Jump to content

Google Pixel 5


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To περιβόητο gap πάντως το δείχνει και η Google στις διάφορες promo εικόνες που είχε δώσει όταν ανακοινώθηκε το 4α.

Τώρα αν σε καποιους ήταν περισσότερο ή λιγότερο τι να κάνουμε, εδώ Τέσλα παίρνεις και έχει gaps παντού..

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Ναι αλλά ποιος σου εγγυάται ότι με τον καιρό το gap δε θα γίνει grand canyon;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από που προτείνετε αγορά με αξιοπιστία στην εγγύηση αλλά και αποστολή στην Ελλάδα; Από ότι καταλαβαίνω και διάβασα και εδώ δεν παίζει να είναι διαθέσιμο σε ελληνικά καταστήματα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το πιξελ 4 , αλλά μόνο και μόνο για το μέγεθος του 5 , είμαι έτοιμος να κάνω την αλλαγή...:)

Ιδανικό μέγεθος οθόνης, σε ιδανικό μέγεθος συσκευής.

Είναι πραγματικά γάντι στο χέρι και στα + με το 4 είναι και η πολύ μεγαλύτερη μπαταρία.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

To περιβόητο gap πάντως το δείχνει και η Google στις διάφορες promo εικόνες που είχε δώσει όταν ανακοινώθηκε το 4α.

Τώρα αν σε καποιους ήταν περισσότερο ή λιγότερο τι να κάνουμε, εδώ Τέσλα παίρνεις και έχει gaps παντού..

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Sorry αλλά τα tesla δεν είναι παράδειγμα ποιότητας. Με πόρτες που δεν κλείνουν στο κρύο, αρμοί όχι απλώς μεγάλοι αλλά ακανονιστοι και με προφυλακτήρες που μαζεύουν νερό και ξηλώνονται εν κινήσει.

 

Αν το μέτρο σύγκρισης είναι η tesla τότε θα πρέπει να κοιτάς να μην ανατιναχτεί....

 

Μέρος του σχεδίου είναι αν όλες οι συσκευές έχουν το ίδιο κενό παντού.

Link to comment
Share on other sites

Pixel 5... αποσυναρμολόγηση!

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι δόσεις με ελληνική κάρτα, αλλά με κάρτα που δίνει η παρακάτω τράπεζα!

 

"Google is not the lender. The lender is Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Sweden. You don't pay any interest as long as you make your installment payments as agreed. However, you can also pay at your own pace with different monthly rates. Klarna then calculates variable debit interest of 11.95% and a fixed monthly amount of € 0.45. For a purchase of € 500, the APR is 14.79% and the total amount is € 538.35. With 12 equal installments, each installment is € 44.86. This example assumes that the payment is made within one year. The APR can be either lower or higher and depends on the amount of the loan that Klarna grants you. More information"

Σε ευχαριστώ πολύ

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει αίτηση για τα ακουστικά, σας έχουν απαντήσει αν τα στέλνουν Ελλάδα? Γιατί στους όρους γράφει ότι πρέπει να είσαι κάτοικος στις χώρες που ισχύει το προμο.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει αίτηση για τα ακουστικά, σας έχουν απαντήσει αν τα στέλνουν Ελλάδα? Γιατί στους όρους γράφει ότι πρέπει να είσαι κάτοικος στις χώρες που ισχύει το προμο.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Εμένα έχουν φύγει, έχω δώσει όμως διεύθυνση φίλου. Το mailboxde πάντως μια χαρά το δεχόταν.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είναι να παραλάβω σήμερα στη Γερμανία

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είναι να παραλάβω σήμερα στη Γερμανία

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με το καλό φίλε, καλορίζικο!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα βδομάδα με το κινητό και θα γράψω μερικές ακόμη εντυπώσεις.

 

Η μπαταρία βγάζει άνετα τη μέρα είτε θα είμαι κατά κύριο λόγο σε χώρο με WiFi είτε θα είμαι έξω με 4g. Και στις δύο περιπτώσεις η μέρα δεν έκλεισε με λιγότερο από 20% γύρω στα μεσάνυχτα.

 

Τα στερεοφωνικά ηχεία ήταν αυτό που με προβλημάτιζε πριν από την αγορά της συσκευής. Πλέον αν και υποδεέστερα του ανταγωνισμού, αλλά και του παλαιότερου htc u12 που είχα, με ικανοποιούν για τη χρήση που κάνω. Το earspeaker όμως δίνει περίεργο αποτέλεσμα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κακό. Νομίζω όμως ότι ο ήχος που προέρχεται απ' το ακουστικό είναι αρκετά flat και ίσως ένα δύο κλικ λιγότερο δυνατός απ' ότι θα ήθελα .

