Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://community.oneplus.com/wap/thread?id=1528770

Κατεβασε το APK, και μετονομασία σε APK, κατάργηση της μορφής APK. zip σε σκέτο apk, και δουλεύει, νομίζω φτιάχνει εφαρμογή local update, εικονίδιο.

Screenshot_2022-08-19-16-51-26-92_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

6 ώρες πριν, FoT1s said:

Εγκατασταση της C33 μεσω oxygen ενω εισαι σε 12αρα ηδη, πως γινεται τωρα που αφαιρεθηκε το local update?

Όταν κατεβάσεις από το oxygen updater, πρώτα: settings: advanced: enabled, για να βρω το firmware zip, στην μνήμη του κινητού, όχι στο download!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 7/8/2022 at 11:55 ΜΜ, tsilarxos said:

Μου ρθε χθες κανονικά OTA update για την c_33 και την πέρασα.

Καλησπέρα παιδία.

Στο δικό μου δεν έχει έρθει ακόμα ΟΤΑ. Είναι καλή; Να επιχειρήσω μέσω oxygen updater?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 30/8/2022 at 12:30 ΜΜ, KostasSTi said:

Καλησπέρα παιδία.

Στο δικό μου δεν έχει έρθει ακόμα ΟΤΑ. Είναι καλή; Να επιχειρήσω μέσω oxygen updater?

Δεν είδα και καμία διαφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα update απευθειας για την C33, απο android 11. Απ'οτι διαβαζω η συγκεκριμενη εκδοση ειναι η καλυτερη. Ειχα δοκιμασει μεσω custom rom τις προηγουμενες εκδοσεις και δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος, οποτε γυρισα ξανα πισω στο android 11.

Αυτο που θελω να ρωτησω οσους εχουν περασει την C33. Στα 60Hz υπαρχει lag; Ρωταω γιατι στο android 11 δεν καταλαβαινω σχεδον καμια διαφορα μεταξυ 60Hz και 120Hz. Στις εκδοσεις που ειχα βαλει android 12, τα 60Hz, ηταν σαν 30Hz, υπηρχε μεγαλη διαφορα στο ματι. 

Ρωταω επειδη για λογους εξοικονομησης της μπαταριας, χρησιμοποιω 60Hz οθονη. Τελος, εαν υπαρχει καποιο προβλημα με το ξυπνητηρι και εαν χρειαζεται να κανουμε καποιο backup. Μηπως ειναι καλυτερα να γινει καθαρη εγκατασταση;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον ρυθμο ανανέωσης. Πώς και δεν έχει προσθέσει ακόμα τον αυτόματο ρυθμο η OnePlus? Να αποφασίζει αυτόματα αν θα χρησιμοποιεί 60 η 120 ανάλογα την εφαρμογή που τρέχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Είμαι για αλλαγή κινητου κ το budget μου φθάνει ή για καινούργιο μέτριο κινητό ή το 8Τ μεταχειρισμένο. Διαβάζω κ θετικά κ αρνητικά σχόλια (κλασσικά). Τελικά; Δεν το θέλω για κάτι ιδιαίτερο απλος χρήστης. Νυν κάτοχος TCL plex με κανένα πρόβλημα αλλά 2η φορά που έσπασα την οθόνη...Από σέρβις αν χρειαστεί, υπάρχει; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η c35 έχει ενημέρωση, σε India version, την έκανα με το oxygen updater.

On 14/9/2022 at 7:29 ΠΜ, mpampis81 said:

Καλημέρα στην παρέα. Είμαι για αλλαγή κινητου κ το budget μου φθάνει ή για καινούργιο μέτριο κινητό ή το 8Τ μεταχειρισμένο. Διαβάζω κ θετικά κ αρνητικά σχόλια (κλασσικά). Τελικά; Δεν το θέλω για κάτι ιδιαίτερο απλος χρήστης. Νυν κάτοχος TCL plex με κανένα πρόβλημα αλλά 2η φορά που έσπασα την οθόνη...Από σέρβις αν χρειαστεί, υπάρχει; Ευχαριστώ

Για τα κινητά αντιπροσωπείας, το σέρβις νομίζω είναι στην Πολωνία., πανευρωπαϊκό.

