Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα την ώρα που μιλούσα το τηλέφωνο έκλεισε από μπαταρία, το έβαλα να φορτίσει (ίδια μπριζα, ίδιο φορτιστή όπως πάντα) και μια ώρα μετά που πήγα να το βγάλω ήταν ακόμα στο 60 %. Το έκανα επανακκινηση αλλά συνεχίζει να φορτίζει αργά. Είναι ήδη μια ώρα στον φορτιστή και γράφει ότι θέλει άλλη μια για να πιάσει πλήρη φόρτιση. Ξέρετε γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό και πως μπορώ να το διορθώσω;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδες!Νεος κατοχος εδω και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες!Δειχνει να κυλαει ομαλα,η οθονη εξαιρετικη και ειναι ταχυτατο.Λιγο η φωτογραφια του ειναι πισω αλλα με μια gcam βελτιωθηκε λιγακι!Ειμαι σε αναζηηση θηκης και τζαμιου,εχετε κατι να προτεινεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Σκέφτομαι κι εγώ να δοκιμάσω για πρώτη φορά gcam αφού ακούω ότι είναι κάπως καλύτερη από stock.

Υπάρχει συγκεκριμένο link από όπου κατεβάζω την πιο πρόσφατη version? Ή κατεβάζω από οπου να 'ναι?

 

Edit: Τελικά βρήκα το τελευταίο update από Wichaya από εδώ μαζί με τo config XML του οπότε μια χαρά.

Edited by hsigma

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση μήπως έχει ενεργοποιηθεί το 5g στη συσκευή για όσους έχουν Wind;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Να ρωτησω η συσκευη εχει dialer της Google ή oxygen οπως του 8?

και αν εχει της google αλλαζει με του oxygen?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, τελικα εγω παρελαβα το ΚΒ2000 στις 30/7 (κατι παραπανω απο 5 εβδομαδες χρονου παραδοσης απο αποθηκη ΗΚ)

οι κινεζοι το εστειλαν με 0% μπαταρια και αφου πηγε η καρδια στη θεση της μεχρι να διαπιστωσω οτι δεν παμε για DoA, εκανα την αναβαθμιση 11.0.9.9.ΚΒ05ΑΑ που εβγαλε κατα την εκκινηση και αμεσως επιασε 5G, με speedtest δειχνει περιπου 460mbps download στη Θεσσαλονικη

 

κατα τα αλλα μονο ενα μικρο λαγκαρισμα εχω παρατηρησει κατα το ξεκλειδωμα, αλλα γενικοτερα εχω μεινει ικανοποιημενος απο τη συσκευη. προερχομενος απο poco f2 pro ημουν ψιλιασμενος για την ταχυτητα του επεξεργαστη αλλα το oxygen ειναι αλλου σε ομαλοτητα και μιλια φωτος απο τα bugs του miui. σχετικα με τη μπαταρια, ετσι κι ετσι μεχρι στιγμης, τουλαχιστον φορτιζει (καθημερινα) σφαιρα οποτε δε με απασχολει τοσο, για την ιστορια στο poco f2 pro κρατουσε αρκετα παραπανω, ισως φταιει το 5g μπορει να τραβαει περισσοτερη ενεργεια ( ; ) εβαλα και εγω την τελευταια gcam απο λινκ που δωθηκε παραπανω απο τον @hsigma και ολα καλα

 

αυριο παραλαμβανω την οεμ θηκη σε πρασινο (ηθελα αυτο το χρωμα αλλα δεν το προλαβα) και τζαμακι (οχι oneplus)

επισης και το δικο μου εχει google dialer αν καποιος βρει πως αλλαζει, ας ενημερωσει

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Θα στρώσει η μπαταρία, 3-4 φορτίσεις ακόμη και θα δεις μετά διαφορά, είναι νορμάλ σε αυτονομία γενικότερα αυτή η συσκευή.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια λύση ή νέο για 5g με την vodafone στο 8t.

