Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίμενα το OnePlus 9, θέλει 769 €, παρά πολλά.

Έτσι παρήγγειλα από Amazon.de, το 8Τ, σύνολο με express μεταφορά 593€.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

tempered glass , που να δουλευει το αποτυπωμα, ποιο βαζουμε ;

 

Εγώ πήρα το δικό του που έχει η oneplus 20 ευρώ και είναι τέλειο + θήκη της spigen

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το original tempered glass, από το mythiki.

 

Την καλύτερη επιλογή έκανες το τζαμί είναι πολύ καλό αξίζει τα 20 ευρώ που έδωσα

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα χρόνο είχα το 7t, το οποίο είχε σετ εγκατάστασης.

Εννοώ το πλαστικό Κιτ, που βοηθά στην εγκατάσταση.

Στο 8Τ υπάρχει, η , είναι σκέτο το τζαμακι ;

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα χρόνο είχα το 7t, το οποίο είχε σετ εγκατάστασης.

Εννοώ το πλαστικό Κιτ, που βοηθά στην εγκατάσταση.

Στο 8Τ υπάρχει, η , είναι σκέτο το τζαμακι ;

Έχει στο screen protector της oneplus

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα χρόνο είχα το 7t, το οποίο είχε σετ εγκατάστασης.

Εννοώ το πλαστικό Κιτ, που βοηθά στην εγκατάσταση.

Στο 8Τ υπάρχει, η , είναι σκέτο το τζαμακι ;

 

Έχει ένα πλαστικό πλαίσιο και η εγκατάσταση είναι πολύ εύκολη

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ σήμερα.

Μετάβαση από Oneplus 7 pro 8/256 για τους εξής λόγους:

 

1. Wifi 6

2. 5G

3. Καλύτερη μπαταρία

4. Καλύτερο refresh rate οθόνης

5. Καλύτερη cpu Gpu (αν και δεν νομίζω να καταλάβω διαφορά)

6. Πιο φωτεινή οθόνη

7. Πιο γρήγορη μνήμη ufs 3.1

 

Το μόνο μειονέκτημα που βρίσκω είναι η ανάλυση οθόνης.

Επίσης δεν ξέρω αν θα μου αρέσει ή όχι η φλατ οθόνη σε σχέση με την κυρτή του 7 pro..

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ σήμερα.

Μετάβαση από Oneplus 7 pro 8/256 για τους εξής λόγους:

 

1. Wifi 6

2. 5G

3. Καλύτερη μπαταρία

4. Καλύτερο refresh rate οθόνης

5. Καλύτερη cpu Gpu (αν και δεν νομίζω να καταλάβω διαφορά)

6. Πιο φωτεινή οθόνη

7. Πιο γρήγορη μνήμη ufs 3.1

 

Το μόνο μειονέκτημα που βρίσκω είναι η ανάλυση οθόνης.

Επίσης δεν ξέρω αν θα μου αρέσει ή όχι η φλατ οθόνη σε σχέση με την κυρτή του 7 pro..

Καλησπέρα

Είμαι και εγώ προς αναζήτηση τηλεφώνου και είμαι ανάμεσα σε αυτό, το 8 προ και το 9 το απλό. Πες μου σε παρακαλώ (έχω και εγώ το 7 προ 8/256) όταν το παραλάβεις πώς πάνε οι κάμερες. Επίσης, αν θες πες μου από πού το πήρες και πόσο.

Από εκεί και πέρα εμένα δεν πιστεύω ότι θα με ενοχλήσει τόσο πολύ η ανάλυση οθόνης όσο το ότι θα είναι μικρότερο σε ίντσες (ξέρω ότι είναι μικρή η διαφορά, αλλά μου αρέσουν οι μεγάλες οθόνες).

Επίσης πώς το βλέπετε σαν αναβάθμιση από 7 προ και 6Τ (δύο κινητά χρησιμοποιώ) να πάω σε 8Τ και το 7 προ ως δεύτερο;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, κάμερες δεν με πολύ νοιάζουν καθώς έχω φωτογραφική.

Πάνω κάτω στα ίδια με 7 pro νομίζω είναι.

Ας μας πει κάποιος που γνωρίζει πιο καλά.

Από banggood το πήρα, 430€.

