Jump to content

OnePlus 8T

Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

• Administrators
19 ώρες πριν, Lux said:

Απλα δεν βρισκω τρελη διαφορα. Εκτος αν μου αρεσει αυτο το smooth effect αν σκρολαρω πανω-κατω γρηγορα χωρις λογο. Σε ουσιαστικη χρηση δεν υπαρχει διαφορα.

Εντάξει, όπως βολεύεται ο καθένας. Είναι πολλοί που όταν έχουν δουλέψει στα 120, τους φαίνεται έντονη η διαφορά από τα 60Hz.

Modpic.gif

• Απαντήσεις 922
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια χαρά διαφορά έχουν παιδιά τα 120 hz.

Κάποτε διάβαζα χρήστες που δεν τους πείραζε αν στα 60hz τους έκανε καμια 10ρια καρέ drop αλλά πλέον όταν το κάνει οι ίδιοι λένε ότι λαγκάρει. Αντίστοιχα, όταν πρωτοβγήκαν οθόνες των 90hz, πολλοί χρήστες λέγαν ότι είναι άχρηστες. Οι ίδιοι όμως, που λέγαν τότε ότι δεν βλέπουν διαφορά, σήμερα απολαμβάνουν το smoothness των 120 ή ακόμα και 144hz.

Διαφορετικά, αν το δούμε καθαρά πραγματιστικά και όχι αίσθηση στη χρήση, υπάρχουν και φτηνά κινητά των 100 ευρώ που μια χαρά και κλήσεις κάνουν και τις εφαρμογές τους θα τις σηκώσουν (έστω με λιγα drops και υστέρηση παραπάνω). Δηλαδή, τα παραπάνω χρήματα τα σκάμε με γνώμονα να κάνουν το κάτι παραπάνω/πολυτέλεια και όχι απλά τη "δουλειά" τους. Αλλιώς τι να τον κάνω τον snap865 όταν δεν με νοιάζει να είναι πιο smooth από πχ snap 665 ?

Υ.Γ. Για την ιστορία, οι pc gamers τα σκάνε για συστήματα και οθόνες που ξεπερνούν τα 240hz. Οπότε για τους περισσότερους είναι χαοτική διαφορά. 

Edited by Antretng

Διαφορα μπορει να εχει, αλλα το κινητο το χρησιμοποιω μαξ μιση ωρα την ημερα. Οποτε δεν βλεπω καποια διαφορα.. Περισσοτερο με το tablet ειμαι στα 60Hz. Και με τον υπολογιστη στα 144Hz. Στον υπολογιστη ναι, η διαφορα ειναι τεραστια αν ριξω στα 60Hz την οθονη. 

Καλησπέρα.

Αντιμετωπίζω 2 προβλήματα με το τηλέφωνο.

Ενώ στην αρχή δούλευε κανονικά, τους τελευταίους δύο μήνες δε λειτουργεί το otg.Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά καλώδια, όλα γνήσια, διάφορα φλασάκια, επανεκκινήσεις, δε φτιάχνει με τίποτα.

Το άλλο θέμα προέκυψε σήμερα. Όταν συνδέω το καλώδιο usb με τον υπολογιστή, το κινητό απλά φορτίζει. Δεν εμφανίζεται μήνυμα να επιλέξω τί θέλω να κάνει.

Επίσης, κάτι άλλο. Το τηλέφωνο το έχω αγοράσει από το επίσημο site της oneplus. Με το service τί ισχύει και πώς μπορώ να το στείλω για επισκευή αν χρειαστεί.

57 minutes ago, Slash666 said:

Καλησπέρα.

Ενώ στην αρχή δούλευε κανονικά, τους τελευταίους δύο μήνες δε λειτουργεί το otg.Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά καλώδια, όλα γνήσια, διάφορα φλασάκια, επανεκκινήσεις, δε φτιάχνει με τίποτα.

Το άλλο θέμα προέκυψε σήμερα. Όταν συνδέω το καλώδιο usb με τον υπολογιστή, το κινητό απλά φορτίζει. Δεν εμφανίζεται μήνυμα να επιλέξω τί θέλω να κάνει.

Επίσης, κάτι άλλο. Το τηλέφωνο το έχω αγοράσει από το επίσημο site της oneplus. Με το service τί ισχύει και πώς μπορώ να το στείλω για επισκευή αν χρειαστεί.

Καλησπέρα. Αν και έχω το Nord 2, αντιμετώπισα το ίδιο θέμα, νομίζοντας ότι έχω προβλήμα.Για το καλώδιο του υπολογιστή μόλις το κουμπώσει πρέπει να ενεργοποιηθεί από τις ρυθμίσεις- κοινοί χρήση το USB. Σου στέλνω και screen shot. Για το OTG δεν έχω εικόνα.

