Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για cleaning έχω το avast, θέλει αγορά η εφαρμογή. Πρόσεξα ότι σβήνει την προσωρινή μνήμη των εφαρμογών.

Ξετσεκαρουμε πχ τα APK κλπ.

Υπάρχουν και άλλα στο play store.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

17 hours ago, mger said:

το Android auto σας δουλεύει; 

Ναι κανονικά εδώ και καιρό. Εάν δεν σου ανοίγει δοκίμασε από "επιλογές προγραμματιστή" να ξετικάρεις την επιλογή για τον εντοπισμό σφαλμάτων USB.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stelik1989 said:

Ναι κανονικά εδώ και καιρό. Εάν δεν σου ανοίγει δοκίμασε από "επιλογές προγραμματιστή" να ξετικάρεις την επιλογή για τον εντοπισμό σφαλμάτων USB.

τα έχω δοκιμάσει ολα. μου ανοίγει για 2 δευτερόλεπτα και μετα τίποτα. κάποιες φορές δουλεύει κανονικά αλλα δε ξέρω τι παθαίνει και μετά δε το ξανα βλέπει 

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να απαντήσω σε μια κλήση πολλές φορές το swipe προς τα κάτω για να απαντήσω δεν πιάνει. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλον αυτό?

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

έχει καταφέρει κανείς να βρει κάποιον γρήγορο τρόπο να αλλάζει το default payment app?

Χρησιμοποιώ για τις πληρωμές μου μέσω NFC πότε το app της Πειραιώς και πότε της Alpha bank, και για να αλλάζω από τη μία στην άλλη πρέπει κάθε φορά να το κάνω μέσα από τις ρυθμίσεις (Settings > Bluetooth & Device Connection > Tap & pay > επιλογή του default app) το οποίο είναι βάσανο.

Υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος/εύκολος τρόπος?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με την εφαρμογή oneplus contacts; bugαρει επανειλημμενα και αναγκαζομαι να χρησιμοποιω της google

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, boxeur said:

καλημέρα , έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με την εφαρμογή oneplus contacts; bugαρει επανειλημμενα και αναγκαζομαι να χρησιμοποιω της google

Στην αρχή ήταν μία χαρά αλλά μετά τα 3 τελευταία update έχει θέματα όποτε έχω της google

Link to comment
Share on other sites

Στο xda βρήκα έναν οδηγό, και φλασαρα colorOS, beta firmware, με το msm tool,  που δεν έχει ελληνική γλώσσα,, και δεν το συνιστώ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, athanasios1112 said:

Στο xda βρήκα έναν οδηγό, και φλασαρα colorOS, beta firmware, με το msm tool,  που δεν έχει ελληνική γλώσσα,, και δεν το συνιστώ.

τι διαφορές έχουν τα OS στα 8t; 

Link to comment
Share on other sites

Είναι beta firmware Chinese version, μην το περνάς, colorOS 11.2.

Περιμένω μήπως κάνει ενημέρωση, να έχει ελληνική γλώσσα.

Σαν να έχει oppo κινητό, δεν πολυασχοληθηκα, δεν το συνιστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πηρα το εργαλειο μεταχειρο σημερα και στο δικτιο δεν μου βγαζει το 5g εχω vodafone γιατι? πρεπει να κανω κατι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, GIANNAKIS75 said:

παιδια καλησπερα πηρα το εργαλειο μεταχειρο σημερα και στο δικτιο δεν μου βγαζει το 5g εχω vodafone γιατι? πρεπει να κανω κατι?

Να αλλάξεις τη  Vodafone

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, empeiros said:

Να αλλάξεις τη  Vodafone

τι εννοεις να αλλαξω την καρτα? ειχα το s21 ultra και επιανε κανονικα φιλε μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η Vodafone δεν υποστηρίζει τη συσκευή. Περίμενε για κάποιο update

15 minutes ago, GIANNAKIS75 said:

τι εννοεις να αλλαξω την καρτα? ειχα το s21 ultra και επιανε κανονικα φιλε μου

Μάλλον η Vodafone δεν υποστηρίζει τη συσκευή. Περίμενε για κάποιο update

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
32 minutes ago, GIANNAKIS75 said:

τι εννοεις να αλλαξω την καρτα? ειχα το s21 ultra και επιανε κανονικα φιλε μου

Στις ρυθμίσεις της συσκευής, σου δίνεται η δυνατότητα να το κάνεις enable; Υπάρχει στις επιλογές;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Στις ρυθμίσεις της συσκευής, σου δίνεται η δυνατότητα να το κάνεις enable; Υπάρχει στις επιλογές;

οχι δεν υπαρχει να κανω enable το 5g καθολου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, GIANNAKIS75 said:

οχι δεν υπαρχει να κανω enable το 5g καθολου

Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή και με επιφύλαξη αναφέρω μήπως χρειάζεται να κάνεις κάποια διαδικασία σαν αυτή που αναφέρεται εδώ. Αν δεν βγάλεις άκρη εδώ, ίσως θα ήταν καλό να απευθυνθείς και στο support της OnePlus.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, athanaso77 said:

Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή και με επιφύλαξη αναφέρω μήπως χρειάζεται να κάνεις κάποια διαδικασία σαν αυτή που αναφέρεται εδώ. Αν δεν βγάλεις άκρη εδώ, ίσως θα ήταν καλό να απευθυνθείς και στο support της OnePlus.

