρκεια του σεταρίσματος της συσκευής δεν είχα κανένα κόλλημα η καθυστέρηση με τον 765. Εύχομαι μόνο να μπορεί να κρατήσει άνετα για μια διετία. Το multitasking καταπληκτικό και ελπίζω να μην το χαλάσουν όπως έκαναν τελευταία με το 4XL. Μέχρι στιγμής φαίνεται δυνατό με τα 8GB.

 

Στα μονά σημεία που βλέπω ότι είναι κατώτερο, είναι τα haptics. Η δόνηση τρίζει σχεδόν όλο το σώμα της συσκευής αν την έχεις λίγο πάνω από την μέση. Αναρωτιέμαι τι σκέφτονταν η Google εδώ. Τόσο ακριβό θα ήταν να βάλουν λίγο ποιοτικότερο μηχανισμό δόνησης; Ειδικά κιόλας όταν η Google φημίζεται για τα καλύτερα haptics στο Android μετά την Apple.

 

Τα ηχεία επίσης είναι ένα μικρό downgrade όχι όμως τόσο δραματικά όσο τα παρουσιάζουν κάποιοι reviewers. Σε κλήση ακόμα δεν έχω δει πως συμπεριφέρεται για να δω και την ποιότητα του ακουστικού.

 

Αυτά προς το παρόν και θα ενημερώνω για τα καλά και τα κακά που θα παρατηρώ τις επόμενες ημέρες.

https://photos.app.goo.gl/54vZV2hU4fBJJPFy5

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό σίγουρα είναι ότι δεν γλιστράει και σε συνδυασμό με το μέγεθος/ βάρος του, δε φοβάσαι να σου φύγει από το χέρι. Οπότε και χωρίς θήκη μπορείς να το χρησιμοποιήσεις άνετα. Σε τσέπες είναι σαν να μην έχεις κινητό.

 

Παντα υπαρχει ενας τρόπος που δεν ειχες ΠΟΤΕ φανταστει για να σου φυγει ενα κινητο απο τα χερια :lol::D

Να το χαρεις, ειναι οπως τα περιγραφεις! :happy:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντα υπαρχει ενας τρόπος που δεν ειχες ΠΟΤΕ φανταστει για να σου φυγει ενα κινητο απο τα χερια :lol::D

 

Να το χαρεις, ειναι οπως τα περιγραφεις! :happy:

Ναι δεν το συζητάμε! Γι' αυτό άλλωστε το συνδύασα με την θήκη της Google. Επόμενο βήμα να έρθουν τα τζαμάκια που παρήγγειλα.

 

Πάντως με λίγη προσοχή μπορείς να το κυκλοφορήσεις κι έτσι. Δεν είναι το γυάλινο και πολύ λεπτό Pixel 4 XL που ήταν σαν χέλι.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το υλικο στο πισω μερος ειναι οτι πρεπει και για να μη δειχνει φτηνο και για να εχει καλο grip!

Αν υπηρχε επισημο service Ελλαδα, θα το κυκλοφορουσα σιγουρα γυμνο να το χαιρομαι, αλλα το ρισκο παρα την απειρη προσοχη με τα τηλεφωνα μου, ειναι πολυ μεγαλο...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο Βα'ι'ε...Για την οθόνη παντος θα ήθελα να γράψεις κάτι σε μια ηλιόλουστη μέρα...Εγώ με το 4XL και έχοντας δίπλα Note 10+ προχθές που είχε πολύ ήλιο,η διαφορά ανάμεσα τους εμφανή...Του Note 10+ ήταν ένα κλικ πιο ευδιάκριτη στον ήλιο,και με καλύτερα χρώματα...Του Pixel ενώ ήταν φωτεινή,δεν ήταν οσο έπρεπε...

Ακόμα και σε σχέση με το Note 8 πάλι υπήρχε διαφορά,υπέρ του Samsung...

Link to comment
Share on other sites

Το υλικο στο πισω μερος ειναι οτι πρεπει και για να μη δειχνει φτηνο και για να εχει καλο grip!

Αν υπηρχε επισημο service Ελλαδα, θα το κυκλοφορουσα σιγουρα γυμνο να το χαιρομαι, αλλα το ρισκο παρα την απειρη προσοχη με τα τηλεφωνα μου, ειναι πολυ μεγαλο...

Ερώτηση. Σε λευκό φόντο στο πάνω μέρος της οθόνης ακριβώς στην μέση, παρατηρώ μια πολύ μικρή άχνη γκρι κουκίδα. Έχει να κάνει κάτι με το ακουστικό η τον αισθητήρα εγγύτητας; Δεν την βλέπω πάντα όμως.

 

Edit: Παρατηρώ ότι το κάνει στο Telegram όταν ανοίγω κάποια συνομιλία. Σαν να ανάβει κάποιος αισθητήρας η χρησιμοποιεί η εφαρμογή την κάμερα; Όταν κλείνω την συνομιλία σβήνει.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλοδουλευτο Βα'ι'ε...Για την οθόνη παντος θα ήθελα να γράψεις κάτι σε μια ηλιόλουστη μέρα...Εγώ με το 4XL και έχοντας δίπλα Note 10+ προχθές που είχε πολύ ήλιο,η διαφορά ανάμεσα τους εμφανή...Του Note 10+ ήταν ένα κλικ πιο ευδιάκριτη στον ήλιο,και με καλύτερα χρώματα...Του Pixel ενώ ήταν φωτεινή,δεν ήταν οσο έπρεπε...

Ακόμα και σε σχέση με το Note 8 πάλι υπήρχε διαφορά,υπέρ του Samsung...

Ναι ήταν ένα μειονεκτημα αυτό του 4/4XL. Την είχαν ανεβασει λίγο την φωτεινότητα μετά από κάποιο update θυμάμαι, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Θα γράψω εντυπώσεις όταν έχω νέα.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...