 

Εμπειρία χρήσης. Ο 765G σε συνδυασμό με τα 8gb ram δεν έχει απογοητεύσει πουθενά μέχρι στιγμής. Το multitasking είναι απόλαυση και η εναλλαγή μεταξύ εφαρμογών γίνεται στιγμιαία. Η προσθήκη δε του Google lens ώστε να γίνεται με ocr αντιγραφή κειμένου από φωτογραφία ή από σκαναρισμενο έγγραφο με άφησε άφωνο. Ενδεχομένως ένας gamer όμως να απογοητεύει από τις δυνατότητες του κινητού. Είμαι πλέον σε φάση που δε θα παίξω ούτε Sudoku στο κινητό οπότε κάποιος καλό θα ήταν να το έχει υπόψη αν σκοπεύει να προχωρήσει σε αφορά.

 

Κάμερα. Σε δύσκολες συνθήκες η επεξεργασία διαρκεί ένα δύο δευτερόλεπτα αλλά μέχρι εκεί. Δεν κράτησε τόσο ώστε να με κουράσει η αναμονή και το αποτέλεσμα αξίζει. Μερικά πορτραίτα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού είναι πάρα πολύ ωραία και δε θα έλεγα ότι διαφέρουν από το αποτέλεσμα που είδα από ένα iphone 12 pro τον τελευταίο καιρό. Ίσως λόγω lidar το iPhone να δώσει καλύτερο αποτέλεσμα σε συγκεκριμένες συνθήκες. Η selfie κάμερα επίσης δίνει πολύ ωραίο αποτέλεσμα. Βίντεο προς το παρόν ακόμη δεν εβγαλα για να εκφέρω άποψη.

 

Radio/WiFi. Πολύ καλή λήψη όπου και να ήμουν συγκριτικά πάντα με άλλες συσκευές που είχα. Σε συνθήκες εσωτερικού χώρου τερμάτισε άνετα την οπτική ενός φίλου στα 200mbps.

 

Form factor. Θέλει λίγο για να συνηθίσεις το μικρό μέγεθος της συσκευής χωρίς αυτό να είναι απαραίτητα κακό. Μου αρέσει που δε κρατάω πλέον κάτι βαρύ στο χέρι μου αλλά δε μου αρέσει που κατά την πληκτρολόγηση ακόμη ζοριζομαι και πατάω ότι να ναι. Ελπίζω με τον καιρό να συνηθίσω.

 

Οθόνη. Μια πολύ ωραία oled οθόνη η οποία δε ξεπλένει τα χρώματα όπως έκανε ένα p20 pro που είχα. Είναι αρκετά φωτεινή όταν είμαι σε συνθήκες ηλιοφάνειας και γίνεται αρκετά σκοτεινή όταν είμαι στο σπίτι πριν κοιμηθώ. Αυτό είναι προσωπικό γούστο θεωρώ όμως.

 

Biometrics. Δεν έτυχε ποτέ να δουλέψω με σωστή υλοποίηση face id όπως του iPhone X , του pixel 4 και του mi 8 EE οπότε δεν έχω ούτε μέτρο σύγκρισης ούτε μπορώ να πω ότι μου λείπει. Ο fingerprint scanner όμως, αν και τοποθετημένος στην πλάτη, λειτουργεί άμεσα. Δε ξέρω αν θα τον ήθελα μπροστά ή on screen αλλά ερχόμενος από htc u12 τον συνήθισα αμέσως.

 

Μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά μου και δε βρίσκω λόγο να μη το κρατήσω. Σε συνδυασμό μάλιστα με την προσφορά για τα δωρεάν bose qc 35 ii που παραλαμβάνω σήμερα πιστεύω ότι είναι μια πολύ τίμια προσφορά και με απομάκρυνε απ' την αγορά του iphone 12 στα 850€ με μόνο 64gb rom.

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι όπως ανέφερα, ακόμη και COD το παίζει απροβληματιστα. Εξάλλου ο 765G είναι παρόμοιος του 835.

Επίσης εντύπωση μου κάνει η μπαταρία σου Finn, εμένα όπως ανέφερα με κάνα 6αρι ώρες και τελειώνω το 24ωρο με 40% στο νερό..

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι όπως ανέφερα, ακόμη και COD το παίζει απροβληματιστα. Εξάλλου ο 765G είναι παρόμοιος του 835.

Επίσης εντύπωση μου κάνει η μπαταρία σου Finn, εμένα όπως ανέφερα με κάνα 6αρι ώρες και τελειώνω το 24ωρο με 40% στο νερό..

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Υποθέτω δεν έκανε ακόμη το αρχικό calibration που χρειάζεται. Υπόψην, ολη τη βδομάδα την πέρασα Transit σε τρένα οπότε έπαιζε πολύ lte και σε αρκετά σημεία και edge οπότε έτρωγε παραπάνω μπαταρία λόγω κακής κάλυψης.

