Jump to content

OnePlus 8T

Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα
Επειδή έχω φάει ένα σκάλωμα με τη συσκευή και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να την αγοράσω (είμαι ανάμεσα σε αυτό και το iphone 13, ξέρω τελείως άσχετα μεταξύ τους) θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα bugs τι γίνεται?
Το να υπάρχουν 1-2 μικρά bugs σε κάποιο update είναι ανεκτό, αλλά στη φάση που είμαι θέλω κάτι να λειτουργεί απροβληματιστα και σίγουρα δε θα κάτσω να ασχοληθώ με ρουτ, φλασαρισματα κτλ, κάποτε τα έκανα όλη μέρα, πλέον μεγάλωσα 
Οπότε στο δια ταύτα, να μπω στη διαδικασία να αγοράσω συσκευή oneplus η θα βλαστημησω την ώρα και τη στιγμή με την πληθώρα των bugs? 
Ευχαριστώ
Μια χαρά είναι η συσκευή και με stock rom αλίμονο δηλαδή.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

• Απαντήσεις 922
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, alextrela said:

Μια χαρά είναι η συσκευή και με stock rom αλίμονο δηλαδή.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Δε ξέρω, απλά ακούω πολλά και διάφορα και έχω προβληματιστεί

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)

Δε ξέρω, απλά ακούω πολλά και διάφορα και έχω προβληματιστεί
Μια χαρά είναι για απροβληματιστη every day usage.
Δεν ξέχασε η OnePlus φτιάχνει λογισμικό έστω θα μπορούσε και καλύτερα σαφώς αλλά αυτό σε βάθος χρόνου θα κριθεί με ασφάλεια αφού πλέον κάτω από την ομπρέλα της Oppo θα πορεύεται πλέον.

Sent from my Redmi 9C NFC using Tapatalk

Καλημέρα ώρες ώρες όχι πάντα μου βγάζει όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη ότι η λειτουργία pocket είναι ενεργοποιημένη.. πως βγαίνει αυτό?

Καλησπερα!!Εγω δεν εχω παρει ακομα ενημερωση Δεκεμβριου..Μπορω να το αναβθμισω μονος μου??Εχει εφαρμογη το κινητο για ενημερωση?Απ'οτι ειδα vodafone και 5g δεν παιζει.

8 ώρες πριν, george_21 said:

Καλημέρα ώρες ώρες όχι πάντα μου βγάζει όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη ότι η λειτουργία pocket είναι ενεργοποιημένη.. πως βγαίνει αυτό?

Στις ρυθμίσεις γράψε στην αναζήτηση που έχει πάνω πανω :τσέπη αν το έχεις στα ελληνικά ή pocket αν το έχεις στα αγγλικά και θα στο βγάλει. 

1 hour ago, gustom2008 said:

Καλησπερα!!Εγω δεν εχω παρει ακομα ενημερωση Δεκεμβριου..Μπορω να το αναβθμισω μονος μου??Εχει εφαρμογη το κινητο για ενημερωση?Απ'οτι ειδα vodafone και 5g δεν παιζει.

Εγώ την πέρασα από το Oxygen updater. Είναι εφαρμογή από το playstore. Σου κατεβάζει ολόκληρη τη rom και την περνάς εσύ από την τοπική αναβάθμιση. 

Φιλικά, Κατερίνα

28 minutes ago, flandra said:

Στις ρυθμίσεις γράψε στην αναζήτηση που έχει πάνω πανω :τσέπη αν το έχεις στα ελληνικά ή pocket αν το έχεις στα αγγλικά και θα στο βγάλει. 

Εγώ την πέρασα από το Oxygen updater. Είναι εφαρμογή από το playstore. Σου κατεβάζει ολόκληρη τη rom και την περνάς εσύ από την τοπική αναβάθμιση. 

Πρεπει να ξαναστησεις το τηλ απο την αρχη μετα??

1 minute ago, gustom2008 said:

Όχι δεν χάνεται κάτι. 

Φιλικά, Κατερίνα

3 minutes ago, gustom2008 said:

Όχι δεν χάνεται κάτι. 

Φιλικά, Κατερίνα

Εγώ αναρωτιέμαι λίγο που δεν έχουν κάνει ακόμα γενικό rollout τη νέα έκδοση... Στην ανακοίνωση έλεγαν ότι θα κάνουν σταδιακό rollout για να σιγουρευτούν ότι δεν θα έχει θέματα με bugs κλπ. Εγώ θα περιμένω να έρθει επίσημα, έτσι κι αλλιώς δεν έχω κάποιο θέμα τώρα.

Δεν λέω για τη 12. Εννοώ την τελευταία έκδοση του με τα security Δεκεμβρίου. 

Φιλικά, Κατερίνα

Όλοι μας νομίζω για αυτό το update αναφερόμαστε. Όπως και να χει, αν τη θες τώρα, βάλε το oxygen updater αν δε θες να περιμένεις.

Παιδια βοηθεια!Ειχα βαλει το κινητο για φορτιση κλειστο.Πηγα να το ανοιξω και μολις εβαλα το pin της sim το εσβησε και δεν αναβει.ειναι νεκρο.τι σκατα φταιει καινουριο τηλ??Καμια ιδεα καποιος???Ευχαριστω!:!!

Μήπως δεν φόρτιζε καθόλου, δοκίμασε άλλο καλώδιο η και φορτιστή η δες αν κούμπωσε γερά στη θύρα φόρτισης και άστο 10-20 λεπτά και μετά προσπάθησε να ανοίξεις τηλέφωνο.

