Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμείς με την ευρωπαϊκή ROM είμαστε ακόμα στο περίμενε...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 7/4/2022 at 1:52 ΠΜ, suspect21 said:

Εμείς με την ευρωπαϊκή ROM είμαστε ακόμα στο περίμενε...

Στην πράξη, καλύτερα στο περίμενε με λιγότερα bug στο firmware ( 8t).

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Στην πράξη, καλύτερα στο περίμενε με λιγότερα bug στο firmware ( 8t).

Θα έχει λιγότερα bugs? 😅

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα!!

Χρειάζομαι τα φώτα και την βοηθειά σας!!

Πρόσφατα αγόρασα απο amazon warehouse deals ενα oneplus 8t, το θεμα ειναι οτι το κινητό ήρθε με ένα lineage os, πως γυρίζω στο δικό του λειτουργικό??

Οτι εχω διαβασει με έχει μπερδέψει περισσοτερο!!

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, katsim said:

Παιδιά Καλησπέρα!!

Χρειάζομαι τα φώτα και την βοηθειά σας!!

Πρόσφατα αγόρασα απο amazon warehouse deals ενα oneplus 8t, το θεμα ειναι οτι το κινητό ήρθε με ένα lineage os, πως γυρίζω στο δικό του λειτουργικό??

Οτι εχω διαβασει με έχει μπερδέψει περισσοτερο!!

 

Ευχαριστώ!!!

op8t-oos-kb05aa-ba-da-unbrick-tool-to-re 

Εγώ το φλασαρα δύο φορές, με οδηγό από ,xda, είχα κινεζική firmware

, για καλό και για καλό, είχα ξεκλείδωσει τον bootloader, και πέτυχε, ευτυχώς δεν brick

op8t-oos-kb05aa-ba-da-unbrick-tool-to-re

Δεν μπορώ να ανεβάσω το. Link!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanasios1112 said:

Να σαι καλα το βρήκα! θα το δοκιμασω και αν δεν, πισω στο amazon😁

Εν τω μεταξυ οταν μπουταρει μου βγαζει ενα μηνυμα οτι ειναι ξεκλειδωτος ο bootloader!

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι βγάζει όταν είναι ξεκλειδωτος ο bootloader.

Με το flash , msm tool θα κλειδώσει ο bootloader.

Καλή επιτυχία.

Δες βίντεο YouTube, πως δουλεύει το msm tool,,  .. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, katsim said:

Ναι, ειναι απο το amazon warehouse deals, ειναι απο επιστροφες ουσιαστικά!

Me flash msm tool, Χανονται όλα τα δεδομένα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σημερα αναβαθμισα σε 11.0.11 χωρις να γνωριζω/καταλαβω οτι προκειται πρακτικα για android 12. 

 

ξερει κανεις πως μπορουμε να εχουμε oneplus dialer; 

πριν αναβαθμισω, ειχα disabled το google dialer και μολις μπουταρε το κινητο ουτε μπορουσα να καλεσω αλλα και οταν με καλουσαν, απλα ακουγοταν ο ηχος κλησης χωρις να μπορω να απαντησω. πηγα να εγκαταστησω το υπαρχον phone app apk της oneplus dialer αλλα ματαια..με τα πολλα ενεργοποιησα τον google dialer αλλα ειχα συνηθισει με της oneplus και με γρηγορο ψαξιμο δεν εχω βρει τροπο να την περασω για αυτο σκεφτηκα να ρωτησω εδω. 

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παρακαλώ για τη βοήθεια σας. Έχοντας διαβάσει αρκετά και εδώ και στο Σκρούτζ, μάλλον αργότερα σήμερα θα αγοράσω το 8T. Πριν προβώ στην αγορά του θα ήθελα 2 απαντήσεις σε ερωτήματα που με ενδιαφέρουν που πιθανόν να γνωρίζετε και να με βοηθήσετε.

1.  Μπορώ κάπου να βρω θήκη με ενσωματωμένη μπαταρία? Έχω ψάξει αρκετά και δεν έχω βρει. Μου είναι αναγκαία λόγω χρήσης. Δεν μιλώ για powerbank, εννοώ θήκη που είναι φτιαγμένη με ενσωματωμλενη μπαταρία ειδικά για το 8t.

2. Επίσης, κατα την αντιγραφή στοιχείων/data απο το Samsung μου προς το 8t θα μεταφερθούν όλα? Και το ιστορικο viber & whatsapp που δεν ειναι το back up τους σε cloud? Επίσης με ποιό πρόγραμμα κρίνετε οτι πρέπει να κάνω την μεταφορά? Της 1+, της Samsung ή άλλο?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. 

Υ.Γ. Εξίσου πολύ σημαντικό για μένα είναι το wifi call αλλά είδα οτι ο ΟΤΕ που είμαι το υποστηρίζει στο συγκεκριμένο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dwros1 said:

Καλησπέρα σε όλους. Παρακαλώ για τη βοήθεια σας. Έχοντας διαβάσει αρκετά και εδώ και στο Σκρούτζ, μάλλον αργότερα σήμερα θα αγοράσω το 8T. Πριν προβώ στην αγορά του θα ήθελα 2 απαντήσεις σε ερωτήματα που με ενδιαφέρουν που πιθανόν να γνωρίζετε και να με βοηθήσετε.