(Για τα skroutz, δεν ξέρω, ούτε θα πρότεινα.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έβγαλε σήμερα μέσω OTA την αναβάθμιση KB2003_11.C.33. είμαι ακόμα σε android 11. Να προχωρήσω λέτε ή να περιμένω λίγο ακόμα; Διαβάζω διάφορα θέματα σε αρκετό κόσμο και αναρωτιέμαι αν αξίζει να μπω σε περιπέτειες, από τη στιγμή που είμαι μια χαρά για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, thanasis00 said:

Καλησπέρα, μου έβγαλε σήμερα μέσω OTA την αναβάθμιση KB2003_11.C.33. είμαι ακόμα σε android 11. Να προχωρήσω λέτε ή να περιμένω λίγο ακόμα; Διαβάζω διάφορα θέματα σε αρκετό κόσμο και αναρωτιέμαι αν αξίζει να μπω σε περιπέτειες, από τη στιγμή που είμαι μια χαρά για την ώρα.

Εγώ το έκανα. Να πω την αλήθεια δεν είμαι τόσο χαρούμενος γιατι έχει κάτι αλλαγές που ναι μεν ειναι χαζές αλλά εμένα δε με βολεύουν. Πχ δεν εμφανίζεται το όνομα των apps στη λίστα και δεν μπορείς να κανεις rename να τα κάνεις sort/group όπως θες. Minor αλλά εμένα με βόλευε. Ή ακόμα άλλαξε ο τρόπος που κάνεις access τα hidden apps. Τέτοια πράγματα.

Κάποιο σοβαρό πρόβλημα μέχρι στιγμής δεν αντιμετώπισα.

Το μόνο θετικό, είδα επιτέλους 5g (είμαι με Vodafone)

Edited by hsigma

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2022 at 7:29 ΠΜ, mpampis81 said:

Καλημέρα στην παρέα. Είμαι για αλλαγή κινητου κ το budget μου φθάνει ή για καινούργιο μέτριο κινητό ή το 8Τ μεταχειρισμένο. Διαβάζω κ θετικά κ αρνητικά σχόλια (κλασσικά). Τελικά; Δεν το θέλω για κάτι ιδιαίτερο απλος χρήστης. Νυν κάτοχος TCL plex με κανένα πρόβλημα αλλά 2η φορά που έσπασα την οθόνη...Από σέρβις αν χρειαστεί, υπάρχει; Ευχαριστώ

Τον Γενάρη που το πήρα καινούριο στα χρήματα του ήταν ότι καλύτερο, τώρα δε γνωρίζω αλλά σίγουρα είναι αρκετά καλό 

Service έχω την εντύπωση όσο είναι εντος εγγύησης αποστέλλονται Πολωνία όπου η όλη διαδικασία γίνεται σχετικά σύντομα από ότι έχω διαβάσει

Για τους φίλους που λένε περί αναβαθμίσεων κτλ μετά το Πάσχα έχω μόνιμα τη τελευταία έκδοση μέσω oxygen, τώρα είμαι με την C33

Απο τη χρήση που το κάνω εγώ κανένα απολύτως θέμα μέχρι τώρα 

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Στα 120 που είμαι εγώ δείχνει ΟΚ.

Πάντως γενικότερα δείχνει ένα τσικ πιο "αργό". Όχι ότι χαλάει κάτι στο experience αλλά καταλαβαίνεις ότι κάτι έχει χάσει από τη σπιρτάδα του.

Πάντως έχει τα θεματάκια της η καινούρια version. Όχι σοβαρά, αλλά τα έχει.

Edit: Παράδειγμα στην οθόνη του κλειδώματος που χρησιμοποιώ. Πότε-πότε χάνει το center alignment που εχει και εξαφανίζεται το fingerprint sensor (attached) Ή όταν καθαρίζω τη μνήμη από ανοιχτές εφαρμογές (έχω τα ψυχαναγκαστικά μου) κάποιες συνεχίζουν και μένουν ανοιχτές.

