Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To oxygen updater, έχει καλές αξιολογήσεις.
Screenshot_2022-04-20-21-23-07-23_b5a5c5cb02ca09c784c5d88160e2ec24.thumb.jpg.106b924d1a97a65c025514f0124c1400.jpg
Και τι με αυτό;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπόψιν με την 12 και Magisk, χάνεται η λειτουργία δακτυλικού αποτυπώματος. Χρειάζεται αυτό το ανανεωμένο module για να δουλέψει: https://forum.xda-developers.com/t/oxygenos-12-beta.4383689/post-86562887

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας 3 ημέρες περασμένη την 12 έχω πω ότι προσωπικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος

Δεν έχω βρει κάποιο bug, ότι δουλεύω δουλεύει όπως πρέπει, τα πάντα γίνονται πολύ γρήγορα και smooth και επίσης βλέπω αισθητή βελτίωση στο κομμάτι της μπαταρίας, 10-20% σίγουρα

Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις της 11 είχα κάποια διλήμματα, με την 12 μου έφυγαν όλα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να χει δοκιμάσει κανείς με android 12 το DJI fly app να μας πει αν δουλεύει απροβλημάτιστα; 

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας κάνει και εγώ την αναβάθμιση, η αλήθεια είναι ότι δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα αλλά δε βλέπω σοβαρό λόγο να μην την κάνει κάποιος.

Επιτέλους ενεργοποιήθηκε μόνο του το 5g στη Vodafone. Νομίζω ότι συνδέεται όμως με αρκετά μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας, οπότε μετά από 2 μέρες μειωμένης αυτονομίας το απενεργοποιησα. Ίσως είχε φάει κάποιο σκάλωμα και καμιά εφαρμογή αν και έκανα καθαρή εγκατασταση. 

Το αισθητικό κομμάτι σηκωνει συζήτηση. Τα παλιά στρογγυλά εικονίδια που τα βρίσκουμε? Κατέβασα το oxygen icon pack αλλά κάποια εικονίδια παραμένουν με το προηγούμενο σχήμα τους.

Επίσης σίγουρα το κινητό δεν έγινε πιο σβέλτο, μάλλον στα ίδια επίπεδα με διαφορετικά animations. Ενοχλητικη και η υποχρεωτικη καρτέλα με το  google feed που δεν μπορείς να την απενεργοποιήσεις.

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vag1989 said:

Έχοντας κάνει και εγώ την αναβάθμιση, η αλήθεια είναι ότι δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα αλλά δε βλέπω σοβαρό λόγο να μην την κάνει κάποιος.

Επιτέλους ενεργοποιήθηκε μόνο του το 5g στη Vodafone. Νομίζω ότι συνδέεται όμως με αρκετά μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας, οπότε μετά από 2 μέρες μειωμένης αυτονομίας το απενεργοποιησα. Ίσως είχε φάει κάποιο σκάλωμα και καμιά εφαρμογή αν και έκανα καθαρή εγκατασταση. 

Το αισθητικό κομμάτι σηκωνει συζήτηση. Τα παλιά στρογγυλά εικονίδια που τα βρίσκουμε? Κατέβασα το oxygen icon pack αλλά κάποια εικονίδια παραμένουν με το προηγούμενο σχήμα τους.

Επίσης σίγουρα το κινητό δεν έγινε πιο σβέλτο, μάλλον στα ίδια επίπεδα με διαφορετικά animations. Ενοχλητικη και η υποχρεωτικη καρτέλα με το  google feed που δεν μπορείς να την απενεργοποιήσεις.

Καλησπέρα και καλή ανάσταση να έχουμε!Για να βάλεις πάλι τα στρογγυλά εικονίδια πας στις ρυθμίσεις και μετά στις εξατομικευσεις..εκεί έχει επιλογή να αλλάξεις το σχήμα των εικονιδίων και να επιλέξεις εσύ τι σχήμα θες να έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Νεα αναβάθμιση για την ευρωπαϊκή ROM με βελτιώσεις στην αυτονομία όπως αναφέρει το change log

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Νεα αναβάθμιση για την ευρωπαϊκή ROM με βελτιώσεις στην αυτονομία όπως αναφέρει το change log
Δεν υπάρχει πλέον η τοπική αναβάθμιση, μιας και δε μου τη βγάζει ΟΤΑ, ή εγώ δε τη βρίσκω;;

Στάλθηκε από το KB2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, suspect21 said:

Νεα αναβάθμιση για την ευρωπαϊκή ROM με βελτιώσεις στην αυτονομία όπως αναφέρει το change log

Την Τρίτη έκανε ενημέρωση σε android 12, πότε βγήκε καινούργια ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanasios1112 said:

Την Τρίτη έκανε ενημέρωση σε android 12, πότε βγήκε καινούργια ενημέρωση;

Πριν λίγο βγήκε νέα ενημέρωση η οποία βελτιώνει λένε την διάρκεια της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Geofokas said:

