Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

14 ώρες πριν, flandra said:

Aν βαλουμε ομως τη ΝΑ μετα οταν βγει η EU version θα πρεπει πρωτα να κανουμε rollback για να βαλουμε αυτην;

Link to comment
Share on other sites

Just now, flandra said:

Δεν ξέρω καθόλου για να είμαι ειλικρινής.... Πήρα ρίσκο.. 

Εγω γι'αυτο το λογο περιμενω ωστε να μην κανω factory reset χωρις λογο

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, empeiros said:

Εγω γι'αυτο το λογο περιμενω ωστε να μην κανω factory reset χωρις λογο

 

Και πολύ καλά κάνεις. Θυμήθηκα ότι στο φόρουμ έγραφαν ότι μπορείς να περάσεις την ευρωπαϊκή έκδοση αρκεί να είναι πιο καινούρια. Οπότε σε επόμενο update. 

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, flandra said:

Και πολύ καλά κάνεις. Θυμήθηκα ότι στο φόρουμ έγραφαν ότι μπορείς να περάσεις την ευρωπαϊκή έκδοση αρκεί να είναι πιο καινούρια. Οπότε σε επόμενο update. 

Τώρα με την NA έχεις επιλογή για 5g στο μενού. Επίσης δουλεύουν το volte και το vowifi. Έχεις δοκιμάσει αν δουλεύει το  google pay;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει άλλο ένα κουφό όσον αφορά τους ήχους της συσκευής και τη δόνηση

Στο προφίλ της δόνησης, προκειμένου να είναι ενεργή η δόνηση, θα πρέπει να την έχω ενεργή και στο κανονικό προφίλ κλήσης, ειδάλλως και το προφίλ δόνησης συμπεριφέρεται σαν αθόρυβο

Μιλάμε τελείως άκυρο

Με τα προφιλ και τους ήχους γενικά η op πρέπει να κάνει κάτι

Το παραπάνω θέμα μαζί με το ασυμβίβαστο haptic feedback και  πληκτρολόγησης χωρίς ήχο είναι κάτι που με ξεπερνά

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Πώς διάολο ενεργοποιείται η δόνηση για τις κλήσεις; Μιλάμε έχω δοκιμάσει τα πάντα και ακόμα δεν τα έχω καταφέρει, πόσο δύσκολο μπορεί να είναι; Σε εσάς δουλεύει; Πώς το επιλέγετε;

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ήχοι - δόνηση - δόνηση με το κουδουνισμα;;; λογικά το έχεις κάνει αλλά από εκεί το ενεργοποιώ 

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, flandra said:

Ήχοι - δόνηση - δόνηση με το κουδουνισμα;;; λογικά το έχεις κάνει αλλά από εκεί το ενεργοποιώ 

Το έχω τσεκάρει

Το έχω ενεργοποιήσει απενεργοποιήσει πόσες φορές, έχω κλείσει τη συσκευή, τίποτα

Το θέμα είναι ότι δόνηση υπάρχει στη συσκευή γενικά, αλλά στις κλήσεις δε λέει να ενεργοποιηθεί

Έχω αρχίσει και τα παίρνω με το κινητάκι, πάρα πολλά θέματα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μίλησα με το support της op και έλυσα το θέμα μου

Υπάρχει μια επιλογή από τις ρυθμίσεις, σύστημα, προσβασιμοτητα, ισχύς δόνησης όπου ήταν όλες οι επιλογές δόνησης απενεργοποιημένες για κάποιο λόγο

Επίσης όλα δουλεύουν πλέον ρολόι όσον αφορά το haptic feedback όσο και με τη δόνηση στο προφίλ ήχου αλλά και δόνησης χωρίς να πρέπει να έχεις δόνηση στο κανονικό προφίλ για να δουλέψει η δόνηση σε αυτό της δόνησης

Άμεσο το chat support, απλά ρε γαμωτο για ποιο λόγο να έχει τόσες επιλογές καταχωνιασμενες για κάτι τόσο απλό και βασικό, δε μπορώ να καταλάβω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να ενεργοποιήσει VoLTE και 5G σε F2G, και αν ναι, πως;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Dj kourampies said:

Έχει καταφέρει κανείς να ενεργοποιήσει VoLTE και 5G σε F2G, και αν ναι, πως;

Μόνο η cosmote υποστηρίζει το τηλέφωνο. Οπότε προς το παρόν ξέχασέ τα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, μια ερώτηση, ποια custom rom προτείνετε και γιατί? Σκέφτομαι να βάλω την Nameless, απλά ήθελα να μάθω αν υπάρχει καμία καλύτερη. Μιλάμε πάντα για Android 12.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βγήκε η 12 που τόσος κόσμος ήθελε διακαώς

Προσωπικά σαν χρόνος αναμονής για την 12 ήταν μια χαρά, το θέμα είναι να μην είναι τίγκα στα bugs

Για Ευρώπη είμαστε ακόμη σε αναμονή, λογικά τις επόμενες ημέρες

Για να δούμε τι θα δούμε

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει τη Beta την έκδοση NA. Δεν έβγαλαν ποτέ την ευρωπαϊκή. Μου ήρθε ενημέρωση και πέρασα τη Stable. Δεν βλέπω κάποια bugs προς το παρόν. Θα δω τις επόμενες μέρες. 

