Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η κάμερα της συσκευής είναι δυστυχώς κατώτερη των προσδοκιών και σίγουρα ένα από τα αδύναμα σημεία της.
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά terkos2, μόλις παρήγγειλα το 12/256, χωρίς φόβο και πάθος πλέον

Και εγώ πριν από λίγο έριξα την ίδια ακριβώς παραγγελία σε ασημί χρώμα τελική τιμή στα 421,09€ με μια επιβράβευση 10 και κάτι € που είχα κερδίσει.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πριν από λίγο έριξα την ίδια ακριβώς παραγγελία σε ασημί χρώμα τελική τιμή στα 421,09€ με μια επιβράβευση 10 και κάτι € που είχα κερδίσει.

 

εγω παρηγγειλα το 8/128 global rom στις 25/6 στα 380€ και ακομα ειναι στο πρωτο στάδιο "shipped"

υπαρχει περιπτωση να εχει φυγει απο κινα και να μην το γράφει στο tracking; 9 εργάσιμες κολλημένο έτσι

η αληθεια ειναι οτι ειχε καιρό να στοκαρει παντως. να το ακυρωσω και να παρω το kb2003; το κινεζικο θα εχει 5g στην ελλάδα;

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

εγω παρηγγειλα το 8/128 global rom στις 25/6 στα 380€ και ακομα ειναι στο πρωτο στάδιο "shipped"

υπαρχει περιπτωση να εχει φυγει απο κινα και να μην το γράφει στο tracking; 9 εργάσιμες κολλημένο έτσι

η αληθεια ειναι οτι ειχε καιρό να στοκαρει παντως. να το ακυρωσω και να παρω το kb2003; το κινεζικο θα εχει 5g στην ελλάδα;

Δυστυχώς φίλε μου αν σου έχουν δώσει tracking number δεν μπορείς να ακυρώσεις την παραγγελία.

 

Όπου να ναι θα εμφανιστεί στο Βέλγιο.

 

Για το 5G δες την απάντηση εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8186194#post8186194

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε διάρκεια 10 ημερών, μου έχει εμφανιστεί 3 φορές το μήνυμα περί υπερβολικής αύξησης της θερμοκρασίας, πραγματικά όμως εκείνη την στιγμή η συσκευή είναι τέρμα φλογερή, σαν να ζορίζεται ο Snapdragon 865 και πλέον προσπαθώ να έχω την συσκευή γυμνή χωρίς θήκη όταν είμαι έξω στην ζέστη.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το Notification led που το βαζουμε εμεις με προγραμμα, στην ουσια χρησιμοποιει την AOD λειτουργια; Οποτε καταναλωνει και παραπανω μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

@nagata

Έχω το 8t και το 8 pro.

Τα έχω root, και τα δύο ζεσταίνονται, έχω γράψει στο νήμα του 8 pro

Γνωστός μου με το απλό το 8, λέει δεν ζεσταίνεται, ίσως κάποια εφαρμογή που έχω εγώ.

Έχω προσέξει ότι ζεσταίνεται το OnePlus, και κανένας δεν συμφώνησε, έκτός από σένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.cc/XrZWBwM4

 

Η θερμοκρασία, φυσάει αεράκι κρύο.

Το μεσημέρι η θερμοκρασία πήγαινε 45 και 48 βαθμούς , αλλά έχει ζεστό αέρα.

Η φωτογραφία είναι από το 8 προ.

( Προσέχω γιατί μου κάηκε η οθόνη, πριν χρόνια σε Samsung note 4.)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, προσπαθώ να αποφύγω χρήση data για να μην το ζορίζω τις καυτές ώρες των μεσημεριανών όταν είμαι στον δρόμο και συνήθως δεν το κλείνω σε τσαντάκι για να "αναπνέει" όσο μπορεί η συσκευή.

 

Αλλά ειλικρινά, πρώτη φορά βλέπω τόσο ζόρισμα και αναρωτιέμαι μήπως φταίει και κανένα από τα τελευταία update...

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

@nagata

Μήπως μπορεί να μπει στις ρυθμίσεις μπαταρία, να ελέγξετε αν έχει κολλήσει κάποια εφαρμογή,, δεν την ξέρω την διαδικασία..,!!!!

( έχω app και ελέγχω τις εφαρμογές, πόσο καταναλώνουν μπαταρία κλπ.).

Εμένα αν μου βγάλει ένδειξη υπερθέρμανσης, πάω αμέσως σε factory reset.

Μια άλλη περίπτωση, είναι να χακαρανε το κινητό,...

Μπορεί ς να μπει ς στο play store, βρες το ,, σάρωση,

να σαρώσει η google to κινητό, μήπως κάποια εφαρμογή κλπ.

Link to comment
Share on other sites

@nagata

Έχω το 8t και το 8 pro.

Τα έχω root, και τα δύο ζεσταίνονται, έχω γράψει στο νήμα του 8 pro

Γνωστός μου με το απλό το 8, λέει δεν ζεσταίνεται, ίσως κάποια εφαρμογή που έχω εγώ.

Έχω προσέξει ότι ζεσταίνεται το OnePlus, και κανένας δεν συμφώνησε, έκτός από σένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.cc/XrZWBwM4

 

Η θερμοκρασία, φυσάει αεράκι κρύο.

Το μεσημέρι η θερμοκρασία πήγαινε 45 και 48 βαθμούς , αλλά έχει ζεστό αέρα.

Η φωτογραφία είναι από το 8 προ.

( Προσέχω γιατί μου κάηκε η οθόνη, πριν χρόνια σε Samsung note 4.)