Καλησπέρα και καλή ανάσταση να έχουμε!Για να βάλεις πάλι τα στρογγυλά εικονίδια πας στις ρυθμίσεις και μετά στις εξατομικευσεις..εκεί έχει επιλογή να αλλάξεις το σχήμα των εικονιδίων και να επιλέξεις εσύ τι σχήμα θες να έχουν.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε μου, καλή ανάσταση να έχουμε! Αναγκαστικά έχω κάνει αυτό που αναφέρεις, εννοούσα τα κλασσικά ολοστρόγγυλα εικονίδια της oneplus. Πχ κάνοντας αυτό που προτείνεις για κάποιο λόγο το ημερολόγιο της google δεν έχει δυναμικό εικονίδιο που δείχνει κατευθείαν την σημερινή ημερομηνία

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Με τον nova launcher prime, αλλάζει το σχήμα των εικονιδίων.
Το σχήμα αλλάζει και χωρίς το nova.
Settings > personalisation > icons > custom.
Το πρόβλημα με τα εικονίδια στο oneplus launcher είναι ότι δεν μπορείς, αν βάλεις πακέτο από άλλα εικονίδια, να αλλάξεις τα εικονίδια που δεν σ αρέσουν.
Αυτό γίνεται με το Nova, αλλά ο Nova έχει θέμα με τα animations..
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο βγήκε νέα ενημέρωση η οποία βελτιώνει λένε την διάρκεια της μπαταρίας.
Εν τω μεταξύ, ενώ βγήκε πρώτα η c11 για το global και μετά για το ευρωπαϊκό, έβγαλαν τώρα τη c15 για το ευρωπαϊκό ενώ για το global δεν την έχουν βγάλει ακόμα..
Ό,τι να ναι..
Link to comment
Share on other sites

 Στα firmware συμφέρει να καθυστερήσουν, έχουν λιγότερα bug.

(KB2005_11.C.11: KB2005_11.C.11_1110_202203150044

MD5: 71b958f952e4048494e034feb395cf18)

(Sto xda έχουν την c11).

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν με την 12 και Magisk, χάνεται η λειτουργία δακτυλικού αποτυπώματος. Χρειάζεται αυτό το ανανεωμένο module για να δουλέψει: https://forum.xda-developers.com/t/oxygenos-12-beta.4383689/post-86562887
Εν τω μεταξύ μου φαίνεται ότι είναι πιο γρήγορο, μετά από αυτό, το δακτυλικό..
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, agpol07 said:
On 21/4/2022 at 1:47 ΠΜ, Dj kourampies said:
Υπόψιν με την 12 και Magisk, χάνεται η λειτουργία δακτυλικού αποτυπώματος. Χρειάζεται αυτό το ανανεωμένο module για να δουλέψει: https://forum.xda-developers.com/t/oxygenos-12-beta.4383689/post-86562887

Εν τω μεταξύ μου φαίνεται ότι είναι πιο γρήγορο, μετά από αυτό, το δακτυλικό..

Έτρεχα το αντίστοιχο module και στην 11. Όντως είναι λίγο πιο γρήγορο αλλά δε νομίζω ότι είναι θέμα module, λογικά κάτι άλλαξε η OP στο update.

Link to comment
Share on other sites

Με την μαμά 12 πάντως το δαχτυλικο σε μένα είναι σίγουρα πιο αργό

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την c16, eu rom

Έχω συνειδητοποιήσει ότι δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για το gmail, έχουν αναφέρει και άλλοι το ίδιο θέμα. Βιάστηκα να ενθουσιαστω 😒

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  Στην google γράφει, ( αν δουλέψει).

" Εάν προκύψει πρόβλημα που δεν λειτουργούν οι ειδοποιήσεις Gmail, μπορείτε να αποσυνδεθείτε από τον λογαριασμό σας στο Gmail και να συνδεθείτε ξανά . Αφού αποσυνδεθείτε, πρέπει να αφαιρέσετε τον λογαριασμό Gmail από τη συσκευή σας Android και να τον προσθέσετε ξανά. Για να ξεκινήσετε, μεταβείτε στην εφαρμογή Ρυθμίσεις και πατήστε Λογαριασμοί και συγχρονισμός. "

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, athanasios1112 said:

  Στην google γράφει, ( αν δουλέψει).

" Εάν προκύψει πρόβλημα που δεν λειτουργούν οι ειδοποιήσεις Gmail, μπορείτε να αποσυνδεθείτε από τον λογαριασμό σας στο Gmail και να συνδεθείτε ξανά . Αφού αποσυνδεθείτε, πρέπει να αφαιρέσετε τον λογαριασμό Gmail από τη συσκευή σας Android και να τον προσθέσετε ξανά. Για να ξεκινήσετε, μεταβείτε στην εφαρμογή Ρυθμίσεις και πατήστε Λογαριασμοί και συγχρονισμός. "

3 λογαριασμούς gmail έχω και στους 3 το ίδιο θεμα, δε νομίζω να αλλάξει κάτι

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

https://forums.oneplus.com/threads/unable-to-receive-gmail-notifications.1539727/

Ειναι υπαρκτό θέμα, και σε άλλα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή θα τρελαθώ

Ειδοποιήσεις στο gmail δηλαδή εσάς σας έρχονται κανονικά στην ώρα τους;

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...