1.  Μπορώ κάπου να βρω θήκη με ενσωματωμένη μπαταρία? Έχω ψάξει αρκετά και δεν έχω βρει. Μου είναι αναγκαία λόγω χρήσης. Δεν μιλώ για powerbank, εννοώ θήκη που είναι φτιαγμένη με ενσωματωμλενη μπαταρία ειδικά για το 8t.

2. Επίσης, κατα την αντιγραφή στοιχείων/data απο το Samsung μου προς το 8t θα μεταφερθούν όλα? Και το ιστορικο viber & whatsapp που δεν ειναι το back up τους σε cloud? Επίσης με ποιό πρόγραμμα κρίνετε οτι πρέπει να κάνω την μεταφορά? Της 1+, της Samsung ή άλλο?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. 

Υ.Γ. Εξίσου πολύ σημαντικό για μένα είναι το wifi call αλλά είδα οτι ο ΟΤΕ που είμαι το υποστηρίζει στο συγκεκριμένο μοντέλο.

Για το 1 δε γνωρίζω

Για το 2 κατά τη μεταφορά μου από Pixel είχα κάνει backup μόνο στο λογαριασμό google, αλλά πρόσεξε μέσα στις ρυθμίσεις από viber και whatsapp αντίστοιχα, να έχεις πάρει back up του ιστορικού των συζητήσεων

Έπειτα όταν γίνει η εγκατάσταση των εφαρμογών, μέσα από τις εφαρμογές θα κάνεις και την επαναφορά, τουλάχιστον εγώ έτσι το έκανα

WIFI call, 5g, volte σε cosmote δουλεύουν άψογα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Για την μεταφορά έχει ένα πρόγραμμα η OnePlus το οποίο εγκαταστήσεις και στο παλιό κινητό και τα κάνει όλα μόνο του, φωτογραφίες, application και τα λοιπά!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε επιτέλους η αναβάθμιση και στην ευρωπαϊκή ROM

Δε την έχω βάλει ακόμα, απλά μου ήρθε ειδοποίηση

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το ευρωπαϊκό έδειξε με το oxygen update την ενημέρωση σε A12.

Κατέβασα το super VPN , και σύνδεση σε Γαλλία, και κατεβάζω τώρα.

Χωρίς VPN , δεν έδινε ενημέρωση.

IMG20220419222217.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μέσω oxygen updater σου το βγάζει απο τη πρώτη στιγμή χωρίς VPN κτλ

Την έβαλα χθες

Σαν εμπειρία θα έλεγα ότι φαίνεται σα να είναι άλλο τηλέφωνο

Μου φαίνεται πιο smooth, αλλά σα να έχασε λίγο την σβελταδα, νομίζω ότι έχει να κάνει με τη ταχύτητα των animation στις μεταβάσεις κτλ, διορθώνεται μέσα από τις ρυθμίσεις δηλαδή αλλά δε με ενοχλεί κιόλας

Μέχρι στιγμής θα έλεγα ότι έχω θετική εντύπωση, δεν έχω δει κάποιο bug μέχρι στιγμής

Από αποψη αισθητικής θα προτιμούσα την 11, αλλά υποκειμενικό είναι αυτό

Όταν περάσουν λίγες μέρες θα έχουμε πιο πλήρη εικόνα

Επίσης θέλω να πω ότι διόρθωσαν το bug από ότι κατάλαβα της βελτιστοποιημένης φόρτισης και των ρυθμίσεων της AOD

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση βλέπω ότι δεν μπορώ να αλλάξω το εικονίδιο σε μια εφαρμογή στον launcher της oneplus. Μόνο να αλλάξω όλο το σετ εικονιδίων με αφήνει. Επίσης δεν μπορώ να ενεργοποιήσω εφαρμογές που είχα απενεργοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

@suspect21

Δεν το εμπιστεύομαι το oxyzen updater, γι'αυτό προτίμησα το super VPN (free), για την ενημέρωση λογισμικού, με επιλογή Γαλλία.

Θέλω το firmware να είναι official, και δεν ξέρω τι είναι το oxygen update r, ποιος  το έχει, σε ποιον server συνδέεται.

Νομίζω ότι το VPN είναι πιο ασφαλή ς επιλογή. Θεωρώ απίθανο να χακαρει το firmware το VPN, ,ο  προγραμματιστής που έφτιαξε την εφαρμογή.

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, athanasios1112 said:

@suspect21

Δεν το εμπιστεύομαι το oxyzen updater, γι'αυτό προτίμησα το super VPN (free), για την ενημέρωση λογισμικού, με επιλογή Γαλλία.

Θέλω το firmware να είναι official, και δεν ξέρω τι είναι το oxygen update r, ποιος  το έχει, σε ποιον server συνδέεται.

Νομίζω ότι το VPN είναι πιο ασφαλή ς επιλογή. Θεωρώ απίθανο να χακαρει το firmware το VPN, ,ο  προγραμματιστής που έφτιαξε την εφαρμογή.

 

Δεκτό

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...