Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 ώρες πριν, Slash666 said:

Καλησπέρα.

Αντιμετωπίζω 2 προβλήματα με το τηλέφωνο.

Ενώ στην αρχή δούλευε κανονικά, τους τελευταίους δύο μήνες δε λειτουργεί το otg.Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά καλώδια, όλα γνήσια, διάφορα φλασάκια, επανεκκινήσεις, δε φτιάχνει με τίποτα.

Το άλλο θέμα προέκυψε σήμερα. Όταν συνδέω το καλώδιο usb με τον υπολογιστή, το κινητό απλά φορτίζει. Δεν εμφανίζεται μήνυμα να επιλέξω τί θέλω να κάνει.

 

Και στο δικό μου όταν το συνδέω σε pc δεν μου δίνει επιλογές, μόνο φορτίζει. Σύνδεσε το σε pc, μπες ρυθμίσεις, κάνε search τη λέξη usb και μετά επέλεξε προτιμήσεις usb. Εκεί σου εμφανίζει όλες τις επιλογές που θα έπρεπε κανονικά να σου εμφανίζει.

Για το usb on the go δοκίμασα κι εγώ τώρα και δεν λειτουργεί, πριν δεν το είχα δοκιμάσει (3 μέρες το έχω πάρει🙂)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να κάνω μια ερώτηση, μηνύματα εκπομπής κυψέλης (τύπου μηνύματα από πολιτική προστασία για έκτακτες συνθήκες) λαμβάνετε; Είναι αυτά με τη σειρήνα που χτυπάει

Μέχρι τώρα λάμβανα σε προηγούμενα κινητά μου και τώρα με το 8t διαπίστωσα ότι δεν λαμβάνω

Δε μπορώ να βρω και σχετικές ρυθμίσεις στο κινητό

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Σε 8 pro φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει για το 8Τ

Ρυθμίσεις>Εφαρμογές-ειδοποιήσεις>Ασύρματες ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, terkos2 said:

Σε 8 pro φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει για το 8Τ

Ρυθμίσεις>Εφαρμογές-ειδοποιήσεις>Ασύρματες ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης.

Δε θα το έβρισκα ποτέ 😅

Ενεργοποιημένα είναι όλα αλλά δεν...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, suspect21 said:

Δε θα το έβρισκα ποτέ 😅

Ενεργοποιημένα είναι όλα αλλά δεν...

Εμένα ήρθε κανονικά σήμερα η ειδοποίηση στην Αττική, οπότε ίσως παίζει κάτι άλλο άραγε; Λένε τίποτα άλλο στο ίντερνετ από ξένα φόρουμ; Κι άλλες χώρες έχουν το ίδιο σύστημα.

On 23/1/2022 at 10:37 ΠΜ, Slash666 said:

  

Σας ευχαριστώ.

Έκανα αίτημα και βλέπουμε. Κι εγώ θεωρώ ότι κάτι παίζει με τη θύρα, αλλά θα δοκιμάσω κι ένα reset καλού κακού.

Σίγουρα κάνε reset πριν το στείλεις για σέρβις. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να συνδέσεις το κινητό σε άλλο υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, μηνύματα εκπομπής κυψέλης (τύπου μηνύματα από πολιτική προστασία για έκτακτες συνθήκες) λαμβάνετε; Είναι αυτά με τη σειρήνα που χτυπάει
Μέχρι τώρα λάμβανα σε προηγούμενα κινητά μου και τώρα με το 8t διαπίστωσα ότι δεν λαμβάνω
Δε μπορώ να βρω και σχετικές ρυθμίσεις στο κινητό
Εμένα στο Nord 2 την Δευτέρα μου ήρθε κανονικά.. Χωρίς να πειράξω εγώ κάτι από τις ρυθμίσεις.. Ήρθε από μόνο του..Κ ξέρεις κ χτύπαγε κ δυνατά κ λέω μας πιάσανε τι έγινε;

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αυξησουμε τα volume steps χωρις να ειναι rooted το κινητο; Η πιο χαμηλη ενταση παραειναι δυνατη σε απολυτη ησυχια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό μου .. και έχει κολλήσει στο μνμ που λέει "wiping please wait" με τη μπάρα που φορτώνει αλλά δεν έχει αλλάξει αυτό εδώ και πολύ ώρα .. δεν ξέρω τι να κάνω για να κάνει επανεκκίνηση  η να μπει σε λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάς καλύτερα με την υποστήριξη της OnePlus?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σκέφτομαι να βάλω pixel experience  μήπως και βελτιωθεί η μπαταρία και γιατί ακούω ότι είναι η καλύτερη custom rom. Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος εάν λειτουργούν οι τραπεζικές εφαρμογές; Ρωτάω επειδή στο oneplus 5 που είχα root δεν λειτουργούσαν σωστά οι εφαρμογές από Alpha bank και Πειραιώς.