Sent from my KB2003 using Tapatalk

Φορτιζε κανονικα.οταν το ανοιξα ηταν στο 96% η μπαταρια.το συνδεσα και στον υπολογιστη δεν  το βλεπει καν.Δοκιμασα και με αλλον φορτιστη.Τι κανω τωρα?Μιλαω με το amazon που το αγορασα ή με την Oneplus?Ουτε 20 μερες συσκευη δεν το εχω...Πφφφφφ

Edited by gustom2008

1 hour ago, george_21 said:

Δοκίμασε το  power k volume+ η - να δεις μπαίνει σε recovery mode??

τα δοκιμασα.δεν λειτουργει.το ιδιο μου προτειναν και στο chat που μιλησα μολις.μου ειπαν να αφησω το τηλ για 10-12 ωρες και να δοκιμασω να το αναψω παλι.ειδομεν.ειναι εργαλειο της δουλειας μου γμτ.δεν εχω αλλη συσκευη καβατζα.

Βάλε το στον φορτιστή κ δοκίμασε το  πάλι ενώ είναι στην πρίζα

Edited by george_21

Μιλησα στο chat με το amazon.it και μου ειπαν να το επιστρεψω και θα μου κανουν επιστροφη χρηματων.εγω δεν το εχω ξανακανει αυτο.Μου εστειλαν να εκτυπωσω καποιες ετικετες για την αποστολη του δεματος.Το θεμα ειναι πως θα το στειλω πισω?Εχει κανεις εμπερια?Το στελνω με χρεωση δικη τους?Θα χρεωθω εγω τα μεταφορικα???

1 hour ago, gustom2008 said:

Μιλησα στο chat με το amazon.it και μου ειπαν να το επιστρεψω και θα μου κανουν επιστροφη χρηματων.εγω δεν το εχω ξανακανει αυτο.Μου εστειλαν να εκτυπωσω καποιες ετικετες για την αποστολη του δεματος.Το θεμα ειναι πως θα το στειλω πισω?Εχει κανεις εμπερια?Το στελνω με χρεωση δικη τους?Θα χρεωθω εγω τα μεταφορικα???

Νομίζω σε τέτοιες περιπτώσεις έρχεται courier και το παραλαμβάνει από το σπίτι.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Με δικά σου έξοδα το στέλνεις πίσω, έως ένα διάστημα πριν 1 χρόνο το έστελνα με ΕΛΤΑ κουριερ και spm υπηρεσία στα 26 ευρώ περίπου όπου συνεργάζονται με DHL express και πήγαινε σε 1 εργάσιμη ημέρα σε Amazon.

Μέτα επικοινωνουσα με Amazon με email όπου τους έστειλνα σε pdf η jpg την απόδειξη πληρωμής από έλτα κουριερ και μου πιστωναν τα μεταφορικά μετά.

Τελευταία φορά όμως όπως κατάλαβα η DHL express σταμάτησε να κάνει παράδοση σε Amazon διεύθυνση και έτσι τη τελευταία φορά το έστειλα με ΕΛΤΑ συστημένο και πάλι ίδια διαδικασία να πάρεις πίσω τα μεταφορικά.

Sent from my Redmi 9C NFC using Tapatalk

Από σήμερα κάτοχος της συσκευής

Έχω 2 θέματα, ένα σοβαρό και ένα ψάχνω να βρω τη λύση και δε μπορώ

Το σοβαρό είναι ότι πυκνά συχνά όταν είμαι συνδεδεμένος στο wifi και ενώ μου δείχνει κανονικά το εικονίδιο του wifi call ξαφνικά αυτό χάνεται και μαζί χάνεται και η δυνατότητα του wifi calling

Μετά από λίγο επανέρχεται αλλά η σκιά έχει γίνει

Είμαι στην 11.0.11.11 με cosmote

Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα?

Για το δεύτερο θέμα που λέω, πως μπορώ να έχω haptic feedback όταν πληκτρολογώ χωρίς να έχω αυτό το σπαστικό ήχο που κάνει το κινητό? Άμα απενεργοποιήσω τον ήχο από τις ρυθμίσεις απενεργοποιεί και τη δόνηση κατά τη πληκτρολόγηση

Κατέβασε το. Oxygen updater  κ περνά την τελευταία..ίσως στρώσει.. εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα..

1 hour ago, george_21 said:

Κατέβασε το. Oxygen updater  κ περνά την τελευταία..ίσως στρώσει.. εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα..

Κατέβασα το oxygen updater έβαλα τη τελευταία έκδοση αλλά πάλι μου έκανε τα ίδια

Τελικά μπήκα από τις ρυθμίσεις και επέλεξα στις προτιμήσεις κλήσεων να δίνει προτεραιότητα μέσω wifi και έκτοτε δουλεύει απρόσκοπτα

Φαντάζομαι έμπαινε το wifi call και έβγαινε γιατί το σήμα ήταν οριακό αλλά δε γινόταν έτσι δουλειά γιατί όντως το σήμα δεν ήταν καλο

Σχετικά με τον ήχο στο πληκτρολόγιο που αναφέρω παραπάνω είδα στο OnePlus forum ότι δε μπορώ να έχω haptic feedback με απενεργοποιημένο τον ήχο στα πλήκτρα, κουλό τελείως 😵