 

Screen on time λιγότερο από 6μιση ώρες δεν είδα ακόμη πάντως.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα βδομάδα με το κινητό και θα γράψω μερικές ακόμη εντυπώσεις.

 

Η μπαταρία βγάζει άνετα τη μέρα είτε θα είμαι κατά κύριο λόγο σε χώρο με WiFi είτε θα είμαι έξω με 4g. Και στις δύο περιπτώσεις η μέρα δεν έκλεισε με λιγότερο από 20% γύρω στα μεσάνυχτα.

 

Τα στερεοφωνικά ηχεία ήταν αυτό που με προβλημάτιζε πριν από την αγορά της συσκευής. Πλέον αν και υποδεέστερα του ανταγωνισμού, αλλά και του παλαιότερου htc u12 που είχα, με ικανοποιούν για τη χρήση που κάνω. Το earspeaker όμως δίνει περίεργο αποτέλεσμα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κακό. Νομίζω όμως ότι ο ήχος που προέρχεται απ' το ακουστικό είναι αρκετά flat και ίσως ένα δύο κλικ λιγότερο δυνατός απ' ότι θα ήθελα .

 

Εμπειρία χρήσης. Ο 765G σε συνδυασμό με τα 8gb ram δεν έχει απογοητεύσει πουθενά μέχρι στιγμής. Το multitasking είναι απόλαυση και η εναλλαγή μεταξύ εφαρμογών γίνεται στιγμιαία. Η προσθήκη δε του Google lens ώστε να γίνεται με ocr αντιγραφή κειμένου από φωτογραφία ή από σκαναρισμενο έγγραφο με άφησε άφωνο. Ενδεχομένως ένας gamer όμως να απογοητεύει από τις δυνατότητες του κινητού. Είμαι πλέον σε φάση που δε θα παίξω ούτε Sudoku στο κινητό οπότε κάποιος καλό θα ήταν να το έχει υπόψη αν σκοπεύει να προχωρήσει σε αφορά.

 

Κάμερα. Σε δύσκολες συνθήκες η επεξεργασία διαρκεί ένα δύο δευτερόλεπτα αλλά μέχρι εκεί. Δεν κράτησε τόσο ώστε να με κουράσει η αναμονή και το αποτέλεσμα αξίζει. Μερικά πορτραίτα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού είναι πάρα πολύ ωραία και δε θα έλεγα ότι διαφέρουν από το αποτέλεσμα που είδα από ένα iphone 12 pro τον τελευταίο καιρό. Ίσως λόγω lidar το iPhone να δώσει καλύτερο αποτέλεσμα σε συγκεκριμένες συνθήκες. Η selfie κάμερα επίσης δίνει πολύ ωραίο αποτέλεσμα. Βίντεο προς το παρόν ακόμη δεν εβγαλα για να εκφέρω άποψη.

 

Radio/WiFi. Πολύ καλή λήψη όπου και να ήμουν συγκριτικά πάντα με άλλες συσκευές που είχα. Σε συνθήκες εσωτερικού χώρου τερμάτισε άνετα την οπτική ενός φίλου στα 200mbps.

 

Form factor. Θέλει λίγο για να συνηθίσεις το μικρό μέγεθος της συσκευής χωρίς αυτό να είναι απαραίτητα κακό. Μου αρέσει που δε κρατάω πλέον κάτι βαρύ στο χέρι μου αλλά δε μου αρέσει που κατά την πληκτρολόγηση ακόμη ζοριζομαι και πατάω ότι να ναι. Ελπίζω με τον καιρό να συνηθίσω.

 

Οθόνη. Μια πολύ ωραία oled οθόνη η οποία δε ξεπλένει τα χρώματα όπως έκανε ένα p20 pro που είχα. Είναι αρκετά φωτεινή όταν είμαι σε συνθήκες ηλιοφάνειας και γίνεται αρκετά σκοτεινή όταν είμαι στο σπίτι πριν κοιμηθώ. Αυτό είναι προσωπικό γούστο θεωρώ όμως.

 

Biometrics. Δεν έτυχε ποτέ να δουλέψω με σωστή υλοποίηση face id όπως του iPhone X , του pixel 4 και του mi 8 EE οπότε δεν έχω ούτε μέτρο σύγκρισης ούτε μπορώ να πω ότι μου λείπει. Ο fingerprint scanner όμως, αν και τοποθετημένος στην πλάτη, λειτουργεί άμεσα. Δε ξέρω αν θα τον ήθελα μπροστά ή on screen αλλά ερχόμενος από htc u12 τον συνήθισα αμέσως.

