Jump to content

Google Pixel 5


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Google όπως φαίνεται δεν έχει επενδύσει στα Pixel και δεν έχει δώσει τόση βάση στο quality control των συσκευών της. Είναι λες και βγάζει τις συσκευές της για να δοκιμάζει το λειτουργικό και τις εφαρμογές της και επί τη ευκαιρία ένα μέρος αυτών να το διαθέτει προς πώληση.

(Είναι λες και) Bγάζει τις συσκευές της για να δοκιμάζει το λειτουργικό και τις εφαρμογές της και επί τη ευκαιρία ένα μέρος αυτών να το διαθέτει προς πώληση.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ηξερα ποσο κανει το pixel 5 και επρεπε να το κρινω βασει ποιοτητας συναργμογης, θα ελεγα οτι δεν κανει πανω απο 250 ευρω.

Κριμα ρε Google.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ηξερα ποσο κανει το pixel 5 και επρεπε να το κρινω βασει ποιοτητας συναργμογης, θα ελεγα οτι δεν κανει πανω απο 250 ευρω.

 

Κριμα ρε Google.

Τελικά τι έκανες; Την επέστρεψες; refund η αντικατάσταση σου έδωσαν σαν επιλογή;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έκανες; Την επέστρεψες; refund η αντικατάσταση σου έδωσαν σαν επιλογή;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Εστειλα την Παρασκευή email σε clove ζητώντας νέα συσκευή ή refund, να μου πουν αυτοί.

Ακομα να απαντήσουν...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το assembly problem: gap between screen and case στο XDA

βλέπω ότι οι Αμερικανοί φίλοι μας δεν έχουν πρόβλημα με το gap.

Αυτό μπορεί να οφείλεται σε διαφορετικά εργοστάσια συναρμολόγησης; Ίσως...

Και αυτό γιατί τα αμερικάνικα μοντέλα έχουν mmWave 5g ενώ τα ευρωπαϊκά sub-6 5g; Ίσως...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν δούμε τη φωτογραφία της διαφήμισης του Pixel 5 και Pixel 4a 5G μπορούμε να παρατηρήσουμε ότι το gap του Pixel 5 είναι μεγαλύτερο από αυτό του Pixel 4a 5G...

 

https://businesblog.com/wp-content/uploads/2020/08/5G_pre_announce__1_.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Το έχει το αμαζον uk επίσημα.

Αλμυρή τιμή για όσους το θελουν

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα την Παρασκευή email σε clove ζητώντας νέα συσκευή ή refund, να μου πουν αυτοί.

Ακομα να απαντήσουν...

 

Καλησπερα.Το clove στελνει ελλαδα κανονικά???

Εχουμε τιποτα θεματα απο τελωνειο???

Βλεπω με 19 ευρω 1-3 μερες.Ισχυει???

Ευχαριστω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το έχει το αμαζον uk επίσημα.

Αλμυρή τιμή για όσους το θελουν

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από Amazon warehouse βλέπω μόνο ένα μεταχειρισμένο στα 720 ευρώ (655 λίρες) και μετά από άλλους πωλητές που ξεκινάνε από τα 920 (840 λίρες). Γιατί τόσο ακριβά το πρώτο όμως;

 

Fnac βγαίνει 640 ευρώ μαζί με μεταφορικά, αλλά αποστολή από 17/11.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Το clove στελνει ελλαδα κανονικά???

 

Εχουμε τιποτα θεματα απο τελωνειο???

 

Βλεπω με 19 ευρω 1-3 μερες.Ισχυει???

 

Ευχαριστω

 

 

Κανονικά στέλνει Νίκο και χωρίς τελωνείο από Αγγλία ακομα.

Ισχύουν και 1-3 ημέρες με DHL express στέλνει και την επόμενη εργάσιμη έρχεται Ελλάδα.

