Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, spyrdano said:

Σε 8Τ μετά το update δεν λειτουργεί το Google Pay. Διάβασα  πως είναι γενικό το "κακό".

Διορθώθηκε με επανεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει δοκιμάσει κανείς το Nillkin H+ Pro με τις Spigen Liquid Air και original Karbon bumper να μου πει αν είναι συμβατά;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλήμερα τρέχει προσφορά για το 8Τ 8GB/128GB στα 374 στο official store (2 χρόνια εγγύηση) η έκπτωση γίνεται αυτόματα στο καλάθι.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update βλέπω μεγάλη βελτίωση στην κατανάλωση της μπαταρίας. Το έχει προσέξει κάποιος άλλος?

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι έτοιμος να παραγγείλω το κινητό, απλά αναρωτιέμαι αν υποστηρίζεται 5G σε Vodafone κυρίως και επίσης Cosmote. Έχει κανείς να μας διαφωτίσει; Έχω συμβόλαιο με τη vodafone για λίγους μήνες ακόμα, και αν δεν υποστηρίζει 5G στο 8Τ σκέφτομαι να πάω σε Cosmote, αν υποστηρίζει η Cosmote.

Ευχαριστώ

Edit: βλέπω η cosmote υποστηρίζει της συσκευή με 5G, αλλά η vodafone βλέπω όχι... Έχει κανείς διαφορετική εμπειρία με Vodafone? Γιατί από την υποστήριξη πελατών μου είπαν (αυτολεξής) "Η συγκεκριμένη συσκευή ενδέχεται να μην είναι συμβατή με την υπηρεσία 5g!"

Edited by thanasis00
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, thanasis00 said:

Καλησπέρα παιδιά, είμαι έτοιμος να παραγγείλω το κινητό, απλά αναρωτιέμαι αν υποστηρίζεται 5G σε Vodafone κυρίως και επίσης Cosmote. Έχει κανείς να μας διαφωτίσει; Έχω συμβόλαιο με τη vodafone για λίγους μήνες ακόμα, και αν δεν υποστηρίζει 5G στο 8Τ σκέφτομαι να πάω σε Cosmote, αν υποστηρίζει η Cosmote.

Ευχαριστώ

Edit: βλέπω η cosmote υποστηρίζει της συσκευή με 5G, αλλά η vodafone βλέπω όχι... Έχει κανείς διαφορετική εμπειρία με Vodafone? Γιατί από την υποστήριξη πελατών μου είπαν (αυτολεξής) "Η συγκεκριμένη συσκευή ενδέχεται να μην είναι συμβατή με την υπηρεσία 5g!"

Εγώ εχω 2 κάρτες cosmote στο κινητό και τα 2 έχουν κανονικά 5g

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Με vodafone ρωτάει τι ισχύει! Για το 8t δεν ξέρω, αλλά όταν είχα το απλό 8αρι με vodafone δεν είχα 5G ενώ με cosmote που δοκίμασα δούλευε κανονικά, Πολύ πιθανό να ισχύει το ίδιο...

Ας απαντήσει κάποιος κάτοχος με sim vodafone

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, xetasa said:

Με vodafone ρωτάει τι ισχύει! Για το 8t δεν ξέρω, αλλά όταν είχα το απλό 8αρι με vodafone δεν είχα 5G ενώ με cosmote που δοκίμασα δούλευε κανονικά, Πολύ πιθανό να ισχύει το ίδιο...

Ας απαντήσει κάποιος κάτοχος με sim vodafone

Μονο 4g φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

εδώ και κάμποσο καιρό παρατηρώ πως η ποιότητα ήχου κατά τη διάρχεια των κλήσεων δεν είναι καλή (παραμορφώνεται η φωνή του συνομιλή σε σημείο που πολλές φορές δεν τον καταλαβαίνω, ή και ακούγονται περίεργοι ήχοι).

Το έκανε και παλιότερα αυτό αλλά όχι τόσο συχνά - τώρα τελευταία έχει χειροτερέψει η κατάσταση. Δεν πρέπει να είναι θέμα σήματος γιατι γενικά έχω καλό (βρίσκομαι στο Μαρούσι).

