Jump to content

Google Pixel 5


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν το παίρνει από Fnac να μη μπλέκει σε περίπτωση RMA; Λόγω διαθεσιμότητας;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω σταματησει χρονια τωρα να προσπαθω να τον πεισω για τετοια θεματα :lol:

 

Ευχαριστω για τη διευκρίνιση

Link to comment
Share on other sites

Μέσω mailbox.de

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Τα ακουστικά που έδιναν δώρο θα μπορέσεις να τα πάρεις? Τα μπροστινά ηχεία πως είναι? Γιατί στο 2XL είναι απαικτα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά ναι, έχω κάνει την διαδικασία και αναμένω να φτάσουν στο mailbox.

Τώρα, αναφορικά με τα ηχεία, παιδιά είναι από τις περιπτώσεις που οι διάφοροι youtubers λένε μπούρδες. Τα ηχεία είναι θεσπέσια, τουλάχιστον στα δικά μου αφτιά, απλώς όταν τα έχεις αρκετά δυνατά νοιώθεις σαν να δονείται όλο το τηλέφωνο.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά ναι, έχω κάνει την διαδικασία και αναμένω να φτάσουν στο mailbox.

Τώρα, αναφορικά με τα ηχεία, παιδιά είναι από τις περιπτώσεις που οι διάφοροι youtubers λένε μπούρδες. Τα ηχεία είναι θεσπέσια, τουλάχιστον στα δικά μου αφτιά, απλώς όταν τα έχεις αρκετά δυνατά νοιώθεις σαν να δονείται όλο το τηλέφωνο.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Μία τελευταία ερώτηση, πόσο σε χρέωσε το mailbox για αποστολή?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία τελευταία ερώτηση, πόσο σε χρέωσε το mailbox για αποστολή?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Ανάλογα τι θα επιλέξεις, σου δείχνει αρκετές επιλογές, εγώ πήρα dhl express και έδωσα 35 ευρώ.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι θα επιλέξεις, σου δείχνει αρκετές επιλογές, εγώ πήρα dhl express και έδωσα 35 ευρώ.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Το αίτημα για τα ακουστικά σου πέρασε τη φάση του validation σε shipped? 17.10 εγινε validated σ εμένα κι ακόμη περιμένω shipping confirmation.

 

Στάλθηκε από το HTC U12+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από μένα @Shuffle. Το Google DE έχει και 48 άτοκες δόσεις. Παίζει να το δεχτεί ή όχι? Γιατί έκανα μια προσπάθεια με πέταξε σε ένα παράθυρο έβαλα τα στοιχελια της πιστωτικής αλλά μου το απέρριψε.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Pixel 5... αποσυναρμολόγηση!

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση και από μένα @Shuffle. Το Google DE έχει και 48 άτοκες δόσεις. Παίζει να το δεχτεί ή όχι? Γιατί έκανα μια προσπάθεια με πέταξε σε ένα παράθυρο έβαλα τα στοιχελια της πιστωτικής αλλά μου το απέρριψε.

 

Δεν είναι δόσεις με ελληνική κάρτα, αλλά με κάρτα που δίνει η παρακάτω τράπεζα!

 

"Google is not the lender. The lender is Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Sweden. You don't pay any interest as long as you make your installment payments as agreed. However, you can also pay at your own pace with different monthly rates. Klarna then calculates variable debit interest of 11.95% and a fixed monthly amount of € 0.45. For a purchase of € 500, the APR is 14.79% and the total amount is € 538.35. With 12 equal installments, each installment is € 44.86. This example assumes that the payment is made within one year. The APR can be either lower or higher and depends on the amount of the loan that Klarna grants you. More information"

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα επιτέλους κι εγώ σήμερα από γερμανικό mediamarkt. Gap προς δε βλέπω ευτυχώς!

 

Στα θετικά:

-Πολύ ωραία οθόνη

-Smooth. Ούτε ένα hickup ως τώρα,ούτε καν κατά το setup.

-Form factor. Θυμίζει iphone 10/11 αλλά πολύ πιο ελαφρύ!

 

Στα "θα δείξει στην πορεία"

- Έχω συνηθίσει σε καλύτερα haptics

-Στερεο ήχος

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

@Finn - Παραγγελια απευθειας μεσα απο το site ή μεσω mailbox.de? Μπηκα πριν λιγο και δεν μου δινει δυνατοτητα online παραγγελιας, σε αντιθεση με ενα Α51 που εβαλα για δοκιμη και με εφτασε μεχρι το checkout :blink:

Με λιγα λογια προσπαθω να καταλαβω αν προκειται για προσωρινο θεμα διαθεσιμοτητας ή γενικοτερο ζητημα με αποστολη στην Ελλαδα :confused:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία απευθείας από το site αλλά αποστολή εδώ Γερμανία. Το παρέλαβε φίλος και τώρα που ήρθα επίσκεψη το πήρα

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα επιτέλους κι εγώ σήμερα από γερμανικό mediamarkt. Gap προς δε βλέπω ευτυχώς!