Όταν πέρασα την τελευταία αναβάθμιση φάνηκε η επιλογή για μία φορά και μετά χάθηκε ξανά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Να ρωτησω η συσκευη εχει dialer της Google ή oxygen οπως του 8?

και αν εχει της google αλλαζει με του oxygen?

ευχαριστω.

Dialer της Google

Link to comment
Share on other sites

Για τον dialer της oneplus κάντε εγκατάσταση τη παρακάτω εφαρμογή.

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει πιο πρόσφατη έκδοση, αυτή πάντως δουλεύει

https://www.dropbox.com/s/63rsb7jt8gq1huf/4_5773641252301965987.apk?dl=0

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω.

Το τσιμπησα χτες απο Κωτσοβολο σε ασημι χρωμα.

Εντυπωσεις πολυ καλες ως τωρα.Γρηγορο και φωτεινη οθονη στον ηλιο οπως ηθελα.Ηχος εξαιρετικος.

O proximity sensor σε μενα δουλευει καλα επειδη διαβασα κατι καπου.

Συνδεσιμοτητες ακουστικα ομιλια ολα ρολοι.

Ειδοποιησεις, μειλ ακαριαια! Καμια σχεση με xiaomi σ αυτο..

Περασα και τον oxugen dialer και ολα κομπλε.

Η οθονη εχει μεμβρανη απο πανω σωστα η κανω λαθος??

Επισης wind 5g δεν υπαρχουν.

Πρεπει να κανω κατι αλλο γι αυτο, η πρεπει να καλεσω τη wind ξερεις καποιος?

Edited by iounios68
Link to comment
Share on other sites

Έχει μεβρανη τοποθετημένη η οποία δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και μετά από λίγο καιρό την έβγαλα. Για 5g wind δεν έχω δει να δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και εγώ νέος κάτοχος μετά από 5 χρόνια με ένα Mate 9 που ακόμα και τώρα δουλεύει άψογα. Φορτίζετε το κινητό μόνιμα με τα 65watt ή το βράδυ συνιστάται να βάζουμε ένα απλό φορτιστή?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

 

Εγώ πάντα στα 65 το φορτίζω, αλλά σχεδόν πάντα μέσα στη μέρα (αφού έτσι και αλλιώς φορτίζει γρήγορα). Βράδυ σπάνια έχει χρειαστεί να το βάλω, αλλά και πάλι στα 65 το έχω.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραψε ένας, ότι έπαθε ζημιά, από τον μαμά φορτιστή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.xda-developers.com/oxygenos-11-0-8-8-rolling-out-oneplus-8-series/

 

Αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραψε ένας, ότι έπαθε ζημιά, από τον μαμά φορτιστή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.xda-developers.com/oxygenos-11-0-8-8-rolling-out-oneplus-8-series/

 

Αναμονή.

 

Κατεβάζω τώρα από Oxygen updater

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για notification led τι επιλογές έχουμε? Αυτό το. Horizont light ανάβει μόνο μια φορά και τέλος μετά? Επίσης υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να κάνουμε cleaning?

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2021 at 11:42 ΠΜ, xsad said:

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια λύση ή νέο για 5g με την vodafone στο 8t.

Όταν πέρασα την τελευταία αναβάθμιση φάνηκε η επιλογή για μία φορά και μετά χάθηκε ξανά.

Με ενδιαφέρει και μένα αν υπάρχει κάποια λύση ή έστω κάποιος μη επίσημος τρόπος. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Xzibit said:

Καλησπέρα, για notification led τι επιλογές έχουμε? Αυτό το. Horizont light ανάβει μόνο μια φορά και τέλος μετά? Επίσης υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να κάνουμε cleaning?

Tεσταρε αυτο, εχει καποιες απο τις παραμετροποιησεις του, κλειδωμενες , οι οποιες δινονται στην επι πληρωμη εφαρμογη. Ομως και ετσι οπως ειναι,  εγω το χρησιμοποιω και εχω led notification και με βολεψε.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.notificationlightled&hl=el

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...