Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια να ρωτησω λιγο επειδη σκεφτομαι μαλλον να το παρω με προβληματιζει λιγο στα εικονιδια των εφαρμογων εμφανιζονται οι ειδοποιησεις οπως fb messenger viber instagram ktl με νουμερακια?

 

Με νούμερα όχι. Με ένα dot. Μπορείς να βάλεις ένα άλλο launcher που να δείχνει νούμερα . Κρίμα είναι να είναι αυτός ένας ανασταλτικός παράγοντας για να το πάρεις.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το παρέλαβα σήμερα το μεσημέρι, η μετάβαση από το s6 είναι χαοτική δεν έχω λόγια, αν η απόδοση κυρίως της μπαταρίας παραμείνει χονδρικά σε αυτά τα επίπεδα θα μιλάμε για εξαιρετική επιλογή.

 

Ερώτηση κυρίως λόγω της υπερταχείας φόρτισης, αν το αφήνεις τη νύχτα να φορτίζει, υπάρχει ενδεχόμενο σταδιακά να φθαρεί η μπαταρία με κάποιο τρόπο;

 

Παρήγγειλα και τις δύο θήκες της One+, την carbon και την πράσινη με τις γραμμές, σε συνδυασμό και με την διάφανη που είχε μέσα νομίζω θα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

εχω το Oneplus 8t - 8gb ram

 

καποιες λιγες φορες μεσω του cpu-z βλεπω να πεφτει η διαθεσιμη ram στο 8% και εκει επηρεαζεται πολυ η smooth αποκριση του κινητου και τραβαει λιγο ζορι. :!: Εχω κανει και factory reset δεν αλλαξε κατι. Συνηθως ειμαι πανω απο 20% διαθεσιμη.

 

Ανοιξα τωρα youtube, fb, mseenger, insta, viber τωρα και το το homebutton αργησε να ανταποκριθει 3 δευτερολεπτα...:!: :!:

Χωρις να εχω κατι να τρεχει περιεργο απο πισω ή καποια υποπτη εφαρμογη....

 

Το εχει παρατηρησει κανεις να πεφτει τοσο πολυ η ram αλλα με ΠΟΛΥ εμφανη σημαδια στην εμπειρια χρησης?

(η λειτουργια ρυθμισεις-->συστημα-->ενισχυση ram ειναι ενεργοποιημενη by default και για 5 λεπτα που την απενεργοποιησα δεν αλλαξε κατι)

Edited by Dejan457
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μου φορά βλέπω να δεσμεύει μια συσκευή τόση ραμ, ειδικά κινητό της 1+ αυτής της κατηγορίας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέμα hardware μου φαίνεται ή μητρικής, απλά η γνώμη μου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μου φορά βλέπω να δεσμεύει μια συσκευή τόση ραμ, ειδικά κινητό της 1+ αυτής της κατηγορίας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέμα hardware μου φαίνεται ή μητρικής, απλά η γνώμη μου.

 

 

 

το ιδιο φαινομενο νομιζω τεινει να εμφανιζεται και στης κοπελας μου το nord n10 5g λιγα λεπτα που το παρατηρησα...........:!::!:

Edited by Dejan457
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 ημέρες συνύπαρξης, τολμώ να πω ότι το κινητό είναι καταπληκτικό, πραγματικά δεν μπορώ να εντοπίσω κάτι αρνητικό.

 

Ειδικά η ταχύτητα φόρτισης, η διάρκεια της μπαταρίας και το smoothness της οθόνης είναι αλλού.

 

Δεν έχω βρει δύο ρυθμίσεις που με βόλευαν στο άλλο, την δυνατότητα να παραμένει η οθόνη ενεργή όσο την κοιτάς και την αυτόματη αποσύνδεση από το wifi σε κατάσταση αδράνειας (το χρονικό εύρος το ορίζεις).

 

Η αλήθεια είναι ότι την πρώτη μέρα το έστησα και ασχολήθηκα με την παραμετροποίηση, αλλά τα δύο συγκεκριμένα δεν τα βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει πάρει κανείς που να είχε και το 8?

Βασικά ήθελα να μάθω διαφορές σε κάμερες οθόνη και ήχο.

Αλλά και γενικά πως είδατε την αλλαγή...

Η οθόνη πέρα από τα περισσότερα hz είναι και ποιο φωτεινή πχ?

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά ενός 8Τ, και αναρωτιέμαι για τη μνήμη.

Εσείς που έχετε την έκδοση με τα 8 GB, είναι αρκετή; Η μήπως την τρώει ολόκληρη και μετά σέρνεται;

Η τιμή της έκδοσης με τα 12 GB είναι υψηλή και έχει πολύ ανταγωνισμό.

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά ενός 8Τ, και αναρωτιέμαι για τη μνήμη.

Εσείς που έχετε την έκδοση με τα 8 GB, είναι αρκετή; Η μήπως την τρώει ολόκληρη και μετά σέρνεται;

Η τιμή της έκδοσης με τα 12 GB είναι υψηλή και έχει πολύ ανταγωνισμό.