Αντιμετωπίζει κανένας αντίστοιχο πρόβλημα?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Όχι ποτέ δεν είχα θέμα είτε με stock ακόμα και την τελευταία stable δούλεψα, είτε custom rom είμαι τώρα.

Δοκίμασε βάλε βγάλε sim η άλλαξε θέση της μπας και στρώσει.
Δοκίμασε αλλά sim από άλλο νούμερο η και πάροχο έτσι από περιέργεια αν κάνει και εκεί τα ίδια η όχι.

Σε τελική αν τίποτα δεν πιάσει κάνε ένα reset network settings.

Sent from my IN2023 using Tapatalk





OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2021 at 9:29 ΠΜ, alextrela said:

Android 12 πρώτη custom rom για τη συσκευή.
Alpha release!!


Sent from my OnePlus 8T using Tapatalk
 

Ερώτηση, από κάμερα πως τα πάει στη 12;

Επίσης έχεις να προτείνεις κάποια από τις 2-3 που κυκλοφορούν;

 

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, από κάμερα πως τα πάει στη 12;
Επίσης έχεις να προτείνεις κάποια από τις 2-3 που κυκλοφορούν;
 
Ευχαριστώ!
Δεν έχω εμπεριστατομενη άποψη για κάμερα σε 12 rom και διαφορές με 11.
Αλλωστε έως τώρα καμία 12 rom δεν ενσωματώνει stock camera αλλά μόνο aosp 12 generic camera.
Υπάρχουν gcam εννοείται αλλά τα βάζεις ξεχωριστά εσύ.

Τώρα για τις rom έως τώρα η elixir, aosp extended, proton και DerpFest μου έχουν αφήσει καλές εντυπώσεις.

Όλες διαθέσιμες μέσω telegram όμως

Sent from my IN2023 using Tapatalk



OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να παραλάβω το 8Τ αγορασμένο από το επίσημο eshop, με βάση το tracking number βλέπω ότι από την DHL θα παραδοθεί στην ΕΛΤΑ. Γνωρίζετε αν στα μεγάλης αξίας δέματατα τα μετάχειρίζονται ως συστημένα ή κλασικά τα παρατάνε στην πυλωτή όπως με τα δέματα από banggood, κλπ? 

Link to comment
Share on other sites

Είτε στο φέρει έλτα κουριερ είτε θα σου αφήσουν σημείωμα να πας στα ΕΛΤΑ παραλάβεις.

Δεν πρόκειται στα αφήσουν έτσι χύμα πυλωτή, σπίτι κλπ.

Εννοείται βλέποντας πορεία tracking έχοντας φτάσει έλτα να πάρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις αν στο φέρουν αυτοί η εσύ να πας.

Sent from my IN2023 using Tapatalk









OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, VaggD said:

Περιμένω να παραλάβω το 8Τ αγορασμένο από το επίσημο eshop, με βάση το tracking number βλέπω ότι από την DHL θα παραδοθεί στην ΕΛΤΑ. Γνωρίζετε αν στα μεγάλης αξίας δέματατα τα μετάχειρίζονται ως συστημένα ή κλασικά τα παρατάνε στην πυλωτή όπως με τα δέματα από banggood, κλπ? 

Όπως ειπώθηκε ήδη, συμπληρώνω και εγώ ότι αν έχει tracking number, δεν παρατάνε το δέμα πουθενά και θα σου παραδοθεί στο χέρι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινή επικοινωνία με τη Vodafone, ανέφερα ότι έχω το OnePlus 8T και μου είπαν ότι λογικά θα πιάνει 5G κανονικά. Προφανώς δεν έπιασε ποτέ σε μια βόλτα που έκανα, αλλά μου έκανε λίγο εντύπωση που δε μου είπε τίποτα για πιστοποιημένες συσκευές κλπ. Είχε κανείς άλλος καλύτερη τύχη με OnePlus και Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, thanasis00 said:

Σε σημερινή επικοινωνία με τη Vodafone, ανέφερα ότι έχω το OnePlus 8T και μου είπαν ότι λογικά θα πιάνει 5G κανονικά. Προφανώς δεν έπιασε ποτέ σε μια βόλτα που έκανα, αλλά μου έκανε λίγο εντύπωση που δε μου είπε τίποτα για πιστοποιημένες συσκευές κλπ. Είχε κανείς άλλος καλύτερη τύχη με OnePlus και Vodafone?