Αν και ο μόνος ενδοιασμος που έχω είναι κατά πόσο ασφαλες θα είναι το root για να μπαίνω σε τραπεζικές εφαρμογές ή σε εφαρμογές με κρυπτονομισματα.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Lux said:

Σκέφτομαι να βάλω pixel experience  μήπως και βελτιωθεί η μπαταρία και γιατί ακούω ότι είναι η καλύτερη custom rom. Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος εάν λειτουργούν οι τραπεζικές εφαρμογές; Ρωτάω επειδή στο oneplus 5 που είχα root δεν λειτουργούσαν σωστά οι εφαρμογές από Alpha bank και Πειραιώς.

Αν και ο μόνος ενδοιασμος που έχω είναι κατά πόσο ασφαλες θα είναι το root για να μπαίνω σε τραπεζικές εφαρμογές ή σε εφαρμογές με κρυπτονομισματα.

Δεν είσαι ικανοποιημένος με την μπαταρία?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, suspect21 said:

Δεν είσαι ικανοποιημένος με την μπαταρία?

Θα μπορουσε και καλυτερα! Βεβαια το φορτιζω μεταξυ 20-80%, οποτε μονο 60% της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα το κινητό είχε LPDDR4X. Τυχαία  σήμερα είδα ότι όλα τα hardware info apps που δοκίμασα δείχνουν ότι έχει LPPDDR5. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?

Edited by corsaopc
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει για όλες τις παρτίδες. Απ' ότι φαίνεται οι παλαιότερες έχουν LPDDR4X ενώ οι νεώτερες LPPDDR5.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.

Εχω το 8τ kaι αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.

πολλες φορες οταν καλω καποιον, δεν με ακουει.

ΜΟΝΟ οταν καλω εγω γινεται αυτο.

Κλεινω και τον ξαναπαιρνω, και μετα ειναι οκ.

 

αυτο συμβαινει εδω και 3-4 μηνες περιπου και ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο.

Το εχω αγορασει απο Κωτσοβολο περισυ τον Ιουλιο, ειναι εντος εγγυησης δηλαδη.

Τι να φταιει ξερει κανεις? λογισμικο η μικροφωνο?

Nα αναφερω πως μου επεσε μεσα σε κουβα με νερο.Το σκουπισα αμεσως, αλλα δεν παρουσιασε καποιο προβλημα.Αυτο εγινε πριν 4-5 μηνες.λετε να φταιει αυτο?

Λογικα αν ειναι αυτο, τοτε στο σερβις της εγγυησης θα μου βρουν υγρασια.

 

Edited by iounios68
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, iounios68 said:

καλημερα παιδια.

Εχω το 8τ kaι αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.

πολλες φορες οταν καλω καποιον, δεν με ακουει.

ΜΟΝΟ οταν καλω εγω γινεται αυτο.

Κλεινω και τον ξαναπαιρνω, και μετα ειναι οκ.

 

αυτο συμβαινει εδω και 3-4 μηνες περιπου και ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο.

Το εχω αγορασει απο Κωτσοβολο περισυ τον Ιουλιο, ειναι εντος εγγυησης δηλαδη.

Τι να φταιει ξερει κανεις? λογισμικο η μικροφωνο?

Nα αναφερω πως μου επεσε μεσα σε κουβα με νερο.Το σκουπισα αμεσως, αλλα δεν παρουσιασε καποιο προβλημα.Αυτο εγινε πριν 4-5 μηνες.λετε να φταιει αυτο?

Λογικα αν ειναι αυτο, τοτε στο σερβις της εγγυησης θα μου βρουν υγρασια.

 

Αν έφταιγε το νερό θα συνέβαινε και όταν σε καλούσαν οι άλλοι, όταν ξανά καλουσες εσύ τη δεύτερη φορά κτλ και γενικά δε νομίζω ότι είναι θέμα συσκευής

Μήπως είναι θέμα δικτύου? Δοκίμασες με άλλο πάροχο? Άλλη sim? Όταν στο κάνει είναι κλήση μέσω wifi η μέσω δικτύου?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μεσω δικτυου wind. απενεργοποιησα το VOLTE γιατι καπου διαβασα πως προκαλει προβληματα.