Screenshot_2022-01-22-20-24-08-36_41a74ddf68be21faad2fbbb691b15143__01.jpg

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, ωστόσο, η συγκεκριμένη επιλογή είναι θολή σε εμένα και δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω.

Screenshot_20220122-205747.thumb.jpg.56fa424032d3c02d88743c1592506f23.jpg

58 minutes ago, Slash666 said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, ωστόσο, η συγκεκριμένη επιλογή είναι θολή σε εμένα και δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω.

Screenshot_20220122-205747.thumb.jpg.56fa424032d3c02d88743c1592506f23.jpg

Η επιλογή είναι θολή όταν έχεις συνδεδεμένο το USB;

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)

46 minutes ago, suspect21 said:

Η επιλογή είναι θολή όταν έχεις συνδεδεμένο το USB;

Ναι φίλε μου θόλοι είναι. Σου είπα μόλις συνδέσεις το καλώδιο θα γίνει πιο φωτεινή 

Παραμένει θολή ό,τι και να κάνω, όπως απάντησα και πιο πάνω.

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τί ισχύει με το σέρβις και πώς μπορώ να στείλω για επισκευή γενικά;

28 minutes ago, Slash666 said:

Παραμένει θολή ό,τι και να κάνω, όπως απάντησα και πιο πάνω.

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τί ισχύει με το σέρβις και πώς μπορώ να στείλω για επισκευή γενικά;

https://www.oneplus.com/gr/support/repair

Κάνεις αίτημα, σου απαντάνε αναλόγως και έρχονται και το παραλαμβάνουν

Στη Πολωνία το στέλνουν από όσο ξέρω αλλά η όλη διαδικασία γίνεται πολύ γρήγορα

Πάντως για δει το κινητό ως σκληρό δίσκο σε pc πρέπει ενεργοποιηθεί από Developer option το usb transfer file αλλιώς θα εμφανίζει ότι φορτίζει μόνο.

Otg έπρεπε να το αναγνωρίζει επί τόπου αν όχι έχοντας δοκιμάσει διαφορετικά καλώδια, adaptor και φλασακια usb άρα κάτι παίζει με τη θύρα.

Εγω θα έκανα μια επαναφορά (factory reset ώστε εξαντλησω πιθανότητα, διότι ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί λυθεί το θέμα και τζάμπα να το στείλεις Πολωνία και service και μια εβδομάδα στερηθεις το κινητό)

Sent from my Redmi 9C NFC using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

Απλα δεν βρισκω τρελη διαφορα. Εκτος αν μου αρεσει αυτο το smooth effect αν σκρολαρω πανω-κατω γρηγορα χωρις λογο. Σε ουσιαστικη χρηση δεν υπαρχει διαφορα.
Εδώ εγώ με Nord 2 στα 90hz κ η διαφορά με τα 60hz βγάζει μάτι.. Σκέψου στα 120 που δεν το έχω δει.. Στα 60hz βασικά βλέπεις στο scroll την θαμπουρα στα γράμματα κ σε όλα.. Μια ζαλάδα ένα πράμα.. Στα 90hz που το έχω είναι πιο ξεκούραστο στο μάτι..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

43 minutes ago, suspect21 said:

https://www.oneplus.com/gr/support/repair

Κάνεις αίτημα, σου απαντάνε αναλόγως και έρχονται και το παραλαμβάνουν

Στη Πολωνία το στέλνουν από όσο ξέρω αλλά η όλη διαδικασία γίνεται πολύ γρήγορα

8 minutes ago, alextrela said:

Πάντως για δει το κινητό ως σκληρό δίσκο σε pc πρέπει ενεργοποιηθεί από Developer option το usb transfer file αλλιώς θα εμφανίζει ότι φορτίζει μόνο.

Otg έπρεπε να το αναγνωρίζει επί τόπου αν όχι έχοντας δοκιμάσει διαφορετικά καλώδια, adaptor και φλασακια usb άρα κάτι παίζει με τη θύρα.

Εγω θα έκανα μια επαναφορά (factory reset ώστε εξαντλησω πιθανότητα, διότι ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί λυθεί το θέμα και τζάμπα να το στείλεις Πολωνία και service και μια εβδομάδα στερηθεις το κινητό)

Sent from my Redmi 9C NFC using Tapatalk

Σας ευχαριστώ.

Έκανα αίτημα και βλέπουμε. Κι εγώ θεωρώ ότι κάτι παίζει με τη θύρα, αλλά θα δοκιμάσω κι ένα reset καλού κακού.

18 ώρες πριν, Slash666 said:

Καλησπέρα.