 

Στα θετικά:

-Πολύ ωραία οθόνη

-Smooth. Ούτε ένα hickup ως τώρα,ούτε καν κατά το setup.

-Form factor. Θυμίζει iphone 10/11 αλλά πολύ πιο ελαφρύ!

 

Στα "θα δείξει στην πορεία"

- Έχω συνηθίσει σε καλύτερα haptics

-Στερεο ήχος

 

Στο Pixel 4, τα haptics ήταν πολύ καλά. Εδώ είναι υποδεέστερα πιστεύεις;

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι από htc u12 όπου ήταν iphone like. Εδώ είναι ένα κλικ πιο soft. Μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση η εμπειρία χρήσης.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι από htc u12 όπου ήταν iphone like. Εδώ είναι ένα κλικ πιο soft. Μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση η εμπειρία χρήσης.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προτείνω να ρυθμίσεις το Touch Feedback ένα κλικ πιο κάτω στο menu "Vibration and Haptics", τα προτιμώ έτσι καθώς γίνονται πιο ήπια αλλά πιο "σφικτά" και σου δίνει μια πιο ποιοτική αίσθηση. Επίσης για τον ήχο, προτείνω την ενεργοποίηση του "Mono Audio" στο μενού Accessibility, καθώς μοιράζεται ο ήχος καλύτερα και ακούγεται, στα δικά μου αυτιά τουλάχιστον, πιο γεμάτος. 'Ετσι φυσικά χάνεται το στερεοφωνικό εφέ, κάτι το οποίο είναι ΟΚ καθώς ειναι μεγάλη η διαφορά ποιότητας μεταξύ του κάτω ηχείου και της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον περιμένει το Black Friday...

 

-50$

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον περιμένει το Black Friday...

 

-50$

Τα ευρωπαϊκά να δούμε που θα κινηθούν. Θα είναι καλή περίπτωση αν πχ το βγάλει κανένα fnac -100€.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση, έβλεπα πως το τηλέφωνο φόρτιζε σε πιο γρήγορο χρόνο από το 2XL, κάτι που μου φαινόταν περίεργο, όποτε δοκίμασα να το φορτίσω με ένα power bank φίλου το οποίο δείχνει πόσα watt βγαίνουν. Ε, ενώ υποτίθεται πως φορτίζει μεχρι 18, εγώ είδα μέχρι και 24..

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Και η Google πήρε θέση...

 

Φυσιολογικό το κενό, μέρος της σχεδιάσης!

 

https://9to5google.com/2020/11/03/google-pixel-5-gap/

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Και η Google πήρε θέση...

 

 

 

Φυσιολογικό το κενό, μέρος της σχεδιάσης!

 

 

 

https://9to5google.com/2020/11/03/google-pixel-5-gap/

Απαράδεκτοι.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι αξιζει η μεταβαση στο 5...ειδικα για οσους εχουμε το 3 XL και 4 XL.

https://m.gsmarena.com/google_pixel_5s_chipset_is_actually_even_slower_than_we_initially_thought-news-46081.php

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό 4 μέρες και μόνο καλά λόγια έχω να πω. Το άρθρο του gsmarena σχετικά με τις"χαμηλές" επιδόσεις με αφήνει αδιάφορο καθώς ποτέ δεν λάμβανα υπόψη μου αποτελέσματα benchmarks. Θεωρώ ποιο σημαντική την εμπειρία χρήσης.

Εν κατακλείδι:

Φοβερό battery life

Πολύ ωραίες φωτογραφίες

Πολύ καλό multitasking

Επιτέλους το τέλειο μέγεθος για κινητό.

Δεν απευθύνεται σε gamers

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το πιξελ 4 , αλλά μόνο και μόνο για το μέγεθος του 5 , είμαι έτοιμος να κάνω την αλλαγή...:)

Ιδανικό μέγεθος οθόνης, σε ιδανικό μέγεθος συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

To περιβόητο gap πάντως το δείχνει και η Google στις διάφορες promo εικόνες που είχε δώσει όταν ανακοινώθηκε το 4α.

Τώρα αν σε καποιους ήταν περισσότερο ή λιγότερο τι να κάνουμε, εδώ Τέσλα παίρνεις και έχει gaps παντού..

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι αξιζει η μεταβαση στο 5...ειδικα για οσους εχουμε το 3 XL και 4 XL.

https://m.gsmarena.com/google_pixel_5s_chipset_is_actually_even_slower_than_we_initially_thought-news-46081.php

 

Αν έχεις το Pixel 4 XL δεν αξίζει η μετάβαση στο 5. Το μόνο που θα μου έλειπε είναι τα 128GB! Και η μπαταρία του 5 είναι ένα συν, αλλά νομίζω ότι έχω συνηθίσει στη ιδέα της φόρτισης κάθε βράδυ!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...