 

με ποια εφαρμογή εμφανίζεται η θερμοκρασία στην αρχική οθόνη; όπως στη φώτο;

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kami.cputemp

 

Έχω την αγορασμενη έκδοση

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glgjing.marvel

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τις θεωρώ σχετικά αξιόπιστες,, μάλλον.!

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yanyan.cputemppure

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ds.cooltool

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βλέπω το κινητό έχει πέσει στα 400, να το πάρω λέτε ή θα απογοητευτώ εντελώς από την κάμερα?

Προέρχομαι από Oneplus 5T.

Aπό μπαταρία και ήχο είναι σε καλά επίπεδα?

Τώρα το δικό μου 2 φορές την μέρα πλέον και έχω ψιλοαγανακτήσει αλλά είναι λογικό κιόλας σε 3 χρόνια χρήσης(παρόλο που υποτίθεται μου άλλαξαν την μπαταρία πέρυσι όταν τους το έστειλα πριν λήξει η εγγύηση)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βλέπω το κινητό έχει πέσει στα 400, να το πάρω λέτε ή θα απογοητευτώ εντελώς από την κάμερα?

Προέρχομαι από Oneplus 5T.

Aπό μπαταρία και ήχο είναι σε καλά επίπεδα?

Τώρα το δικό μου 2 φορές την μέρα πλέον και έχω ψιλοαγανακτήσει αλλά είναι λογικό κιόλας σε 3 χρόνια χρήσης(παρόλο που υποτίθεται μου άλλαξαν την μπαταρία πέρυσι όταν τους το έστειλα πριν λήξει η εγγύηση)

 

Καλησπέρα, αν ο τομέας κάμερα δεν είναι πολύ σημαντικός για τα δικά σου δεδομένα θεωρώ ότι είναι μια πολύ καλή αγορά. Η μπαταρία του (τουλάχιστον με την δική μου χρήση) είναι ικανοποιητικότατη. Ακόμα και αν είσαι απαιτητικός χρήστης, στον τομέα μπαταρία, η αφάνταστα γρήγορη φόρτιση θα σου λύσει τα χέρια. Η συσκευή έχει καλό μέγεθος, καλή οθόνη, καλή μπαταρία, είναι ταχύτατη κλπ. Είναι μια καλή αγορά στα 400€ που θα σε καλύψει άνετα για τα επόμενα 2 τουλάχιστον χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, η αλήθεια είναι ότι βαρέθηκα τις κακές λήψεις με το 5τ ρε ****το. Σε όλα τα υπόλοιπα με καλύπτει το 8Τ.

Σκέφτομαι να ανέβω φαντάσου από τα 450-500 που θα έδινα στα 600 για μεταχειρισμένο S20 ultra επειδή τα συνδυάζει όλα λογικά(φυσικά προτιμώ το λογισμικό της Oneplus).

Yπάρχει λες άλλο κινητό που να να είναι καλό σε ταχύτητα/κάμερα/μπαταρία(πχ p40 pro, 9R, s20fe, s21+) σε αυτό το range χρημάτων που θα διαθέσω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα 9 είναι ακριβά και έχω διαβάσει ότι έχουν θέματα με την αυτονομία λόγω επεξεργαστή. Και γενικά αρκετά παράπονα στο thread του 9 εδώ.

Ανάμεσα σε καινούργιο 8 pro και μεταχειρισμένο s20 ultra να πάω στο Οneplus λες?

Link to comment
Share on other sites

Έχω( και) το 8 προ.

Έχουν αναφερθεί θέματα με green ..., πρασινιλα..

Να έχει εγγύηση, αν χρειαστεί αλλαγή συσκευή. !!!!!!

 

Σε έναν του άλλαξαν την συσκευή, τυχαίνει κάπου κάπου.

 

Φωτογραφίες δεν βγάζω, οθόνη καλή., κυρτή..

Πάρε και άλλες γνώμες, ήμουν ανήσυχος, μήπως είχε πρόβλημα πρασινιλας, γι'αυτό πήρα το 8τ πρωτα.

Για το , Samsung, δεν ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

υπάρχει κάποιος που να έκανε τη μετάβαση στο 1+ 8Τ από Huawei P20 Pro να γράψει εντυπώσεις υπέρ/κατά κτλ?

Ευχαριστώ.

 

Εγώ έχω το Ρ20 pro και η σύζυγος πήρε το 8Τ.

To 8t έχει καλύτερη μπαταρία, οθόνη, λειτουργικό σύστημα και είναι σαφώς πιο γρήγορο.

Σήμα τηλεφωνίας και ταχύτητες WiFi/4G στο ίδιο σημείο του σπιτιού με το ίδιο δίκτυο Vodafone επίσης καλύτερο το 8Τ.

Φωτογραφίες πολύ καλές και τα δυο. Το 20 pro έχει καλύτερο software και σε δύσκολες περιπτώσεις βγάζει καλύτερες φωτογραφίες.

Στο βίντεο το 8Τ έχει πιο έντονα χρώματα, είναι λιγότερο ακριβές από το P20.

Εκεί όμως που το 8Τ έχει σαφή διαφορά είναι στο stabilization. Τόσο την ημέρα αλλά ακόμη περισσότερο τη νύχτα, το 8T τραβάει βίντεο σα να έχεις στικ.

Μέχρι να πάρω το δικό μου νέο κινητό , θα τραβάμε βίντεο μόνο το 8Τ στις διακοπές μας.

Ελπίζω να σε κάλυψα κάπως.

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...