 

Μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά μου και δε βρίσκω λόγο να μη το κρατήσω. Σε συνδυασμό μάλιστα με την προσφορά για τα δωρεάν bose qc 35 ii που παραλαμβάνω σήμερα πιστεύω ότι είναι μια πολύ τίμια προσφορά και με απομάκρυνε απ' την αγορά του iphone 12 στα 850€ με μόνο 64gb rom.

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστούμε φίλε. Για τα haptics που έχει γίνει λόγος, ποια είναι η γνώμη σου; Με ενδιαφέρει κυρίως στην πληκτρολόγηση πχ ενός e-mail.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ρε παιδιά είναι τα haptics, λέει ο κάθε πικραμένος youtuber το μακρύ του και το κοντό του και τσιμπάμε. Άσε που στο 5 έχουν βάλει και να ρυθμίζεις εσύ το lvl στο vibration.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Τα haptics θεωρώ ότι ήταν καλύτερα στο htc u12 χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι χάλια. Φίλος που έχει τη συσκευή μια βδομάδα παραπάνω λέει ότι είναι ίδια όπως και στο oneplus 8 pro που είχε.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω παράπονα για το earpiece κατά την διάρκεια κλήσεων. Εκει πως είναι τα πράγματα; Πρέπει να το κεντραρεις πιο σωστά στο αυτί ώστε να ακούς καλά τον συνομιλητή η όντως δεν είναι τόσο καλό στην ποιότητα κλήσεων;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω παράπονα για το earpiece κατά την διάρκεια κλήσεων. Εκει πως είναι τα πράγματα; Πρέπει να το κεντραρεις πιο σωστά στο αυτί ώστε να ακούς καλά τον συνομιλητή η όντως δεν είναι τόσο καλό στην ποιότητα κλήσεων;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Επειδή ακριβώς δεν υπάρχει earpiece θέλει λίγο συνήθεια.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία το τελευταίο 24ωρο.9758d1aea0fc56aa6cb7681a2564f7a7.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη το ειχα κι εγω για 1 μερα πριν το επιστρεψω σε clove λογω gap, να τονισω οτι η οθονη ειναι καλη μεν, αλλα σε φωτεινοτητα δε φτανει με τιποτα τις κορυφαιες του χωρου (OP 8pro, mi 10 pro, note, iphone).

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη το ειχα κι εγω για 1 μερα πριν το επιστρεψω σε clove λογω gap, να τονισω οτι η οθονη ειναι καλη μεν, αλλα σε φωτεινοτητα δε φτανει με τιποτα τις κορυφαιες του χωρου (OP 8pro, mi 10 pro, note, iphone).
Τελικά refund η αντικατάσταση έκανες;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά refund η αντικατάσταση έκανες;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Στην αρχη δε μου απαντησουσαν και ανοιξα case σε paypal.

Μετα απο λιγες μερες μου απαντησαν και ειπαν στειλε το να σου κανουμε refund.

Τους το στελνω και μου λενε επακριβως αυτο: I can confirm that we have received your Pixel 5 back into the Warehouse and will be processing and inspecting it very soon..

Aρα δεν ειναι σιγουρο οτι θα κανουν refund...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Με 5G μονόκαρτο...

 

Τα τηλέφωνα Pixel 5 και Pixel 4a (5G) με δύο SIM θα χρησιμοποιούν δίκτυα 4G. Για να συνδεθείτε σε δίκτυα 5G, απενεργοποιήστε προσωρινά την κάρτα SIM που δεν έχει οριστεί για χρήση δεδομένων.

 

Αν και πρόκειται να αλλάξει... σύντομα!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Με 5G μονόκαρτο...

 

Τα τηλέφωνα Pixel 5 και Pixel 4a (5G) με δύο SIM θα χρησιμοποιούν δίκτυα 4G. Για να συνδεθείτε σε δίκτυα 5G, απενεργοποιήστε προσωρινά την κάρτα SIM που δεν έχει οριστεί για χρήση δεδομένων.

 

Αν και πρόκειται να αλλάξει... σύντομα!

 

Κάτι αντίστοιχο είχα διαβάσει αν δεν κάνω λάθος και με το iphone 12...

Σε 5G με update θα δουλεύει σαν δικαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Με 5G μονόκαρτο...

 

 

 

Τα τηλέφωνα Pixel 5 και Pixel 4a (5G) με δύο SIM θα χρησιμοποιούν δίκτυα 4G. Για να συνδεθείτε σε δίκτυα 5G, απενεργοποιήστε προσωρινά την κάρτα SIM που δεν έχει οριστεί για χρήση δεδομένων.

 

 

 

 

Αν και πρόκειται να αλλάξει... σύντομα!

Σίγουρα δεν αποτελεί αποτρεπτικό παράγοντα όσον αφορά την αγορά του πιξελ 5. Προσωπικά ούτε σαν μονοκαρτο 5g δε με νοιάζει αν θα δουλέψει.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...