Εκανα 2,3 ρεσετ μπας και στρωσει αλλα τιποτε.Ειχα τον dialer της εταιριας, τον εβγαλα ειπα μηπως αυτος φταιει, αλλα τιποτε.

Με της google κανω τις κλησειες.

 

Πραγματικα μου ρχεται να το κοπανησω κατω.Μιλαω με πελατες και ειναι προβλημα αυτο.

Με αλλη καρτα η δiktyo οχι δεν εχω δοκιμασει.Δεν εχω κιολας, μονο wind.

 

υπαρχει περιπτωση να φταιει η σιμ μου?? Το σκεφτηκα κι αυτο.Η καρτα εννοω.

Edited by iounios68
Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2022 at 12:13 ΠΜ, Lux said:

Θα μπορουσε και καλυτερα! Βεβαια το φορτιζω μεταξυ 20-80%, οποτε μονο 60% της μπαταριας.

Προσωπικα δε βρισκω το λογο να το φορτιζω 20-80%. Καταλαβαινω γιατι το κανεις, για να προστατεψεις τη μπαταρια και να σου κρατησει παραπανω, αλλά πόσο παραπάνω πιστευεις οτι θα κρατησει; 3-6 μηνες; Μετα τα 2 χρονια ολες ειναι για αλλαγη. Το βρισκω τσαμπα ταλαιπωρια να νταντεύεις το κινητο. Μπορεις πριν τα 2 χρονια να το στείλεις στην OnePlus και να στην αλλαξει και να το εχεις πισω σε 4-5 εργασιμες. Με το 60% χανεις σχεδον τη μιση αποδοση της καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, metalmike said:

Προσωπικα δε βρισκω το λογο να το φορτιζω 20-80%. Καταλαβαινω γιατι το κανεις, για να προστατεψεις τη μπαταρια και να σου κρατησει παραπανω, αλλά πόσο παραπάνω πιστευεις οτι θα κρατησει; 3-6 μηνες; Μετα τα 2 χρονια ολες ειναι για αλλαγη. Το βρισκω τσαμπα ταλαιπωρια να νταντεύεις το κινητο. Μπορεις πριν τα 2 χρονια να το στείλεις στην OnePlus και να στην αλλαξει και να το εχεις πισω σε 4-5 εργασιμες. Με το 60% χανεις σχεδον τη μιση αποδοση της καθε μερα.

Για λες πριν τα δυο χρονια; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, iounios68 said:

μεσω δικτυου wind. απενεργοποιησα το VOLTE γιατι καπου διαβασα πως προκαλει προβληματα.

Εκανα 2,3 ρεσετ μπας και στρωσει αλλα τιποτε.Ειχα τον dialer της εταιριας, τον εβγαλα ειπα μηπως αυτος φταιει, αλλα τιποτε.

Με της google κανω τις κλησειες.

 

Πραγματικα μου ρχεται να το κοπανησω κατω.Μιλαω με πελατες και ειναι προβλημα αυτο.

Με αλλη καρτα η δiktyo οχι δεν εχω δοκιμασει.Δεν εχω κιολας, μονο wind.

 

υπαρχει περιπτωση να φταιει η σιμ μου?? Το σκεφτηκα κι αυτο.Η καρτα εννοω.

Δες να αλλάξεις τη κάρτα, προσωπικά δε πιστεύω ότι φταίει η συσκευή

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, suspect21 said:

Δες να αλλάξεις τη κάρτα, προσωπικά δε πιστεύω ότι φταίει η συσκευή

φιλε ξεχασα κατι σημαντικο. Το προβλημα αυτο υπαρχει, (το να μην με ακουνε δηλαδη) ακομη και οταν φοραω bluetooth και κανω κλησεις.Αρα λογικα ουτε το μικροφωνο θα ειναι.Τι σκατα φταιει τοτε ρε γαμωτο?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, iounios68 said:

φιλε ξεχασα κατι σημαντικο. Το προβλημα αυτο υπαρχει, (το να μην με ακουνε δηλαδη) ακομη και οταν φοραω bluetooth και κανω κλησεις.Αρα λογικα ουτε το μικροφωνο θα ειναι.Τι σκατα φταιει τοτε ρε γαμωτο?

Σου λέω εξ αρχής ότι λογικά είναι θέμα παροχου-καρτας sim

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Just now, suspect21 said:

Σου λέω εξ αρχής ότι λογικά είναι θέμα παροχου-καρτας sim

θα το κοιταξω σημερα. Σ ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2022 at 3:10 ΜΜ, Lux said:

Για λες πριν τα δυο χρονια; 

Για να είσαι μέσα στην εγγύηση και να μην πληρώσεις την αξια της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...