Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως δεν φόρτιζε καθόλου, δοκίμασε άλλο καλώδιο η και φορτιστή η δες αν κούμπωσε γερά στη θύρα φόρτισης και άστο 10-20 λεπτά και μετά προσπάθησε να ανοίξεις τηλέφωνο.

Sent from my KB2003 using Tapatalk



OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φορτιζε κανονικα.οταν το ανοιξα ηταν στο 96% η μπαταρια.το συνδεσα και στον υπολογιστη δεν  το βλεπει καν.Δοκιμασα και με αλλον φορτιστη.Τι κανω τωρα?Μιλαω με το amazon που το αγορασα ή με την Oneplus?Ουτε 20 μερες συσκευη δεν το εχω...Πφφφφφ

 

Edited by gustom2008
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, george_21 said:

Δοκίμασε το  power k volume+ η - να δεις μπαίνει σε recovery mode??

τα δοκιμασα.δεν λειτουργει.το ιδιο μου προτειναν και στο chat που μιλησα μολις.μου ειπαν να αφησω το τηλ για 10-12 ωρες και να δοκιμασω να το αναψω παλι.ειδομεν.ειναι εργαλειο της δουλειας μου γμτ.δεν εχω αλλη συσκευη καβατζα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το στον φορτιστή κ δοκίμασε το  πάλι ενώ είναι στην πρίζα

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα στο chat με το amazon.it και μου ειπαν να το επιστρεψω και θα μου κανουν επιστροφη χρηματων.εγω δεν το εχω ξανακανει αυτο.Μου εστειλαν να εκτυπωσω καποιες ετικετες για την αποστολη του δεματος.Το θεμα ειναι πως θα το στειλω πισω?Εχει κανεις εμπερια?Το στελνω με χρεωση δικη τους?Θα χρεωθω εγω τα μεταφορικα???

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gustom2008 said:

Μιλησα στο chat με το amazon.it και μου ειπαν να το επιστρεψω και θα μου κανουν επιστροφη χρηματων.εγω δεν το εχω ξανακανει αυτο.Μου εστειλαν να εκτυπωσω καποιες ετικετες για την αποστολη του δεματος.Το θεμα ειναι πως θα το στειλω πισω?Εχει κανεις εμπερια?Το στελνω με χρεωση δικη τους?Θα χρεωθω εγω τα μεταφορικα???

Νομίζω σε τέτοιες περιπτώσεις έρχεται courier και το παραλαμβάνει από το σπίτι.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα στο chat με το amazon.it και μου ειπαν να το επιστρεψω και θα μου κανουν επιστροφη χρηματων.εγω δεν το εχω ξανακανει αυτο.Μου εστειλαν να εκτυπωσω καποιες ετικετες για την αποστολη του δεματος.Το θεμα ειναι πως θα το στειλω πισω?Εχει κανεις εμπερια?Το στελνω με χρεωση δικη τους?Θα χρεωθω εγω τα μεταφορικα???
Με δικά σου έξοδα το στέλνεις πίσω, έως ένα διάστημα πριν 1 χρόνο το έστελνα με ΕΛΤΑ κουριερ και spm υπηρεσία στα 26 ευρώ περίπου όπου συνεργάζονται με DHL express και πήγαινε σε 1 εργάσιμη ημέρα σε Amazon.

Μέτα επικοινωνουσα με Amazon με email όπου τους έστειλνα σε pdf η jpg την απόδειξη πληρωμής από έλτα κουριερ και μου πιστωναν τα μεταφορικά μετά.

Τελευταία φορά όμως όπως κατάλαβα η DHL express σταμάτησε να κάνει παράδοση σε Amazon διεύθυνση και έτσι τη τελευταία φορά το έστειλα με ΕΛΤΑ συστημένο και πάλι ίδια διαδικασία να πάρεις πίσω τα μεταφορικά.

Sent from my Redmi 9C NFC using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κάτοχος της συσκευής

Έχω 2 θέματα, ένα σοβαρό και ένα ψάχνω να βρω τη λύση και δε μπορώ

Το σοβαρό είναι ότι πυκνά συχνά όταν είμαι συνδεδεμένος στο wifi και ενώ μου δείχνει κανονικά το εικονίδιο του wifi call ξαφνικά αυτό χάνεται και μαζί χάνεται και η δυνατότητα του wifi calling

Μετά από λίγο επανέρχεται αλλά η σκιά έχει γίνει

Είμαι στην 11.0.11.11 με cosmote

Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα?