Όταν βγει η ευρωπαϊκή θα δω τι θα κάνω. 

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση, με android Auto όλα καλά?

Εγώ μια φορά το χρειάστηκα και μια που συνδέθηκε και μια που αποσυνδέθηκε

Δε κατάφερα να το ξανά συνδέσω, τι το έβγαλα από το καλώδιο και το ξανά έβαλα, τι έκλεισα το κινητό, τι έσβησα το αμάξι, έσβησα δεδομένα από την εφαρμογή android Auto, @@

Μου ήρθε από τη μια να βγω έξω να χοροπηδάω στο κινητό και απο την άλλη να σπάσω την οθόνη του αυτοκινήτου, ήμουν έξαλλος

Συγκεκριμένα αναφέρομαι για Ford fiesta με sync 3

 

edit

Για την ιστορία έκανα τελικά ένα master reset στο infotainment του αυτοκινήτου και έπειτα δούλεψε κανονικά οπότε δεν έφταιγε το κινητό

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Oxygen Updater , μόλις βγήκε για την global η έκδοση KB2005_11_C.11 , 3.86GB .

Κατεβάζω ο θεός βοηθός.

OxygenOS 12 FAQ: Find your answer

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-12-faq-find-your-answer.1519491/

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kontax said:

Oxygen Updater , μόλις βγήκε για την global η έκδοση KB2005_11_C.11 , 3.86GB .

Κατεβάζω ο θεός βοηθός.

OxygenOS 12 FAQ: Find your answer

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-12-faq-find-your-answer.1519491/

Εγώ πέρασα την Κυριακή την NA έκδοση και μου γράφει την ίδια ακριβώς. Δεν έχω κάποιο θέμα μέχρι τώρα. 

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρα σημερ ααπο τις ρυθμισεις για ελεγχο ενημερωσεων και μου βγαλε την ΚΒ2005_11.C ,4.05 GB.

Εχω το KB2000 με global Rom . Πρεπει να γινει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν την εγκατασταση η δεν παιζει ρολο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, tsilarxos said:

Τσεκαρα σημερ ααπο τις ρυθμισεις για ελεγχο ενημερωσεων και μου βγαλε την ΚΒ2005_11.C ,4.05 GB.

Εχω το KB2000 με global Rom . Πρεπει να γινει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν την εγκατασταση η δεν παιζει ρολο?

Πέρασε το update όπως είναι, δε χρειάζεται να κανείς επαναφορά, εκτός και αν έχεις προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, athanaso77 said:

Πέρασε το update όπως είναι, δε χρειάζεται να κανείς επαναφορά, εκτός και αν έχεις προβλήματα.

Μπα δεν εχω τιποτα θεματα. Ολα δουλευουν ρολοι απο την πρωτη μερα που το πηρα. Θα το περασω ετσι. Thanks.

 

Την περασα. Πλεον σαν model το τηλεφωνο απο κινεζικο KB2000 εμφανιζεται σαν KB2005.Με μια πρωτη ματια τα εικονιδια και τα χρωματα στη μπαρα και σε αλλα πραγματα που φαινεται οτι ηταν καλυtερα στην 11. Το 5G που δεν δουλευε με vodafone ενεργοποιηθηκε και συνδεθηκα αλλα ενα speedtest που ετρεξα οι ταχυτητες ηταν λιγο μικροτερες.σε σχεση με το 4G+.Κατι καινουριο που ειδα ειναι οτι μπορω χρησιμοποιοντας τον αποθηκευτικο χωρο να κανω επεκταση μνημης ram απο 3 εως 7 GB

Edited by tsilarxos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από σχεδόν 2 βδομάδες χρήσης με το OOS 12, εγώ έχω να πω ότι, είναι λες και πήρα καινούριο κινητό. Τέτοιο "βούτυρο" είχα καιρό να δω.. Χαίρομαι να ανοιγοκλεινω apps..
Έχει κάποια θεματακια στη lockscreen και στον launcher (όσον αφορά την αλλαγή εικονιδίων) αλλά για 1η έκδοση πιστεύω είναι σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...