οκ ευχαριστω εστειλα στο support να δω τι θα μου πουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, GIANNAKIS75 said:

οκ ευχαριστω εστειλα στο support να δω τι θα μου πουν...

Βάλε μια κάρτα της Cosmote στο τηλέφωνο σου και θα στο βγάλει αμέσως. Η Vodafone φταίει

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, empeiros said:

Βάλε μια κάρτα της Cosmote στο τηλέφωνο σου και θα στο βγάλει αμέσως. Η Vodafone φταίει

εχεις δικιο φιλαρακι μολις εβαλα την cosmote το εβγαλε αμεσος ομως μολις την εβγαλα και εβαλα την vodafone το εχασε παλι.τες πα δεν με πολυ νοιαζει με 4g+ δουλευω απλα για το γαμοτο ηθελα να δω.Αλλα με το s21 ultra που ειχα επαιζε κανονικα το 5g

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχθες αγορασα ενα Oneplus 8t, και ακομα δεν το εχω ανοιξει. Πραγματικα πλεον τα κινητα προσφερουν τοσο λιγα πλεονεκτηματα σε σχεση με τα παλαιοτερα, που εχει φυγει ο ενθουσιασμος.. Ασε που βαριεμαι να το ξαναφτιαχνω! Εχω ενα Oneplus 5 αυτη τη στιγμη.

Θα ηθελα να ρωτησω εαν εχετε ενεργοποιησει το 5g και τι παιζει με την καταναλωση μπαταριας;

Σκεφτομαι για πρωτη φορα να μην ασχοληθω με custom rom και ισως ουτε και root, καθως υπαρχει προβλημα με καποιες εφαρμογες που δεν λειτουργουν, ειτε δεν ανοιγουν καθολου, οπως οι τραπεζικες.

Link to comment
Share on other sites

Οι τραπεζικές εφαρμογές, δουλεύουν αν κρύψει, και μετονομάσει το magisk, για Netflix δεν ξέρω,   ίσως να μην είναι ακίνδυνο,. πχ χακαρισμα του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, athanasios1112 said:

Οι τραπεζικές εφαρμογές, δουλεύουν αν κρύψει, και μετονομάσει το magisk, για Netflix δεν ξέρω,   ίσως να μην είναι ακίνδυνο,. πχ χακαρισμα του κινητού.

Παντως στο Oneplus 5 δεν λειτουργουν καποιες, και αλλες δεν ανοιγουν τα notifications. Και τα δοκιμασα ολα. Ισως φταιει η custom rom.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πάντως, όποιος έχει ευαίσθητο υλικό στη συσκευή του, όπως τραπεζικές κάρτες κτλ, δε ξέρω αν αξίζει να μπαίνει στη διαδικασία πειράγματος της συσκευής του, δεδομένου ότι την αφήνει εκτεθειμένη σε κακόβουλες επιθέσεις.

Εξάλλου, δεν υπάρχει πια η ανάγκη για root, custom rom, custom kernel κτλ όπως είχαμε στο παρελθόν, μιας και οι συσκευές πλέον είναι γρήγορες και πλήρεις και χωρίς αυτά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, athanaso77 said:

Πάντως, όποιος έχει ευαίσθητο υλικό στη συσκευή του, όπως τραπεζικές κάρτες κτλ, δε ξέρω αν αξίζει να μπαίνει στη διαδικασία πειράγματος της συσκευής του, δεδομένου ότι την αφήνει εκτεθειμένη σε κακόβουλες επιθέσεις.

Εξάλλου, δεν υπάρχει πια η ανάγκη για root, custom rom, custom kernel κτλ όπως είχαμε στο παρελθόν, μιας και οι συσκευές πλέον είναι γρήγορες και πλήρεις και χωρίς αυτά.

Το μονο κακο ειναι η καταναλωση μπαταριας, αλλα υπαρχει η γρηγορη φορτιση. Και παλι ομως μεσα σε 3 χρονια η μπαταρια αχρηστευεται σχεδον.

Το αλλο κακο ειναι με το bloatware. Μπορει να φυγει χωρις καθολου root; Απλα με disable τις εφαρμογες γινεται σωστη δουλεια;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...