 

Screenshot_2022-09-21-22-38-14-91_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Edited by hsigma

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2022 at 10:21 ΜΜ, hsigma said:

Στα 120 που είμαι εγώ δείχνει ΟΚ.

 

Στα 120 εννοειται θα ειναι οκ, εγω αλλο ρωτησα. Οποιος μπορει ας το βαλει για λιγα λεπτα στα 60Hz και ας μας πει εαν κολλαει ή οχι. Γιατι οταν ειχα βαλει μια εκδοση του Android 12, στα 60Hz κολλουσε αρκετα. Ενω στο A11 δεν υπαρχει τετοιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2022 at 10:21 ΜΜ, hsigma said:

Στα 120 που είμαι εγώ δείχνει ΟΚ.

Πάντως γενικότερα δείχνει ένα τσικ πιο "αργό". Όχι ότι χαλάει κάτι στο experience αλλά καταλαβαίνεις ότι κάτι έχει χάσει από τη σπιρτάδα του.

Πάντως έχει τα θεματάκια της η καινούρια version. Όχι σοβαρά, αλλά τα έχει.

Edit: Παράδειγμα στην οθόνη του κλειδώματος που χρησιμοποιώ. Πότε-πότε χάνει το center alignment που εχει και εξαφανίζεται το fingerprint sensor (attached) Ή όταν καθαρίζω τη μνήμη από ανοιχτές εφαρμογές (έχω τα ψυχαναγκαστικά μου) κάποιες συνεχίζουν και μένουν ανοιχτές.

 

Screenshot_2022-09-21-22-38-14-91_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Αυτό με το fingerprint μου το κάνει και μένα, έχω περάσει 2-3 updates και εξακολουθεί, δεν έχω καταλάβει αν είναι bug η αν έτσι πρέπει να λειτουργεί 

11 ώρες πριν, Lux said:

Στα 120 εννοειται θα ειναι οκ, εγω αλλο ρωτησα. Οποιος μπορει ας το βαλει για λιγα λεπτα στα 60Hz και ας μας πει εαν κολλαει ή οχι. Γιατι οταν ειχα βαλει μια εκδοση του Android 12, στα 60Hz κολλουσε αρκετα. Ενω στο A11 δεν υπαρχει τετοιο θεμα.

Το έβαλα ένα λεπτό και μετά από τόσο καιρό στα 120 μου φαίνεται αισχος

Δεν είμαι σίγουρος ότι laggαρει η ότι έχει μεγάλη διαφορά χρήσης αλλά νομίζω ότι θα μπορούσε να είναι και πιο smooth στα 60hz

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, tsilarxos said:

Ήρθε σήμερα ενημέρωση OTA για c35. Security patch και system stability. Κάπου στα 460 mb ήταν.

Έχω την εντύπωση ότι η αυτονομία βελτιώθηκε αισθητά 

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Την 13 θα την δώσουν σε αυτό το μοντελο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, chris1984 said:

Την 13 θα την δώσουν σε αυτό το μοντελο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Με δεδομένο ότι το 8Τ αρχικά βγήκε με την 11 (το 8 και το 8pro βγήκαν με την 10) και με βάση ότι η OnePlus από την σειρά 8 και μετά έχει ανακοινώσει ότι θα δίνει 3 κύριες ενημερώσεις, τότε θα πάρει και την 14.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Έχει λειτουργήσει κάνεις το τηλέφωνο με 2 sim? Πρόσφατα έβαλα δεύτερη και οι δύο Cosmote και έχω δει αξιοσημείωτη μείωση της αυτονομίας στην μπαταρία 

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanasios1112 said:

To 8t India version, έχει Ενημέρωση σε f3./ Oxygen updater.

Όταν θα έχω χρόνο, θα το ενημερώσω 

Screenshot_2022-11-15-17-58-56-94_1f7d930ac4546e961acbbe2ed3d9ab7f.jpg

Πάμε ολοταχώς λοιπόν σε OxygenOS 13 

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...