Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Αποφάσισα να πάρω το 8T σε αντικατάσταση του Μi9. Βλέπω στο επίσημο site της εταιρείας τιμή 499€ και δώρο ακουστικά. Παραδίδονται κανονικά σε Ελλάδα ή θα έχω θέμα με τελωνειο; από εγγύηση τι παίζει; Ευχαριστώ.

 

Το κινητό θα έρθει από αποθήκη στη Πολωνία οπότε δεν έχεις κανένα θέμα με τελωνείο. Και επίσης θα έχεις δύο χρόνια επίσημη εγγύηση της εταιρείας (το επίσημο site είναι το μόνο μέρος που δίνει δύο χρόνια).

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βαρέθηκα να περιμένω ΟΤΑ 813

, και την κατέβασα από xda.

 

Εγώ έκανα την αναβάθμιση έβαλα με VPN τοποθεσία Αγγλίας και μου ήρθε ota

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόσεξα κάτι καινούργιο, .

Όπως δούλευε είναι. Ίσως να μην έχω τις γνώσεις, για να προσέξω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

έχει κανείς να προτείνει κάποιο καλό dialer? (εκτός του στοκ δηλαδή). Με ενδιαφέρει κυρίως να έχει ελληνικό Τ9

 

Εδώ και αρκετά χρόνια χρησιμοποιούσα τον exDialer κι ήμουν πολύ ευχαριστημένος, αλλά μετά και την πρόσφατη αναβάθμιση (11.0.8.13.KB05BA) έπαθε κοκομπλόκο και δεν εμφανίζει το ιστορικό κλήσεων που χρησιμοποιούσα φουλ:

Screenshot-20210610-204556.jpg

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παραγγελία χθες το 8t από banggood το κινεζικό με global rom θα ήθελα να ρωτήσω αν θα έχω πρόβλημα με το 5g winbank nfc netflix κλπ αν είναι να ακυρώσω ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ με το 5g δεν βγάζω άκρη σίγουρα δεν έχει μια την 700 που αν κατάλαβα καλά την έχουμε στην Ελλάδα τώρα σε ποιες άλλες συχνότητες έχει η vodafone που με ενδιαφέρει 5g δεν βγάζω άκρη
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παραγγελία χθες το 8t από banggood το κινεζικό με global rom θα ήθελα να ρωτήσω αν θα έχω πρόβλημα με το 5g winbank nfc netflix κλπ αν είναι να ακυρώσω ευχαριστώ

Δεν ξέρω αν θα έχεις πρόβλημα με τις μπάντες 5G φίλε μου.

Ποιο παρήγγειλες το 8/128 ή το 12/256 και πόσο;

Εγώ στις 2 του μήνα παρήγγειλα το Global Version 12/256, αγορά με κάποιο κουπόνι (σήμερα βλέπω ότι έχει λήξει) στα 427,33€.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παραγγελία χθες το 8t από banggood το κινεζικό με global rom θα ήθελα να ρωτήσω αν θα έχω πρόβλημα με το 5g winbank nfc netflix κλπ αν είναι να ακυρώσω ευχαριστώ

 

Εχω κινεζικη συσκευη με ευρωπαικη rom. Ολα δουλευουν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για της απαντήσεις το 8 128 πήρα δεν πρόλαβα την global version και είπα να πάρω την global rom 375 πήγε
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για της απαντήσεις το 8 128 πήρα δεν πρόλαβα την global version και είπα να πάρω την global rom 375 πήγε

Είσαι κομπλέ με 5g. Στο κινέζικο μοντέλο λείπει μόνο η n28 που θα χρησιμοποιηθεί στο μέλλον στην Ελλάδα. Τώρα δεν υπάρχει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος γιατί το Oxygen updater έχει κολλήσει στη OxygenOS 11.0.8.11.KB05AA και δεν βγάζει κάποιο update;;

Ενώ απ ότι έχω δει βγήκε και η 13..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχουν διαφορετική αρίθμηση, μην σε μπερδεύει.!

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να το γυρίσω σε ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ (ΒΑ);;

Έχει βγει η .14, και στο international (AA) είναι ακόμα στην .11

Στο κινητό σου, στις ρυθμίσεις, ποια έκδοση security update έχει ;;;

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα το δικό μου, eu version,

Ενημέρωση ασφαλείας 1/6/2021, και root το έχω.

Στο 7t, πριν έναν χρόνο, eu version, το άλλαζα εγώ και άλλοι εδώ στο σάιτ, σε global/ eu,,

ανάλογα ποια κυκλοφορούσε πρώτη.

Υποθέτω ότι είναι κινέζικη version;; , Με global firmware ;;;

Αν ναι κοιτα στο xda, μήπως έχουν κάποιο οδηγό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forum.xda-developers.com/c/oneplus-8t.11579/

 

Στο xda

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/t/how-do-i-convert-a-chinese-oneplus-7t-pro-to-eu-or-international.3991067/

 

Παρόμοια, για 7t pro.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.getdroidtips.com/restore-oxygenos-firmware-oneplus-8t/

 

Κοίτα και αυτό. Το msm tool, δεν το έχω δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους. Κατοχος και εγω του κινητου εδω και λιγες ημερες.Το αγορασα απο το επισημο site που το ειχε προσφορα στα 500 με δωρο και ακουστικα. Προερχομαι απο ενα samsung s7 το οποιο βγηκε σκυλι και αν δεν τα ειχε παιξει η μπαταρια δε θα το αλλαζα.

 

Οι εντυπωσεις απο το κινητο ειναι αριστες παρ ολο που καποια πραγματα θελουν συνηθεια. Πχ εψαχνα να βρω πως κανω σαρωση συσκευης οπως στο s7 αλλα δε βρηκα κατι. Αντιμετωπιζω μονο ενα σπαστικο bug. Οτι wallpaper και να βαλω αυτο καθε βραδυ στις 2 αλλαζει μονο του.Εχω περασει οτι ενημερωση εχει βγει.

Εχει τυχει σε καποιον??

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...