 

Αναλόγως τι θες να κάνεις. Εγώ εδώ και 5-6 μέρες που έχω αυτή τη version, με τη χρήση που κάνω (gmail, messaging, youtube, spotify, google maps) είμαι υπερ-ευχαριστημένος, δεν έχει κολώσει πουθενά (να πω στο σημείο αυτό πως είναι πολύ ευχάριστη έκπληξη κι η μπαταρία)

Υποτίθεται κιόλας πως το OxygenOS είναι σχετικά ελαφρύ σε σχέση με άλλα. Οπότε γιατι το φοβάσαι?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ,με 1+ 7 Pro 8/256 ποτέ μα ποτέ το παραμικρό με αρκετές εφαρμογές σε χρήση. Γύρω στα 2 γίγα πάντοτε ελεύθερη ραμ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τα 8 ram είναι υπεραρκετά, και παιχνίδια πού θελουν αρκετή μνήμη πάλι θα είσαι μια χαρά, μην το σκέφτεσαι καν.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Σκέφτομαι να πάρω το oneplus 8t από το eglobacentraleu.com που έχει πολύ καλή τιμή. Είναι καλή ιδέα να το πάρω από αυτό το μαγαζί ή να το αποφύγω;

Έχει κανείς εμπειρία αγοράς από αυτό;

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Σκέφτομαι να πάρω το oneplus 8t από το eglobacentraleu.com που έχει πολύ καλή τιμή. Είναι καλή ιδέα να το πάρω από αυτό το μαγαζί ή να το αποφύγω;

Έχει κανείς εμπειρία αγοράς από αυτό;

 

Από όσο ξέρω είναι legit κατάστημα αλλά θα σου στείλουν από κινέζικες αποθήκες.

Εγώ θα απέφευγα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, με κινεζικη συσκευη oneplus 8t αλλα με global rom εχετε volte και vowifi;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα νέος πολύ νέος με 8τ μια ερώτηση σε ποια έκδοση λογισμικού είστε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα νέος πολύ νέος με 8τ μια ερώτηση σε ποια έκδοση λογισμικού είστε;

 

11.0.6.9.ΚΒ05ΒΑ

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, με κινεζικη συσκευη oneplus 8t αλλα με global rom εχετε volte και vowifi;

 

Με vodafone έχω volte.

Global ROM , Oxygen OS 11.0.6.8.KB05AA

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Σκέφτομαι να πάρω το oneplus 8t από το eglobacentraleu.com που έχει πολύ καλή τιμή. Είναι καλή ιδέα να το πάρω από αυτό το μαγαζί ή να το αποφύγω;

Έχει κανείς εμπειρία αγοράς από αυτό;

 

Καλησπερα παιδια σκεφτομαι και εγω απο euglobalcentral μιας και εχω ξανααγορασει απο εκει και ειμαι ευχαριστημενος ,το προβλημα ειναι οτι ειδα δυο εκδόσεις

την kb2000 που ειναι για κινα και την kb2001 που ειναι για Ινδια,ξερετε τις διαφορες?υποθετω σε καλυψη 5g,ισως και στους φορτιστες .

Εχει κανεις περισσοτερες πληροφοριες?

Ποιαν να διαλέξω?

Edited by ikariwths
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα νέος πολύ νέος με 8τ μια ερώτηση σε ποια έκδοση λογισμικού είστε;

 

Oxygen OS 11.0.6.9.KB05BA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Τι διαφορετικο ισχύει με την εγγυηση αμα αγορασεις απο αλυσιδα σε σχεση με σκρουτζομαγαζο για Ευρωπαϊκή συσκευη, αμα δινουν και τα 2 εγγυηση 2 χρονια?

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Τι διαφορετικο ισχύει με την εγγυηση αμα αγορασεις απο αλυσιδα σε σχεση με σκρουτζομαγαζο για Ευρωπαϊκή συσκευη, αμα δινουν και τα 2 εγγυηση 2 χρονια?

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν πάρεις από OnePlus, Amazon, Κωτσόβολο, Γερμανό, Cosmote έχεις 2 χρόνια εγγύηση από OnePlus. Αν πάρεις από banggood, gearbest, σκρουτζομάγαζα (που λόγικα στέλνουν την κινέζικη έκδοση) θα έχεις μόνο 1 χρόνο εγγύηση από OnePlus. Δεν ξέρω τι ισχύει στην περίπτωση που πάρεις το ευρωπαϊκό από σκρουτζομάγαζο όμως.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις από OnePlus, Amazon, Κωτσόβολο, Γερμανό, Cosmote έχεις 2 χρόνια εγγύηση από OnePlus. Αν πάρεις από banggood, gearbest, σκρουτζομάγαζα (που λόγικα στέλνουν την κινέζικη έκδοση) θα έχεις μόνο 1 χρόνο εγγύηση από OnePlus. Δεν ξέρω τι ισχύει στην περίπτωση που πάρεις το ευρωπαϊκό από σκρουτζομάγαζο όμως.

 

Μόνο αν πάρεις από oneplus έχεις δύο χρόνια. Από οποιοδήποτε άλλο μεταπωλητή έχεις ένα χρόνο. Μου το είπαν στο chat της oneplus. Το δεύτερο χρόνο τον καλύπτει, συνήθως, το κατάστημα αγοράς.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάποια gcam που να δουλεύει σωστά έχετε να προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το KB2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τις θήκες της Oneplus, που λερώνονται με το καλημέρα και δεν καθαρίζουν με τίποτα, έχει κανείς να προτείνει θήκη που την έχει χρησιμοποιήσει στο τηλέφωνο;
GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...