Και στο δικό μου όταν το συνδέω σε pc δεν μου δίνει επιλογές, μόνο φορτίζει. Σύνδεσε το σε pc, μπες ρυθμίσεις, κάνε search τη λέξη usb και μετά επέλεξε προτιμήσεις usb. Εκεί σου εμφανίζει όλες τις επιλογές που θα έπρεπε κανονικά να σου εμφανίζει.

Για το usb on the go δοκίμασα κι εγώ τώρα και δεν λειτουργεί, πριν δεν το είχα δοκιμάσει (3 μέρες το έχω πάρει🙂)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9 plus 6/64+s10 plus 8/128+note 9+Note 10plus+S20 fe 4G

τώρα: s9 plus 6/64+s21FE

Να κάνω μια ερώτηση, μηνύματα εκπομπής κυψέλης (τύπου μηνύματα από πολιτική προστασία για έκτακτες συνθήκες) λαμβάνετε; Είναι αυτά με τη σειρήνα που χτυπάει

Μέχρι τώρα λάμβανα σε προηγούμενα κινητά μου και τώρα με το 8t διαπίστωσα ότι δεν λαμβάνω

Δε μπορώ να βρω και σχετικές ρυθμίσεις στο κινητό

Σε 8 pro φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει για το 8Τ

Ρυθμίσεις>Εφαρμογές-ειδοποιήσεις>Ασύρματες ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

54 minutes ago, terkos2 said:

Σε 8 pro φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει για το 8Τ

Ρυθμίσεις>Εφαρμογές-ειδοποιήσεις>Ασύρματες ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης.

Δε θα το έβρισκα ποτέ 😅

Ενεργοποιημένα είναι όλα αλλά δεν...

15 ώρες πριν, suspect21 said:

Δε θα το έβρισκα ποτέ 😅

Ενεργοποιημένα είναι όλα αλλά δεν...

Εμένα ήρθε κανονικά σήμερα η ειδοποίηση στην Αττική, οπότε ίσως παίζει κάτι άλλο άραγε; Λένε τίποτα άλλο στο ίντερνετ από ξένα φόρουμ; Κι άλλες χώρες έχουν το ίδιο σύστημα.

On 23/1/2022 at 10:37 ΠΜ, Slash666 said:

Σας ευχαριστώ.

Έκανα αίτημα και βλέπουμε. Κι εγώ θεωρώ ότι κάτι παίζει με τη θύρα, αλλά θα δοκιμάσω κι ένα reset καλού κακού.

Σίγουρα κάνε reset πριν το στείλεις για σέρβις. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να συνδέσεις το κινητό σε άλλο υπολογιστή;

Να κάνω μια ερώτηση, μηνύματα εκπομπής κυψέλης (τύπου μηνύματα από πολιτική προστασία για έκτακτες συνθήκες) λαμβάνετε; Είναι αυτά με τη σειρήνα που χτυπάει
Μέχρι τώρα λάμβανα σε προηγούμενα κινητά μου και τώρα με το 8t διαπίστωσα ότι δεν λαμβάνω
Δε μπορώ να βρω και σχετικές ρυθμίσεις στο κινητό
Εμένα στο Nord 2 την Δευτέρα μου ήρθε κανονικά.. Χωρίς να πειράξω εγώ κάτι από τις ρυθμίσεις.. Ήρθε από μόνο του..Κ ξέρεις κ χτύπαγε κ δυνατά κ λέω μας πιάσανε τι έγινε;

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπαρχει τροπος να αυξησουμε τα volume steps χωρις να ειναι rooted το κινητο; Η πιο χαμηλη ενταση παραειναι δυνατη σε απολυτη ησυχια.

• 2 weeks later...

Καλησπέρα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό μου .. και έχει κολλήσει στο μνμ που λέει "wiping please wait" με τη μπάρα που φορτώνει αλλά δεν έχει αλλάξει αυτό εδώ και πολύ ώρα .. δεν ξέρω τι να κάνω για να κάνει επανεκκίνηση  η να μπει σε λειτουργία.

Δεν μιλάς καλύτερα με την υποστήριξη της OnePlus?

• 2 weeks later...

Σκέφτομαι να βάλω pixel experience  μήπως και βελτιωθεί η μπαταρία και γιατί ακούω ότι είναι η καλύτερη custom rom. Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος εάν λειτουργούν οι τραπεζικές εφαρμογές; Ρωτάω επειδή στο oneplus 5 που είχα root δεν λειτουργούσαν σωστά οι εφαρμογές από Alpha bank και Πειραιώς.

Αν και ο μόνος ενδοιασμος που έχω είναι κατά πόσο ασφαλες θα είναι το root για να μπαίνω σε τραπεζικές εφαρμογές ή σε εφαρμογές με κρυπτονομισματα.