Θα κάνει κάνα μήνα να έρθει λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω mirrorless και dslr και αν το καλοσκεφτώ λίγες είναι οι φορές που θα τη χρειαστώ απλά, το να πάρω ένα κινητό και να μην αναβαθμίζεται η κάμερα για μένα δεν είναι και τόσο μεγάλη αναβάθμιση, για αυτό σε ρωτάω.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πήγα πρόσφατα από 6,7'' σε 6,5'' κι ενώ κέρδισα σε βάρος και όγκο ναι η αίσθηση σε παιχνίδια είναι σημαντική και λιγότερο όμως αλλά και πάλι είναι αισθητή στο ίντερνετ browsing. Αν και ips είχε τρομερά χρώματα η οθόνη του Mi 10 T με εξαιρετικό ρυθμο ανανέωσης 144hz. Όλα θέμα συνήθειας είναι όμως,σε μια βδομάδα θα έχεις εξοικειωθεί με την μικρότερη απλά όταν θα τα βάζεις δίπλα δίπλα κι επειδή σου αρέσουν οι μεγάλες οθόνες σίγουρα η πλάστιγγα θα γέρνει υπέρ της μεγαλύτερης. Κι εγώ με 7 pro είμαι επίσης. Αν είχα την δυνατότητα θα πήγαινα αποκλειστικά και μόνο στο 9 Pro λόγω ότι περνάω αρκετό χρόνο με ίντερνετ browsing και δουλεύοντας τους τελευταίους 5 μήνες μαζί οθόνες των 120 & 144 η διαφορά στα μάτια μου είναι εμφανέστατη, όχι τόσο πολύ στο μενού και εφαρμογές τύπου insta, Facebook Viber αλλά στο σκρολινκ στους διάφορους browsers.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξάλλου μην ξεχνάς όταν παρουσιάστηκε το 1+ 7 pro με την σούπερ amoled fluid οθόνη του μέχρι και σήμερα παραμένει από τις πολύ καλές οθόνες ...το fluid τα λέει όλα. Και η ανάλυση φαίνεται όλα είναι πεντακάθαρα ενώ τόσο στο Samsung fe 5g και στο Mi 10 T η fhd ανάλυση φαίνεται, υπάρχει αυτή η θολούρα πού είχε γράψει κι ένα άλλο παιδί στο νήμα του fe. Όταν τα δουλεύεις ταυτόχρονα καθημερινά όπως εγώ είναι εμφανέστατη η διαφορά τους. Στα παιχνίδια είναι αμελητέα απ'την άλλη μεριά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@ostvarivanje... Για σένα τα γράφω που ρώτησες

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, κάμερες δεν με πολύ νοιάζουν καθώς έχω φωτογραφική.

Πάνω κάτω στα ίδια με 7 pro νομίζω είναι.

Ας μας πει κάποιος που γνωρίζει πιο καλά.

Από banggood το πήρα, 430€.

Θα κάνει κάνα μήνα να έρθει λογικά.

Καλημέρα! Σκέφτομαι να το παραγγείλω κι εγώ από Bangood, είναι πολύ καλή η τιμή. Έχεις ψάξει τι παίζει με τη συμβατότητα με τις 5g bands;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σκέφτομαι να το παραγγείλω κι εγώ από Bangood, είναι πολύ καλή η τιμή. Έχεις ψάξει τι παίζει με τη συμβατότητα με τις 5g bands;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Καλημέρα..

Να σου πω την αλήθεια, όχι.

Αλλά δεν νομίζω να έχει θέμα. Και να έχει, όλο και κάποιος τρόπος θα βρεθεί να προσπεραστεί..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πήγα πρόσφατα από 6,7'' σε 6,5'' κι ενώ κέρδισα σε βάρος και όγκο ναι η αίσθηση σε παιχνίδια είναι σημαντική και λιγότερο όμως αλλά και πάλι είναι αισθητή στο ίντερνετ browsing. Αν και ips είχε τρομερά χρώματα η οθόνη του Mi 10 T με εξαιρετικό ρυθμο ανανέωσης 144hz. Όλα θέμα συνήθειας είναι όμως,σε μια βδομάδα θα έχεις εξοικειωθεί με την μικρότερη απλά όταν θα τα βάζεις δίπλα δίπλα κι επειδή σου αρέσουν οι μεγάλες οθόνες σίγουρα η πλάστιγγα θα γέρνει υπέρ της μεγαλύτερης. Κι εγώ με 7 pro είμαι επίσης. Αν είχα την δυνατότητα θα πήγαινα αποκλειστικά και μόνο στο 9 Pro λόγω ότι περνάω αρκετό χρόνο με ίντερνετ browsing και δουλεύοντας τους τελευταίους 5 μήνες μαζί οθόνες των 120 & 144 η διαφορά στα μάτια μου είναι εμφανέστατη, όχι τόσο πολύ στο μενού και εφαρμογές τύπου insta, Facebook Viber αλλά στο σκρολινκ στους διάφορους browsers.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξάλλου μην ξεχνάς όταν παρουσιάστηκε το 1+ 7 pro με την σούπερ amoled fluid οθόνη του μέχρι και σήμερα παραμένει από τις πολύ καλές οθόνες ...το fluid τα λέει όλα. Και η ανάλυση φαίνεται όλα είναι πεντακάθαρα ενώ τόσο στο Samsung fe 5g και στο Mi 10 T η fhd ανάλυση φαίνεται, υπάρχει αυτή η θολούρα πού είχε γράψει κι ένα άλλο παιδί στο νήμα του fe. Όταν τα δουλεύεις ταυτόχρονα καθημερινά όπως εγώ είναι εμφανέστατη η διαφορά τους. Στα παιχνίδια είναι αμελητέα απ'την άλλη μεριά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@ostvarivanje... Για σένα τα γράφω που ρώτησες

Είχα υπόνοιες ότι το έγραφες για εμένα αλλά μετά που ανέφερες και το nickname μου το σιγούρεψα. :)

Πρώτα από όλα σε ευχαριστώ πάρα πολύ και για το χρόνια και για την αποτύπωση της εμπειρίας σου.