Φιλε μου το εχω εδω και ενα χρονο ..δεν εχω πιασει 5g με Vodafone πουθενα....ενω με Cosmote σχεδον παντου μεσα στην Αθηνα..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το εχω εδω και ενα χρονο ..δεν εχω πιασει 5g με Vodafone πουθενα....ενω με Cosmote σχεδον παντου μεσα στην Αθηνα..
Έχοντας αυτή τη περίοδο το 8Τ και το 8pro επιβαιωνω ότι για Vodafone 5g δεν παίζει, ωστόσο για cosmote (what's up) παίζει κανονικά από το καλοκαίρι και μάλιστα σε πολλά σημεία στην Αθήνα (και δεν εννοώ μόνο στο κέντρο)


Στάλθηκε από το KB2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το χτύπησα από Amazon στα €399. Τώρα έχω το 6Τ και έχει κλείσει τριετία.

Το 6Τ το είχα με LineageOS, σκέφτομαι μήπως περάσω ρομ και στο 8Τ από την αρχή. Αξίζει τον κόπο?

Edited by joca
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, joca said:

Μόλις το χτύπησα από Amazon στα €399. Τώρα έχω το 6Τ και έχει κλείσει τριετία.

 

Απο το γερμανικό; στα 424,70 ευρώ μου το βγάζει με μεταφορικά και διαφορά ΦΠΑ, κάνω κάτι λάθος;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, xetasa said:

Απο το γερμανικό; στα 424,70 ευρώ μου το βγάζει με μεταφορικά και διαφορά ΦΠΑ, κάνω κάτι λάθος;

Όχι, το λάθος ήταν δικό μου. Ανέφερα την τιμή χωρίς φπα και μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το χτύπησα από Amazon στα €399. Τώρα έχω το 6Τ και έχει κλείσει τριετία.
Το 6Τ το είχα με LineageOS, σκέφτομαι μήπως περάσω ρομ και στο 8Τ από την αρχή. Αξίζει τον κόπο?
Εγώ από day one με custom rom είμαι διότι μου αρέσει το περισσότερο customization προσφέρουν.
Και rom στυλ Evo, msm extended project, AICP, DerpFest και όχι στυλ lineage η pixel experience γυμνές δηλαδή.

Από εκεί και πέρα εσύ κρίνεις για τον εαυτό σου δοκιμάζοντας και βλέποντας μόνο, δεν έχει νόημα να ρωτάς αν αξίζει τον κόπο ή όχι διότι κάθε ένας μας έχει άλλα γούστα, προτεραιότητες, ανάγκες κλπ.

Sent from my OnePlus 8T using Tapatalk


OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.
Σκέφτομαι να παραγγείλω το 8T επειδή όμως χρόνια τώρα δουλεύω τον Nova Launcher και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος τον δουλεύει στο 8T και αν όλα είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.
Σκέφτομαι να παραγγείλω το 8T επειδή όμως χρόνια τώρα δουλεύω τον Nova Launcher και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος τον δουλεύει στο 8T και αν όλα είναι καλά.
Nova χρησιμοποιώ όλο αυτά τα χρόνια με όλες τις συσκευές μου και δεν τον αλλάζω με τίποτα.

Υπάρχουν παράπονα ότι τα animation σε gesture navigation δεν ειναι τόσο smooth αλλά προσωπικά τα animation μου είναι αδιάφορα, άλλωστε τα ρίχνω στο 0.2 σε Developer option αφού πιο πολύ μου αρέσει η κοφτή, ξυράφι κίνηση παρά animation να βλέπω.

Ότι να δοκίμασα όπως lawnchsair δεν με κάλυψε.

Πάντως ο stock launcher είναι πολύ καλός αν δεν έχεις περισσότερες απαιτήσεις

Sent from my KB2003 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, mikedas said:

Καλησπέρα σε όλους.
Σκέφτομαι να παραγγείλω το 8T επειδή όμως χρόνια τώρα δουλεύω τον Nova Launcher και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος τον δουλεύει στο 8T και αν όλα είναι καλά.

Σωστά δουλεύει ο nova στο 8t.

Δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...