Για το δεύτερο θέμα που λέω, πως μπορώ να έχω haptic feedback όταν πληκτρολογώ χωρίς να έχω αυτό το σπαστικό ήχο που κάνει το κινητό? Άμα απενεργοποιήσω τον ήχο από τις ρυθμίσεις απενεργοποιεί και τη δόνηση κατά τη πληκτρολόγηση

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, george_21 said:

Κατέβασε το. Oxygen updater  κ περνά την τελευταία..ίσως στρώσει.. εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα..

Κατέβασα το oxygen updater έβαλα τη τελευταία έκδοση αλλά πάλι μου έκανε τα ίδια

Τελικά μπήκα από τις ρυθμίσεις και επέλεξα στις προτιμήσεις κλήσεων να δίνει προτεραιότητα μέσω wifi και έκτοτε δουλεύει απρόσκοπτα

Φαντάζομαι έμπαινε το wifi call και έβγαινε γιατί το σήμα ήταν οριακό αλλά δε γινόταν έτσι δουλειά γιατί όντως το σήμα δεν ήταν καλο

Σχετικά με τον ήχο στο πληκτρολόγιο που αναφέρω παραπάνω είδα στο OnePlus forum ότι δε μπορώ να έχω haptic feedback με απενεργοποιημένο τον ήχο στα πλήκτρα, κουλό τελείως 😵

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.Θα το στειλω αυριο με την γενικη ταχυδρομικη με εξοδα δικα μου.Συνεργαζονται με ups μου ειπαν.Ελπιζω να πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το oxygen updater έβαλα τη τελευταία έκδοση αλλά πάλι μου έκανε τα ίδια
Τελικά μπήκα από τις ρυθμίσεις και επέλεξα στις προτιμήσεις κλήσεων να δίνει προτεραιότητα μέσω wifi και έκτοτε δουλεύει απρόσκοπτα
Φαντάζομαι έμπαινε το wifi call και έβγαινε γιατί το σήμα ήταν οριακό αλλά δε γινόταν έτσι δουλειά γιατί όντως το σήμα δεν ήταν καλο
Σχετικά με τον ήχο στο πληκτρολόγιο που αναφέρω παραπάνω είδα στο OnePlus forum ότι δε μπορώ να έχω haptic feedback με απενεργοποιημένο τον ήχο στα πλήκτρα, κουλό τελείως 
Με SwiftKey keyboard έχω κανονικά vibration feedback on typing ανεξάρτητα ήχο στα πλήκτρα.
Έχει και δικιά του ρύθμιση να ορίζεις την ένταση του μάλιστα.



Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.Θα το στειλω αυριο με την γενικη ταχυδρομικη με εξοδα δικα μου.Συνεργαζονται με ups μου ειπαν.Ελπιζω να πανε ολα καλα!


Όλα καλά θα πάνε,ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε επιστροφή και refund η επιστροφή και αντικατάσταση.

Sent from my OnePlus 8T using Tapatalk




OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Επειδή έχω φάει ένα σκάλωμα με τη συσκευή και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να την αγοράσω (είμαι ανάμεσα σε αυτό και το iphone 13, ξέρω τελείως άσχετα μεταξύ τους) θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα bugs τι γίνεται?
Το να υπάρχουν 1-2 μικρά bugs σε κάποιο update είναι ανεκτό, αλλά στη φάση που είμαι θέλω κάτι να λειτουργεί απροβληματιστα και σίγουρα δε θα κάτσω να ασχοληθώ με ρουτ, φλασαρισματα κτλ, κάποτε τα έκανα όλη μέρα, πλέον μεγάλωσα 
Οπότε στο δια ταύτα, να μπω στη διαδικασία να αγοράσω συσκευή oneplus η θα βλαστημησω την ώρα και τη στιγμή με την πληθώρα των bugs? 
Ευχαριστώ
Η διαφορά στην τιμή είναι τεράστια.. Τώρα από την άλλη το iphone 13 εντάξει στα περισσότερα είναι πιο τούμπανο κ λογικό.. Από την άλλη είναι τι σε καλύπτει εσένα κ τι γουστάρεις περισσότερο.. Εγώ παντος πρώτη φορά OnePlus κ είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος.. Φοβερές συσκευές με τα δικά τους + και - βέβαια.. Σκεψου εγώ έχω κ το Nord 2 που δεν είναι η ναυαρχίδα της εταιρείας.. Αλλά για τα χρήματα του είναι απλά ΦΟΒΕΡΟ!!! Σχεδόν σε όλα.. Για μένα πάντα.. Πάντος κ το 8Τ είναι τρομερή συσκευή να ξέρεις..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Fotis7_75 said:

Η διαφορά στην τιμή είναι τεράστια.. Τώρα από την άλλη το iphone 13 εντάξει στα περισσότερα είναι πιο τούμπανο κ λογικό.. Από την άλλη είναι τι σε καλύπτει εσένα κ τι γουστάρεις περισσότερο.. Εγώ παντος πρώτη φορά OnePlus κ είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος.. Φοβερές συσκευές με τα δικά τους + και - βέβαια.. Σκεψου εγώ έχω κ το Nord 2 που δεν είναι η ναυαρχίδα της εταιρείας.. Αλλά για τα χρήματα του είναι απλά ΦΟΒΕΡΟ!!! Σχεδόν σε όλα.. Για μένα πάντα.. Πάντος κ το 8Τ είναι τρομερή συσκευή να ξέρεις..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήρα ήδη το 8Τ 😅

Όπως λες και εσύ, η διπλάσια τιμή ήταν κάτι που δε μπόρεσα να παραβλέψω εύκολα και εν τέλει ευτυχώς που αγόρασα το 8Τ και όχι το iphone γιατί για τον λόγο για τον οποίο το αγόρασα με το iphone δε θα έκανα τη δουλειά μου

Και εγώ μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ευχαριστημένος

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ήδη το 8Τ 
Όπως λες και εσύ, η διπλάσια τιμή ήταν κάτι που δε μπόρεσα να παραβλέψω εύκολα και εν τέλει ευτυχώς που αγόρασα το 8Τ και όχι το iphone γιατί για τον λόγο για τον οποίο το αγόρασα με το iphone δε θα έκανα τη δουλειά μου
Και εγώ μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ευχαριστημένος
Καλορίζικο κ να το χαρείς.. Εγώ κόλλησα με OnePlus πλέον κ δεν πάω αλλού να ξέρεις.. Μιλάμε πάει σφαίρα σκέψου με τον 888 στο 8Τ που έχεις πως θα πάει κ 120hz οθόνη.. Για μένα σου έχει συσκευές για όλα τα γούστα.. Nord 2 για τα χρήματα που ζητάει απλά τρομερό το ίδιο κ για το 8T κ για το 9 pro.. Το OnePlus 9 το απλό πιστεύω ειδικά με το Nord 2 ( λογικά κ με το 8Τ ) σε σχέση τιμής απόδοσης είναι κατώτερο πιστεύω.. Ρε συ μια απορία.. Θέλω να έχω ήχο μόνο όταν μου στέλνει κάποιος απλό μήνυμα sms.. Δεν θέλω ήχο στις άλλες ειδοποιήσεις όπως σε ιστοσελίδες YouTube, Gmail κ.τ.λ. Με το που βάλω wifi η δεδομένα γίνεται χαμός.. Αν βγάλω τους ήχους από τις γνωστοποιήσεις δεν έχω από πουθενά μετά ήχο ούτε φυσικά κ από τα μυνήματα sms.. Θα ήθελα να το βάζω κ τελείως αθόρυβο βέβαια χωρίς να πηγαίνω πάντα πάνω κάτω το κουμπί της συσκευής που είναι στα δεξιά.. Να μπορώ θα ήθελα κ από την οθόνη..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Fotis7_75 said:

Καλορίζικο κ να το χαρείς.. Εγώ κόλλησα με OnePlus πλέον κ δεν πάω αλλού να ξέρεις.. Μιλάμε πάει σφαίρα σκέψου με τον 888 στο 8Τ που έχεις πως θα πάει κ 120hz οθόνη.. Για μένα σου έχει συσκευές για όλα τα γούστα.. Nord 2 για τα χρήματα που ζητάει απλά τρομερό το ίδιο κ για το 8T κ για το 9 pro.. Το OnePlus 9 το απλό πιστεύω ειδικά με το Nord 2 ( λογικά κ με το 8Τ ) σε σχέση τιμής απόδοσης είναι κατώτερο πιστεύω.. Ρε συ μια απορία.. Θέλω να έχω ήχο μόνο όταν μου στέλνει κάποιος απλό μήνυμα sms.. Δεν θέλω ήχο στις άλλες ειδοποιήσεις όπως σε ιστοσελίδες YouTube, Gmail κ.τ.λ. Με το που βάλω wifi η δεδομένα γίνεται χαμός.. Αν βγάλω τους ήχους από τις γνωστοποιήσεις δεν έχω από πουθενά μετά ήχο ούτε φυσικά κ από τα μυνήματα sms.. Θα ήθελα να το βάζω κ τελείως αθόρυβο βέβαια χωρίς να πηγαίνω πάντα πάνω κάτω το κουμπί της συσκευής που είναι στα δεξιά.. Να μπορώ θα ήθελα κ από την οθόνη..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ έχω κλείσει μια μια αυτές που δεν θέλω να ακούγονται. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι να κλείσουν μαζικά χωρίς την εφαρμογή μηνυμάτων. 

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το τελευταίο update και στο δικό μου κινητό ΟΤΑ χωρίς το oxygen updater 

Edited by thanasis00
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Fotis7_75 said:

Καλορίζικο κ να το χαρείςemoji106.pngemoji106.png.. Εγώ κόλλησα με OnePlus πλέον κ δεν πάω αλλού να ξέρεις.. Μιλάμε πάει σφαίρα σκέψου με τον 888 στο 8Τ που έχεις πως θα πάει κ 120hz οθόνη.. Για μένα σου έχει συσκευές για όλα τα γούστα.. Nord 2 για τα χρήματα που ζητάει απλά τρομερό το ίδιο κ για το 8T κ για το 9 pro.. Το OnePlus 9 το απλό πιστεύω ειδικά με το Nord 2 ( λογικά κ με το 8Τ ) σε σχέση τιμής απόδοσης είναι κατώτερο πιστεύω.. Ρε συ μια απορία.. Θέλω να έχω ήχο μόνο όταν μου στέλνει κάποιος απλό μήνυμα sms.. Δεν θέλω ήχο στις άλλες ειδοποιήσεις όπως σε ιστοσελίδες YouTube, Gmail κ.τ.λ. Με το που βάλω wifi η δεδομένα γίνεται χαμός.. Αν βγάλω τους ήχους από τις γνωστοποιήσεις δεν έχω από πουθενά μετά ήχο ούτε φυσικά κ από τα μυνήματα sms.. Θα ήθελα να το βάζω κ τελείως αθόρυβο βέβαια χωρίς να πηγαίνω πάντα πάνω κάτω το κουμπί της συσκευής που είναι στα δεξιά.. Να μπορώ θα ήθελα κ από την οθόνη..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια σημείωση, το 8Τ έχει τον 865 και όχι τον 888, άμα είχε τον 888 δεν θα το έπαιρνα 

Για τις ειδοποιήσεις που λες, απλά απενεργοποίησε τις ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές που δε θέλεις να χτυπάνε όπως λέει και ο φιλος flandra από πάνω

Στο μενού ρυθμίσεων πήγαινε στις ειδοποιήσεις και θα τα βρεις

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μια σημείωση, το 8Τ έχει τον 865 και όχι τον 888, άμα είχε τον 888 δεν θα το έπαιρνα 
Για τις ειδοποιήσεις που λες, απλά απενεργοποίησε τις ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές που δε θέλεις να χτυπάνε όπως λέει και ο φιλος flandra από πάνω
Στο μενού ρυθμίσεων πήγαινε στις ειδοποιήσεις και θα τα βρεις
Ώπα ναι ρε συ έχεις δίκιο λάθος για τον 888.. Δεν θα το έπαιρνες λόγο θερμοκρασίας; Για τις ειδοποιήσεις θα το κάνω όπως λές κ ο φίλος πιο πάνω..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Fotis7_75 said:

Ώπα ναι ρε συ έχεις δίκιο λάθος για τον 888.. Δεν θα το έπαιρνες λόγο θερμοκρασίας;
 

Φιλος ο ένας, φιλος ο άλλος 😂

Κυρίως λόγο μπαταρίας

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για το Viber, υπάρχει κάποιο θέμα η μόνο εγώ είμαι;

 

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω καμία καλή θήκη είτε γνήσια carbon η καμία  ringke  κ δεν βρίσκω ούτε στο Σκρουτζ.. καμιά βοήθεια είτε για την μία ή την άλλη??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...