 

Αλλά προτίμησε Amazon UK που το έχει πιο φθηνά και έχει και πιο εύκολη και ευέλικτη διαδικασία σε περίπτωση επιστροφής.

 

Εχθές το μεσημέρι το είχε άμεσα διαθέσιμο το πράσινοασημί στις 599 λίρες με πωλητή το ίδιο το Amazon αλλά βλέποντας τώρα δεν είναι πλέον.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα Πεμπτη απογευμα το Pixel, εντοπισα το περιβοητο gap και Παρασκευη πρωι στελνω email σε Clove.co.uk λεγοντας οτι εχει η συσκευη μου το κλασσικο gap και τους λεω αν θα μου κανουν refund ή θα μου στειλουν αλλη συσκευη.

Μεχρι σημερα το πρωι δεν ειχαν απαντησει οποτε ανοιξα case στο paypal.

Για μενα οποιος θελει Pixel 5, μην προβει ακομα σε αγορα. Ειδικα απο Clove.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Για μενα οποιος θελει Pixel 5, μην προβει ακομα σε αγορα.

 

Μάλλον θα πρέπει να περιμένουν οι υποψήφιοι αγοραστές!

 

Πρόβλημα με Google Pay και με Google Stand!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε αγορά από γαλλικό fnac, γνωρίζετε αν μπορείς να το αγοράσεις με αποφορολογηση?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε αγορά από γαλλικό fnac, γνωρίζετε αν μπορείς να το αγοράσεις με αποφορολογηση?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Στο fnacpro.com νομίζω γίνεται

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ας παραθέσω κάποιες πρώτες εντυπώσεις έπειτα από σχεδόν 5 γεμάτες ημέρες χρήσης.

 

- Σε 5 ημέρες, το έχω φορτίσει 2 φορές. Με περίπου 4-5 ώρες SOT, τρώει γύρω στο 40-45% μπαταρία, οπότε πρακτικά το φορτίζω ανά σχεδόν 2 ημέρες. Τέτοια αυτονομία είχα να δω από το moto z play και το αποδίδω ξεκάθαρα στον 765.

- Ο 765 δεν κολλάει πουθενά, γενικά ό,τι έτρεχα στο 2XL με τον 835, αυτά τρέχω και στο 5 με τον 765. ΟΚ, έχει περισσότερο loading time όταν πάει να φορτώσει κάποια βαριά παιχνίδια και το process time στις φωτογραφίες, ειδικά στο night mode, είναι λίγο περισσότερο, αλλά δεν μου αφαιρεί κάτι απο την συνολική εμπειρία.

- Δεν έχω screen gap καθόλου και πουθενά. Η ποιότητα είναι Google, αυτό το hipsteroSanFranciscoPastel που σου αφήνει στο χέρι μία γαλήνια αίσθηση. Επίσης είναι μικρό, δηλαδή πραγματικά μικρό, δίπλα δίπλα στο 2XL που είναι και αυτό 6ιντσο και είναι τουλάχιστο 15-20% μικρότερο.

- Η κάμερα ΟΚ, τα ξέρετε.

 

Τι άλλο?:lol:

Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για τις εντυπωσεις, απο την στιγμη που δεν ετυχες σε κομματι με το διαβοητο gap, πρεπει να εισαι διπλα ευχαριστημενος!

Απο που το ειχες παρει btw?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για τις εντυπωσεις, απο την στιγμη που δεν ετυχες σε κομματι με το διαβοητο gap, πρεπει να εισαι διπλα ευχαριστημενος!

Απο που το ειχες παρει btw?

Google store DE.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε κατι και αφηνει κατοικους Ελλαδας να παραγγελνουν απευθειας? :shock:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ας παραθέσω κάποιες πρώτες εντυπώσεις έπειτα από σχεδόν 5 γεμάτες ημέρες χρήσης.