Πρώτα από ποιο πήγες από 6,7 σε 6,5; Να υποθέσω στο 8Τ;

Βασικά έχω το 6Τ που είναι 6,41 και ενώ κοιτώντας τα δε βλέπεις και καμία μεγάλη διαφορά, στο feeling υπάρχει διαφορά. Το 7προ εκτός του ότι έχει και μεγαλύτερη οθόνη αλλά και ανάλυση, με τρελαίνει πραγματικά που είναι κυρτή η οθόνη. Δεν είχα ποτέ κυρτή και μου άρεσε πάρα πολύ. Μπορεί να με δυσκολεύει σε κάποια πράγματα αλλά χαλάλι της. Πολλές φορές στο μπουφάν ακουμπάω την κούρμπα για να καταλάβω ποιο είναι το 7 προ.

Έτσι κι αλλιώς το 7 προ θα παραμείνει ως δεύτερο και ίσως να είναι το κινητό που χάρηκα πιο πολύ μέχρι στιγμής.

Από εκεί και πέρα αν θες και αν δεν υπάρχει πρόβλημα για το θέμα (διαφορετικά αν έχεις χρόνο και διάθεση στείλε μου PM), πες μου λίγο για το Μi 10 T.

Πέρασαν από τα χέρια μου 4 συσκευές OnePlus (3T, 5T, 6T και 7 Pro) και πριν μόνο συσκευές Nexus (εκτός μίας εξαίρεσης) και όλες αυτές με roms ρουτ κλπ., αλλά κάπου μου φαίνεται αρχίζει να με κουράζει όλο αυτό. Δεν ξέρω αν είναι κούραση ή αν θέλω να δοκιμάσω ένα άλλο interface. Μέχρι που σκέφτομαι να τις κάνω και τις δύο συσκευές τελείως στοκ για να δω πώς είναι από την πλευρά του μη ρουταρίσματος μιας και μέχρι στιγμή ποτέ δεν είχα συσκευή Android αρουτάριστη.

Από την άλλη σκέφτομαι και προς samsung μεριά και για τις κάμερες αλλά και γενικότερα αλλά φυσικά και για το 8Τ και 8 προ. Έχω θέσει ένα όριο των 700€ και εκεί κάπου θέλω να κινηθώ. Πλησιάζει σιγά σιγά και το Πάσχα, και όλα και κάτι προσφορές θα προκύψουν. Οπότε είμαι ανοιχτός σε όλα!

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Είμαι κάτοχος ενός huawei mate 20 pro και αρκετά ευχαριστημένος μέχρι στιγμής...

Σκέφτομαι να κάνω μια αλλαγή και καλό βλέπω το 8pro ακόμη και το 8t...

Με ενδιαφέρει η κάμερα και η μπαταρία... Τι λέτε αξίζει η αλλαγή?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Είμαι κάτοχος ενός huawei mate 20 pro και αρκετά ευχαριστημένος μέχρι στιγμής...

Σκέφτομαι να κάνω μια αλλαγή και καλό βλέπω το 8pro ακόμη και το 8t...

Με ενδιαφέρει η κάμερα και η μπαταρία... Τι λέτε αξίζει η αλλαγή?

 

Αν κ το έχω λίγο καιρό κανένα δίμηνο κοντά νομίζω θα σου π. Την δική μου άποψη

Μπαταρια πολύ καλή πάρα πολύ κ κάτι που θα τρελαθείς είναι η φόρτιση παρόλο που εγω την γρήγορη φόρτιση την έχω χρησιμοποιήσει 5 το πολύ φορές από 20% 80% είναι αστραπή κ είμαι της άποψης ότι πρέπει να υπάρχει κ οπότε θες να παιρνεις την ενέργεια που θες είναι κάτι το φοβερό

Τωρα από κάμερες θα σε απογοητεύσω πολύ φοβάμαι μέχρι κ το Samsung note 10 plus είχε λίγο καλύτερες για εμένα κάμερες η ίδιο επίπεδο μετά είναι 11 pro max καμία σχέση τώρα είμαι με 8t αν για εσένα παίζει τόσο πολύ ρόλο η κάμερα πήγαινε σε 9 που ακούμε όλοι τα καλύτερα κ μπορεί κ εγώ να κάνω την μετάβαση αν δεν σε νοιάζει τόσο ειδικά σε εξωτερικούς χώρους κ καλές συνθήκες φωτισμού είναι πολύ ικανοποιητικες αλλά όχι κάτι ουαου ίσως ένα χρόνο πίσω από την κυκλοφορία του να έλεγα οκ ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. Ναι για εμένα είναι σημαντικό το κομμάτι της κάμερας... Ευχαριστώ και πάλι
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...