 

- Σε 5 ημέρες, το έχω φορτίσει 2 φορές. Με περίπου 4-5 ώρες SOT, τρώει γύρω στο 40-45% μπαταρία, οπότε πρακτικά το φορτίζω ανά σχεδόν 2 ημέρες. Τέτοια αυτονομία είχα να δω από το moto z play και το αποδίδω ξεκάθαρα στον 765.

- Ο 765 δεν κολλάει πουθενά, γενικά ό,τι έτρεχα στο 2XL με τον 835, αυτά τρέχω και στο 5 με τον 765. ΟΚ, έχει περισσότερο loading time όταν πάει να φορτώσει κάποια βαριά παιχνίδια και το process time στις φωτογραφίες, ειδικά στο night mode, είναι λίγο περισσότερο, αλλά δεν μου αφαιρεί κάτι απο την συνολική εμπειρία.

- Δεν έχω screen gap καθόλου και πουθενά. Η ποιότητα είναι Google, αυτό το hipsteroSanFranciscoPastel που σου αφήνει στο χέρι μία γαλήνια αίσθηση. Επίσης είναι μικρό, δηλαδή πραγματικά μικρό, δίπλα δίπλα στο 2XL που είναι και αυτό 6ιντσο και είναι τουλάχιστο 15-20% μικρότερο.

- Η κάμερα ΟΚ, τα ξέρετε.

 

Τι άλλο?:lol:

 

Νομίζω ότι η αυτονομία είναι "όνειρο" για χρήστη κινητού Pixel!

Για το process time στις φωτογραφίες κάποιοι μιλάνε για διαφορά περίπου ενός δευτερολέπτου πχ μεταξύ Pixel 4 και Pixel 5... Νομίζω αδιάφορο!

Σε τι χρώμα το πήρες; Πάντως το Sorta Sage δεν πρέπει να είναι και τόσο "πράσινο"...

Να το χαρείς...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μέσω mailbox.de

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Αν και το εχω παραγγειλει απο fnac εχω το ξαδερφι μου που ψηνεται να το φερει μεσω γερμανικου google store.

 

Ζηταω συγγνωμη για το off topic. Δυο ερωτησεις

Στην διευθυνση βαζεις πρωτο το "Mailboxde.com GmbH" και μετα "ονοματεπωνυμο, ID xxxxxx" ή το αντιστροφο

Και ποσο στοιχισαν τα μεταφορικα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το εχω παραγγειλει απο fnac εχω το ξαδερφι μου που ψηνεται να το φερει μεσω γερμανικου google store.

 

 

 

Ζηταω συγγνωμη για το off topic. Δυο ερωτησεις

 

Στην διευθυνση βαζεις πρωτο το "Mailboxde.com GmbH" και μετα "ονοματεπωνυμο, ID xxxxxx" ή το αντιστροφο

 

Και ποσο στοιχισαν τα μεταφορικα.

 

Σου στέλνουν οδηγίες στο email όταν γραφτείς, πρώτο το mailboxde.com και μετά τα υπόλοιπα, έτσι το ζητάει το Deutsche Post. Κόστος γύρω στο 20ρικο όταν το είχα χρησιμοποιήσει (πάνε χρόνια βέβαια).

 

Πάντως διάβασα σε δύο τρία post στο reddit, το ένα αφορούσε τα Bose αλλά έστω, πως ή Google δεν τα πάει και τόσο καλά με τις υπηρεσίες mail forwarding. Ναι μεν έχουν παραγγείλει από εκεί και έχουν παραλάβει κανονικά, απλά το αναφέρω.

 

Γιατί δεν το παίρνει από Fnac να μη μπλέκει σε περίπτωση RMA; Λόγω διαθεσιμότητας;

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Shuffle, από τη σειρά 2 σίγουρα θα αξίζει η μετάβαση.

Νομίζω ότι το όλο σκηνικό με το κενό, είναι μια από τις κλασικές ιστορίες που έχουμε κάθε χρόνο με την κυκλοφορία ενός Pixel που φούσκωσε υπερβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...